» »

LG TV in Lenovo PC

LG TV in Lenovo PC

vir ::

Sigurno je že kje napisano ampak nima smisla prebirat tisti kup za moje skromno vprašanje ki vzame tebi meni eno minuto.
Rad bi priklopil tv in pc pa me zanima če moram še kaj drugega napravit kot samo to da porinem eden konc kabla v pc in drugega v tv. Mogoče sprememba v kakšnih nastavitvah ali karkoli drugega?
Zanima me za VGA kabel in tudi za HDMI.

Smrkc ::

za hdmi ne rabiš nič drugega, če boš pa preko VGA prikljaplal, pa potrebuješ še en dodaten kabl za zvok.

vir ::

po nastavitvah mi ni potem treba nič spreminjat?

vir ::

v papirjih vidim da ne piše VGA ampak RGB kabel. saj se razumemo da je to ta star analogni kabel za monitorje.

ko priključim kabel in prižgem PC in TV, mi TV sicer zazna RGB, vendar napiše da ni signala. Kaj sedaj?

mastah ::

tudi nastavitve mors zamenjat, ko preklopis na LG TV npr na HDMI, stisnes INPUT LABEL in izberes PC zaradi boljše kvalitete

vir ::

kje se nahaja input label?

vir ::

ena tipka LABEL se nahaja na daljincu ampak napiše da nima funkcije.

vir ::

ko sem priklopil preko hdmi je bila slika na TV ok, zvoka pa ni bilo. poskusil sem preko nastavitev dobit zvok in ne vem če sem kaj narobe pritisnil je ko sem ponovno prižgal TV slika rahlo razmazana, zvoka pa še vedno ni.

matonson ::

Za kater računalnik se pa gre?

Zvezdica27 ::

na računalu moraš dati nastavitev, da zvok prenaša preko HDMI (seveda mora grafična oz. kontroler to podpirati). Povej za kateri računalnik se gre, a vsaj zadnjih nekaj let to ni več vprašanje.

Povej še kateri sistem imaš, W7?

Kar s tiče RGB, ja to je VGA kabel. Načeloma moraš pri njemu isto določiti v nastavitvah izhod (resolucijo itd). Morda imaš kak shortcut (na laptopih), da je lažje.

Slika bo na obeh skoraj iste kvalitete, zdaj samo ali rabiš zvok ali ne in kaj ti je lažje.

Na TV moraš samo izbrati pravi vhod, ostalo se opravlja na računalu.
zz

mastah ::

npr lg 50 plazma ima funkcijo ko izberes HDMI vhod, tam kaže da pritisnes modro tipko za INPUT LABEL iz izberes PC, ker drugače je slika dosti slabša. za zvok pa v desnem spodnjem vogalu na win desni klik na zvočnik, playback devices in das tv pod default

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mastah ()

mastah ::

ali pa tako:

vir ::

HDMI priklop

laptop Lenovo:
Win XP
grafična Nvidia geforce 9300M GS

LG TV 32LE5300

mastah ::

zdej nevem kako je z novejšimi karticami, ampak starejše so samo nekatere radeonke imele da gre zvok rpeko hdmi, nism ziher

matonson ::

9300M GS dosti pove. Nvidia ga tukaj pošteno serje. Nekateri driverji enostavno ne pokažejo zvočne naprave. Pri meni (HP) so bili zadnji delujoči 188.xx. Pri teh ta novih pa je stanje takšno:


Včasih piše samo HDMI audio, včasih se pa zvočna naprava sploh ne prikaže. Nekateri kupijo neke adapterje in zvok baje začne delat. Več tukaj: http://forums.nvidia.com/index.php?show...

vir ::

potem pa najbolje za zadevo opustim.


hvala

vir ::

ampak čaki mal grafična in zvočna sta dve različni stvari. ti govoriš da grafična šteka ampak jaz sliko vidim.

