» »

replike dragih ur

replike dragih ur

««
28 / 30
»»

GrimReaper ::

Rolex je res najlažje s to žogico.
http://www.ebay.com/itm/Watch-Back-Case...
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Cervantes ::

Super, hvala. Je pa dolg dobavni rok.
Conrad ima nekaj urarskega orodja, ampak tega nima.
Je morda kje kaj bližje?

Okapi ::

Poskusiš lahko tako, da daš na roke gumijaste rokavice, s palci pritisneš na pokrov in ga začneš obračati. Druga možnost je, da žogico zimproviziraš sam z vodovodarskim lepilnim trakom. Oziroma pogledaš malo po predalih, če imaš kaj takega, kar bi lahko imelo dovolj trenja.

Cervantes ::

Okapi je izjavil:

Poskusiš lahko tako, da daš na roke gumijaste rokavice, s palci pritisneš na pokrov in ga začneš obračati. Druga možnost je, da žogico zimproviziraš sam z vodovodarskim lepilnim trakom. Oziroma pogledaš malo po predalih, če imaš kaj takega, kar bi lahko imelo dovolj trenja.

Sem probal. Še najboljše se mi je zdelo z lepilnim trakom. Ampak se je rajši strgal, kot da bi zavrtel pokrov.
Tako, da... zadeva je kot zgleda, jako konkretno zašraufana. Se sprašujem, če bi sticky ball kaj pomagal..?

GrimReaper ::

Repliko sem še vsako lahko odprl z žogico, original ure so pa skoraj vse pretegnjene.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

RejZoR ::

Drugače dobiš na eBay/Amazon sete za ure po ene 10 EUR, pa imaš not vse, od odpirača pokrovčkov do resizerjev zapestnic, izvijače itd. Sejs o bolj šlampasti ampak delujejo. Pa odpirač pokrovčkov naj bo trokraki, z dvokrakim boš samo vse spraskal...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

Se sprašujem, če bi sticky ball kaj pomagal..?
Ta "urarska" žogica je v resnici čisto navadna otroška "gumijasta" žogica, nič zelo posebnega. Če ne moreš odpreti z nekim nadomestkom, je precej verjetno, da tudi z žogico ne boš mogel.

Nadomestek je lahko karkoli, kar ima na eni strani dovolj veliko površino s čim večjim trenjem, na drugi strani pa dovolj oprijema, da lahko dovolj močno vrtiš. Prilepiš lahko recimo okrogel kos gume, recimo zračnice, na nekaj, kar boš lahko dobro prijel.

Tule je še par improvizacij za odpiranje ur.




Izhod v skrajni sili (če odštejemo urarja) je, da na pokrov z nekim primernim lepilom prilepiš primerno veliko matico in potem odpreš z ustreznim ključem.



Obstaja pa tudi (manjša) možnost, da pokrov sploh ni privit, ampak samo nataknjen (pritisnjen) na ohišje. To imajo (naj)cenejše replike. Te odpreš tako, da med pokrov in ohišje vtakneš neko primerno tanko rezilo. Te pokrove običajno prepoznaš po tem, da nimajo tistega rebrastega obroča po obodu, sicer značilnega za rolex.

Pa odpirač pokrovčkov naj bo trokraki, z dvokrakim boš samo vse spraskal...
Za "rolexa" ta ni pravi.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

GrimReaper ::

Za "rolexa" ta ni pravi.

Da se tudi, saj imaš tudi trikotne nastavke zraven, ki dovolj dobro primejo rebra.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Cervantes ::

Pokrovček ima rebrast obroč.
Ideja, ki je pa danes ne morem sprobat:
Par kapljic tekočega dušika na pokrov..?
Pol pa dvostranski lepilni trak, ni hudič!

RejZoR je izjavil:

Drugače dobiš na eBay/Amazon sete za ure po ene 10 EUR, pa imaš not vse, od odpirača pokrovčkov do resizerjev zapestnic, izvijače itd. Sejs o bolj šlampasti ampak delujejo. Pa odpirač pokrovčkov naj bo trokraki, z dvokrakim boš samo vse spraskal...

Bom vzel na Amazon, itak. Kot zgleda, bo urarstvo moj naslednji hobi :D
Čeprav... dozdaj mi je uspelo še vse, kar sem "popravljal", samo do konca polomit...:'(

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Jah, sami mehanizmi so zelo delikatna zadeva in jih razen ročne regulacije ne boš drezal. Gre se zgolj za menjavo baterij, da sam resizaš zapestnice in to je nekako to.

