» »

The fail of (modern) feminism

The fail of (modern) feminism

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 10
»»

guest #44 ::

The 'girls' night in' antics on Celebrity Big Brother highlighted all that is wrong with female friendship


http://www.guardian.co.uk/commentisfree...

Nekaj ljubših citatov

Tellingly, spending a huge proportion of one's income on preening oneself for men's approval ("I'm doing it for me, not for men" – oh, give it a rest, you lying cow!) as a leisure option has gone hand in hand with the rise of ceaseless recreational moaning about men, and if I thought that I had to spend three-quarters of my time and money turning myself into a hairless, poreless living doll in order to get someone's affection, I'd probably resent them too.


Look, hon, I want to say, if men don't suit you, go celibate. Go lesbo (but not with me, thanks) but stop moaning!



Point being, je da (večina) žensk bo morala še marsikaj poštekat preden bodo postale enakovredne in enakoodgovorne moškim.

Pa še neki...ne morete pričakovat, da lahko grete na okoli zgoraj brez in obenem, da boste lahko še vedno privlačile moške z joškami. That doesn't work, you can't have it both ways! Dokaz za to pa so nešteta afriška in druga plemena kjer so joške zgolj še en privesek na telesu.
V tem smislu, se pravzaprav morate še zahvaliti religiji, da vas je zatirala...namreč sedaj lahko izkoriščate tisočletja zdresirane moške, ki se slinijo po vas zgolj za tiste dve mlečni žlezi tam zgoraj.

Osamosvojitev žensk je pravzaprav dobra zadeva, temu namreč bo sledila razbremenitev družbenega pritiska na moške pri vezanosti na ženske.
Sam to biologijo treba še mal v red spravit.


Jype, ti boš na čelu tega gibanja. Nekakšen John Connor moške osvoboditve! I salute you ;)
  • zaklenil: bluefish ()

jype ::

jverne> Pa še neki...ne morete pričakovat, da lahko grete na okoli zgoraj brez in obenem, da boste lahko še vedno privlačile moške z joškami.

Kot dolgoletni naturist moram zatrditi, da to ne drži.

jverne> Jype, ti boš na čelu tega gibanja. Nekakšen John Connor moške osvoboditve!

Vsak je toliko svoboden, kolikor želi, če ga ne silijo v karkoli.

Rippy ::

Saj so že enakovredne, ko je Titanik potonil so na rešilne čolne spravili otroke in ženske. V primeru Coste Concordie pa so na njih najprej vkrcali moški. :)

guest #44 ::

jype je izjavil:

jverne> Pa še neki...ne morete pričakovat, da lahko grete na okoli zgoraj brez in obenem, da boste lahko še vedno privlačile moške z joškami.

Kot dolgoletni naturist moram zatrditi, da to ne drži.

jverne> Jype, ti boš na čelu tega gibanja. Nekakšen John Connor moške osvoboditve!

Vsak je toliko svoboden, kolikor želi, če ga ne silijo v karkoli.


A si naturist tudi doma, v službi, v prostem času? I think not. Si še vedno indoktriniran. Oglasi se ko boš od rojstva neprestano obdan z golimo ženskimi oprsji.


@Gendale

Nimam nič proti ženskam, sam podpiram enakovrednost spolov.

jype ::

jverne> A si naturist tudi doma,

None of your business.

jverne> v službi,

Ne.

jverne> v prostem času?

None of your business.

jverne> Oglasi se ko boš od rojstva neprestano obdan z golimo ženskimi oprsji.

Ne morem reči, da mi jih je kadarkoli primanjkovalo.

guest #44 ::

P.S. vsaj na intelektualni ravni, če že ne drugače (prejšnji post)

jype je izjavil:

jverne> A si naturist tudi doma,

None of your business.

jverne> v službi,

Ne.

jverne> v prostem času?

None of your business.

jverne> Oglasi se ko boš od rojstva neprestano obdan z golimo ženskimi oprsji.

Ne morem reči, da mi jih je kadarkoli primanjkovalo.


No sej pravim, oglasi se ko boš celo življenje živel z njimi. Recimo kot v kakem savanskem plemenu v afriki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

jype ::

jverne> No sej pravim, oglasi se ko boš celo življenje živel z njimi. Recimo kot v kakem savanskem plemenu v afriki.

Kaj je "celo življenje"?

