» »

Mehanska tipkovnica

Mehanska tipkovnica

««
42 / 58
»»

kuglvinkl ::

Pri ducky lahko izberes PBT?
Your focus determines your reallity

RegulusDraco ::

issak je izjavil:

RegulusDraco je izjavil:

Eni omenjajo Ducky tipkovnice.......is that a thing? Never heard of it.


Imam 2 ducky, kupil bi še tretjo. Toplo priporočam, dobra plastika, dobri capsi, običajen font, en kup featurejev na tipkovnici, ki ne rabijo softwarea ipd.

Glede blue in brown, če nimaš nikogar okoli sebe ki bi ga motila glasnost, izberi MX Blue :D Meni se Brown ne dopade, čeprav je večini všeč, imam raje MX Black za tiho tipkanje potem.

PBT izberi, boljša plastika kot ABS, domnevam da te RGB ipd ne zanima preveč :)


Jaz imam MX red zaenkrat v Kingston HyperX Alloy Elite. Za gaming je odlična, najbrž najboljše kar se trenutno da kupiti za pameten denar (120 EUR sem dal takrat), za pisanje pa je zelo dobra. Sem pa se odločil mojo podariti punci, jaz pa si bom kupil "programersko" tipkovnico. Naj užival v Witcherju 3 z malo boljšo tipkovnico :)

Načeloma se bolj nagibam na MX brown stikala...... če bom pogrešal tisti seksi glasni klik bom pač nekoč nabavil še model z MX Blue stikali:) Sicer nikogar ne bi motle tipke saj je punca tudi programerka pa vendar se mi zdi, da je MX Brown bolj "gvišna" pot :D

sem izbral PBT plastiko. Ducky one 2 model pa itak nima več RGB ledic ampak samo še modre ali bele.......... načeloma mi je povsem vseeno akkšne barve so ledice.....so pa absolutno nujne saj dostikrat želim geekat v praktično popolni temi pa ne morem, saj ne vidim tipkovnice...razen na prenosniku, ki ima osvetljene tipke :) tako da na žalost tista neverjetno seksi skyline verzija odpade, saj niam ledic.
http://www.duckychannel.com.tw/page-en/...

Bo kar navadna črna mogla bit :)

kuglvinkl je izjavil:

Pri ducky lahko izberes PBT?


ja, še na uradni strani se hvalijo, da uporabljajo:
Muti color PBT Seamless Double-Shot keycaps

Je pa treba zelo pazit, saj se hitro zmotiš in izbereš navaden model........


Evo Ducky je naročen, nekoč moram probat še Filcota.

Fantje...tnx.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

RegulusDraco ::

issak je izjavil:

imam raje MX Black za tiho tipkanje potem.


poizkusi kdaj mx red, čeprav se zna zgoditi, da se ti bodo zdele premehke. Meni so super in dejansko niso glasne. Če tipkam "normalno" počasi na moji Kingston HyperX, ki ima celoten zgornji del iz aluminija (mogoče to vpliva tudi, da je tišja?) je dejansko čisto "normalno" glasna. Če se potrudim in ne zabijem tipk v dno, kar je pri MX RED zelo težko, pa je sploh tiha.

Cherry Stream XT je sicer bistveno, bistveno tišja. Ni primerljivo. Tako da za nujne primere bom zagotovo obdržal 5 let staro Cherry tipkovnico :)
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Jerry000 ::

Naletel na tole lepoto:
https://www.kickstarter.com/projects/he...

Kaj menite?

trstenjak ::

Jerry000 je izjavil:

Naletel na tole lepoto:
https://www.kickstarter.com/projects/he...

Kaj menite?

Vse ok,razen cene in pa show stopper - flat key caps.

Ales ::

Flat key caps, nikjer ne piše katere različice so na voljo, ISO, ANSI, layouti ...? Zbrali so keš, komunicirajo pa bolj slabo.

Jerry000 ::

Ales je izjavil:

Flat key caps, nikjer ne piše katere različice so na voljo, ISO, ANSI, layouti ...? Zbrali so keš, komunicirajo pa bolj slabo.

Ja, glede komunikacije sem videl komentarje

trstenjak je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Naletel na tole lepoto:
https://www.kickstarter.com/projects/he...

Kaj menite?

Vse ok,razen cene in pa show stopper - flat key caps.

Men pa ravno to super, flat mehanska :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

tikitoki ::

https://www.ceneje.si/Izdelek/9589473/r...

Je kaj posbaj narobe s temi cenejsimi mehanskimi tipkovnicami?

