» »

replike dragih ur

replike dragih ur

««
«
1 / 30
»»

gregor ::

Dober dan

Ali je že kdo kdaj kupil replike rolex, breitling, omega .. ur.
Morda veste za kakšno dobro eu trgovino ki prodaja dobro robo - torej pomembno je da ni carine, plačila ddv in pa seveda da ponaredek ni ravno popolen podn.

Se sploh splača kupit take ure?

Sam sicer nisem ravno za to, kolega ki pa ne uporablja dosti interneta pa bi rad imel dober ponaredek :)

Hvala
LP

JayKay ::

gregor ::

hvala, samo to je očitno ameriška trgovina, torej ddv + carina
lp

gregor ::

tole sem našel:
http://www.uhren-replicas.com/

izgleda zanimivo
LP

BigWhale ::

Jaz imam en kup mailov o tem, a ti jih forwardam? :>

moj_nick ::

Hehe, jst sm kupil breitling v turčiji. Poznavalec že na daleč vidi, da ni prava. Drgač je pa kul, ker ima mehanski mehanizem, pa še sama se navija.
110111001001010001010000

BigWhale ::

Mehanski mehanizem? :>

ABX ::

Jaz še nisem našel ponaredka da bi bil vreden svojega denarja, pa čeprav se prodaja po 5E.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

koyotee ::

analogni mehanizem ;((
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

tiga325 ::

Jaz še nisem našel ponaredka da bi bil vreden svojega denarja, pa čeprav se prodaja po 5E.


To bo pa verjetno zato, ker ponaredke najbrž iščeš po štantih za 5€ v Umagu, Medulinu ali Portorožu...
Verjamem in tudi na lastne oči sem se prepričal, da ponaredek za 200 ali 300 € od originalnega primerka
ure za 3000 ali 4000€ ni tako zelo slab, da nebi bil vreden svojega denarja. Imajo spodobne mehanizme,
mineralno steklo, gravure, kronografe, lunete... in so skoraj na las podobni Omegam, Breitlingom...Tag
Heuerjem...itd.

Če je nekomu ena prestižna ura zelo všeč in si ne more privoščiti 5 mesečnih plač dat zanjo, mu bo
tak ponaredek čisto lepo služil...

Tako, da...išči drugje...razširi si obzorja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiga325 ()

moj_nick ::

Mehanski mehanizem? :>

Kakšen pridevnik bi pa ti zraven mehanizem postavil?
110111001001010001010000

Keyser Soze ::

No ja, za mesečno plačo lahko dobiš že kar dobro ročno uro. Res da ni prestiža in kvalitete kot pri renomiranih znamkah.

Ampak ura je vseeno lahko lepa in kvalitetna. Pa čeprav samo za 200EUR, saj ni treba cele plače dat.

Bi me pa bilo rahlo strah dat 200EUR za repliko uro, katere prej ne bi videl na lastne oči in v lastnih rokah.
OM, F, G!

Okapi ::

Jaz imam en kup mailov o tem, a ti jih forwardam?
To cenim, da človek hrani te reči. Nikoli ne veš, kdaj boš potreboval viagro, dopisni doktorat ali ponarejen rolex:))
Bi me pa bilo rahlo strah dat 200EUR za repliko uro, katere prej ne bi videl na lastne oči in v lastnih rokah.
To je glavni problem pri kupovanju replik po internetu, ker ne veš, ali boš dobil tisto za 5 €. Tako da če nimaš izkušenj s trgovino, se jaz tega ne bi lotil.

Drugače pa so nekateri ponaredki odlični in moraš biti mojster, da jih sploh prepoznaš. Jih ne prodajajo na štantih po 5 €, ampak tudi v resnih trgovinah kot originale. V glavnem se od originalov ločijo po tem, da imajo notri nek standardni mehanizem namesto izvirnega, oblike ohišja pa itak ni problem ponarediti.

Je pa tudi res, da dobiš za enak denar kot dober ponaredek Rolexa ali Breitlinga tudi boljši izvirni Seiko ali Citizen.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

ssitcm ::

Pred enim letom sem si nabavil uro IWC (iz Hong Konga). Cena je bila 200 USD (prava ura stane pri IWC prodajalcu čez 6000 €). Ko je prispela poštna pošiljka, so s Carine hoteli vedeti URL trgovine, in nato so jo 'spustili' skozi. Bolj znane replike modelov (ala Rolex) pa skoraj sigurno zaplenijo (uvoz in prodaja replika modelov v EU ni dovoljena !). Drugače pa ura še vedno dela(je automatic).