Na stranišče jih običajno ne nesem s seboj.

guest #44 ::

No no jype, ne rabiš trollat temo. Moraš nam biti zgled!

jype ::

Trolat? Rad bi me prepričal, da živim v zavrti družbi, kjer dekleta ne hodijo naokoli gola, kar očitno ne drži. Pozimi sicer iz praktičnih razlogov nosijo obleke, poleti pa seveda ne.

@nny ::

galu ::

Vozniki so bili boljši le v času, ki so ga potrebovali za parkiranje. Moški so v povprečju za parkiranje potrebovali 16 sekund, ženske pa 21.


Ampak to je omenjeno le v majhnem tisku, pod sliko. Ampak nima veze, Ženske parkirajo "bolje".




Če že, bi se naslov moral glasiti: Ženske parkirajo pravilneje.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

guest #44 ::

It's about fucking time, da se ženskam neha opravičevat zaradi njihove "ženskosti". Če sedaj bojda bolje parkirajo od moških, i say good for them! [trivializacija] Zdej sam ne več pričakovat, da bodo vam puščali prednost v vrsti ali vam držali vrata ker ste ženska.[/trivializacija]
Je skregano z logiko enakovrednosti. To da začnemo ženske priviligirat ne bo opravičilo zgodovinsko ravnanje z ženskami.

Pokopat moramo to sekiro in začeti znova.

@nny ::

http://moskisvet.com/forum/?topic_id=59...

Ste ratali narapoični al koku?

guest #44 ::

P.S. Splošno nestrinjanje žensk z mojimi in podobnimi idejami je očiten dokaz, da ženske nočejo enakovrednosti...ampak večvrednosti. Prave feministke in zagovornice žensk bi morale to razumeti in sprejeti tudi odgovornosti, ki spadajo zraven.

Če se to ne zgodi, bomo zgolj zašli v tiranijo nasprotnega spola.

jype ::

jverne> Zdej sam ne več pričakovat, da bodo vam puščali prednost v vrsti ali vam držali vrata ker ste ženska.

Pravi moški bomo to z veseljem počeli še naprej.

jverne> Če se to ne zgodi, bomo zgolj zašli v tiranijo nasprotnega spola.

Kateri spol pa je to?

guest #44 ::

jype je izjavil:

jverne> Zdej sam ne več pričakovat, da bodo vam puščali prednost v vrsti ali vam držali vrata ker ste ženska.

Pravi moški bomo to z veseljem počeli še naprej.

jverne> Če se to ne zgodi, bomo zgolj zašli v tiranijo nasprotnega spola.

Kateri spol pa je to?


Če mu pa bi to počel zgolj zaradi njihove "ženskosti"? Iz olike bi že razumel, sam tedaj nebi smel diskriminirat po spolu.
Nanašal sem se na ženski spol dagi jype.


Zate je torej pravi moški tisti, ki se žrtvuje za ženske? Mislim, da si falu stoletje jype.

jype ::

jverne> Če mu pa bi to počel zgolj zaradi njihove "ženskosti"?

We do what we must because we can.

jverne> Zate je torej pravi moški tisti, ki se žrtvuje za ženske? Mislim, da si falu stoletje jype.

Pravi moški je tisti, ki se žrtvuje za vse.

guest #44 ::

jype>We do what we must because we can.

Makes no sense in this context!

jype> Pravi moški je tisti, ki se žrtvuje za vse.

Kaj pa je prava ženska potemkaj?

jype ::

jverne> Kaj pa je prava ženska potemkaj?

A bi fotografija odgovorila na vprašanje?

jverne> Makes no sense in this context!

Dam po svojih zmožnostih (in te so obilne) in jemljem po svojih potrebah (in te so skromne). Odpiranje vrat, odstopanje sedežev in prijazno, spoštljivo komuniciranje je vse trivialno. Ko gre zares, se poskrbi za dolgoročnejše cilje. Počnem vse tisto, kar moram, ker zmorem.

hamax ::

Pravi moški bomo to z veseljem počeli še naprej.

Ce to ni sarkazem je seksizem(je to slovenska beseda?), ki poglablja razlike med spoloma in nic ne pripomore k enakosti.
Drzanje vrat in odstopanje sedezev so vse zelo lepe geste, ki so po nepotrebnem vezane na spol.
Dajmo raje reci, da bomo pravi ljudje to z veseljem poceli se naprej.

Pravi moški je tisti, ki se žrtvuje za vse.

