» »

The fail of (modern) feminism

The fail of (modern) feminism

Temo vidijo: vsi
««
2 / 10
»»

Pithlit ::

Sem mislila da znaš brat. Pa se očitno motim. Pa tud data retention ne dela ravno najbolje...

Najprej glede branja: "Brez maternice in jajčnikov bo težka"
Še data retention: "V življenju še nisem bila s tipom"

Verjetno lahko sam upam da se ne zajebavaš in je bil le butast lapsus.
Life is as complicated as we make it...

jype ::

jverne> P.S. And have kids, many many kids!

Raise many influential kids. Kolk narediš novih je nepomembno v primerjavi s tem, kako vplivaš na družbene vrednote.

jverne> Ko bomo to rešli i'll stop bitching!

Žalostna resnica, s katero se moramo neizobraženci soočit je ta, da tega ne bomo rešili mi, temveč doktorji znanosti, ki so se dejansko sposobni ukvarjat s popravljanjem napak, ki po naravi biologije ljudem dajejo tako različna izhodišča.

Kar lahko storim jaz je zgolj to, da depriviligiranim ponudim roko, kar z veseljem tudi počnem.

jype ::

Pithlit> Jaz pridržim vrata vsakomur ki je dovolj blizu da mi ni treba predolgo čakat.

Jaz pa najprej vedno rečem "Skidaj gaće!" in če zagledam penis, vrata hitro in z vso silo zaloputnem. Verjetno o tem govori jverne.

Čudno se mi zdi, da bi kdo bil vljuden do žensk, ne pa do moških (ni pa tako redko, da je kdo vljuden le do tistih, od katerih kaj zahteva ali pričakuje).

guest #44 ::

Pithlit je izjavil:

Sem mislila da znaš brat. Pa se očitno motim. Pa tud data retention ne dela ravno najbolje...

Najprej glede branja: "Brez maternice in jajčnikov bo težka"
Še data retention: "V življenju še nisem bila s tipom"

Verjetno lahko sam upam da se ne zajebavaš in je bil le butast lapsus.


O pa res, ti si lezbača, sem te zamenjal za nekoga drugega. Mislim, da mamo eno na STju, ki je starejša. My bad!

@jype

No pač osveščanje ljudi je tudi nekakšno koristno delo. Mogoče pa bo kdo več doniral v take raziskave. Better than doing nothing or even contrary.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

figula ::

Najprej se boš lepo opravičil Pithlit za neprimerno izrazoslovje!

potem ti bo pa še starejša povedala, kako odpira vrata …… in se ob tem celo zabava.

Jaz jih odpiram vsem: ženskam in moškim. Običajno se zraven še nasmehnem in galantno priklonim. Ko me tu in tam kakšen moški totalno zmedeno pogleda, mu objasnim, da sem bila v prejšnjem življenju moški - in potem se potolaži :) :) :).

Poskusite in spremljajte reakcije ljudi: večina m/ž se ustavi in nakaže, da bi bili tudi oni radi vljudni in pozorni in bi odprli vrata.

In so tudi ostali m/ž, ki z visoko dvignjenim nosom odjadrajo skozi prag. Reveži ubogi. Jaz se samo tiho smejim.

Vrata lahko mirne duše vzamete kot simbol – in jih odpirate sebi in drugim. Zaradi potrebe in zaradi zabave.

Pithlit ::

figula je izjavil:

Najprej se boš lepo opravičil Pithlit za neprimerno izrazoslovje!

Ehhh pusti ga. Pa naj se še naprej čudi zakaj ne more dobit ene pametne 'babe'.

Saj bogi revež niti ne loči med feminizmom pa čist navadnim jokanjem (česar je tudi sam kriv).
Life is as complicated as we make it...

guest #44 ::

Pa ne mi rečt, da si se užala zarad izraza. Kolegu, ki je queer dost krat rečem pederčina. Look at the bigger picture!

Sicer pa z temi vrati ste se rez zapičli, a mal branja med vrsticami bi lohk?



P.S. Pa oprosti za besedo. Zame ni žaljivka, ampak slengovsko za lejzbiko. But that's just me!

jype ::

jverne> Sicer pa z temi vrati ste se rez zapičli, a mal branja med vrsticami bi lohk?

Men se bolj zdi, da si ti pozabu brat med vrsticami. Če si vljuden, si vljuden bodisi do vseh, bodisi le do tistih, od katerih nekaj pričakuješ. So tudi drugi profili, a so redki.