Mercier ::

Replike namenskih ur (ala Breitling) ne opravijo dela, ki ga original. Nakit ure pa mogoče zgledajo malo smešno ne nekem študentu. Al pa na men, no. Oboje pa slabše kažejo čas kot cenena ura s kvarčnim mehanizmom. Če pa že razkiraš keš za spodobno repliko, pa lahko za tak denar dobiš dobro uro. Bezveze.

Keyser Soze ::

Replike namenskih ur (ala Breitling) ne opravijo dela, ki ga original. Nakit ure pa mogoče zgledajo malo smešno ne nekem študentu. Al pa na men, no. Oboje pa slabše kažejo čas kot cenena ura s kvarčnim mehanizmom. Če pa že razkiraš keš za spodobno repliko, pa lahko za tak denar dobiš dobro uro. Bezveze.

Ni brezveze. Gre se za dizajn, ki ti je lahko všeč in ga drugje ne najdeš. In v tem primeru replika več kot opravi svoje delo. V veliko primerih pa tudi za ene sorte "japijevstvo". Pač, da se pokažeš, pa nimaš denarja za hoteno kazanje.
OM, F, G!

Mercier ::

OK.

Za kazanje je bolj problem, da je treba ponaredit še kaj več kot uro.

tiga325 ::

Replike namenskih ur (ala Breitling) ne opravijo dela, ki ga original. Nakit ure pa mogoče zgledajo malo smešno ne nekem študentu. Al pa na men, no. Oboje pa slabše kažejo čas kot cenena ura s kvarčnim mehanizmom. Če pa že razkiraš keš za spodobno repliko, pa lahko za tak denar dobiš dobro uro. Bezveze.


Če pustimo namen, oziroma zakaj se nekdo odloči, da bi rad tako uro imel in se
usmerimo na to, ali je nakup replika ure v redu ali ne...bi bilo prav, da se pove
kaj pametnega iz izkušenj.

Kako pa veš, da replika za 300€ kaže slabše čas, kot neka druga ura za 300€, ki
ni replika? Jo imaš, si jo imel? Dejstvo je, da pri takih, dragih replikah ure
sploh niso slabe in imajo zelo dobre mehanizme z avtomatiko in ravno tako odlično
kažejo čas.

Saj ne, da bi zagovarjal nakup replik in da sem nevemkakšen pristaš le-teh, vendar
me moti, ko nekdo popolnoma brez kakršnekoli izkušnje razsipa pamet brez stvarne
podlage.

Okapi ::

Kako pa veš, da replika za 300EUR kaže slabše čas, kot neka druga ura za 300EUR, ki
ni replika?
Osnovna logika ti mora povedati, da Seiko za 300 EUR dela bolj zanesljivo in kaže bolj točen čas kot neka noname kitajska replika za 300 EUR, tudi če je v njej čisto spodoben mehanizem ETA za recimo 50 EUR.

O.

Keyser Soze ::

Ma, tukaj se gre počasi že za nianse. Kot povsod drugje. Večina kupuje replike zato, ker nima denarja oz. se jim zdi škoda denarja za originale, ki mogoče celo slabše kažejo čas oz. druge parametre.

Da kupiš recimo Rolexa, si bodisi usoljen, ker imaš preveč denarja, in ga trosiš kar tako malo povprek, lahko pa si pač poznavalec in si kupiš mojstrovino (recimo Pateka>:D - byte me Rolex loverji), ker ti to daje nek občutek zadovoljstva. Tu se sploh ne gre več toliko za točnost (ker analogija tu ne bo premagala digitalije, pa čeprav slednja stane samo 100EUR), ampak za ročno delo, za "kompliciranost" komplikacij, samo mehaniko po sebi, ki je unikat in je nekdo v njega vložil "maljon" ur ročnega dela, ročno pilil in rezal zobce, vstavljal rubine, brusil protiuteži, oblikoval vzorce, in podobna jajca.

Itak se pa mehanizmi veliko znanih ur delajo v popolnoma drugih fabrkah, kot pa ohišja in ostale komponente. Malo je še manufaktur, ki uro izdelajo v isti bajti.
OM, F, G!

