» »

Elektrotehniška in strojna fakulteta

Elektrotehniška in strojna fakulteta

xmudelx ::

Sem dijak 4 letnika in bliža se naš vpis na fakulteto. Najbolj me zanimata elektrotehniški in strojni fax. Malo sem zamočil, ker za maturitetni predmet nisem vzel fizike, ki je na teh dveh šolah zelo pomembna. Tudi predznanja o elektronskih napravah nimam veliko, ampak me pa to vseeno zelo zanima.
Imam nekaj vprašanj za tiste, ki so vpisani na teh dveh faxih:

1. Ali je mogoče narediti fax brez, da bi za maturitetni predmet imel fiziko?
2. Kako zahteven je po vašem mnenju ta fax?
3. Koliko ur na dan porabite za učenje/ je učenje sproti ali kampanjsko?
4. Bi šeenkrat izbrali fax, če bi imeli to možnost?

Vaši odgovori bi zelo pomagali pri moji odločitvi, zato prosim, da odgovarjate odkrito.

Hvala in lep pozdrav.
  • predlagal izbris: Smurf ()

M-XXXX ::

1. Ali je mogoče narediti fax brez, da bi za maturitetni predmet imel fiziko?
2. Kako zahteven je po vašem mnenju ta fax?
3. Koliko ur na dan porabite za učenje/ je učenje sproti ali kampanjsko?
4. Bi šeenkrat izbrali fax, če bi imeli to možnost?

Lahko govorim za strojno:

1. je otroško lahka, brez obiska katerihkoli predavanj fizike lahko vse skupaj narediš z 0 dodatnega dela (zgolj obisk vaj)
2. ni zahteven
3. ogromno predmetov se, da naredit brez kakšnega koli učenja (logika ter obisk obveznih vaj) večina ostalih predmetov s parimi urami dela, nekaj predmetov rabiš zgolj srečo, par stvari pa dejansko rabiš znat
4. nebi, zelo "kmečki" odnos določenih profesorjev, sama resnost faxa,... Pričakoval veliko več...

Drugače pa 2 letnik Uni študija.

SkyEye90 ::

Lahko povem moje mnenje za elektrotehniko:

1. Lahko. Je pa celotni študij v glavnem sama matematika in fizika.
2. Definitivno v kategoriji najbolj zahtevnih študijev pri nas
3. Odvisno za kateri predmet. Če imaš rad matematiko in računanje z integrali, odvodi, potem boš vse predmete lahko delal le z učenjem pred izpiti.
4. Bi, ker me vse drugo manj zanima. Sicer pa sem mislil, koliko se bom naučil dejansko od tehnike in elektrotehnike, pa sem se motil. Študij temelji na matematiki in obračanju integralov, odvodov v levo in desno stran, naprej in nazaj. Žal. :)

xmudelx ::

haha upam, da je res tako kot govoriš in nisi sarkastičen ( malo dvomim glede na tvoj ton pisanja). Poznam nekaj ljudi, ki jokajo, da še jesti nemorejo zaradi učenja... Ampak, če ti je otroško lahek potem si lahko srečen, glede na to, da so službe s to izobrazbo kar dobro plačane.

* moj post se nanaša na uporabnika M-XXXX

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmudelx ()

darkolord ::

glede na to, da so službe s to izobrazbo kar dobro plačane.
Pomoje si malo zamešal.

xmudelx ::

strojni inženirji niso dobro plačani? službe so med bolj iskanimi po mojih informacijah... sicer se pa vsi pritožujejo..ekonomisti, strojniki (zgleda), arhitekti.... na koncu ostane samo še FRI in medicina, ki pa sta zame pač pretežka...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmudelx ()

M-XXXX ::

xmudelx je izjavil:

haha upam, da je res tako kot govoriš in nisi sarkastičen ( malo dvomim glede na tvoj ton pisanja). Poznam nekaj ljudi, ki jokajo, da še jesti nemorejo zaradi učenja... Ampak, če ti je otroško lahek potem si lahko srečen, glede na to, da so službe s to izobrazbo kar dobro plačane.

* moj post se nanaša na uporabnika M-XXXX

Resno mislim... V drugi letnik se da prilezt z 0 (kot 0) urami učenja in brez obiskovanj kakšnih koli predavanj (prvo za inskripcijo, ter zadnjo za frekvenco če se ti da, ali pa kar na vpis ocene počakaš :D) Na vajah se zve praktično vse pomembne stvari in z malo logike se potem vse skupaj poveže in reši. 2 letnik je sicer malo bolj specifičen in rabiš dejansko kaj znat. Je pa čisto preveč takih predmetov, da znanje ne pomeni, da boš izpit naredil ampak je sreča prevelik faktor (da ne omenjam cca 60% za oceno 10 pri gradivih, kaj več pa tako ali tako nobeden ne dobi :P). Kot sem že rekel, zelo razočaran nad faxom...

