» »

Gamer tipkovnica

Gamer tipkovnica

1
2
3 4

Zeratul ^^ ::

#yolo

Janac ::

kaj pa nekajz a 30-35?

Zeratul ^^ ::

3 take
#yolo

Pariah ::

Zeratul ^^ je izjavil:

BW Ultimate 2013? Cena?

RazerZone
Če ne bi že imel BF3 Edition, bi si jo nabavil.

Janac je izjavil:

mi lahko nekdo priporoci neko tipkovnico z osvetlitvijo? a sumniki? pa ne pretirane cene tam do 30-40

Tole si je en kolega kupil, pravi da mu je zelo dobra: G105
|P8Z77-V PRO|,|i5 2500K|,|ASUS GTX780 DirectCUIIOC|,|2x4GB Corsair LP|,|H100|,
|Samsung 840/WD1002FAEX|,|Corsair TX850W|,|Fractal Design Arc|,|Win7 U 64bit|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pariah ()

Zeratul ^^ ::

Meni je modra osvetlitev bolj všeč :)
#yolo

Pariah ::

Zeratul ^^ je izjavil:

Meni je modra osvetlitev bolj všeč :)

Sem imel na prejšnji tipkovnici modro, pa mi je zdaj oranžna veliko boljša, stvar okusa. :)
|P8Z77-V PRO|,|i5 2500K|,|ASUS GTX780 DirectCUIIOC|,|2x4GB Corsair LP|,|H100|,
|Samsung 840/WD1002FAEX|,|Corsair TX850W|,|Fractal Design Arc|,|Win7 U 64bit|

spirit ::

Za do 100€ bi jst vzel Anansi od razerja, če želiš vioke tipke, ni tako dobra, kot BW je pa boljša od Logitechovih G-jev. Sm jo mel doma, (test bo kmalu objavljen) in sem takrat kolebal me Anansi pa Illuminated pa sem iluminated vzel ker so mi na koncu vseeno bolj všeč nizke tipke. Anansi je fina, dovolj mehke tipke, naštimaš lahko poljubno osvetlitev, ima Makro tipke in pa še 7b Thumb tipk, je bolj MMo ampak tudi ri ne MMO je zalo dobra.

Zeratul ^^ ::

Anansi je predebela..
#yolo

spirit ::

Sam Anansi je tanjša od BW.

Zeratul ^^ ::

Ni 8-O
#yolo

spirit ::

Zeratul, se opravičujem, res ni nižja, pač BW imamo v slubi, Anansi sem imel pa pred časom doma in se mi je zdelo da je nižja ampak specifikacije pravijo da ni in tem vrjamm :D
My bad :D

kriko07 ::

Če govorite okoli 100€ bi vzel g19

Red_Mamba ::

Narocil vceraj razer nostromo, bomo vidli kako se obnese.
Na testih jo precej hvalijo :)

Za misona mam pa "starega" razer krait z ubogimi 1600Dpi pa edino kar mi manjka je kaksen gumb ob strani.
Ampak dobro to hibo bo nostromo odpravil ;)
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Zeratul ^^ ::

Kje imas G19 za 100e? Novo v slo
#yolo

kriko07 ::

na ebay imaš ne čist novo malo rableno.

miraldi ::

Tudi sam kupujem novo tipkovnico za vsakdanje stvari in tudi za "gaming". Kaj je torej najboljša izbira za do 40Eur. A je Logitech K350 Wawe še zmeraj najboljša izbira?
Tukaj gledam na Funtechu eno za 42Eur samo je wireless a je to zdej sklabše kot na kabel? Do sedaj sem imel Logitech K320 wireless mi je bila super vendar bi sedaj raje na kabel.

To je ta: http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ti...

Kje se jo še da dobiti če mi lahko kdo pove da ne iščem po netu. Najraje da jo grem sam iskat ali pa da je plačilo ob prevzemu.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

3man ::

Zeratul ^^ je izjavil:

Meni je modra osvetlitev bolj všeč :)

Evo jih z modro: www.enaa.com/oddelki/racunalnistvo/dept...

mailer ::

Ima kdo tipkovnico Logitech G110 z SLO gravuro. Rad bi videl sliko z in brez osvetlitve, da vidim, kako se vidijo črke na predelu kjer so šumniki(ŠĐČĆŽ)in če mogoče kaj motijo osvetlitev. Drugače raje vzamem brez gravure in kupim ali naredim nalepke. Pa še vprašanje, kje bi jo dobil pri nas najceneje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

GrimReaper ::

Pomoje bo skoraj sigurno bolje izpadlo z nalepkami.
Če pa boš vzel brez gravure, moraš gledat da je UK, US je tut ok, samo da ima mali Enter, DE je pa pomoje najslabša ker imajo vse prevedeno.

