» »

Končno še untethered jailbreak za iPhone 4S in iPad 2 z iOS 5.0.1

Končno še untethered jailbreak za iPhone 4S in iPad 2 z iOS 5.0.1

MacRumors.com - Pred slabim mesecem dni so uporabniki Applovih naprav z iOS 5.0.1 dočakali untethered jailbreak zanje, kar je pomenilo, da jih je bilo mogoče "odkleniti" oziroma pridobiti skrbniški (root) dostop in na njih poganjati vse, tudi neavtorizirane aplikacije. Apple ima namreč grdo navado, da telefone omeji in dovoli le uporabo aplikacij, ki so jih sami podpisali in blagoslovili kot dovolj dobre. Žal je bil decembrski jailbreak omejen zgolj na naprave s čipi A4, zavoljo česar so ipadi 2 in iphoni 4S odpadli. Sedaj se je našel untethered (to pomeni, da naprave po vsakem ponovnem zagonu ni potrebno znova priključiti na osebni računalnik in postopka ponoviti) jailbreak tudi zanje.

Chronic Dev Team in pod2g sta v sodelovanju izdala Absinthe A5, ki je nadgradnja priljubljenega orodja za odklep Greenpois0n. Trenutno sicer deluje le na operacijskem sistemu Mac OS X, a sta verziji za Linux in Windows po obljubah avtorjev že na poti, tako da bodo tudi njuni uporabniki lahko svoje ipade in iphone odklenili kmalu. Deluje namreč na A5-napravah, ki so iPhone 4S z iOS 5.0 (9A334) ali iOS 5.0.1 (9A405 in 9A406) in vseh modelih iPad 2 z iOS 5.0.1 (9A405).

Apple jailbreak odsvetuje in uporabnikom ne priznava garancije zaradi nepooblaščenega posega v napravo, a sámo početje ni nezakonito. Podrobnosti o jailbreaku in potrebna orodja za izvedbo najdete na domačih straneh piscev, ki so zaradi navala obiskovalcev nekolikanj slabše dostopne.

113 komentarjev

«
1
2 3

nekikr ::

Linux in Windows verziji sta bili na voljo že včeraj...

FireSnake ::


Apple ima namreč grdo navado, da telefone omeji in dovoli le uporabo aplikacij, ki so jih sami podpisali in blagoslovili kot dovolj dobre.


Ko bralec pride do tega vidi, da je tole skropucalo od pisanja zgolj osebno mnenje in lahko neha brat.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Mavrik ::

Hmmm... zakaj pa? Je neresnica? Preveč stilsko obarvano? A je to lepa navada?
The truth is rarely pure and never simple.

nekikr ::

Povsem pravilna izjava ampak povsem preveč subjektivna. Obstajajo ljudje, ki jim ta sistem ustreza. Kako se avtor počuti ob tem naj zadrži zase ali pa bomo imeli novice v stilu, da je AMD beden, ker je imel avtor slabe izkušnje z njim.

ar4743 ::

Ga je kdo že Jailbreakal? Dela kot mora?

rokp ::

Ja. Zaenkrat izgleda, da ja.

JesusChrist ::

nekikr je izjavil:

Povsem pravilna izjava ampak povsem preveč subjektivna. Obstajajo ljudje, ki jim ta sistem ustreza. Kako se avtor počuti ob tem naj zadrži zase ali pa bomo imeli novice v stilu, da je AMD beden, ker je imel avtor slabe izkušnje z njim.


Sorry dude. Tisti, ki jim ustreza jim je popolnoma vseeno za to. Tu se gre za tiste, ki jim NE ustreza in bi radi še kaj drugo poganjali na svoji napravi. In to JE grda navada in se mi ne zdi ta določitev čisto nič subjektivna.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

nekikr ::

Ampak če sta dve mnenji (ali več), potem mora biti vsaj novica nepristranska kajne? Kakšen pogled na to ima kdo je pa stvar posameznika, ki komentira, ne avtorja.

Ar4743: ja, deluje brez problema.