Poznam nekaj ljudi, ki jokajo, da še jesti nemorejo zaradi učenja...

Seveda da obstajajo taki ljudje, vendar lahko skoraj z gotovostjo trdim, da so se ravno tako piflali celo srednjo in osnovno šolo kjer pa res ni potrebnega popolnoma nobenega dela za prav dober/odličen uspeh. Kaj naj rečem: učiti oziroma napiflati != znati!

darkolord ::

Gradiva si naredil z 0 urami učenja in brez da bi bil na predavanjih?

M-XXXX ::

darkolord je izjavil:

Gradiva si naredil z 0 urami učenja in brez da bi bil na predavanjih?

Nope gradiva me še čakajo (bil samo enkrat na izpitu pa sem dobil cca 40% ali nekaj takega). Nujno uporabljat barvice. Pa resno mislim, gradiva je brez barvic praktično nemogoče naredit:D

gendale ::

xmudelx je izjavil:

strojni inženirji niso dobro plačani? službe so med bolj iskanimi po mojih informacijah... sicer se pa vsi pritožujejo..ekonomisti, strojniki (zgleda), arhitekti.... na koncu ostane samo še FRI in medicina, ki pa sta zame pač pretežka...

zakaj misliš da sta fri in medicina težja od strojne/elektro?
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

xmudelx ::

gendale je izjavil:

xmudelx je izjavil:

strojni inženirji niso dobro plačani? službe so med bolj iskanimi po mojih informacijah... sicer se pa vsi pritožujejo..ekonomisti, strojniki (zgleda), arhitekti.... na koncu ostane samo še FRI in medicina, ki pa sta zame pač pretežka...

zakaj misliš da sta fri in medicina težja od strojne/elektro?



morda nista težja ampak po vsej verjetnosti nebom imel dovolj pik za vpis na ta dva faxa, tako da lahko rečem da sta pretežka :)+ poznam 2 iz FRI-ja ki sta gladko pogrnila, pa se veliko bolj spoznata na računalnike kot jaz in nista ravno nedelavna.

gendale ::

vpiš se na vsš, zdj z bolonjskim je pol na koncu itak isti drek
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

xmudelx ::

Še kdo?

DOOM_er ::

xmudelx je izjavil:

Sem dijak 4 letnika in bliža se naš vpis na fakulteto. Najbolj me zanimata elektrotehniški in strojni fax. Malo sem zamočil, ker za maturitetni predmet nisem vzel fizike, ki je na teh dveh šolah zelo pomembna. Tudi predznanja o elektronskih napravah nimam veliko, ampak me pa to vseeno zelo zanima.
Imam nekaj vprašanj za tiste, ki so vpisani na teh dveh faxih:

1. Ali je mogoče narediti fax brez, da bi za maturitetni predmet imel fiziko?
2. Kako zahteven je po vašem mnenju ta fax?
3. Koliko ur na dan porabite za učenje/ je učenje sproti ali kampanjsko?
4. Bi šeenkrat izbrali fax, če bi imeli to možnost?

Vaši odgovori bi zelo pomagali pri moji odločitvi, zato prosim, da odgovarjate odkrito.

Hvala in lep pozdrav.


1. Je možno, fizika na maturi pomeni bolj malo samo malo bolj poglobljeno znanje že tako bazične srednješolske, fizika na fakulteti je drug šmorn kot v srednji kjer obrneš par enačbic pa si. Fizika na fakulteti je bolj podobna matematiki, tako da če znaš odvajat integrirat in to uporabljat, ni nobene panike.

2. Zahtevnost faksa je meni osebno precej tako tako, imam srečo da se precej hitro naučim stvari, je pa res da delam veliko sproti in obiskujem vaje tako da sem prvi letnik naredil z levo roko, kljub temu da se prej v življenju nisem ravno posvečal elektrotehniki.

3. Obiskujem vaje, ter učim se dan dva mogoče tri za kakšen bolj obsežen predmet kot je bila naprimer osnove elektrotehnike 1 kjer nisem imel na začetku pojma vendar sem se precej hitro ufural.