Stop with that. Zenske se niso nic manj sposobne zrvovati.

photot ::

FYI: O enakosti, neenakosti, feminizmu, pravemu moškemu oz. ženski, vlogi moškega in ženske v družbi je par zanimivih (psihoanalitskih) tez napisanih v knjigi "O spolu" avtorja Romana Vodeba. Tako, za razširitev pogleda na to tematiko, se mi zdi ta knjiga kar primerna.

Looooooka ::

A je tle kksna bolj globoka debata/trditev poleg tega, da se dobo ,ce mislijo zenske naokol nage in nazgane skakat, moski navadili na zadevo in ne bo imela vec ucinka?
Ker ce je samo to potem je odgovor "res je".
V bistvu je res ze kar lep cas.Zato ga pa zdej se pijejo 2x vec kot vcasih.Na kar so se moski tud ze navadil in pocasi ze deluje obratno :)
Saj moski noce sebi enakovrednega pivca in kretena.Prav tako ne bo odpiral vrata nekomu, ki se bo obnasal kot njegov kolega.Prav tako ne bo premikal stola nekomu, ki stalno cuti potrebo po nekem enakovrednem obravnavanju obeh spolov.On recimo ne bo nikoli uzaljen ce ga bo zenska (nagnala/postavila na svoje mesto) pri nekem opravilu, ki je do sedaj stereotipno veljal za zensko opravilo.
Kar je vse OK...dokler se iste zenske ne zacnejo pritozevati in cuditi zakaj ne dobivajo vec istih reakcij.

marijancek ::

@nny je izjavil:

http://www.rtvslo.si/zabava/zanimivosti...


To je zato, ker so ženske bolj sproščene, moški so pa pod pritiskom in živčni, pol pa spregledajo parkirplac, preveč hitijo. Zaradi istega razloga ženske živijo dlje.

marijancek ::

jype je izjavil:

Rad bi me prepričal, da živim v zavrti družbi, kjer dekleta ne hodijo naokoli gola


tako se prefinjeno izražaš, ampak dosti logičnosti pa tvoji umotvori ne premorejo.

figula ::

@ To je zato, ker so ženske bolj sproščene, moški so pa pod pritiskom in živčni

Ali lahko prosim tale umotvor malo bolj logično razložiš?

dela ::

Looooooka je izjavil:

Kar je vse OK...dokler se iste zenske ne zacnejo pritozevati in cuditi zakaj ne dobivajo vec istih reakcij.


Saj ne bodo iste ženske. Nekaterim ženskam so tradicionalne družbene vloge dejansko na kožo pisane (oz. jih ne motijo pretirano), nekaterim pa ne. Prve vseeno jamrajo (ker čutijo, da bi bilo mogoče dobiti še kak privilegij, če je že feministično gibanje v polnem zamahu, čeprav ga same ne razumejo preveč), druge so pa prave feministke, ki vedo, kaj hočejo (in jih tudi sam podpiram) - to je tudi glavna poanta prvega članka. Ne gre vseh metati v isti koš, bo takoj lažje razumljivo. Pa sploh ni težko zadovoljit obojih, samo individualno jih je treba obravnavat, ne pa s predsodki.

marijancek ::

figula je izjavil:

@ To je zato, ker so ženske bolj sproščene, moški so pa pod pritiskom in živčni

Ali lahko prosim tale umotvor malo bolj logično razložiš?


ženske se počutijo v družbi kot riba v vodi. moški so pa stalno nesigurni v sebe in se morajo dokazovati sebi in svetu. ženske so samozavestne že po defaultu, moški se morajo za samozavest boriti.

hamax ::

A lahko sploh se bolj posplosujes?

marijancek ::

posplošujem, ja. v povprečju to drži.

dela ::

photot je izjavil:

FYI: O enakosti, neenakosti, feminizmu, pravemu moškemu oz. ženski, vlogi moškega in ženske v družbi je par zanimivih (psihoanalitskih) tez napisanih v knjigi "O spolu" avtorja Romana Vodeba. Tako, za razširitev pogleda na to tematiko, se mi zdi ta knjiga kar primerna.


Ne priporočam, tipa sem enkrat poslušal po TV in sem se lahko samo smejal. Sploh ne vidi potencialnih specifik posameznih osebnosti. En družboslovec, ki je obseden s Freudom. Ta komentar ga dobro povzame:

Za Vodeba sem najprej mislil, da je klasični “fah idiot”, ki živi v prepričanju, da na celem svetu obstaja eno samo orodje – kladivo – in zato vse stvari vidi kot žebelj.