Okapi ::

V večini ne najdražjih Rolexov, Omeg, Patekov, Longinesov ... so velikoserijski mehanizmi (ETA in še par drugih), v najboljšem primeru malce stvikani. Mehanizmi za recimo 100 EUR so že vrhunski in jih najdeš v urah, ki stanejo od recimo 300-400 EUR (malo znana znamka) do 5000 EUR in več (zelo znane znamke, pri čemer nimam v mislih zlatih ohišij z dragulji).

Kitajski replikator lahko kupi v bistvu enak švicarski mehanizem, kot je v pravem Rolexu, in ga da v do najmanjše podrobnosti ponarejeno ohišje.

O.

Keyser Soze ::

Patek ETA mehanizem?

Ne vem no. Replike ja. Kje drugje pogojno morda, ker še nisem videl Pateka z kalibrom druge firme. Bi pa rekel, da je Patek vseeno malo izven tegale ranga Rolexa, Longinesa, Omege, ipd, nekje v rangu APja, Langeja, Bregueta (ki ga nikoli ne znam prav napisat).
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

OK, za Patek sem menda res prehitro napisal, sicer pa menda ur pod 10.000 EUR niti ne delajo.

O.

tiga325 ::

Kako pa veš, da replika za 300EUR kaže slabše čas, kot neka druga ura za 300EUR, ki
ni replika?
Osnovna logika ti mora povedati, da Seiko za 300 EUR dela bolj zanesljivo in kaže bolj točen čas kot neka noname kitajska replika za 300 EUR, tudi če je v njej čisto spodoben mehanizem ETA za recimo 50 EUR.

O.


Khm, sej ne da bi jaz kaj hotel, ampak, se bereš sam za seboj?

"V večini ne najdražjih Rolexov, Omeg, Patekov, Longinesov ... so velikoserijski mehanizmi (ETA in še par drugih), v najboljšem primeru malce stvikani. Mehanizmi za recimo 100 EUR so že vrhunski in jih najdeš v urah, ki stanejo od recimo 300-400 EUR (malo znana znamka) do 5000 EUR in več (zelo znane znamke, pri čemer nimam v mislih zlatih ohišij z dragulji).

Kitajski replikator lahko kupi v bistvu enak švicarski mehanizem, kot je v pravem Rolexu, in ga da v do najmanjše podrobnosti ponarejeno ohišje.

O."

Kaj zdej? Imajo te replike dobre mehanizme ali nimajo dobrih mehanizmov?

Al je bilo to kr neki in ugibanje tja v tri dni, kar si napisal?

Okapi ::

Nekatere replike imajo dobre mehanizme, ampak je v povprečju še vedno bolje, če je dober mehanizem v seikotu kot v noname kitajski repliki (ki morda nima vodotesnega ohišja, lahko je mehanizem zasvinjan, slabo vstavljen, nima garancije ...)

O.

bluefish ::

Tudi sam imam do replik ur en odpor in veliko raje nosim eno cenejšo uro za 150EUR za katero vsaj vem, kaj ponuja.

gregor ::

lepo ste se razpisali

še ena eu stran
http://www.replica-europe.com/

tudi z šivcarskimi mehanizmi
http://www.replica-europe.com/ROLEX%20S...

pa še dražje replike
http://www.eurofakes.com/

tiga325 ::

Lej, lej...tudi replika telefona Vertu se najde...Tak, ki se potem na Bolhi prodaja kot pristen...

Takih lumpov pa ne podpiram.

Keyser Soze ::

Najprej poskrbi, da dobiš garancijo za te ure. Čeprav, kot sem rekel, gre tu za ponaredke. Formalno gledano jih sploh ne bi smeli prodajati, tako da... Je vprašljivo tudi samo uveljavljanje garancije.

Enako je s kvaliteto. Lahko bo OK, lahko da ne.

Pač, to je en tak posel, ki je v sivem področju in primerno temu, je v njem tudi veliko folka, ki radi delujejo mutno. Večja previdnost tle sigurno ni odveč.
OM, F, G!

Okapi ::

Jaz absolutno ne bi zaupal spletnim prodajalcem replik. Je veliko prevelika nevarnost za nateg, takšen ali drugačen.

O.

BALAST ::

Pred leti sem imel priložnost kupit uro za 20EUR, replika Porsche Carrera Watch.