Saso007 ::

Vceraj sem JB-kal Ipad2 in dela ko suza :)

driver_x ::

A če JB-aš iPada ali lahko potem vseeno nalagaš in posodabljaš aplikacije iz AppStore-a? Ali lahko JB potem tudi odstraniš? Kako je pa z nadgradnjami: ali ti JB samo povozijo ali sploh ne delujejo?

Limit-sky ::

driver_x je izjavil:

A če JB-aš iPada ali lahko potem vseeno nalagaš in posodabljaš aplikacije iz AppStore-a? Ali lahko JB potem tudi odstraniš? Kako je pa z nadgradnjami: ali ti JB samo povozijo ali sploh ne delujejo?

1. DA
2. DA
3. Upgrade ti JB povozi, tako, da je pametno počakat, da izdajo tudi JB za novo verzijo.
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

driver_x ::

@Limit-sky: hvala za odgovor(e).

ar4743 ::

Sem ga jailbreakal :), hvala za odgovore

RoSeR ::

Končno, danes sprobam. Je že za Win.

FireSnake ::

Mavrik je izjavil:

Hmmm... zakaj pa? Je neresnica? Preveč stilsko obarvano? A je to lepa navada?


Ker pisec (očitno) vsiljuje svoje mnenje. Lahko obrnemo, in rečemo, da Apple na ta način skrbi, da so na voljo le najboljši programi in je uporabniška izkušnja kar se da najboljša.

Zakaj si bralec ne bi smel ustvariti svojega mnenja? Nima veze, kakšna navada je, naj se odločitev, svobodno, prepusti bralcu.

To posiljevanje je danes vseprisotno ... zato sem zelo alergičen na tako početje.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

RoSeR ::

V novinarstvu ni nevtralnosti! (razen morda pri pisanju osmrtnicah). To ti je isto, ko pri vremenu nekdo napiše, da bo lepo vreme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RoSeR ()

francek1 ::

nekikr je izjavil:

Povsem pravilna izjava ampak povsem preveč subjektivna. Obstajajo ljudje, ki jim ta sistem ustreza. Kako se avtor počuti ob tem naj zadrži zase ali pa bomo imeli novice v stilu, da je AMD beden, ker je imel avtor slabe izkušnje z njim.


Subjektivno je to, da nekdo uživa, če ga Apple tako omejuje. Android ima za namestitve aplikacij iz drugih virov 1 (en) klik in to je to....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

kronik ::

Ja, jaz uživam, da nekdo naredi selekcijo programov pred mano.

driver_x ::

Google ima to grdo navado, da na svojih napravah dovoljuje poganjanje nepreverjenih aplikacij.

RoSeR ::

Meni ne deluje - ipad2 16gb, Win7

SkipEU ::

Koliko ljudi uživa v tem, da jim nekdo omejuje napravo, kaže podatek, da so v 3 dneh na novo JB 1 milijon naprav ...

nekikr ::

RoSeR: desni klik na ikono in run as administrator. Največkrat je samo to problem. Če je kaj drugega pa ne bi škodilo, če opišeš napako ;)

SkipEU: jailbreak pomeni zastonj programe/igre. In večini je všeč to, ne pa neka tretja stvar, ki je app store ni odobril. Določeni so tudi taki, seveda, a glede na statistike "ukradenega" programja je poglavitni razlog, z gromozansko prednostjo, ravno to. Lahko primerjaš z recimo bittorent programčki. Res lahko rečeš, da jih imajo ljudje nameščene, ker si med seboj pošiljajo svoja avtorska dela (čemur naj bi bili namenjeni v osnovi) in izključiš piratiziranje?

JesusChrist ::

Z drugimi besedami: ljudem se zdi grdo, da jim apple onemogoča zagon iger/zastonj programov na njihovih napravah za katere so odšteli 700eur. Kar se tiče piratiziranja to ni nikakršen razlog in niti noben izgovor, da je naprava zaklenjena za zunanji software, ki ni odobren s strani apple-a, saj bo piratstvo vedno obstajalo.

Torej če jaz kupim napravo za 700eur od nje pričakujem in od proizvajalca zahtevam, da lahko na njej poganjam kar želim. Ker sem jo plačal. Je moja. In je nima Apple nikakršne pravice zaklenit.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

driver_x ::

ninjeti, potem kupi androida.

nekikr ::

Točno tako, potem kupiš Androida in greš lepo naprej po svoji poti, srečen in vesel. Kje točno pa ti vidiš problem ninjeti?