Tako kot anarhizem, je tudi feminizem lahko bedasta modna muha, ali pa dobro premišljena filozofska drža. Ni naključje, da je ljudi s slednjo bistveno manj.

guest #44 ::

Mi je čist jasno, da nekateri gojite nediskriminatorno vljudnost, kar je prav. Me sam zanima, če ste tako ne-diskriminatorni tudi na drugih področjih življenja (v kolikor podpirate enakovrednost žensk).

jype ::

Na primer?

Če misliš, da se do vseh obnašam enako, recimo do partnerja, otrok, psa, poštarja in naprej... Ne, se ne.

Limit-sky ::

jype je izjavil:

Na primer?

Če misliš, da se do vseh obnašam enako, recimo do partnerja, otrok, psa, poštarja in naprej... Ne, se ne.

Pes ima prednost!
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

figula ::

@ jverne - vsaka big picture se prične z osnovnimi potezami čopiča. Med teksti o vratih, ki si jih tako površno preletel, je še vse kaj drugega kot nediskriminatorna vljudnost. Malo bolj se potrudi.

@Mipe - kaj če ti povem, da je jype v resnici AI 8-), ki so mu pač določili moški spol. In se skozi komunikacijo na tem forumu uči in razvija - pa mi povej, zakaj misliš, da so njegovi odgovori takšni?

marijancek ::

tole sem se zdajle spomnil: moški, ki ne osvaja žensk agresivno, je neprivlačen za ženske zato, ker bodo taki tudi njegovi otroci. in potem ne bo potomcev in se geni od ženske ne bodo razmnožili. tudi če je moški ženski v vseh drugih ozirih privlačen mu to da velik minus. zato imajo ženske raje neumne moške, ki se upajo pristopiti k ženskam, kot pametne, ki so boječi. ker matematično gledano imajo s taneumnim večje možnosti za razmnožitev svojih genov. po isti logiki so ženskam bolj privlačni ženskarji kot devičniki in podobne fore.
:)

Zgodovina sprememb…

figula ::

Še en umotvor? >:D

Ti ga pa pihneš, res!

jype ::

marijancek> in podobne fore.

Kako torej pojasniš, da je odstotek ženskarjev tako majhen v primerjavi z boječimi moškimi, ki imajo stabilne družine z otroki?

marijancek ::

Boječi moški nimajo družin. Ženskarji imajo vsi družine. Vsaj kolikor vidim okoli sebe. Ne vem kje ti živiš.

Figula to je samo zanimiva teorija. Če se ti zdi neumno postavljanje takih teorij sva si pač različna. Jaz stalno skušam razumeti stvari.

Zgodovina sprememb…

jype ::

marijancek> Boječi moški nimajo družin. Ženskarji imajo vsi družine. Vsaj kolikor vidim okoli sebe. Ne vem kje ti živiš.

Ženskarji imajo ženske, vsako arbitrarno časovno periodo drugo, ne pa družin - pa tudi če družine imajo, zanje ne skrbijo, odnos do spolnosti pa v genih ni zapisan dovolj natančno, da nanj ne bi daleč najbolj vplivalo okolje med spolnim dozorevanjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

figula ::

Pozabila sem spodaj sonček narisat, da bi povedala, da se nič ne jezim. Malo sem te pohecala :)

Jaz tudi nimam nič proti postavljanju teorij in igranju. Recimo - zakaj bi se neumni moški upali pristopiti k ženski bolj kot pametni? Poznam enega, ki ima celo potrdilo, pa si v življenju ni upal z nobeno spregovorit. Res ne vem, zakaj bi imela pamet tu zraven tako veliko vlogo. Da bi tole odmotali, bo treba verjetno še kakšne druge razloge najti, kaj misliš?

marijancek ::

Hotel sem povedati tole: če ima ženska dve izbiri: neumen in pogumen moški ali pameten in boječ moški, se ji bo prvi zdel bolj privlačen. Lahko namesto pameten rečemo tudi bogat itd.

jype ::

marijancek> Hotel sem povedati tole: če ima ženska dve izbiri: neumen in pogumen moški ali pameten in boječ moški, se ji bo prvi zdel bolj privlačen. Lahko namesto pameten rečemo tudi bogat itd.

Če so vse ostale lastnosti enake - jasno.

Ampak ker nikoli niso, to niti ni tako pomembno. Vedno se prodaja in izbira cele pakete.

figula ::

Preveč si že stvari nametal: neumen, pameten, boječ, pogumen, ženskar, bogat, ...

In potem si zložil skupaj neumnost in pogum ter pamet in sramežljivost. To so res ene čudne kombinacije, ki tako kot jype pravi, niso nikoli samo to. Tudi jaz glasujem za: cel paket.