Kasneje sem videl, da beseda “fah” odpade, saj ta “teoretični analitik”, kakor so ga podpisali v zadnji Sobotni prilogi Dela, tega kladiva sploh ne zna prijeti v roke.

Nivo njegove “teoretične analize” pa se lahko dobi v strokovni literaturi za Cosmo bejbe (pri psiho-analnih pristopih).

marijancek ::

lahko pa še razložim, zakaj tale stavek ni logičen:
"Rad bi me prepričal, da živim v zavrti družbi, kjer dekleta ne hodijo naokoli gola "

on tukaj v bistvu pravi, da je nezavrta družba samo tista, v kateri dekleta hodijo naokoli gola. spet povzdiguje sebe, v tem primeru svoj nudistični hobi, v nekaj več, kot je.

Zgodovina sprememb…

hamax ::

posplošujem, ja. v povprečju to drži.

Lahko kak link dobimo?

marijancek ::

ga ni. to je moj umotvor. :)

Zgodovina sprememb…

jype ::

marijancek> on tukaj v bistvu pravi, da je nezavrta družba samo tista, v kateri dekleta hodijo naokoli gola.

Tako je. Če je dekletu vroče, pa se ne more znebiti cunj, potem je družba zavrta. Druge možnosti ni.

marijancek ::

moral bi napisati "kjer dekleta ne smejo hoditi naokoli gola". ampak si raje ubral malo bolj prefirnjeno obliko, ki pa ni logično pravilna, ampak koga briga, v glavnem da se lepo sliši, ne?

jype ::

Moral bi kaj?

Ne.

Ne razumeš, pa nič zato. Ti bo morda kdo drug razložil.

hamax ::

moral bi napisati "kjer dekleta ne smejo hoditi naokoli gola".

Druzba v kateri je hoditi okoli nag tabu, je zavrta. Pa ce je to legalno ali ne.
Druzba kjer je vsaka "pomanjkljivo" oblecena zenska oznacena za kurbo, je zavrta.
Kaj se sme in ne sme, nima prave veze tukaj, je pa zakon seveda tudi odraz druzbe.

ga ni. to je moj umotvor. :)

Fair enough.

c0dehunter ::

Sicer offtopic, pa vseeno - zakaj se toaletni prostori še vedno ločujejo po spolu? Zakaj nimamo univerzalnih toaletnih prostorov, če smo enakovredni?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

figula ::

:)) ker se fantje bojite, da bomo gledale vaše lulije, potem pa vi od zadrege ne boste mogli lulati :))

jype ::

c0dehunter> Sicer offtopic, pa vseeno - zakaj se toaletni prostori še vedno ločujejo po spolu? Zakaj nimamo univerzalnih toaletnih prostorov, če smo enakovredni?

We do.

Vitez ::

1.večina vas modelov, ki pametujete je, če se ne motim, brez bab ( z izjemo jypa)
2. brez bab ste, ker vas nobena ne povoha
3.nobena vas ne povoha, ker ste geeki
4. čeprav ste geeki, bi mogoče celo lahko imeli, smao ne upate/znate pristopit
5.posledica je, da ste samski in še dolgo boste

In o kakšni večvrednosti se torej sploh pogovarjamo? En lulček, ki ga babe ne povohajo, d aje večvreden babam? Ja to bo, da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vitez ()

marijancek ::

jverne ima babo kolikor vem, ampak ne razumem zakaj hudiča je tako obseden z njimi. deluje res rahlo obupan z vsemi temi temami o ženskah. ženske so lepe za pogledat ja, potem se pa že kmalu neha. :) nehaj iskati globlji pomen tam kjer ga ni.

Zgodovina sprememb…

jype ::

marijancek> ženske so lepe za pogledat ja, potem se pa že kmalu neha. :)

Moški pač znajo gledat, pol se pa že kmalu neha.

galu ::

ženske so lepe za pogledat ja, potem se pa že kmalu neha. :) nehaj iskati globlji pomen tam kjer ga ni.


Tu si me pa nasmejal.:))

@jype

Ne, pol se pa odpre ST tema o njim.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

Vitez ::

marijancek je izjavil:

ženske so lepe za pogledat ja, potem se pa že kmalu neha. :)


Začni seksat, resno.

jype ::

Vitez> 1.večina vas modelov, ki pametujete je, če se ne motim, brez bab ( z izjemo jypa)

Tudi jaz nimam nobene babe. Živim z dekletom, ki je spoštovanja vredno in mi je v njeni družbi dovolj prijetno, da z veseljem storim vse, da je življenje za oba (vseh sedem) kar se da udobno (seveda pa imava oba razmeroma ekstremne predstave o udobju).

