» »

Težava z resetom biosa in baterijo na prenosniku.

Težava z resetom biosa in baterijo na prenosniku.

Igor0 ::

Imam težavo z resetom biosa in baterijo na prenosniku.
Občasno (a vedno pogosteje) se dogaja, da ob vklopu prenosnika namesto zagona sveti lučka za baterijo (tista, ki sveti, ko se baterija polni). Baterijo (ki je stara 3 mesece) odstranim in ponovno vstavim, potem zagon steče in računalnik deluje normalno.
Po kakšni uri dela (baterija je na cca 40-60%, se računallnik sam ponovno zažene in potrebno je nastaviti uro in datum.
Ob odstranitvi baterije ni potrebna ponovna nastavitev ure in datuma, samo ob tem občasnem resetu.
Če baterijo puščam v prenosniku, ko ga ne uporabljam, se občasno zgodi, da je v enem dnevu prazna, lahko pa tudi po tednu neuporabe še vedno delam dobro uro. Pri tem, da je baterija ob izklopu na npr 80% v obeh primerih.
Poskusil sem s sposojeno baterijo pa je enako, bios baterijo sem menjal in tudi ni razlike.

Prenosnik je HP nx6820, OS winXP.

Vem, da je zrel za menjavo, ampak finance trenutno niso rožnate.

Lahko še kaj poskusim pred odpisom.
LP
LP Igor

Duhec ::

Mogoče je plata ali tisti del, ki je zadolžen za komunikacijo in upravljanje z baterijo, muhast.
Poizkusi kako (če sploh) komunicira program HP Batery Check s čipkom v bateriji.
http://h20239.www2.hp.com/techcenter/ba...

Igor0 ::

Sem menjal baterijo za bios in ne izgubljam več ure in datuma, težava z glavno baterijo pa ostaja. Pred vsakim vklopom moram odstraniti baterijo za trenutek, sicer utripa lučka za baterijo in se računalnik na zažene.
HP Batery Check javlja, da moram baterijo kalibrirati.
Kalibriranje ne da nobenega rezultata.

...
LP Igor


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se izogniti menjavi matične plošče ob firmwarski težavi na ThinkPadu P52

Oddelek: Strojna oprema
211507 (948) mojca
»

Težave z baterijo

Oddelek: Pomoč in nasveti
101219 (908) urostech
»

ASUS K73E, Ko baterija pade na cca 45% se računalnik izklopi ??

Oddelek: Pomoč in nasveti
212340 (1974) sočan
»

življenjska doba baterij v brezžičnih miškah

Oddelek: Kaj kupiti
444865 (3546) opeter
»

Večji problemi z računalnikom (strojni,programski?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
281452 (1111) vbohinc

Več podobnih tem