Nazadnje sem iz eBay-a naročil double folding push clasp za Sea-Gulla, kar je bil eden največjih popravil, kjer sem v celoti zamenjal komponento zapestnice. Vse ostalo je bila zgolj regulacija timinga al pa zapestnice. In to je to.

Če se greš resno predelavo rabiš nujno še stiskalnico za stiskanje rezin stekla/safirja v ohišje in aparat za precizno snemanje in natikanje kazalcev. Preden sploh prideš do drezanja movementa...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Cervantes ::

No, mi je uspelo. Odprl sem jo

 takole

takole



Potem sem slikal movement, s telefonom pač, in zgleda takole:

 movement01

movement01



Nakar še enkrat:

 movement02

movement02



Vse skupaj izgleda precej grobo izdelano, opazi se celo malo svinjarije..

Kaj zaj?

Okapi ::

Image cannot be loaded. Make sure the path is correct and image exist

RejZoR ::

Jah sej replike so vse šlampasto sestavljene, polne svinjarije, prstnih odtisov in las... Jih v pravih firmah ne sestavljajo zastonj v kontrolirani atmosferi, s kondomi na prstih (ne zaresnimi :D) in ponekod celo z maskami na goflji. Da je vse kar se da čisto. Zato ne boš videl takih traparij niti na najcenejših Lorusih al pa Seiko-tih.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Cervantes ::

Okapi je izjavil:

Image cannot be loaded. Make sure the path is correct and image exist

Ja. 2x http//My bad.

Slikca1:


Kaj je pa zdaj to???
Bom pošlihtal kasneje.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Z ročnim urejanjem sem jih potem uspel zagledati. Orodja za odpiranje sicer nisem prepoznal, ampak glavno da deluje;) Mehanizem je zgleda en od najcenejših kitajskih (za natančnejše prepoznavanja bi potreboval malo ostrejšo fotko;) ), enega zelo podobnega imam v bagelsport explorerju.

Kaj je narobe z njim se pa seveda tudi ne da videti. Najpogosteje je kaj okoli spirale in nemirke, ampak popravljati se ga skoraj sigurno ne splača. Kupovati sam mehanizem pa pravzaprav tudi ne - najbolje ga je kupiti kar z uro vred.

Recimo vzameš en takle bagelsport, ki je v bistvu replika rolexa, samo da na številčnici ne piše rolex. Dobiš ga za okoli 30 evrov (urarji toliko računajo za najbolj preprost poseg v mehanizem), z malo sreče bo carinik zamižal na en uč in bo šel skozi brez ddv-ja in carinjenja.

http://www.ebay.com/itm/New-Luxury-Auto...

Po kakovosti je primerljiv s cenejšimi ponaredki, če bi rad na vsak način imel napis rolex, pa prestaviš njegov mehanizem v svojo uro. Sicer ne bom 100% garantiral, da ima mehanizem čisto prave mere, ampak skoraj sigurno bo primeren za presaditev, ker te bagelsporte delajo isti kot ponaredke. Ta, ki ga imam jaz, ima recimo na šipci celo vgravirano rolexovo kronico, dokaz, da uporabljajo iste sestavne dele kot za ponaredke.

Še bolje pa bo, če se odločiš za "upgrade" na kakšnega Seikota ali Orienta ali kaj podobnega.;)

GrimReaper ::

Izgleda kot DG2813, se pravi 20-30EUR ura. To nima nobenega smisla popravljat, dobiš pri prvem urarju za 20EUR boljšo uro.

Zato ne boš videl takih traparij niti na najcenejših Lorusih al pa Seiko-tih.