v device manager piše pod Sound, video and game controllers: Conexant High Definition SmartAudio 221 malo nižje pa tudi Nvidia High Definition Audio

imam dve zvočne kartice v prenosniku al kaj to pomeni?

matonson ::

Ja, ena je ta zvočna, ki je del grafične kartice(HDMI). Druga pa ta, ki jo uporabljaš nasplošno.
Izberi Nvidia High Definition Audio kot primarno napravo. Če bo zvok delal super, drugače pa spadaš pod tiste nesrečnike(zgornji link).

vir ::

se to nastavlja v biosu ali kje drugje?

matonson ::

Ne. Nekje v nadzorni plošči moraš met Zvočne naprave (Sound and audio devices). Pol greš pa na tretji zavihek Audio in v prvem polju izbereš Nvidia ... Lahko, da bo tudi napisan naziv tvojega TV.

Blindeye ::

matonson je izjavil:

9300M GS dosti pove. Nvidia ga tukaj pošteno serje. Nekateri driverji enostavno ne pokažejo zvočne naprave. Pri meni (HP) so bili zadnji delujoči 188.xx. Pri teh ta novih pa je stanje takšno:


Včasih piše samo HDMI audio, včasih se pa zvočna naprava sploh ne prikaže. Nekateri kupijo neke adapterje in zvok baje začne delat. Več tukaj: http://forums.nvidia.com/index.php?show...


Meni je isto delalo. Poskusi nekaj - rešitev je čudna, dela pa. Prvo: extend display na TV (tako da se ti slika pokaže na TV-ju). Nato zaženi recimo film ali karkoli drugega na TV-ju. Zvok meni v tem primeru gre preko računalniških zvočnikov, za popenit. Tako kot pri tebi (z ATI, 4670) piše: High def. audio not plugged in. No, nato pa resetiraj računalnik. In potem (koliko bedasto se to sliši) zvok normalno dela na TV (ne spomnim se, če moram omogočit ali se avtomatsko omogoči). Dela pa.

LPP

matonson ::

Hvala, ampak žal ne gre.:(

Blindeye ::

Me je motilo, da sem moral vsakič restar računalnika, da sem lahko gledal kak film. Zdaj vidim, da sem lahko srečen, ker mi na nek čuden način dela...

LP

Zvezdica27 ::

lp,

pa daj odstrani driverje, popucaj register in na novo gor... to mora delati. Najnovejše driverje... pa to je ja standard.

zz

matonson ::

V želji po tem, da bi to delalo, sem še malo "raziskoval". Problem naj bi bil v tem, da je zaznan konektor DVI namesto HDMI. Tudi v Nvidia control panel pokaže takole:



Res je, da imam povezavo DVI-HDMI, ampak pri starejših driverjih mi je zvok deloval z identičnim DVI-HDMI kablom, v Nvidia nastavitvah pa mi je prikazovalo pod connector HDMI povezavo.
Rešitev naj bi bil pravi adapter. Luknja je DVI-D. Če ima kdo na kakšni starejši Geforce, npr. 8800gt preko DVI zvok ter uporablja novejše driverje, bi ga prosil, če mi lahko pove točno kateri kabel ali pa adapter ima. S pravim adapterjem naj bi dojelo HDMI povezavo.

Hvala, lp

matonson ::

Zgleda, da mora biti takle adapter: http://www.club-3d.com/index.php/produc...

Pri mojem kablu 3. in 4. vrsta pinov manjkata. Pri tem Club3d pa so vsi(dual link).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matonson ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 - problem z zvokom

Oddelek: Pomoč in nasveti
376708 (4417) Mikec17
»

DVI(PC)--->HDMI(TV) ni zvoka (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6321328 (10440) BorutK-73
»

Audacity - nimam snemalne naprave

Oddelek: Zvok in slika
5796 (701) tonccy
»

Easycap, delitev zvoka

Oddelek: Konzole
81839 (1683) Dejavu01
»

Ni zvoka

Oddelek: Pomoč in nasveti
101826 (1758) skovac13

Več podobnih tem