Morm pa rečt da je kr mal žalostno, da dons ko ima vsak fotoaparat, da je težko slikat tipkovnico. Ker nisem videl še niti ene SLO tipkovnice slikane, ne na tem, ne na kakšnem drugem forumu.

Moja G11:





Tisti angleški znaki so me preveč motili, in sem jih začrnil s flomastrom.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

mailer ::

Najprej sem mislil, da pri šumnikih ni osvetlitve pa sem potem videl da si barval. Je en uporabnik že pokazal slike od G110 pa so motne.

miraldi ::

Jaz ti tudi priporočam, da kupiš tipkovnico z nalepkami. Na moji G105 čisto nič ne motijo osvetlitve pa še fajn je, ker imaš šumnike na tipkah.



i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

mailer ::

Miraldi, hvala za slike. Saj ne izgleda slabo tale SLO gravura. Zakaj mi priporočaš nalepke namesto gravure?

miraldi ::

mailer je izjavil:

Miraldi, hvala za slike. Saj ne izgleda slabo tale SLO gravura. Zakaj mi priporočaš nalepke namesto gravure?


Nizakej :) Am mislu sem, da kupiš tako tipkovnico, ki ima že SLO gravuro na tipkah, da se ne zajebavaš sam z lepljenjem nalepk. Meni je čisto vredu moja tipkovnica z SLO gravuro. Osvetljitve ne moti nič le malo slabše se v temi vidi šumnike, ki so gravirani na tipke(zame povsem nemoteče). Kar tako kupi ;)
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

mailer ::

Hvala za info. Jutri dopoldan grem v akcijo pa da vidim za kakšno vsoto mi jo bo uspelo dobit.

GrimReaper ::

mailer je izjavil:

Najprej sem mislil, da pri šumnikih ni osvetlitve pa sem potem videl da si barval. Je en uporabnik že pokazal slike od G110 pa so motne.

Naših črk in znakov nisem barval, pač ne sveti čez njih osvetlitev. Zgoraj pri oklepajih se vidi da sem probal z nožkom izrezat da bi prišel osvetlitve, ampak ni šlo.
Ker največ sveti samo na tistih mestih kjer je že angleška potiskava.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

mailer ::

GrimReaper, poglej slike od Miradija. Pri njem malo svetlobe vseeno pride skozi.

VoidRay ::

Dobil Roccat Valo. Malo se mi zdi prevelika (?),pa osvetlitev mi nekaj nagaja.Drugace je pa super :)
dobim se roccat valo in nekaj od roccata za kable. Izkusnje?

nightbird ::

miraldi je izjavil:

mailer je izjavil:

Miraldi, hvala za slike. Saj ne izgleda slabo tale SLO gravura. Zakaj mi priporočaš nalepke namesto gravure?


Nizakej :) Am mislu sem, da kupiš tako tipkovnico, ki ima že SLO gravuro na tipkah, da se ne zajebavaš sam z lepljenjem nalepk. Meni je čisto vredu moja tipkovnica z SLO gravuro. Osvetljitve ne moti nič le malo slabše se v temi vidi šumnike, ki so gravirani na tipke(zame povsem nemoteče). Kar tako kupi ;)



jea, jaz si lastim isto tipkovnico in je res super, sem tudi zadovoljen z osvetlitvijo in slo gravuro. sicer ni idealno, je pa dovolj dobro. včasih me zmotita samo črki Z in Y. je mogoče že kdo na teh logitechovih tipkovnicah probal zamenjati tile tipki? ne bi rad kaj zafrknil. so te diodice kje blizu tipke, da jo lahko kaj odlomiš ipd, če bi tipko ven vzel? al je sistem isti, kot pri navadnih tipkovnicah?

LP

miraldi ::

nightbird je izjavil:

miraldi je izjavil:

mailer je izjavil:

Miraldi, hvala za slike. Saj ne izgleda slabo tale SLO gravura. Zakaj mi priporočaš nalepke namesto gravure?


