» »

Gamer tipkovnica

Gamer tipkovnica

«
1
2 3 4

theBill ::

Rabil bi kakšen dober predlog za gamer tipkovnico in miško. Zdaj nisem nek ekstremni gamer, ki bi vsak dan 6 ur dnevno igral igrice, občasno kakšen Battlefield, GTA, itd.

Sam sem našel tale komplet za eno zmerno ceno - Logitech MK710
http://www.mojedom.si/S76/A16898/TIPKOV...

Bo tole v redu ali priporočate kaj drugega - v tem cenovnem rangu, recimo LOGITECH G110, kaj od Razerja, kakšno boljšo gamer miško?
  • spremenil: theBill ()

6151 ::

kupi tipkovnico logitech wave in miško g500
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

theBill ::

Hvala za predlog. OK, miška bo Logitech G500, za tipkovnico pa sem poleg predlagane gledal še Logitech Gaming G110. Čeprav mi G110 v primerjavi z K350 Wave deluje zelo plastično, poceni - lahko da videz vara.


Kaj je boljša izbira price/performance:

Wave za 43€
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ti...

ali

G110 za 64€?
http://www.sestavi.si/index.php/item/di...

TehDucky ::

Imam Wave že 2 leti pa same pohvale o njej, glede plastičnosti pa ni nič bolj ali manj plastična kot pa vse ostale. Je pa fino ker je podstavek za roko res perfekten, vsaj meni. Zdaj če bi kupoval novo bi si vsekakor kupil še enkrat Wave, vendar brezžično ^^

tine55 ::

za tipkovnico mogoče kaj od Razerja, G500 miška bi bila pa kar prava izbira ja.

Janac ::

lycosa?

onitam ::

Wave all the way. Sam sem jo imel, vendar me je izdala po 2 letih uporabe (težave z povezavo, tipke se zatikajo). Občutek ni nič plastičen.

Zdaj imam Razer BlackWidow, ker sem novo staknil zelo poceni. Moram priznati Wave je veliko boljša za igre, BlackWidow pa za maratonsko pisanje besedila; pa moti me še to, da so pri Razer tipkovnici tipke zelo skupaj in treba nekaj tednov za privajanje.

BlackWidow tipkovnica ''cheap'' plastik in vsaka umazanija se pozna na njej. Svetujem Wave, glede na svojo ceno je to ena najboljših tipkovnic.
bleh

theBill ::

Razer Lycosa je predraga, bom najverjetneje kar Logitech Wave vzel.

Še eno vprašanje: obstaja mogoče več modelov Logitechove Wave tipkovnice? Našel sem wireless model in pa model na kabel?

Je to pravi model?
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ti...

TehDucky ::

Ja ime je spremenjeno iz Wave na K350 oz. ponekod je še zmeraj Wave. Sicer pa ja dva modela sta, vendar takrat ko je ven prišla je bila samo kabelska edicija, tako da sem takrat tisto vzel. Tisto kar si linkal je Wireless Wave, če je to kar ti hočeš.

Key Quest ::

onitam je izjavil:

pa moti me še to, da so pri Razer tipkovnici tipke zelo skupaj in treba nekaj tednov za privajanje.


Kaj je s tabo narobe, model. BW ima cisto standarden razmak med tipkami.

Sssaga ::

Živjo!

Da ne bom odpiral nove teme, bom kar semle pisal.

Ker mi je stara Navia TEC PS/2 crknila po 6 letih, sm si omislu novo in kupu Trustovo GXT 18, ki pa me heca v DiRT Showroomu. Namreč na vsake kvatre mi za sekundo zmrzne odzvi tipk in se avto pele samo naravnost. Igram na WASD. Sem probal voziti z gamepadom in drugo tipkovnico in dela kot je treba.

Tipkovnica je tale http://www.trust.com/products/product.a...


Pač ker je bila poceni in malo izstopa :)

Bi kdo vedel kaj jo matra? Spucal Ccleaner, špil ne heca, razen ,če so drivberji od trusta hecni? Ampak glede na ''gamer'' označbo bi si misli, da bo brez težav delal.

Sprobal v različnih usb vhodih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

Sssaga ::

Evo, na netu pravjo, da tudi ta tpkovnica j3be u 3 pisne rosne v DiRT Showdown (kot tudi v DiRT3) ''LOGITECH G110'' in se jim zaklenejo tipke za določen čas-igra misli, da držiš tipko in za sekundo dve pr men (drugi pravjo da jo morjo ponovno vštekat-USB) ne zazna nič.