Mislim - kaj naj si pa ženska pomaga z neumnim in pogumnim? Po svoji neumnosti bo svojo glavo pogumno okoli nosil in jih dobil po njuški. Kaj češ s takim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: figula ()

Pithlit ::

marijancek je izjavil:

če ima ženska dve izbiri: neumen in pogumen moški ali pameten in boječ moški, se ji bo prvi zdel bolj privlačen.

Jao, jao, jao... neumnost ni nikoli bila privlačna lastnost. Bilo kakšna lastnost v povezavi z neumnostjo je povsem nepomembna.

Mimogrede pa še dve stvari:
Bogastvo ni lastnost... je olajševalna okoliščina.
Tisto tvoje pametovanje ni teorija. Še najbližje je hipotezi.
Life is as complicated as we make it...

T-h-o-r ::

a fail modernega feminizma je


da je več žensk kot moških bolje izobraženih


da mora voz evrope v težkih časi vlačit ženska, da se sploh kaj zgodi, drugače bi bili v še precej večjem dreku raznih debilnih berluskonijev in madžarskih francoskih nacionalistov
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Mipe ::

Žal Merklova deluje nekam neodločno. Moški bi že zdavnaj odločno uveljavil rešitve, tako pa Merklova caga med francozi in angleži.

T-h-o-r ::

moški bi že zdavnaj odločno reagirali=war
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Pithlit ::

Mipe je izjavil:

Žal Merklova deluje nekam neodločno. Moški bi že zdavnaj odločno uveljavil rešitve, tako pa Merklova caga med francozi in angleži.

Lahko bi pa tudi rekli da Merklova drži evropo skupaj.
Life is as complicated as we make it...

Mipe ::

Možno. Tako kot mama, ki se brezupno trudi držati družino, katero sestavljajo oče nasilen pijanec, sin narkoman in hčerka zapravljivka, skupaj.

Itak da bodo feministke v tem videle samo fail moškega glavarja družine.

jype ::

jverne, tole je pomoje zate:

jype ::

guest #44 ::

Your point being?

jype ::

We're not there yet.

Pithlit ::

LOL.

Point je v temu da nekateri še vedno ne štekajo. In, jaz osebno, nimam nobenih iluzij da kdajkoli bodo.
Life is as complicated as we make it...

guest #44 ::

Štekal sem, ne štekam pa kaj je tu omembe vrednega. Yes, this happens but it shouldn't. Saj ne mislite, da kaj takega podpiram.

Mipe ::

Dokler se bodo ženske šminkale, oblačile v obleke z kratkimi krilci in globokimi dekolteji ter frfotale s trepalkami, bomo moški stresali seksistične opazke.

Skratka, dokler ženske zlorabljate svoj "čar", bomo mi šovinisti.

jype ::

Boste. Vemo.

Pithlit ::

Mipe je izjavil:

Skratka, dokler ženske zlorabljate svoj "čar", bomo mi šovinisti.

Torej... let's recap. Dokler se oblačimo in štimamo kot nam je všeč, nas boste zmerjali.

A se moram v burke zavijat zato da se boste normalno obnašali?
Life is as complicated as we make it...

marijancek ::

bolj je zakrito bolj nas privlači. sem zadnč srečal eno mlado nuno in sva se buljila v obraz, ko sva šla mimo. ma je bil dober drk material. :)

guest #44 ::

Pithlit je izjavil:

Mipe je izjavil:

Skratka, dokler ženske zlorabljate svoj "čar", bomo mi šovinisti.

Torej... let's recap. Dokler se oblačimo in štimamo kot nam je všeč, nas boste zmerjali.

A se moram v burke zavijat zato da se boste normalno obnašali?


Nope. Mi moramo tako

začeti prihajati v službo.

Mipe ::

Pithlit je izjavil:

Mipe je izjavil:

Skratka, dokler ženske zlorabljate svoj "čar", bomo mi šovinisti.

Torej... let's recap. Dokler se oblačimo in štimamo kot nam je všeč, nas boste zmerjali.

A se moram v burke zavijat zato da se boste normalno obnašali?


Ma, pojdi enkrat na ulico. Tu pa tam boš videla našminkane cipice v izzivalnih oblekicah. Hkrati pa so tudi parfumerije na dveh nogah. Naravnost odbijajoče (glej "cipice"), kajti kot resen moški gledam notranjost ženske, ne zunanjost. Če se ženska izzivalno oblači, se vidi njen odnos do moških in to me odbija. Ti se pritožuješ, da se do tebe ne obnašamo "normalno". No, evo kontra. Ženska, ki se rada izzivalno oblači in obnaša, prav gotovo nima ravno "normalnega" odnosa do moških, kajne? Ob takih se počutimo kot tarče spolnega nadlegovanja, žrtve preračunljive igre. Naš obrambni mehanizem pa je ravno šovinizem.

