» »

ikone - avtorske pravice

ikone - avtorske pravice

pirlo ::

Pozdravljeni, imam en (velik) problem :). Upam, da pišem v pravi sekciji.
Delam aplikacijo, ki bo v free in plačljivi verziji na Android Marketu. V tej aplikaciji rabim nekaj ikon in ker nisem neki grafični mojster bi uporabil obstoječe. Tu sem našel kar nekaj ikon vendar sem izgubljen v tem licencah kaj lahko uporabim in kaj ne.
Na primer, če piše "free for non-commercial use" lahko uporabim to ali ne? Aplikacija sicer bo plačljiva, ikon pa tehnično ne bom prodajal :D
Kako je z GPL, LGLP, Creative Commons (x verzij)?
Hvala za vsako pomoč.

illion ::

Če ti default androidove niso dovolj, lahko uporabiš tiste z GPL in LGPL, za ostale ne vem, kle je pa še en topic podoben tvojmu

pirlo ::

Hvala

RejZoR ::

Prosiš avtorja. Jezst sem enkrat vprašal bivšega Foood-sa (Iconaholic) in mi je odobril. Je pa res da sem ikonce rabil za brezplačne namene (za freeware program).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Marat ::

ja če je "free for non-commercial use", potem pomen da ne moreš uporabit za plačljivo aplikacijo, sej je jasno. Lahko pa probaš prosit avtorja, če ti bo ratalo.

sicer pa probej se malo znajt - na internetsih imaš miljaužnt enih tutorialov kako hitr naredit ikono, gumb ipd v photoshopu. Mal poguglej pa probi kej spacat ;)

btw, kako pa misliš prodajat app na Marketu, ker kot fizična/pravna oseba iz SLO je ne moreš...?

arjan_t ::

illion je izjavil:

Če ti default androidove niso dovolj, lahko uporabiš tiste z GPL in LGPL, za ostale ne vem, kle je pa še en topic podoben tvojmu


ob uporabi GPL ikon mora celoten program biti izdan pod GPl licenco, česar pa verjetno on noče

http://stackoverflow.com/questions/8020...

pirlo ::

@Marat: Zdaj vidim, da sem napisal "bo" namesto "je" :D. Aplikacija se že prodaja na Marketu (Emit). Kak je rešeno to žal ne vem, na firmi so za to drugi zadolženi :P.

Saj ne bi bil problem tudi kupit kakšne ikone, ker rabim samo 3 ali 4. Samo glede na to, da sem pri dizajnu sam svoj mojster ne vem niti kaj kupit zato iščem free verzije ikon, da jih lahko probam čim več.

Se pravi, da se je GPL in LGPL najboljše izognit in iskat CC brez NC (CC BY, CC BY-SA, CC BY-ND)?

Hvala vsem še enkrat, upam da bo še komu pomagala ta tema :)

technolog ::

arjan_t je izjavil:

illion je izjavil:

Če ti default androidove niso dovolj, lahko uporabiš tiste z GPL in LGPL, za ostale ne vem, kle je pa še en topic podoben tvojmu


ob uporabi GPL ikon mora celoten program biti izdan pod GPl licenco, česar pa verjetno on noče

http://stackoverflow.com/questions/8020...


Seveda to ni res. Odvisno kako so ikonce vključene v program.

Ericssony ::

Evo 2400 ikon velikosti 32x32 in 16x16 (licanca CC) - FatCow Icons

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ericssony ()

pirlo ::

Tnx, zgedajo kar fajn.

arjan_t ::

technolog je izjavil:


Seveda to ni res. Odvisno kako so ikonce vključene v program.


in kako so lahko vključene?

technolog ::

Lahko so eksterno (na filesystemu), lahko so pa prav "scompilane" v program, sepravi so del izvršljive datoteke. Še kaj?

arjan_t ::

vprašanje je bilo kako so lahko vključene ne da bi kršil GPL licenco

technolog ::

Eksterno ane.

Če pa so scompilane v program, tudi ne kršiš licence, vendar moraš potem program izdati pod GPL.

BRBR ::

še en link na 16x16 free, po isti licenci kot tiste na prvem linku.
famfam
Never underestimate the power of idiots in large groups.

arjan_t ::

technolog je izjavil:

Eksterno ane.


Si prepričan da potem to ne spada pod "dynamic linking" ki tudi ni dovoljen?

technolog ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GPL/LGPL

Oddelek: Programska oprema
486447 (3621) čuhalev
»

Resni očitki o Googlovem kršenju GPL v Androidu

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
257548 (5873) Bistri007
»

Windows Markeptlace je 'čist' odprte kode

Oddelek: Novice / Windows Mobile
246917 (5706) BigWhale
»

Francija bi obdavčila tablične računalnike, razen tistih z Windows

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
246422 (3929) MrStein
»

IBM izziva Microsoft z brezplačnim pisarniškim paketom

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
335288 (3383) jype

Več podobnih tem