Sem igral DiRT2.. in dela v redu, potem pa vidim, da me še na netu heca (keylogger?), v FIFA12 pa počasi gre skozi menu in kakšnega znaka sploh ne zazna, ko grem skozi meni.

ESET SS, Super Anti Spyware PRO zagnal, register spucal... ništa.
Ko pa uporabim drugo USB tipko-s to tudi sedaj piešm-pa vse dela kot je treba.

Tipkovnica mi je všeč, sam če se bo nič popravilo jo vrnem.
Na bratovem kompu dela v redu le da nisem uspel pognati DiRT ShowDown-a še...

Ima kdo idejo ali naj vrnem in gremo po drugo?

Katero pa priporočate? Imam zagledano Wave sam je 40€+...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

6151 ::

Sssaga je izjavil:



Katero pa priporočate? Imam zagledano Wave sam je 40€+...


Imam Wave že 3 leta (intenzivna uporaba) in če bi mi crknila bi še enkrat kupil isto. Zelo dobra tipkovnica
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

theBill ::

Če si našel Wave za 40€ je to zelo dobra cena. Ko sem jo sam kupoval, sta jo od celega seznama trgovcev na Ceneje.si imela samo 2 na zalogi (pa še to oba skupaj le 3 komade), drugače ni bila dobavljiva nadaljna 2+ meseca, tako da sem jo na koncu komaj našel in kupil za 50€ + poštnina.

Je pa odlična tipkovnica, edino pomankljivost je, da ima v osnovi angleško gravuro, ki ji je dodana slovenska v neki rjavi barvi, ki pa se ob slabši svetlobi zelo slabo vidi.

Miška G500 je pa tudi fantastična, najbolj se mi dopade, da imaš 3 možnosti nastavitve dpi kar z gumbom na miški, kar je zelo uporabna zadeva, da ni stalno treba štelat mouse sensitivity. Tudi priporočam (;

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

tt1024 ::

Wave ne obstaja več žična varianta, obstaja K350 - enaka oblika samo da je wireless in unfiying. Nekje se mi valja še nerabljena Wave tipkovnica brezžična - dam za 30 eur če koga zanima ZS

Sssaga ::

Takoj bi vzel ... žično. Kako se kaj obnese wireless v igrah in kako je z avtonomijo baterij?

Take probleme mam s tole Trustovo, u PM!
En komp sm formatiru-Win 7 x86 in nalašč uporabu tole tipkovnico. Včas me je 5x zapored vrglo ven in zaklenilo in ugasnilo monitor samo, da sm pritisno bilokatero tipko. Traja seveda par sekund da odklenem in spet jovo na novo lock. Spet pol dela ali pa treba restartat.
Gonilnikov posebej za to tipkovnico ni, varčevanje z energijo sm sprobal vse preklapljati, Panda ščiti sistem (virusa/keyloggerja res ne more bit-tistih par strani za DL driverjev)...

Reklamacija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

sennheiser ::

Moja izkušnja, tipkovnico obvezno na žico, sam sem mel z wireless same težave. Za miša je pa tako, g500 je supr miš, predlagam ti da greš v bigbang, pa jo primerjaš še z r.a.t.7. Sam mam sicer r.a.t.9 in je za battlefield 3 1a, se ne opazi da ni na kabl. Za tipkovnice pa sem imel vedno zamik, kateri je bil meni moteč.

6151 ::

Sssaga je izjavil:

Takoj bi vzel ... žično. Kako se kaj obnese wireless v igrah in kako je z avtonomijo baterij?


Obnese se zelo dobro (zamika sploh ni) , baterije menjam enkrat na pol leta.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 6151 ()

theBill ::

Se strinjam in pritrjujem uporabniku 6151 - K350 wireless dela brez zamika, baterije so pa po 3 mesecih na 3/4, res pa je, da nisem nek ultra gamer.

GrimReaper ::

Kako pa zgledajo te gamerske tipkovnice (če kdo poslika bi blo fajn), ker ko sem imel nazadnje G11, mi ni blo všeč da so tipke angleške, gor pa samo (šalabajzersko) vtisnjeni znaki.
Tko da sem zarad tega že 3 leta na Logitech UltraX Premium.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

6151 ::

wave ima lepo vtisnjene slovenske znake, vendar pa ne garantiram da imajo vse wave enako vtisnjeno.