Vitez> Začni seksat, resno.

He'll do it wrong.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Pithlit ::

guest #44 je izjavil:

Zdej sam ne več pričakovat, da bodo vam puščali prednost v vrsti ali vam držali vrata ker ste ženska.

Zanimivo. Jaz pridržim vrata vsakomur ki je dovolj blizu da mi ni treba predolgo čakat. Ne glede na spol, starost, raso, versko prepričanje... zaradi mene je lahko sive barve z veliko glavo in velikimi črnimi očmi (pa, poleg vsega, še popolnoma nag).

Ravno tako mi ni problem odstopiti sedeža nekomu, za katerega presodim da ga rabi bolj kot jaz. Pa tudi prednost pustim v bistvu komurkoli, kadarkoli in kjerkoli (če s tem ne oviram sebe ali drugih).

Srečala sem pa že malo morje 'pravih moških' ki tega ne storijo. Za nič na svetu. Pa kar nekaj takih ki se bodo raje prerivali... ali pa celo nalašč zaprli vrata nekomu pred nosom.

V bistvu se jaz do soljudi obnašam tako kot hočem da se soljudje obnašajo do mene. Če bi se vsi držali tega bi bil svet precej lepši. Predvsem pa bi bil svet brez feminizma. In mačizma.

Seveda pričakujem tudi to, da lahko tako kot vsak tipček... v javnost slečem majčko in sem topless. Brez da me vsi nekaj obsojajo glede tega. Pričakujem tudi da mi majčke ni treba sleči, tudi če jo slečejo vsi ostali.
Life is as complicated as we make it...

guest #44 ::

A spet moramo na osebni nivo? Gawd!
Jaz nisem obseden z babami, sem pa obseden z nepravičnostjo na svetu. In odnos med spoloma je en tak zanimiv primer, ni edini in ne največji seveda.

Neprimerno večja nepravičnost je recimo tole:





Ko bomo to rešli i'll stop bitching!

Zaenkrat pa se lotimo lažje popravljivih nepravičnosti.

Pithlit je izjavil:

guest #44 je izjavil:

Zdej sam ne več pričakovat, da bodo vam puščali prednost v vrsti ali vam držali vrata ker ste ženska.

Zanimivo. Jaz pridržim vrata vsakomur ki je dovolj blizu da mi ni treba predolgo čakat. Ne glede na spol, starost, raso, versko prepričanje... zaradi mene je lahko sive barve z veliko glavo in velikimi črnimi očmi (pa, poleg vsega, še popolnoma nag).

Ravno tako mi ni problem odstopiti sedeža nekomu, za katerega presodim da ga rabi bolj kot jaz. Pa tudi prednost pustim v bistvu komurkoli, kadarkoli in kjerkoli (če s tem ne oviram sebe ali drugih).

Srečala sem pa že malo morje 'pravih moških' ki tega ne storijo. Za nič na svetu. Pa kar nekaj takih ki se bodo raje prerivali... ali pa celo nalašč zaprli vrata nekomu pred nosom.

V bistvu se jaz do soljudi obnašam tako kot hočem da se soljudje obnašajo do mene. Če bi se vsi držali tega bi bil svet precej lepši. Predvsem pa bi bil svet brez feminizma. In mačizma.

Seveda pričakujem tudi to, da lahko tako kot vsak tipček... v javnost slečem majčko in sem topless. Brez da me vsi nekaj obsojajo glede tega. Pričakujem tudi da mi majčke ni treba sleči, tudi če jo slečejo vsi ostali.


Kaj naj ti rečem, live long and prosper!

P.S. And have kids, many many kids!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

Pithlit ::

Brez maternice in jajčnikov bo težka... Bo morala ena hčerkica zadostovat.
Life is as complicated as we make it...

guest #44 ::

Pithlit je izjavil:

Brez maternice in jajčnikov bo težka... Bo morala ena hčerkica zadostovat.


Sam ena!? Such a shame. A v mlajših letih ni blo časa al kak?
««
«
1 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Razlika med spoloma v genih (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
42653350 (47642) BigWhale

Več podobnih tem