Tako velikih seveda ne, ampak tudi pri mikro znamkah in cenejših urah velikih znamk ni vse perfektno. Ali pa moj Citizen, mi ni jasno kdo je dal to čez QC. Sicer pa tudi Omegi kaj uide čez QC, tako da povsem varen nisi nikjer.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

Cervantes ::

Napis Rolex mi ni pomemben. Ura je za moje pojme čudovita, in to je to.
Da bi se sam lotil menjat movement - sem 100% sure, da bi spotoma kaj za**ebal.
Drgač, pa ni krize. Že ene 30 let imam na roki Seiko quartz Sports 300 - "hommage" Submarinerju - in mi pefektno služi. Je pa res, mal sem obseden z Explorerjem 14270 in Submarinerjem 14060 :)
Se pa spomnim.
Ko sem bil še majhen mulc (ene 12yrs or so) je moj fotr imel zlato Omego Seamaster. Ni je nosil, ker je na roki imel zmeraj eno staro RAF čebulo, ki mu je bila verjetno jako pri srcu...
Kakorkoli, tista Omega je imela zadi en tist pop-up pokrovček, ki sem ga s tetinim nožkom za lupljenje krompirja z lahkoto odprl. In potem je zasijalo!
Vse spolirano, high gloss, perfect finish... kot bi vstopil v katedalo...
Tale ura, ki sem jo danes odprl - kot bi se mi odprla vrata kurnika.
Toliko o fejkicah.

Okapi ::

Če bi rad imel nekaj v slogu Explorerja, je zanimiv recimo Smiths Everest, za dobrih 600 evrov. Notri je odličen mehanizem Miyota 9015.


http://www.timefactors.com/smiths.htm

Še bolj podobna mu je Armida A6. Notri je enak mehanizem kot v Smithsu, je pa cenejša - 300 evrov s poštnino vred, ampak bo verjetno treba plačati še 70-80 evrov za DDV in carinjenje.


http://www.armidawatches.com/a6.php

Potem imaš pa še par cenejših, recimo Alpha je okroglih 100 evrov iz UK. Ampak notri je seveda en povprečen kitajski mehanizem, pa tudi vodotesna je bolj za pomivat posodo kot za tauhanje.


http://www.ebay.com/itm/Alpha-Explorer-...

Ša malo cenejši je Parnis - ta dela "sterilne" Explorerje - se pravi brez znamke na številčnici.



Na dnu lestvice je pa Bagelsport, tega na ebayu dobiš za okoli 25-30 evrov s poštnino vred.

Notri je približno tak mehanizem kot v tvojem "rolexu".

Izbira "submarinerjev" je pa tako ali tako ogromna.

Cervantes ::

@Okapi
Hvala za tole informacijo:)
Itak zdaj ne mislim nič kupovati. Bom pa vsekakor kupil original, čim mi Kahl popravi penzijo:))

Cervantes ::

Še za konec(?) zgodbe.
Movement sem blago našprical z WD40.
Laufa kot namazana.
Mislim, da celo malo hitreje kot prej.
:))

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

Lepo da nadaljuješ svojo tradicijo v popravljanju.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Cervantes ::

Je pa interesantno.
V šestih urah je prehitela za eno uro.
Ta uboga mašina sploh ni bila nikoli podmazana.
Laufa kot neumna.
Mogoče bom moral not natresti malo puščavskega peska.
:))

Furbo ::

Mazanje ur pač ne pomeni to, da špricneš notri WD40. Samo podražil si si popravilo, ker je zdaj potrebno vso to WD nesnago spucati stran.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Cervantes ::

Furbo je izjavil:

Mazanje ur pač ne pomeni to, da špricneš notri WD40. Samo podražil si si popravilo, ker je zdaj potrebno vso to WD nesnago spucati stran.

Malenkost. Sem vrgel v ultraschall za tri minute, trikloretilen.
Popolnoma WDfree.

Okapi ::

Teh najcenejših kitajskih mehanizmov se itak ne popravlja. Razen če se hočeš sam naučiti osnov urarstva in ga uporabiš kot "učno gradivo".

Sicer je pa verjetno WD40 zlepil kakšen navoj spirale ali kako drugače dosegel, da "utripa" hitreje.

O.

Cervantes ::

Kot rečeno, zdaj ko je "sprana", spet ne laufa.
Mislim, da jo bom res razstavil.
Kje bi s3 dobil kakšen dober movement in za kakšno ceno?
Na ETA strani sem dobil vtis, da oni tega sploh ne prodajajo8-O
Kako potem določiti kaliber?

Okapi ::

Najprej moraš ugotoviti, kateri mehanizem je noter in potem dobiti takega, oziroma kakšno alternativo, ki ima enake mere. Najbolj problematična je mera za os krone, ker se tam ne da dosti improvizirati. Težavo lahko povzročajo tudi drugačni premeri osi za kazalce, ker potem ne moreš kar preprosto gor dati starih kazalcev.