Edini problem po treh letih je veliko umazanije pod tipkami :))
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Sssaga ::

Hvala za odgovore.

Bi pa res rad PS/2 priklop imel, če bi se le dalo.

Katere so še dobre tipkovnice za igrati igre in da so ''durable'' kot bratova stara BTC 9000A, ki je stara 10 let in dela kot nova :)

Priporočate kakšno Logitech K200 oz. v rangu 20-40€, ki je žična?

GrimReaper ::

Tale pa ne zgleda slabo, US layout z evropskim entrom in dodatno tipko zraven levega shifta:
G110
Edino kar me skrbi je da so tako kot pri moji G11 zraven Y in Z vtisnili Z in Y, to bi lahko preprosto zamenjali tipki.
Za oklepaje in šumnike pa kupim črne nalepke z belimi črkami.

Bi lahko kdo slikal svojo tipkovnico, lahko G105/110/510.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

tt1024 ::

G110, ki so dobavljive pri nas so z evropskim entrom. SLO znaki se gravirajo dodatno z laserjem. Res bi bila varianta zamenjati tipke Z in Y med sabo vendar to pri nekaterih tipkovnicah ni mogoče, ker se tipke fizično razlikujejo(npr. Logitech Wave). poleg tega pa bi morali vsako tipkovnico odpreti in ji zamenjati tipki preden jih damo še na gravuro. Problem pri G110 pa je ta da je osvetljena in boš, če boš dal gor nalepke izgubil osvetlitev na posameznih tipkah.

GrimReaper ::

Sej lahko bi že Logitech za evropske trge zraven priložil 20 praznih tipk oz. na tipke vgraviral samo črke in številke brez posebnih znakov.
Tko kot je sedaj pa US znaki motijo, sploh pri oklepajih je zmeda, in ne gre drugače kot da jih pobarvaš.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

whitefish ::

Zakaj je razlika med BW in BW Ultimate tako visoka v ceni? Saj se tista samo sveti..

Sssaga ::

http://glavca.si/cool-orodja/ra/das-key...

7€! Se splača? Z WSAD za gamersko opcijo 20€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

Blinder ::

kako veš da ti tipkovnica bo prenesla recimo 4 tipke hkrati? gas, bremza, sklopka in menjava prestave hkrati? al 5 tipk , če zraven še rabiš usmerjat avto v igricah. pri viper racing so problemi zaradi tega, pri lfs tut
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Sssaga ::

PS2 priklop...

Blinder ::

ja mam en kup s ps2 prklopom pa ne prežvečijo tolko tipk hkrati
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

dronyx ::

Sssaga je izjavil:

http://glavca.si/cool-orodja/ra/das-key...

7€! Se splača? Z WSAD za gamersko opcijo 20€.

Ta tipkovnica stane 131,95 €. To je za tipkovnico veliko denarja.

Sssaga ::

Zakaj piše 6.95€? :))

dronyx ::

Sssaga je izjavil:

Zakaj piše 6.95€? :))

Upam da ne zavajajo namerno. Na desni imaš spustni seznam Izberi in tam izbereš kaj hočeš, potem se pa cena popravi.

Toliko denarja za tipkovnico sicer ne dam, bi pa znala biti to ena najboljših tipkovnic, kar jih lahko dobiš na trgu (preberi ocene uporabnikov na Amazonu). Jaz od nekdaj pogrešam občutek, ki so ga nudile IBM tipkovnice iz 80 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Sssaga ::

Kako naj potem itzbere WASD tipke + klaso tipkovnice? Ker lahko le eno izberem... LOL

SLO gamer ::

Glej tu maš dve poceni tipkovnici:
http://geizhals.at/800923
http://geizhals.at/783118

Mislim da sta kar OK, glede na ceno. ;)
Gamer PC & game on

kriko07 ::

Če te kaj zanima imam jaz Logitech MK700 in je odlična,res.
Maš tipko kjer lahko odpreš vratca DVD-Ja /posoda ki se da dvd notri./

Zeratul ^^ ::

SLO gamer je izjavil:

Glej tu maš dve poceni tipkovnici:
http://geizhals.at/800923
http://geizhals.at/783118

Mislim da sta kar OK, glede na ceno. ;)

Wooow to pa je poceni...Ampak nimajo slo jezika..
#yolo

Janac ::

mi lahko nekdo priporoci neko tipkovnico z osvetlitvijo? a sumniki? pa ne pretirane cene tam do 30-40

Zeratul ^^ ::

Meni pa do 100€,Roccat,Logitech ali Razer,mora imeti osvetljene tipke,šumnike in visoke tipke...Razer Black Widow? Roccat Isku Illuminated? Nekaj v tem smislu..
#yolo

r3dkv1c4 ::

Janac je izjavil:

lycosa?

