» »

Carina in kopije avtorskih izdelkov

Carina in kopije avtorskih izdelkov

kratos ::

Lep pozdrav!

Mene pa zanima če ima kdo kakšne izkušnje glede tega in naše carine kako striktni so glede kopij/ponaredkov ? Recimo če naročiš samo 1 artikel ki ne presega 22€ kakšne so šanse da ti ga zaplenijo in uničijo ? In ima recimo firma kakšno relevantnost glede tega, recimo če je bolj znana firma ima več šanse zaplembe?
Za probo sem naročil en avtorski ponaredek iz kitajske in me zanima če je šansa da sploh pride do mene domov ali je bil stran vržen denar?

_sem_ ::

So precej sitni in se vedno bolj ukvarjajo s tem, sicer ne vem kolk jim uide skozi sito. Načeloma dajo sumljive stvari na stran in jih potem expert, tj. zastopnik firme pregleda, je bilo po TV. Zato je odvisno od firme, ker se vse s tem ne ukvarjajo tolk intenzivno. Ene se zelo in delajo probleme celo pri sivem uvozu legalno prodanih izdelkov iz tržišč kjer jih zlobna korporacija prodaja ceneje (proizvaja pa lahko vse na kitajskem in pri tem zganja socialni in okoljski dumping). Načeloma za to zaenkrat ni nobene podlage (jo bi sicer radi uvedli v vseameriški različici ACTA, globalizacija po meri korporacij), ampak lahko nagajajo in po svoje presodijo da gre za ponaredek, potem se pa pejt pritoževat in nategovat.

kratos ::

Sem prebral da za 1,2 stvari ne komplicirajo in večinoma spustijo čez ker smatrajo za osebno rabo, če imaš pa eno goro ponarjenih stvari ti pa takoj zaplenjo saj predvidevajo da boš naprej prodajal. Zdej nevem kolk je tega res vendar se mi po eni strani zdi logično...
Aja, mogoče kdo ve kako poteka carinjenje? torej če dobijo dnevno tolk pošte kokr si predstavljam potem pregledajo recimo 10% vse pošte, ker več pomoje ni možno pregledat?

RejZoR ::

Rečeš da rabiš 500 fejk rolexov ker hitro crkujejo in jih boš samo menjal. Torej osebna raba ;) :P
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

gendale ::

pomoje da kakih manjših pošiljk ne odpirajo vedno
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

_sem_ ::

gendale je izjavil:

pomoje da kakih manjših pošiljk ne odpirajo vedno

Imajo pa skenerje da se lažje odločijo

PaX_MaN ::

Zaplenijo lahko kr tko mal, by the usput:
In this regard, even material indications giving rise to the suspicion that the goods will be sold in the EU are sufficient for customs authorities to be required to take action.

St235 ::

Take action != zapleniti, da ne boš buče okol trosil.

MIHAc27 ::

2x naročil Ray Benke... dobil brez težav (čeprav so odprli)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

replike dragih ur (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Loža
1469273503 (45101) viporologi
»

DealExtreme - poceni gadgeti (strani: 1 2 3 439 40 41 42 )

Oddelek: Loža
2052323528 (68613) Karen
»

Carina za nakup ponaredkov! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8424157 (16159) tomaz88
»

Replika ure skozi carino

Oddelek: Loža
247262 (6077) ales400

Več podobnih tem