Recimo da ga je GrimReaper pravilno določil za DG2813. To lahko kupiš pri kakšnem dobavitelju urarske opreme. Recimo tule je 25 dolarjev (+ poštnina, če sploh pošiljajo k nam).
http://www.allwatchparts.com/-Chinese-A...

Ampak se po mojem bolj splača kupiti kar celo uro (recimo prej omenjeni Bagelsport), ker te ne bo prišlo nič dražje. Potem se pa odločiš, ali boš naredil presaditev mehanizma, ali pa uporabljal kar novo uro.

Teoretično bi sicer lahko noter vtaknil tudi kakšen boljši mehanizem, ampak močno dvomim, da se splača. ETA 2824 stane 150+ evrov, kitajskega klona ST2130 pa tudi ne dobiš dosti ceneje od 100 evrov (v maloprodaji). S tem da v tem primeru samo preprosta zamenjava mehanizma ne pride v poštev, ker dvomim, da so vse mere prave za tvoje ohišje.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

GrimReaper ::

Tukaj so mi odgovorili da je DG2813:
http://forums.watchuseek.com/f72/help-i...
Oz. 100% je pa 2813, oz. veliko manjša verjetnost da 8bps 4813, ni pa nujno da je DG tovarna.
Pa to je v bistvu klon Miyote 8215, tako da je tudi ta primeren.

Teoretično bi sicer lahko noter vtaknil tudi kakšen boljši mehanizem, ampak močno dvomim, da se splača.

Tega se preprosto ne dela, splača ali ne. Lahko bi dajal primere pri avtomobilih, kolesih, računalnikih itd., ampak najbrž se že ve kaj hočem povedat.
Sam imam tak primer, ki sem dejansko takega kupil, res odličen švicarski 2824-2 v zelo slabo narejeni repliki, to je škoda dobrega movementa. Drugače so pa taki primeri tako pri originalih kot replikah redki, načeloma kar ujamejo tako da približno paše skupaj.

Zapovrh je pa ura še stara in verjetno vsa obtolčena.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Okapi ::

Na dve zanimivi zgodbi v zvezi z replikami sem naletel.

V ZDA so novinarji "zalotili" znanega trenerja s ponarejenim Breitlingom (pravi ima tourbillon, stane okoli 100.000 evrov).
http://www.chron.com/sports/college-foo...

V Indoneziji so novinarji zalotili nekega generala s podobno dragim Richardom Millom. Ko so mu očitali, da v deželi, kjer je ogromno ljudi revnih, zapravlja denar za drage ure, jo je besen vrgel na tla in rekel, da je samo poceni kitajski ponaredek.;) Ali je res ponaredek, ali pa je to samo izgovor, se pa menda še ne ve.
http://www.telegraph.co.uk/news/worldne...

RejZoR ::

Jah, sej pol lahko v miks mečeš že nas. Če pogledaš kako pri nas večina folka živi od minimalca, mi pa imamo kolekcije ur, ki niso nek high end, pa so vseeno vredne par minimalnih plač. Že Steinhart za 400 EUR je nekomu samo pobožna želja, pa tko gledano ni nič posebnega niti nič posebej dragega napram prestižnim znamkam.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Furbo ::

Mislim da sem nekje zasledil, da je omenjeni general vrgel uro po tleh šele kasneje, ko se je že lahko opremil s ponaredkom, ki je bil precej drugačen od očitane mu ure.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

RejZoR ::

Pač si jo je kupil. Če se že grejo neko moralno sranje naj se obregnejo še ob ostalih N presrancev, ki imajo več denarja kot marsikatera država...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

Saj se, kjer je le priložnost. Pri nas so parim političarkam očitali vsake malo dražje uhane, čevlje in torbice. Na Hrvaškem pa se je morala enkrat Kosorjeva izgovarjati na podoben način kot ta indonezijski general;)
Crna kožnata torba premijerke Jadranke Kosor izazvala je mnogo polemika u javnosti. Prozvana da nosi torbicu Peekaboo modne kuće Fendi vrijednu više od 15 tisuća kuna, čime je navukla na sebe bijes poreznih obveznika i građana Lijepe Naše čija prosječna plaća jedva da premašuje pet tisuća kuna, predsjednica Vlade oglasila se preko glasnogovornice Martine Banić rekavši kako ne nosi original nego imitaciju.