+1

odlična tipkovnica in še osvetljena je..priporočam

Pariah ::

Zeratul ^^ je izjavil:

Meni pa do 100€,Roccat,Logitech ali Razer,mora imeti osvetljene tipke,šumnike in visoke tipke...Razer Black Widow? Roccat Isku Illuminated? Nekaj v tem smislu..

Jaz ti priporočam Black Widow Ultimate, sam sem zelo zadovoljen z njo, super za tipkanje, sploh pa za gaming...
|P8Z77-V PRO|,|i5 2500K|,|ASUS GTX780 DirectCUIIOC|,|2x4GB Corsair LP|,|H100|,
|Samsung 840/WD1002FAEX|,|Corsair TX850W|,|Fractal Design Arc|,|Win7 U 64bit|

Zeratul ^^ ::

Kaj pa Roccat Isku Illuminated? Lahko se tudi stegnem malo vec za Logitech G510..
#yolo

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zeratul ^^ ::

Od teh mi je BW Ultimate se najbolj vsec...Ampak je predraga glede na to da je navadna BW 70e pa je razlika le v osvetlitvi in nekem priklopu za mic se mk zdi..
#yolo

Pariah ::

Zeratul ^^ je izjavil:

Kaj pa Roccat Isku Illuminated? Lahko se tudi stegnem malo vec za Logitech G510..

Roccat in G510 sta bili tud v mojem ožjem izboru, sam je bla Isku preveč MMO-oriented za moje pojme, ker jih sploh ne igram;
G510 ima pa funkcije, k jih ne potrebujem + prebral sem par slabih review-jev glede osvetlitve, ki mi je najbolj pomembna.

Od teh mi je BW Ultimate se najbolj vsec...Ampak je predraga glede na to da je navadna BW 70e pa je razlika le v osvetlitvi in nekem priklopu za mic se mk zdi..

BW Ultimate ima poleg backlit tipk (3 stopnje osvetlitve + 1 gimmick) še USB-passthrough in audio out/microphone in, na desni strani; kar navadna Black Widow nima.
Sem tud tehtal, če bi vzel navadno, a sem raje na koncu kupil Ultimate, in mi ni niti malo žal, saj je tipkovnica super.

 Najšibkejša in...

Najšibkejša in...



 ...najmočnejša osvetlitev.

...najmočnejša osvetlitev.

|P8Z77-V PRO|,|i5 2500K|,|ASUS GTX780 DirectCUIIOC|,|2x4GB Corsair LP|,|H100|,
|Samsung 840/WD1002FAEX|,|Corsair TX850W|,|Fractal Design Arc|,|Win7 U 64bit|

Zeratul ^^ ::

BF3 edition?
#yolo

Pariah ::

Zeratul ^^ je izjavil:

BF3 edition?

Ja, ta ima oranžno osvetlitev, namesto modre(BW Ultimate), oz. zelene(BW Ultimate 2013)
|P8Z77-V PRO|,|i5 2500K|,|ASUS GTX780 DirectCUIIOC|,|2x4GB Corsair LP|,|H100|,
|Samsung 840/WD1002FAEX|,|Corsair TX850W|,|Fractal Design Arc|,|Win7 U 64bit|

Janac ::

meni nic ne najdete?

Zeratul ^^ ::

Za tako ceno bolj težko... Stegni se vsaj do Lycose..

Pariah je izjavil:

Zeratul ^^ je izjavil:

BF3 edition?

Ja, ta ima oranžno osvetlitev, namesto modre(BW Ultimate), oz. zelene(BW Ultimate 2013)

BW Ultimate 2013? Cena?
#yolo

Zgodovina sprememb…

Janac ::

nerabim take...
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mehanska tipkovnica (strani: 1 2 3 455 56 57 58 )

Oddelek: Kaj kupiti
2852633821 (30) kuglvinkl
»

Katero tipkovnico kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13924714 (918) boolsheat
»

Nova tipkovnica - kaj in kje kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5212813 (10471) zhigatsey
»

Tipkovnica za gaming (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
7114135 (12552) 3man
»

Osvetljena tipkovnica

Oddelek: Kaj kupiti
4715068 (13755) aJPOD

Več podobnih tem