JesusChrist ::

sammy73 zato pa lahko hodi apple tako po vas če tako razmišljate. Če jaz kupim napravo potem je naprava MOJA in lahko delam z njo kar želim? Se ti ne zdi logično? Torej če ti kupiš avto, boš pustil recimo avtohiši, da ti vzame motor iz njega, ker si "instaliral" druge platišča?

Saj mam androida, ravno iz tega razloga.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

driver_x ::

Pogoji Appla zo znani v naprej. Če te ne motijo, napravo kupiš, če so zate nesprejemljivi, kupiš kaj drugega. Jaz tu ne vidim nobenega problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

JesusChrist ::

Brezvezni zgovori. Zakaj se potem nad slovensko vlado pritožujete, če pa ma apple isti odnos do vas? :))
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

driver_x ::

Sploh pa ne vem, kaj te Apple tako moti, če imaš Androida?

JesusChrist ::

Ok, če sam sodelujem v tem pogovoru? Kaj sem napisal v zadnjih par postih? Si sploh bral? Ne moti me Apple. Ampak se mi smilijo ljudje, ki plačajo za napravo, ampak še vedno na koncu ni nikoli njihova :))
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

nekikr ::

Ampak če oni s tem nimajo problema in ga imaš le ti, kje je potem problem (ker ti pa si kupil napravo, ki ti očitno bolj ustreza)?

driver_x ::

Ampak pozabljaš, da so ti ljudje večinoma s to napravo zadovoljni. Za njih je pomembno, da naprava počne tisto, za kar so jo kupili. Zakaj bi se ti potem smilili? Kvečjemu si jim lahko nevoščljiv. Saj Windowsi tudi niso tvoji, ne noben drug softwer ki ga kupiš. In tudi tam imaš omejitve.

JesusChrist ::

Saj so ti že povedali, da ti številke že po 3 dneh kažejo, da nimam le jaz problema s tem. Načeloma ga jaz nimam. Imel sem namen kupit jabuk telefon 5, ko pride vem, ampak ga verjetno ne bom ravno zaradi take za moje pojme nesmiselne politike.

Sammy73 vedno in vedno to naštevanje nevoščljivosti je naravnost smešno. Še najbolj zato, ker si lahko to napravo privoščim kadarkoli mi je volja. Po eni strani maš prav - veliko uporabnikov nima pojma kaj si naj s telefonom sploh začne drugo kot pa kliče, sms-a in slika. Velik del pa bi jih tudi kaj več od naprave.

Na katerem OS maš omejitve? Linux? Še jedro lahko spreminjaš in bildaš sam. Windows? Še nikoli mi ni rekel, da ne smem naložit piratske igre ali pa katerega koli legalnega ali nelegalnega software-a.

Saj vsakemu svoje, ampak apple pozablja, da niso vsi ovčke, ki bi radi uporabljali le tiste fensi programe. Treba je pustiti nekaj prostora tudi tistim malo bolj tehnično podkovanim.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

nekikr ::

No, lepo da sam sebi odgovarjaš. Za malo bolj tehnično podkovane imaš očitno Androida (čeprav poznam nekaj hudo dobrih programerjev in elektrotehnikov, ki imajo iPhone). Za tiste, ki se s tem ne mislijo ukvarjati imaš iPhone. Takole, zelo grobo razdeljeno ane. Zdaj mi pa še enkrat povej kje je problem pri tej diverzifikaciji artiklov. Pred nakupom ti je vse jasno kaj naprava omogoča in česa ne. V skladu s svojimi željami se odločiš za eno ali drugo. Ko pride v trgovino nekdo drug opravi isti postopek selekcije in oba zapustita trgovino srečna. Z različnima artikloma. Kje je problem (razen v tem, da ti v bistvu praviš, da se mora cel svet ravnati po tebi)? :)

francek1 ::

nekikr je izjavil:

Ampak če oni s tem nimajo problema in ga imaš le ti, kje je potem problem (ker ti pa si kupil napravo, ki ti očitno bolj ustreza)?