Nizakej :) Am mislu sem, da kupiš tako tipkovnico, ki ima že SLO gravuro na tipkah, da se ne zajebavaš sam z lepljenjem nalepk. Meni je čisto vredu moja tipkovnica z SLO gravuro. Osvetljitve ne moti nič le malo slabše se v temi vidi šumnike, ki so gravirani na tipke(zame povsem nemoteče). Kar tako kupi ;)



jea, jaz si lastim isto tipkovnico in je res super, sem tudi zadovoljen z osvetlitvijo in slo gravuro. sicer ni idealno, je pa dovolj dobro. včasih me zmotita samo črki Z in Y. je mogoče že kdo na teh logitechovih tipkovnicah probal zamenjati tile tipki? ne bi rad kaj zafrknil. so te diodice kje blizu tipke, da jo lahko kaj odlomiš ipd, če bi tipko ven vzel? al je sistem isti, kot pri navadnih tipkovnicah?

LP


Brez skrbi lahko zamenjaš tipke. Dioda je čist na dnu in nimaš kaj polomit, vsaj pri G105 ne. Sem že sam vzel tipke ven.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

GrimReaper ::

nightbird je izjavil:

jea, jaz si lastim isto tipkovnico in je res super, sem tudi zadovoljen z osvetlitvijo in slo gravuro. sicer ni idealno, je pa dovolj dobro. včasih me zmotita samo črki Z in Y. je mogoče že kdo na teh logitechovih tipkovnicah probal zamenjati tile tipki? ne bi rad kaj zafrknil. so te diodice kje blizu tipke, da jo lahko kaj odlomiš ipd, če bi tipko ven vzel? al je sistem isti, kot pri navadnih tipkovnicah?

LP

Tipke lahko komot snameš dol, že s prsti gre.
Ampak Z in Y ne boš mogel zamenjat ker imata različna profila-višini. V bistvu ima vsaka vrstica na tipkovnici različne tipke, razen pri laptop (škarjastih) tipkovnicah, tam so vse tipke enake višine.
V isti vrsti se pa da menjat tipke, čeprav pomoje ni nobene take ki bi jih lahko tako zamenjal.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

nebi ::

miraldi je izjavil:

Jaz ti tudi priporočam, da kupiš tipkovnico z nalepkami. Na moji G105 čisto nič ne motijo osvetlitve pa še fajn je, ker imaš šumnike na tipkah.




Jaz si ogledujem to tipkovnico (G105), vendar ima na vseh slikah mali enter, medtem ko je tukaj velik. Ali je to možno, da je zaradi tega, ker ima slovensko gravuro?

Unknown_001 ::

Raje vzemi G110 ker meni je kar malo žal, da se nisem za par evrov stegnil, drugače je pa tudi G105 zelo lušna zadeva.

nebi ::

Mimovrste:
G105 ... 40€
6110 ... 80€
Mene predvsem zanima, če je dejansko velik enter. Majhnega si enostavno ne morem predstavljati.

mailer ::

To je pa res zanimivo, povsod na internetu so na obeh G105 in G110 enovrstične tipke enter. Moram ob priliki pogledat še mojo.

Unknown_001 ::

nebi je izjavil:

Mimovrste:
G105 ... 40€
6110 ... 80€
Mene predvsem zanima, če je dejansko velik enter. Majhnega si enostavno ne morem predstavljati.


Dost je velik dost, sem posebej zate izmeril površino 7,75cm2

nightbird ::

nebi je izjavil:

Mimovrste:
G105 ... 40€
6110 ... 80€
Mene predvsem zanima, če je dejansko velik enter. Majhnega si enostavno ne morem predstavljati.


sem kupil na mimovrste g105 in ima velik enter, mislim, da je tudi pri funtechu velik. saj če v opisuu piše, da ima UK layout je to to --> Keyboard layout @ Wikipedia

sem se jaz tudi o tem zanimal, saj mi mali enter niti pod razno ni pasal :D

Halfdead987 ::

Napišeš v opombe da bi SLO layout pa je..

miraldi ::

V funtechu, ko sem naročil g105 sem jo dobil z velikim entrom.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

nebi ::

Hvala za odgovore.

Halfdead987 ::

Si že naročil?