Par opazk:
+Dober mehanizem, ročno naviješ enkrat na 3 dni in deluje točno do 5sek natančno na 3dni. (3x meril)
+Dobro odsevni kazalci in na oko zelo precizno izdelani.
+Odličen gumjast pašček,ker se pe ni strgal ali spremenil barvo.
+Odlično steklo, ki se še ni spraskalo

-Prikaz datuma je omejen na 6mesecev, namesto 12.
-Številčnica ima 2 vidni estetski napaki, prelivanje ene črke v napisu in generičen kazalec moči navitja se ne premika.
-Ogromna ura z 5 cm premera in težo 100g

Ampak da za 20EUR dejansko mehanična ura časovno deluje, je pravi čudež. Nosim je pa nič več in je kot spominek na takratne avanture. 8-)

;-) ::

Jaz še nisem našel ponaredka da bi bil vreden svojega denarja, pa čeprav se prodaja po 5E.


To bo pa verjetno zato, ker ponaredke najbrž iščeš po štantih za 5€ v Umagu, Medulinu ali Portorožu...
Verjamem in tudi na lastne oči sem se prepričal, da ponaredek za 200 ali 300 € od originalnega primerka
ure za 3000 ali 4000€ ni tako zelo slab, da nebi bil vreden svojega denarja. Imajo spodobne mehanizme,
mineralno steklo, gravure, kronografe, lunete... in so skoraj na las podobni Omegam, Breitlingom...Tag
Heuerjem...itd.

Če je nekomu ena prestižna ura zelo všeč in si ne more privoščiti 5 mesečnih plač dat zanjo, mu bo
tak ponaredek čisto lepo služil...

Tako, da...išči drugje...razširi si obzorja.


Če nimaš za burek nevem zakaj bi kupoval balkanski cd.

Imam že 5 let uro za pribl. 200€ in mi dobro služi. Nikoli nebi kupil replike. Raje slabšo firmo. Imaš vsaj nekaj garancije itd. pa še čapac nisi. Vidiš pa vse več ljudi temne polti, ki vozijo 20let stare mrcedeze in velike ure ko se od daleč sveti rolex ali D&G, vsi pa vemo da so stale 5EUR na kramarju

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Ejsi_Disi ::

DO 5s natančno na 3 dni?

Reci, da si nekaj zmotil.:)
Rock n' roll ain't noise pollution!

tiga325 ::



Tako, da...išči drugje...razširi si obzorja.


Če nimaš za burek nevem zakaj bi kupoval balkanski cd.

Imam že 5 let uro za pribl. 200€ in mi dobro služi. Nikoli nebi kupil replike. Raje slabšo firmo. Imaš vsaj nekaj garancije itd. pa še čapac nisi. Vidiš pa vse več ljudi temne polti, ki vozijo 20let stare mrcedeze in velike ure ko se od daleč sveti rolex ali D&G, vsi pa vemo da so stale 5EUR na kramarju


Od teme, koliko so drazje replike lahko kvalitetne smo prisli do tega kdo jo kupi, kar sploh ni
vazno. Vprašanje je bilo, ali so vredne svojega denarja ali ne. Ter izkušnje v zvezi s tem.

Kaj pa čapci okrog tebe nosijo na rokah in vozijo okoli, pa kolk so dali za tisto uro, al pa kapco,
pumice, očala in ostalo showoff kramo...pa nima nobene veze s tem. In ja, pogovarjamo se o replikah,
vrednih 200-400€, če še nisi opazil, ne pa o robi za 5€.

Ah ja...

DO 5s natančno na 3 dni?

Reci, da si nekaj zmotil.:)


eni so hitro zadovoljni...majo dobro toleranco časa... (((o:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiga325 ()

Okapi ::

Se vidi fantje, da ne veste, kako gre to pri mehaničnih urah. 2 sek/dan je odlična natančnost za mehansko ročno uro. Švicarski standard COSC za mehanske kronografe je -4 do + 6 sekund na dan ali bolje.

O.

jsparker ::

fantje lahko poskusite to spletno stran www.e-valueshop.com. Kupil sem nekaj gleda od njih. 1 Hublot Big Bang Swiss 7750 in Cartier Santos.

Kakovost je zelo zelo dobra in oblačila za več kot 1 leto in še vedno delajo dobro ... Mislim, da so njihovi izdelki veliko bolj bolje primerjati z drugimi .. i kupil enega od bestswiss.com in ne deluje v manj kot 1 mesec ..