Če bi bili kupci tako zadovoljni, kot ti razlagaš, te teme sploh ne bi bilo....Ni mi jasno zakaj se Apple tako trudi z blokado preplačane napravice, če pa jo itak vedno razbijejo...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

driver_x ::

Ja, vsakemu svoje, se strinjam, ampak zakaj imaš potem take probleme z Applom in njegovimi omejitvami? Zame so stvari preproste, ali mi nekaj ustreza ali pa mi ne. In če je za druge ljudi kaj drugega boljša izbira, naj bo, že imajo svoje razloge in potrebe. Aja, sam že dve leti telefoniram z Androidom in nič kaj ne kaže, da bi se to spremenilo.

Glede Windowsov (omenil sem jih, ker naj bi jih uporabljala večina) imaš to omejitev, da NISO tvoji ampak kupiš le pravico do uporabe. Ne smeš jih disassemblati, ne smeš licence prodati naprej in podobno, kar poglej si njihove pogoje uporabe. Podobno je z vsakim lastniškim softwerom,

Sam se imam za malo bolj tehnično podkovanega (to potrjujejo tudi uradne listine), ampak hekati po telefonu se mi pa res ne da. Zato uporabljam svojega Androida na enak način, kakor bi iPhone-a. Kar potrebujem dodatnih programov, sem jih kupil na tržnici.

nekikr ::

Kupci ne bodo zadovoljni dokler ne bodo vse aplikacije zastonj. Jailbreak to omogoča. Zdaj se morata z ninjeti odločiti o čem hočeta sploh debatirati. Ker piratiziranje na eni strani ter onemogočanje zagona tretjih programov na drugi je povsem različna tema. Piratiziranje je logična posledica in razlog velike večine za jailbreak, zagon tretjih programov je pa najmanj neumen, če že ob nakupu veš, da tega naprava ne omogoča. Ker v tem primeru si kupil napravo, ki ti ne ustreza kljub ogromnemu morju informacij in testov, potem si pa začel jamrati, kako bedno je, ker tega ne moreš narediti. Kakšen kreten moraš biti, da greš to početi? Približno tak, kot tisti šef of FireSnakea.

JesusChrist ::

Sammy73 še enkrat: mene ne moti Apple z njihovimi omejitvami, dokler mene ne bodo omejevale. Imam pa vso pravico povedati svoje mišljenje o tem, da se mi ne zdi OK, da kupiš telefon za razmeroma visok denar in kasneje lahko uporabljaš samo tisto, kar ti nekdo dovoli.

Res je, windowsa ne smeš dalje razpečevati itd. Ampak imaš licenco, nalagaš na njih kar ti srce poželi. Ok, kar ti pač AV dovoli v kolikor ga imaš.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

driver_x ::

Ampak to, kaj je dovoljeno in kaj ne, je znano in ni nekaj, kar bi kasneje ugotovil. Napravo lahko uporabljaš točno tako, kakor večna uporablja Androide. Če bi pa na vsak način rad šaril po napravi, imaš pa še vedno JB. Saj ti Sony tudi ne bo prznal garancije, če boš njihovo plazmo uporabljal za predpražnik.

JesusChrist ::

Postavi se v kožo razvijalca, ki pol leta razvija zelo uporaben software recimo v sloveniji za iphone. Ko da request, da mu software apple odobri pa doživi hladen tuš. Torej naredil je zelo uporabno aplikacijo, ki bi ogromno ljudem prišla v poštev, ampak so mu po neki bedariji zahtevo zavrnili in ker ni podpisana ne moreš naložit. Poznam primere. JB je potem edina rešitev, ki pa potem ni več po Apple-ovem okusu.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

driver_x ::

To je res zoprno, ampak sem mislil, da se pogovarjamo o iOS-u iz uporabniškega stališča, ne iz razvijalskega.

JesusChrist ::

Ja saj to je tudi za končne uporabnike zoprno - aplikacija, ki bi jim nekaj zelo olajšala, ampak je "ne smejo" uporabljati. Ampak to pa je tudi tako, kar ne veš ne boli: za večino teh aplikacij je tu konec in ljudje niti ne izvejo za njih :)
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

CoolBits ::

Ne smejo je uporabljat, ker avtor ni bil dovolj sposoben in ni upošteval applove smernice med razvojem... posledično ni dobil odobrene aplikacije.
Se mi zdi, da je kar "sposoben" avtor kriv...

nekikr ::

Čisto iz firbca, ker poznaš primere, kaj naj bi ti programi počeli in zakaj so bili zavrnjeni?