4. Če bi imel možnost, definitivno. Bil sem najprej na gradbeni kjer je situacija asistent-profesor/študent porazna. Dejansko smo imeli same kul profesorje in asistente, tako da je faks pravi užitek. Sploh se pa učimo take stvari ki me zelo veselijo, tako da nisem zgrešil popolnoma nič. Mogoče če bi bil interdisciplinarni študij FE-FRI bi bilo to zame idealno.
Robots will steal your job. But that's OK

amigo_no1 ::

M-XXXX je izjavil:

1. Ali je mogoče narediti fax brez, da bi za maturitetni predmet imel fiziko?
2. Kako zahteven je po vašem mnenju ta fax?
3. Koliko ur na dan porabite za učenje/ je učenje sproti ali kampanjsko?
4. Bi šeenkrat izbrali fax, če bi imeli to možnost?

Lahko govorim za strojno:

1. je otroško lahka, brez obiska katerihkoli predavanj fizike lahko vse skupaj narediš z 0 dodatnega dela (zgolj obisk vaj)
2. ni zahteven
3. ogromno predmetov se, da naredit brez kakšnega koli učenja (logika ter obisk obveznih vaj) večina ostalih predmetov s parimi urami dela, nekaj predmetov rabiš zgolj srečo, par stvari pa dejansko rabiš znat
4. nebi, zelo "kmečki" odnos določenih profesorjev, sama resnost faxa,... Pričakoval veliko več...

Drugače pa 2 letnik Uni študija.

Daj ti meni povej, katere vse predmete si na FS UNI programu naredil brez učenja ? Mogoče angleščino.
Še na VSŠ je to misija nemogoče.

Si pozabil dodati sarkazm ikono ?

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::



http://www.wikihow.com/Become-a-Mechani...

A mechanical engineering curriculum is a rigorous course of study that will require discipline and hard work to complete, but it is well worth the effort. Having fun and keeping the bigger picture in mind will help you get through it. Making friends with classmates is particularly helpful, as is being courteous to any teaching assistants or tutors who make themselves available.

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

xmudelx je izjavil:

Sem dijak 4 letnika in bliža se naš vpis na fakulteto. Najbolj me zanimata elektrotehniški in strojni fax. Malo sem zamočil, ker za maturitetni predmet nisem vzel fizike, ki je na teh dveh šolah zelo pomembna. Tudi predznanja o elektronskih napravah nimam veliko, ampak me pa to vseeno zelo zanima.
Imam nekaj vprašanj za tiste, ki so vpisani na teh dveh faxih:

1. Ali je mogoče narediti fax brez, da bi za maturitetni predmet imel fiziko?
2. Kako zahteven je po vašem mnenju ta fax?
3. Koliko ur na dan porabite za učenje/ je učenje sproti ali kampanjsko?
4. Bi šeenkrat izbrali fax, če bi imeli to možnost?

Vaši odgovori bi zelo pomagali pri moji odločitvi, zato prosim, da odgovarjate odkrito.

Hvala in lep pozdrav.


FE (lani diplomiral):

1. Da, vendar moras pač na začetku nekoliko vec delati. Bo pa večina snovi tako ali drugače neke vrste matematika ali fizika.
2. Odvisno od človeka, meni je bil lahek
3. Jaz sem se učil 80% kampanjsko, sem pa delal poročila in vaje tako, da sem razumel.
4. Da. Sedaj imam dobro plačano služno, poleg tega pa delam tudi doktorat.

Še opozorilo, ko omenjaš FRI, faks je zelo podoben FE-ju, pri obeh potrebuješ matematiko in logiko. Tako, da če misliš, da je en bistveno lažji od drugega se motiš (pa bi rekel, da podobno drži za strojno, vendar tam nimam toliko izkušenj).

Isotropic ::

gendale je izjavil:

xmudelx je izjavil:

strojni inženirji niso dobro plačani? službe so med bolj iskanimi po mojih informacijah... sicer se pa vsi pritožujejo..ekonomisti, strojniki (zgleda), arhitekti.... na koncu ostane samo še FRI in medicina, ki pa sta zame pač pretežka...

zakaj misliš da sta fri in medicina težja od strojne/elektro?

prvi ni oz. so vse stiri fakultete (fs, fgg, fe, fri) nekako podobno tezke, z drugim pa ni primerjave.

Zgodovina sprememb…

N4g4c3N ::

xmudelx je izjavil:


1. Ali je mogoče narediti fax brez, da bi za maturitetni predmet imel fiziko?
2. Kako zahteven je po vašem mnenju ta fax?
3. Koliko ur na dan porabite za učenje/ je učenje sproti ali kampanjsko?
4. Bi šeenkrat izbrali fax, če bi imeli to možnost?