Če bi recimo Semoliča zalotili z uro za 100.000 evrov, bi bila to glavna vest na vseh poročilih in čisto možno, da bi bilo konec z njegovo sindikalno kariero. Pa ne samo Semolič, tudi Cerar in še kdo bi verjetno oplel, če bi ga zalotili s takšnim luksuzom.

O.

GrimReaper ::

Okapi je izjavil:


To je recimo tudi en primer ure, ki je sigurno boljša od katerekoli replike za 500 evrov.

Če dam v eno roko Aqua Terra repliko, in v drugo Citizena, težko to rečem.
S tem da je bla prva samo 300EUR, druga pa 600EUR. Po eni strani logično, glede na to da sta ohišje in zapestnica praktično enaka originalu, enako kazalci in markerji. Take zapestnice pri original urah pod 1000EUR ne dobiš, Citizen se ji sicer približa, nikakor pa ni tako kvalitetna. Nad 1000EUR se pa že dobi kak Oris, Ball in Tag Heuer, ki imajo kvalitetne zapestnice.
Tudi z movementom po skoraj enem letu ni še nobenih problemov.
Ampak ja, ne vem če je sploh fer delat take primerjave, ker pri kopiranju se Kitajci izognejo precej stroškom.
Pa čeprav mi je ta Aqua Terra všeč, vsaj za beaterja mi pride prav, vseeno nebi več kupil replike, ker sem ugotovil da je že pri original urah precej problemov s QC-jem. Tako da tega Citizena enako nebi še enkrat kupil.

Samo tako, da ne bo kdo slučajno mislil da so original ure brez napak. Citizen ima eno izboklino na dialu, pa eno črno piko pod steklom, sicer s prostim očesom težko vidno.
Seiko SDGC027, celo 780EUR ura, tudi lahko naštejem 8 lepotnih napak na dialu. No ja, saj če bi vsako gledali pod lupo, nebi nikamor prišli, ker bi blo več kot 50% izmeta. Take stvari se gredo lahko samo pri Grand Seikih, pa tudi pri teh lahko pride do kakšne napake, kot že večkrat videno na WUS.
Aqua Terra replika po drugi strani, ima sicer čez 20 napak, ampak jih je kvečjem 5 videti s prostim očesom. Tako da je tam tam s prejšnjima.

Če pa naredim primerjavo med Christopher Ward C60 in Submariner repliko, pa vsekakor zmaga CW. Edino Glidelock clasp je precej boljši kot navaden na dva gumba pri CW.
Sama zapestnica je pa praktično enaka, samo da je 22mm.

Še ta post sem si shranil od Makota:
https://slo-tech.com/forum/t388364/p413...
Bi rekel da spet nefer primerjava, ker je pač kvalitetno narejena ura (za 100EUR), ampak pri 100EUR je seveda potrebnega precej varčevanja.
Clasp, bezel, end linki, hand winding in hacking so pač prednosti replike. Ampak če gledaš celoto pa nobena od teh dveh ni ne vem kaj.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

DSQUARED2 ::

Pozdravljeni!

Kupujem dobro repliko švicarskih znamk kot so (Rolex, Omega, Panerai, Breguet, TAG Heuer, Ulysse Nardin, Piaget itd...)
Kje se to v tujini kej dobi dobro repliko (avtomatik).
Kakšna je šansa, da jo na carini zavrnejo in kakšna je kazen če jo dobijo oz. sankcije?ž
Ura nebi bila za "showoff" ampak za preizkus, ker imam zaključno nalogo in sem si izbral primerjavo med org. in ponaredkom itd.
Da si nebo kdo kaj narobe predstavljal imam tudi sam dobro uro TAG Heuer Carrera, ki sem jo dobil od očeta za 18-ti rojstni dan.

Lep Pozdrav!

RejZoR ::

Za začetek pejt na Replica Replica Watch Forum (RWI). Uporabi Google, direktnega linka ne bom dajal. Tam boš dobil vse informacije. Samo vedi, da boš tam dobil samo low grade replike, ki so šlampasto narejene in z zanič cenenimi mehanizmi. Pravi ponaredki so tisti, ki jih ne dobiš tko da jih greš kupit zavedno ampak taki, da ga kupiš na sivem trgu misleč, da kupiš original, ki pa se potem izkaže, da sploh ni original ampak preklemano dober ponaredek.

