» »

Problem z adslom ali mrežno kartico.

Problem z adslom ali mrežno kartico.

wishmaster ::

Problem je tak:Imam windowse XP pro.Mrežno:realtek RTL8139/810X FAMILY PCI FAST ETHERNET NIC in črni adsl modem.Problem je v tem da ko grem na internet mi IE 6 vedno zamrzne(neha se odzivat).Pomaga le da znova poženem IE6.Gonilniki za mrežno so novi in imam naložen SP1.V linuxu mi deluje brezhibno.Tak da ni problem v strojni opremi.Poskusil sem z winsi 2000 in stvar je ista.Zanima me če ma kdo podoben problem in kako ga odpravit ?

Elemen_T ::

Morda ti pomaga tole:
Uninstall MSN Messenger

pele-on ::

Imel sem enak problem.Probal se pol drgo mrežo in je delal.

connan ::

Cradle a si že rešil problem. Jaz imam isto pizdarijo !
connan@email.si

wishmaster ::

MSN Messenger sem izbrisal.Deluje malo bolje.V linuxu dela takoj vredu.V windowsih pa morm počakat kakih 20 sek,prej več kot minuto.Poskusil sem z 3COM kartico in mi je delal ist.V windows ME dela tud vredu.

Jos ::

Najverjetneje je problem v gonilniku za ADSL. Instaliraj raspppoe in potem bo skoraj sigurno delovalo v redu.

LP
Jos

wishmaster ::

Jos,sam sem tud mislil da je to krivo.V resnici je bilo krivo to da sem imel pri mrežni kartici v nastavitvah nastavljeno samodejno zaznavanje ipja.Potem sem nastavil na ročno in si zmislil neke brezvezne številke,tako da se lahk povežem takoj ko se windows zažene.
Vsem hvala za pomoč.:\

Gandalfar ::

tiste brezvezne stevilke naj bodo nekje v teh ip obomocjih, drugace se zna zgodit da ce si slucajno vtipkal ip kaksnega pomembnega routerja da ti net ne bo dobro delal.

10.x.x.x
192.168.x.x

fictionel ::

a loh se men plis pomagate?

ubistvu je problem sledec: k zazenem adsl, da bi se povezov mi v 70% sesuje winxp (ntstap1.sys error)
mrezna je realtekova

kje nastavs ip?
se ksne "optimizacije"?
aja se to: zmer morm cakat cca 2min da se lohk konektam, k przgem comp.. a bo poj u redu, ce nastavm ip?

wishmaster ::

Greš pod local area conection.(pri povezavah kjer maš tud povezavo za adsl).Tam klikneš lastnosti in v okenčku izbereš Internet protocol (TCP/IP).Potem se ti odpre noco okno.Tam izbereš Use following IP adress.Potem moraš določitI (izmisliti Ip).Jaz sem pod IP adress vtipkal 111.111.111,pod subnet mask 255.0.0.0
in pod default gateway 255.0.0.0.V bistvu moraš preprečit samodejno dodeljevanje IPja.Na koncu shraniš in zaženeš računalnik znova. (Pisal sem za Winxp OS)

blue96 ::

jaz sem naredil enako, razen, da sem ip-je napisal dugacne 8-O 8-O . dela zagotovo, samo startup melje nekej casa!
.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z internetom

Oddelek: Pomoč in nasveti
472971 (2522) RuskiSnajper
»

Ubuntu problem z mrežno 3com 3c509

Oddelek: Operacijski sistemi
192102 (1852) krofko
»

Problem z dostop do neta z linux boxa preko winXP boxa - gateway

Oddelek: Pomoč in nasveti
91562 (1457) Skrat
»

čudni problemi pri dobrem računalniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
281736 (1185) AtaStrumf
»

freesco

Oddelek: Omrežja in internet
71712 (1538) mile

Več podobnih tem