» »

Prikaz tempearture?

Prikaz tempearture?

Vanquish ::

glede na to da imas najvec izkusenj kar se tice navijanja in hlajenja bi te vprasal naslednje:

Kolega ima plato: ASUS A7V8X na njej XP 2000+ Palomino katerega hladi Vulcano 7+ zraven pa se ima 2 dodatna ventilatorja v kisti.

Kar pa me zanima, in mi je nekako cudno pa je, da mu program kaze da ima ohisje 32°C medtem ko pa procesor od 28°C do 32°C.

Kaze pravilno temperaturo procesorja, al je kaj s senzorjem narobe?


lp

BaRtMaN ::

Ja pa kaj, če ma morphling največ izkušenj? A drugi pol ne smemo odgpvarjat na to temo, glede na to, da je naslovljena nanj?

Tvoj kolega ma lahko še druge izvire toplote, npr. grafično kartico, ki ogreva zrak v ohišju, čeprav je tud procesor sumljivo tih. Lahko bi še napisal kater program mu tako kaže in ali kje ima nameščen merilec temp. Lahko da je narobe nameščen, ali pa je program nezanesljiv.

Ziga Dolhar ::

Grrr. Odvadite se že "private" teme delat -- ni vljudno do ostalih.

MadMax ::

Sonda je nameščena na osnovni plošči, ki ima na sebi povečini elemente, ki se grejejo. Logično je, da je v tem primeru temperatura višja. Najdi sondo, nanjo usmeri manjši ventilator, pa bo.

Pa strinjam se z BaRtMaN-om:
Forum ni namenjen za privatne debate.
V bodoče uporabi mail, ki ga ima user v profilu. Če ga nima, je to njegova odločitev...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Vanquish ::

Torej morphlinga1 sem vprasal zato, ker on odgovori na to kaj je bilo vprasano.


Jaz ne vem zakaj so bistveni drugi izviri toplote, ce pa je bilo vprasanje ce kaze senzor od mb prav temperaturo za cpu.


Vprasanje je bilo cisto splosno, ali je mozno s prej omenjeno konfiguracijo zracno hladit procesor na 28°C, ker se mi zdi da dosti ljudi se z vodnim hlajenjem ne dosega tako nizkih temperatur.

Kje je merilec temperature ne vem, ker je interni od maticne plosce.

morphling1 ::

Ok, kot prvo res ni potrebno osebno spraševat, sej pregledam forum in če je kaj zanimivega celo odgovorim. Najprej mi povej če ti take temperature kaže v biosu ali v mbm, ker če je drugo imaš lahko samo narobe skonfigurirane senzorje. Te plate ne poznam v detalje, tako da ne vem kje so postavljeni senzorji. Se da pa na več načinov ugotoviti če senzor meri temperaturo procesorja ali kaj drugega.
Recimo narediš to : V mbm nastaviš v nastavitvah general, intervalni čas 1sek (def. je 10s) potem greš v idle mode, nato pa zaženeš kak program, ki ti obremeni procesor (seti, prime 95, toast...) če ti senzor podpira branje interne diode, bo temperatura hitro skočila , v primeru socket diode bo to manj očitno, ampak še vedno se dviga, za razliko od sistemskega senzorja, ki bi več ali manj kazal enako temperaturo. Zaenkrat toliko
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

njok ::

Ta plosca bere temperaturo severnega mosta (in ne ohisja). Ce bi rad da ti MBM bere iz senzorja v jedru moras izbrati Asus 4 (CPU diode). Ce bo temperatura se vedno tako nizka, poglej katero razlicico biosa imas ker je pri 1010 in 1011beta potrebna kalibracija diode. Meni je bralo 17°C pri 18˙C vodi. Ni slabo, a? :D Poizkusi z 1008 biosom.

Z volcanom 7+ bo slo pa bolj tezko na 28°:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programi za merjenje temperature (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
10234130 (11345) BaRtMaN
»

Natančnost temperaturnih senzorjev

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
232004 (1654) Spajky
»

Čitalec XP temperaturne diode (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
905856 (4581) Jux
»

Kakšno temparaturo ima vaš procesor? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1017637 (5427) the_unborn
»

Koliko stopinj nad sobno temperaturo imate v ohisju?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101967 (1754) Donheled

Več podobnih tem