Za strojno:
1. Fizika je dokaj lahka. Vseeno ti matura iz fizike prinese veliko prednost (predvsem laboratorijske vaje in pisanje poročil za njih).
2. Dela je zelo veliko, sploh v 1. in 2. letniku. Veliko projektnih, poročil, domačih nalog, kolokvijev... Če to delaš sproti imaš že 3/4 dela pod streho.
3. Učil sem se vedno max 1 teden pred izpitom po 1-2 uri dnevno. Večino sem imel vse sproti narejene.
4. Bi.

Sem pa ravnokar končal 5. letnik UNI stari program. Zdaj je prišel bolonjski, ampak bistvenih sprememb ni.

M-XXXX ::

Daj ti meni povej, katere vse predmete si na FS UNI programu naredil brez učenja ? Mogoče angleščino.
Še na VSŠ je to misija nemogoče.

Bolonski program nima Angleščine.

Z popolnoma nič učenja narejeni naslednji predmeti (brez obiskovanj predavanj): numerične metode, okolje in energija, statika, fizika, elektro, snovanje in konstruiranje, tehnična, izdelovalne.

2. Dela je zelo veliko, sploh v 1. in 2. letniku. Veliko projektnih, poročil, domačih nalog, kolokvijev... Če to delaš sproti imaš že 3/4 dela pod streho.

VŠŠ ali UNI? Ker na UNI ni praktično nobenih domačih, kaj šele projektnih... Oziroma domače so, sam ni jih treba delat... Za statiko in kinematiko oddaš prvo stran ter 4 prazne liste pa je:D

Racko ::

Za FE:

xmudelx je izjavil:


1. Ali je mogoče narediti fax brez, da bi za maturitetni predmet imel fiziko?

Da.

xmudelx je izjavil:


2. Kako zahteven je po vašem mnenju ta fax?

Načeloma ni nikomur prav lahko, je pa stopnja težavnosti subjektiven pojem. Prepričan sem, da bi večina tipičnih FE-jevcev gladko pogrnila na resnejših smereh FDV/FF, hkrati pa tudi (FDV/FF)-jevci na FE. Ergo, če te (elektro)tehnika zanima, navali.

xmudelx je izjavil:


3. Koliko ur na dan porabite za učenje/ je učenje sproti ali kampanjsko?

Ne vem. Prisegam na ležerno sprotno delo in intenzivno delo nekaj dni pred izpitom.

xmudelx je izjavil:


4. Bi šeenkrat izbrali fax, če bi imeli to možnost?

Zaenkrat, da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Racko ()

amigo_no1 ::

Z popolnoma nič učenja narejeni naslednji predmeti (brez obiskovanj predavanj):

Čaki mal, obiskovanje predavanj ni enako učenju (sploh če profesor bere iz knjige), če imaš dobre zapiske si lahko samo 2x na mesec na faksu, pa še to samo ko so kolokviji ali izpiti.
Brez učenja zame pomeni da greš na izpit brez kakršnegakoli učenja oz priprave.

M-XXXX ::

amigo_no1 je izjavil:

Z popolnoma nič učenja narejeni naslednji predmeti (brez obiskovanj predavanj):

Čaki mal, obiskovanje predavanj ni enako učenju (sploh če profesor bere iz knjige), če imaš dobre zapiske si lahko samo 2x na mesec na faksu, pa še to samo ko so kolokviji ali izpiti.
Brez učenja zame pomeni da greš na izpit brez kakršnegakoli učenja oz priprave.

Nič učenja pomeni: šel po inskripcijo (prvo uro), med prvim predavanjem srfal po netu in gledal filme, nato me na predavanja ni bilo nikoli več. Med obveznimi vajami sem naredil minimalno to kar je bilo potrebno. Nato sem šel na izpit katerega sem opravil. In popolnoma nič več. Oziroma lažem, še na izpit sem se mogu prijavit preko VIS-a (kar zame pomeni 2-3 zamujene roke preden mi rata^^)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira med FRI, FE in FS

Oddelek: Šola
127091 (5906) lemonaid
»

strojna/elektrotehniška/gradbeništvo in geodezija

Oddelek: Šola
81660 (1487) Twix
»

FRI (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šola
22146521 (34041) awy
»

Fakulteta za strojništvo

Oddelek: Šola
257824 (7237) sidd
»

Kako izgleda študij?

Oddelek: Šola
337197 (5836) Gandalfar

Več podobnih tem