JesusChrist ::

slovenski kini + restavracije + lokali in one place (navigacija, navodila, ceniki, in še ogromno drugih podrobnosti) - meni osebno bi taka aplikacija prihranila ogromno časa. še je par drugih primerov. razlog za zavrnitev? najbolj bizaren se mi zdi, da ob sync-u porabi 5kB preveč pri prenosu. Smo marveč v letu 1980?
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

FireSnake ::

JesusChrist je izjavil:

nekikr je izjavil:

Povsem pravilna izjava ampak povsem preveč subjektivna. Obstajajo ljudje, ki jim ta sistem ustreza. Kako se avtor počuti ob tem naj zadrži zase ali pa bomo imeli novice v stilu, da je AMD beden, ker je imel avtor slabe izkušnje z njim.


Sorry dude. Tisti, ki jim ustreza jim je popolnoma vseeno za to. Tu se gre za tiste, ki jim NE ustreza in bi radi še kaj drugo poganjali na svoji napravi. In to JE grda navada in se mi ne zdi ta določitev čisto nič subjektivna.


Kako veš, za koga se gre?
In kako lahko trdiš, da tistih, ki jim ta sistem ustreza ni tukaj?

Meni se zdi tale trditev precej blont ...

RoSeR je izjavil:

V novinarstvu ni nevtralnosti! (razen morda pri pisanju osmrtnicah). To ti je isto, ko pri vremenu nekdo napiše, da bo lepo vreme.


Na žalost imaš prav. Bi pa morala bit, ampak je novinarji (v našem primeru pisci novic) niso sposobni - ali pa nočejo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Company ::

Te debate so popolnoma brez smisla. Če rad nastavljaš vse živo, si pač kupiš Androida, če ti pa zadostuje telefon tak, kot je, pa pač kupiš iPhone, dodaš nekaj aplikacij za eventuelne dodatne potrebe, in to je to. Prišel sem z Androida, kjer sem stalno nekaj prčkal po telefonu, nalagal ROMe, nalagal programe, ... Pa mi stalno nekaj ni delalo, kot sem želel. Ko sem se tega naveličal, sem pač kupil iPhone, naložil navigacijo, RDP programe, PDF reader in še nekaj zadev (večinoma brezplačnih), in to je to. Stvar dela, kot želim, ne crkuje, se ne resetira, nič. Saj ne vem, mogoče imam srečo. V treh mesecih sem ga ugasnil natanko enkrat. Briga me za Applovo politiko, ali kakorkoli omejuje razvijalce ali kaj drugega, meni je važno, da dela. Trenutno imam naloženo vse, kar potrebujem, še kakih 10 iger je gor za mularijo. Zlepa ne grem več na Android ali karkoli drugega. Mislim, da tako razmišlja večina uporabnikov iPhona, pač stvar imaš in jo uporabljaš, ne pa da se z njo ukvarjaš in nonstop nekaj nastavljaš in nalagaš.
LP!

Mavrik ::

In to si napisal v Jailbreak novico, kjer je cela fora da hočeš "nekaj prčkati in nastavljati" na iOSu zakaj točno?
The truth is rarely pure and never simple.

Company ::

Kolikor sem jaz offtopic, si tudi ti.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iPhone 4s ios upgrade (iz 5.0.1 v 6.0.1)

Oddelek: Mobilne tehnologije
252139 (1698) Company
»

Končno še untethered jailbreak za iPhone 4S in iPad 2 z iOS 5.0.1 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
11320061 (17271) Gandalfar
»

Prvi untethered jailbreak za iOS 5.0.1

Oddelek: Novice / Varnost
209992 (8487) Masamune
»

Apple priznal težave s praznjenjem baterije v iPhonu 4S (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5520124 (16941) techfreak :)
»

Dan po izidu iOS 5 beta že odklenjen

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
65114 (3620) F22raptor

Več podobnih tem