Aja pa še to, dejansko replika in ponaredek nista ista stvar. Ker obstaja neke vrste community, ki replik ne smatra kot ponaredke ampak kot replike. Folk na RWI recimo. In pol zmečejo vanje v obliki originalnih delov 5x toliko kot je bila replika vredna. Ne vem zakaj ampak imaš tak folk, ki to počne. Replika je, ko greš v nakup slednje z vedenjem, da kupuješ neoriginalno zadevo. Ponaredek pa je, ko kupuješ original, dobiš pa neoriginalno zadevo. Sam folk pogosto to meče v isti koš.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Furbo ::

Če kupuješ 'repliko' ali ponaredek, še vedno imaš na koncu samo ponaredek.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Okapi ::

Nakup ene random replike ni ravno primeren za primerjavo z originalom, ker imaš cel kup replik, od najcenejših, ki jih prepoznaš iz aviona, do takih, ki jih lahko prepozna samo strokovnjak, in jih sploh ne moreš kupit kot replike.

Lahko pa namesto replik uporabiš 'homage'. Ti se ravno tako trudijo biti kar se da podobni originalom, samo da ne zavajajo z imenom.

BaToCarx ::

DSQUARED2 pokliči na carino če majo kaj, da ti posodijo za nalago potem pa vrneš nazaj.

Okapi ::

Furbo je izjavil:

Če kupuješ 'repliko' ali ponaredek, še vedno imaš na koncu samo ponaredek.
Jasno, ampak v prvem primeru veš, kaj si kupil, v drugem te pa nategnejo. OK, nategnejo te velikokrat tudi pri nakupu replike, ko misliš, da boš dobil nov švicarski mehanizem in safirno šipco, dobiš pa rabljen kitajski mehanizem in stekleno šipco.

ramiz?! ::

Nisem sel brat vseh postov, ampak vseen prosim ce mi lahko kdo svetuje kaksno verodostojno trgovino za omega replike ...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

kitcar ::

Živjo, iščem nekaj podobnega ap royal oak offshore, seveda za manjšo ceno kot je original, če kdo ve za kaj podobnega prosim ZS ali komentar,
hvala LP

Okapi ::

Najprej človeka naučimo loviti ribe;)

Ko hočeš najti kakšno (zelo) podobno uro, v guglu modelu ure dodaš homage. Se pravi guglaš royal oak homage in za začetek lahko kar slike pogledaš.

Našel boš recimo nekaj tem na forumu WUS, kjer sprašujejo in odgovarjajo na enako vprašanje - ampak WUS je ta hip padel dol, tako da ne vem, kaj so pogruntali.

Pred časom je recimo Audemar tožil firmi Michael Kors in Tommy Hilfiger, ker sta imeli precej podobne modele.


O.

kitcar ::

oooooo hvala :)

Okapi ::

Če kupuješ 'repliko' ali ponaredek, še vedno imaš na koncu samo ponaredek.
Ja, samo v enem primeru to veš, za nakup se odločiš zavestno in cena je temu primerna. V drugem primeru si pa ogoljufan.

Za nakup replike je nekaj čisto upravičenih razlogov. Recimo da snemaš film, kjer nekdo razbije Rolexa. Razbijanje pravega bi bilo skrajno neumno.

O.

46simon ::

Pozdravljeni,

lahko kdo pove kaj o tem izdelku, če je original, je replika, karkoli? :) http://www.c21stores.com/men_accessorie...

in nasploh o spletni strani, pač popusti so sumljivi :)

RejZoR ::

Popusti bi bili sumljivi, ampak ker je to Invicta, je nekaj povsem normalnega. Glej samo končno ceno in ne popusta (procentov) samega...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

46simon ::

Kakšna je pa realna vrednost takšne ure in te znamke?

RejZoR ::

Nekje toliko kot jih dejansko prodajajo...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Tilen ()

46simon ::

Hvala, kakšno je pa kaj vaše mnenje o http://www.skagen.com/us/en/men/new-arr...

vem, da je dokaj mlada firma, všeč mi je njihov minimalističen dizajn...morda poznate še kakšno znamko s podobnim dizajnom?
««
28 / 30
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple proda več ur kot celotna švicarska urarska industrija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
14424379 (19029) bbbbbb2015
»

Od kod ima ROLEX denar? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10520082 (15492) cryptozaver
»

katera diver ročna ura? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15937715 (33767) GrimReaper
»

Ura - kot darilo za diplomo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5111189 (9923) OwcA

Več podobnih tem