#000000 ::

Če maš koga ki hodi na Tajsko mu naroči naj ti prinese najdražji ponaredek (50-80 usd) tak ponaredek je bol kvaliteten od vsake ure ki jo pri nas prodajajo uraji po 400-500 evrov.

kuglvinkl ::

Jest mam Bretlinga (al pa Tag Heuer?) iz Tajske, glado se je znebim za 100 evrov :)
Your focus determines your reallity

jRk0 ::

daj mi kako sliko, kaj mas, jaz bi mogoce:)
You fuck up once, you loose two teeth.

kuglvinkl ::

m'kay.
Your focus determines your reallity

Matev ::

kdo sploh še potrebuje uro

uro imaš na mobitelu in v spodnjem desnem kotu vsakega monitorja (ok pri macih je lahko tudi zgornji desni kot...)

na roki je ura brezveze - zgolj moti pri premikanju miške

kuglvinkl ::

Matev je izjavil:



na roki je ura brezveze - zgolj moti pri premikanju miške


Dude, samo če si levičar...
Your focus determines your reallity

bluefish ::

uro imaš na mobitelu in v spodnjem desnem kotu vsakega monitorja (ok pri macih je lahko tudi zgornji desni kot...)
Mobitel je štorast (vlačenje iz žepa, tapkanje po zaslonu ali tipkah), za računalnikom pa tudi ne sediš cel dan.

Matev ::

za računalnikom pa tudi ne sediš cel dan.


bolj ali manj ja
aja ... uro imaš tudi v hiši na vsaki steni in v avtu na armaturi...

nerodno je mogoče res samo za po mestu kjer je vlečenje mobitela iz žepa kar zoprna zadeva

Fizikalko ::

Pa ja nimaš primarno ure zaradi merjenja časa, menda. Lepa ura je veliko več kot to, predvsem ima funkcijo nakita. Sam od nakita nosim zgolj in samo ure. Jih imam pa več, da prilagajam ostalemu stajlingu.

Matev ::

Pa ja nimaš primarno ure zaradi merjenja časa, menda.


doh

zaradi lepšega mende ne

Fizikalko ::

Ja pa točno zarad tega.

Ziga Dolhar ::

kuglvinkl je izjavil:

Matev je izjavil:



na roki je ura brezveze - zgolj moti pri premikanju miške


Dude, samo če si levičar...


Sem levičar z uro na in mišjo v desni roki. :)
https://dolhar.si/

Drekcpekc ::

jsparker je izjavil:

fantje lahko poskusite to spletno stran www.e-valueshop.com. Kupil sem nekaj gleda od njih. 1 Hublot Big Bang Swiss 7750 in Cartier Santos.

Kakovost je zelo zelo dobra in oblačila za več kot 1 leto in še vedno delajo dobro ... Mislim, da so njihovi izdelki veliko bolj bolje primerjati z drugimi .. i kupil enega od bestswiss.com in ne deluje v manj kot 1 mesec ..


In naprimer, če naročiš enega Rolexa iz te strani? A znajo biti kakšni problemi na carini ali pa kakšna kazen, ker si naročil repliko?

Ali je to isto kot pri avto. feltnah, kjer vsi naročajo replike BMW M3 felten? :D

Jaz imam sicer Rolexa Daytono, kupljenega pred 2 leti na Krku na Hrvaški za 100 kun in moram enkrat letno menjavati baterijo, drugače pa kar naredi dober vtis, kot taprav. So me že ljudje spraševali od kje mi denar :D

mgermo ::

Ta stran je fejk...lahko da pošljejo zadevo ampak to so ceneni quartz ponaredki...kogar resno zanimajo replike bo že zguglo replica forum (rwg), kjer najdete poštene prodajalce z dobrimi urami.

p.s.: Replike imajo negativen prizvok zaradi ur, ki si jih na sejmu lahko kupil za 5 eur. Te replike so čisto druga klasa in dam roko v ogenj da velika večina vas ne bi ločila replike od originala.
««
«
1 / 30
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple proda več ur kot celotna švicarska urarska industrija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
14424645 (19295) bbbbbb2015
»

Od kod ima ROLEX denar? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10520408 (15818) cryptozaver
»

katera diver ročna ura? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15937886 (33938) GrimReaper
»

Ura - kot darilo za diplomo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5111258 (9992) OwcA

Več podobnih tem