Sicer pa... Kavbojke, majica, itd., udobno oblečeno še ne pomeni oblečeno kot cipa. Ne vidim pa nič udobnega v dolgih petkah, tesno oprijetih enodelnih oblekicah, minikrilcu in vsem tem. A to vam je všeč? Le zakaj? Ker priteguje poglede ali pa ker rade čutite veter med nogami? Zakaj je treba igrati na karto atrakcije, če hočete "normalen" odnos?

Svojo burko kar pusti v skrinji, bo za slučaj, če uvozimo islam.

nevone ::

Če se ženska izzivalno oblači, se vidi njen odnos do moških in to me odbija.


Torej boš izbral drugačno. Zakaj bi morali vsakemu odgovarjati vsi? Kako je to sploh izvedljivo?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Mipe ::

Žal ne izbiram, kako se oblačijo moje sodelavke in kako se vedejo do mene. Očitno službeno mesto jemljejo kot vadbeni poligon za "Charming the Man 101". Pričakujem normalen odnos, one pa "Hej Miha, nekam moram, bodi zlat in prevzemi tole, a prav? XOXOXOXO" in se namenoma sklonijo z dekoltejem. Saj rad pomagam, samo kaj, ko me tak odnos jezi. Prihranite to za svoje natepače, don't rub it in single men's faces.

Ja, sem pač zafrustriran, zato mi take zadeve gredo na živce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Mr Hilter ::

Mipe je izjavil:

Žal ne izbiram, kako se oblačijo moje sodelavke in kako se vedejo do mene. Očitno službeno mesto jemljejo kot vadbeni poligon za "Charming the Man 101". Pričakujem normalen odnos, one pa "Hej Miha, nekam moram, bodi zlat in prevzemi tole, a prav? XOXOXOXO" in se namenoma sklonijo z dekoltejem. Saj rad pomagam, samo kaj, ko me tak odnos jezi. Prihranite to za svoje natepače, don't rub it in single men's faces.

Ja, sem pač zafrustriran, zato mi take zadeve gredo na živce.


Poznam ja. Jaz se delam gluhega ali pa trolam da ne razumem in hitro obupajo. Jih šokira, a vse mora biti enkrat prvič.

Medtem ko preostale dobesedno izstreli iz stola, samo da bi ji torbico držali.

nevone ::

Ja, sem pač zafrustriran, zato mi take zadeve gredo na živce.


Ja, verjamem, da zna bit skrajno nadležno, ampak imaš odlično priložnost, da zgradiš obrambni mehanizem za take zadeve, da ti ne bodo mogle več do živega. Samo ne se pustit.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

marijancek ::

nevone je izjavil:


Ja, verjamem, da zna bit skrajno nadležno


95% moškim to ni nadležno. 5% ima pa neke svoje probleme ki jih jaz težko razumem. pogled na dekolte normalnemu moškemu samo polepša dan.

nevone ::

95% moškim to ni nadležno. 5% ima pa neke svoje probleme ki jih jaz težko razumem. pogled na dekolte normalnemu moškemu samo polepša dan.


No saj, tako si tudi jaz predstavljam. Moraš to tako vzeti, da obrneš sebi v prid.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Mipe ::

In potem se govori o seksizmu in šovinizmu. Ne razumem vas več...

nevone ::

In potem se govori o seksizmu in šovinizmu. Ne razumem vas več...


Vsi ljudje govorijo o vsem. Tako da, če poslušaš vse in jih povrhu vsega še poskušaš upoštevat, slej ko prej postaneš shizofrenik. Moraš svojo furat, pa je.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Mipe ::

Ja, imaš kar prav.

guest #44 ::

Je pa kar očiten trend IMO, da ženske predvsem stavijo na svoj videz kot pa kaj drugega na sebi. ABSOLUTNO NE TRDIM DA VSE! Ampak včasih se že sprašujem ali ni to že gensko pogojena lastnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

jype ::

jverne> Je pa kar očiten trend IMO, da ženske predvsem stavijo na svoj videz kot pa kaj drugega na sebi.

Kar je super za tiste, ki nočejo prodajat svojega videza. Oblečejo se tako, da so videti podpovprečne, pa jim nihče ne teži in lahko v miru izbirajo, ne da bi jih pri tem kdorkoli motil, hkrati pa za zainteresirane že vnaprej vedo, da ne padajo samo na zunanjo podobo.
««
2 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Razlika med spoloma v genih (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
42653330 (47622) BigWhale

Več podobnih tem