» »

Wireless ne dela, preko kabla dela

Wireless ne dela, preko kabla dela

outsid3r ::

Pozdravljeni,

danes ko sem prižgal laptop, vidim da se ni povezal prek wifija kot se je do zdaj vedno, nikoli težav. Poskusim z drugim laptopom, isto, točka sploh ni zaznana. Poskusim s telefonom, dela normalno, z drugim telefonom prav tako dela. Izključim iz elektrike modem Vigor2700VG (TušTelekom), počakam minuto, dve, prižgem, še vedno ne dela. Priključim laptop preko kabla, internet normalno dela. Resetiram še enkrat preko tistega 192.168... (ja, ne spoznam se ravno na te reči :)), počakam, situacija ista. Smešno je, da je do sedaj delovalo vedno vse normalno, danes pa, brez kakršnihkoli sprememb nastavitev od mene ali koga drugega v hiši, wifi preprosto ne dela, dostopne točke sploh ni na seznamu. Kaj naj še poskusim?

Hvala!

amigo_no1 ::

Pokliči nekoga, ki ve kaj dela.

outsid3r ::

sem poklical in dobil odgovor, naj poskusim še s tretjim prenosnikom, drugega mi ni znal povedati. Poskusim še s tretjim in zadeva je ista, wifija mi preprosto ne dobi. In sedaj?

logout ::

Poveži se preko kabla na ta tvoj 192.168.... in preveri nastavitve za wireless. Če imaš nezaščiteno omrežje ali privzeto geslo za dostop, ti je komot kakšen falot malo spremenil in sedaj ne dela več v redu.

L.p., Kloko

outsid3r ::

V teh nastavitvah je vse kot je bilo, vendar sem še enkrat sam spremenil ime in geslo, pa ga še vedno ne dobi. Na pomoči za uporabnike se jim ne sanja, oba sta mi rekla da bosta težavo posredovala naprej...

SSH ::

Pozdravljen!

Včasih se kakšnemu falotu "ljubi" pa pri kakšnem "nezaščitenem" wifi-ju spremeni kanal na 13 - 14 ali pa omogoči samo 802.11n povezavo ali pa onemogoči "Radio" (zadeva ki ti "prikazuje" wifi točko na tvojem prenosniku ....

naj nekdo ki se spozna nasloni oko na ta tvoj router.


lp, a.
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava s TV Sony BRAVIA

Oddelek: Omrežja in internet
163327 (1902) mailer
»

ne dela internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
405101 (3507) seba-beba
»

V domačem omrežju neznani računalniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
545220 (4281) Brane22
»

sinope568+in linksys WRT54GL

Oddelek: Omrežja in internet
175874 (5564) dreamtheater
»

Ne dela internet na enem računalniku

Oddelek: Omrežja in internet
133953 (3749) imagodei

Več podobnih tem