Btw,jaz prodajam Roccat Valo če koga zanima :)

slikar ::

Ali ima mogoče kdo Razer Blackwidow Ultimate 2013,
Zanima me postavitev tipke enter ali je dvovrstična ali eno?

PNG ::

Kdorkoli da več kot 30€ za ta membranska sranja od tipkovnic je prostovoljno pustil da ga nategnejo od zadaj - in to na suho.

Če bi radi investirali v tipkovnico in imeli nekaj boljšega doma, je zelo preprosto - kupite mehansko tipkovnico. Modra stikala za tipkanje, črna/rdeča za gaming, rjava za nekaj vmes. + pike za NKRO ali vsaj 5KRO.

Sicer pa sem osebno najraje na modrih stikalih (kljub temu da kao niso za gaming) pa mi gre odlično v igrah.

LP

Assass1n ::

Slikar jaz jo imam in je enter enovrstični, us postavitev, sej je polno slik na netu. Tako dobiš pri nas in se mi zdi da z velikim entrom sploh ne obstaja, prejšni model pa naj bi imel tudi velik enter, sem videl v comshop v lj napisano UK postavitev samo nisem pa odpiral da bi se prepričal. Razlike med modeloma so samo da je 2013 zelena osvetlitev, prej modra in da je mat prej pa svetleča. Drugih razlik nisem opazil pa sem imel obe, kako je z tehnologijo pa ne vem.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

PARTyZAN ::

Kar je napisal i100k100 je čista resnica. Preplačujete budget tehnologijo.

Pro_moted ::

PARTyZAN je izjavil:

Kar je napisal i100k100 je čista resnica. Preplačujete budget tehnologijo.


Potem pa mi recimo daj ekvivalent mehanske tipkovnice temu :

http://www.mimovrste.com/artikel/226000...

in pa:

http://www.mimovrste.com/artikel/226002...

Uporaba , za gaming in ostalo normalno delo na PC.

Potem mi pa še naštej preednosti mehanske tipkovnice za avarage uporabnika.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Tilen ::

Razer Black Widow Ultimate 2013 Gaming Keyboard

Čeprav men te ledice nikakor ne sedejo. Vsekakor raje kak Das Keyboard ali SteelSeries 7G.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

PNG ::

ProMoted jaz prodajam BlackWidowko za 55EUR in lahko staviš svoje življenje da je kvaliteta NEPRIMERLJIVA. Poleg tega pa omogoča čisto vse, kar ti omogoča tA cheap shit membranski drek (macroji, dodatni knofi itd).

Sicer pa dokler ne probaš mehanske tipkovnice ne veš kaj zamujaš.

EDIT: Tilen, pa WASD pa Filco itd...samo to so pa že RES drage mehanske tipkulje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PNG ()

Pro_moted ::

Ja verjamem, dobra tipkovnica, ampak ima svojo ceno. 39 v SLO proti 108 v NEM . Se dobijo mehanske tipkovnice tudi za manjšo ceno ampak so osnovne in mišljene za hitro tipkanje. No saj vsakemu svoje ampak se mi zdi da rahlo pretiravate, tako kot v eni drugi temi za ločljivost ekrana 1080 po vertikali ali 1200.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

PNG ::

Black Widow je poceni, je mehanska, ima 5KRO (5 gumbov lahko hkrati stisneš pa bo vse zaznala), omogoča macroje, omogoče reprogramiranje gumbov itd.

In ne, razlika med membransko in mehansko tipkovnico je OGROMNA. Ne pretiravamo niti malo.

Tilen ::

tako kot v eni drugi temi za ločljivost ekrana 1080 po vertikali ali 1200


Vse kar je manj kot 1200 je tako ali tako neuporabno. Sploh kaki 27" 1080p TN. Jajca, kot tale Logitech za 39. Pač raje potem vzami najcenejšo, ker tako ali tako dobiš povsod enako, le pakunga se razlikuje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mehanska tipkovnica (strani: 1 2 3 455 56 57 58 )

Oddelek: Kaj kupiti
2874641333 (34) Ales
»

Katero tipkovnico kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13925051 (1255) boolsheat
»

Nova tipkovnica - kaj in kje kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5212877 (10535) zhigatsey
»

Tipkovnica za gaming (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
7114257 (12674) 3man
»

Osvetljena tipkovnica

Oddelek: Kaj kupiti
4715104 (13791) aJPOD

Več podobnih tem