6151 ::

Za ceno so dejansko kar solidne. Mene bi sicer najbolj motilo, da ni nemškega layouta. Poglej še na aliexpressu ali kaj podobnega, se da še boljša dobiti, npr: https://goo.gl/NH4kqw , 3$ popusta dobiš, pa še 4$ če narediš nov račun. Ta ki sem jo linkal ima menda gateron switche, ki so eni izmed boljših klonov cherry
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

tikitoki ::

Z uvoznimi dajatvami pride priblizno enako, kot ta, ki jo lahko kupim v Sloveniji. Kako ves, da je boljsa?

6151 ::

Ker na tej v sloveniji ni zapisan proizvajalec stikal (ja, se zelo opazi razlika med najcenejšimi fake stikali in kvalitetnimi, naprimer gateronovimi). Še vedno je boljše kot membranka, ampak po vsem kar sem slišal in testiral je gateron na nivoju cherry.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

issak ::

RegulusDraco je izjavil:

issak je izjavil:

imam raje MX Black za tiho tipkanje potem.


poizkusi kdaj mx red, čeprav se zna zgoditi, da se ti bodo zdele premehke. Meni so super in dejansko niso glasne. Če tipkam "normalno" počasi na moji Kingston HyperX, ki ima celoten zgornji del iz aluminija (mogoče to vpliva tudi, da je tišja?) je dejansko čisto "normalno" glasna. Če se potrudim in ne zabijem tipk v dno, kar je pri MX RED zelo težko, pa je sploh tiha.

Cherry Stream XT je sicer bistveno, bistveno tišja. Ni primerljivo. Tako da za nujne primere bom zagotovo obdržal 5 let staro Cherry tipkovnico :)


Imam Red doma za igre igrat :) Za tipkat so mi malo premehki, zato sem izbral MX Black v službi. Najraje bi imel povsod MX Blue, ampak žena jamra da je preglasna (imam PC ravno nasproti otroške sobe) v službi pa nočem da mi gume prerežejo :P
Stream XT pa nima MX stikal.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

trstenjak ::

Jerry000 je izjavil:


Men pa ravno to super, flat mehanska :)

Vidiš, ko tipkam na upognjenih tipkah, se mi po vsakem odtipkanem znaku pozicija prstov 'ponovno nastavi'. Pri flat pa grem na eno stran, dokler ne kliknem po sosednji tipki. Enostavno ne vem, kje sem. Če bi gledal tipke med tipkanjem, pa bi bilo verjetno vseeno.

Jerry000 ::

trstenjak je izjavil:

Jerry000 je izjavil:


Men pa ravno to super, flat mehanska :)

Vidiš, ko tipkam na upognjenih tipkah, se mi po vsakem odtipkanem znaku pozicija prstov 'ponovno nastavi'. Pri flat pa grem na eno stran, dokler ne kliknem po sosednji tipki. Enostavno ne vem, kje sem. Če bi gledal tipke med tipkanjem, pa bi bilo verjetno vseeno.

aja to pa verjamem ja, jaz gledam (ne znam slepo tipkat). Doma imam neko semi flat tipkovnico, v službi pa tisto od appla, skratka vse flat in sem vajen. Za igre pa prsti že avtomatsko vejo kje so :P :D

igorpec ::

rozman je izjavil:

Das keyboard uporablja tanke ABT keycape. Z njimi ni sicer nič narobe, da se tipkat na njih, zlomil jih ne boš. Se pa dosti prej znucajo oz. se začnejo svetiti, kar pomeni, da si jih s tipkanjem zbrusil. Pa tudi to ni nič narobe, še vedno so uporabni. S tem brušenjem potem spraskaš dol tudi napis na tipki. Tudi s tem ni nič narobe, da se toliko spraskajo, rabiš kar dosti pretipkati. Znižala se je tudi kvaliteta materialov in sama robustnost tipkovnice. Tut s tem ni nič narobe, ker ne boš z njo orehov trl in ti bo tipkovnica čisto lepo zdržala mnogo let.


Kaj je merilo da zdrži? Po letu in pol običajne uporabe, nič igranja iger, nič preveč hudega tipkanja sem zamenjal cca. 1/3 tipk, nato sem jo dal stran. Takšna je pač moja konkretna izkušnja z Das keyboard 4C Ult. Mogoče je bila ena serija čisto zanič, ne vem. Das Keyboard co. o tem ni hotela vedeti ničesar ...

RegulusDraco ::

RegulusDraco je izjavil:

issak je izjavil:

RegulusDraco je izjavil:

Eni omenjajo Ducky tipkovnice.......is that a thing? Never heard of it.


Imam 2 ducky, kupil bi še tretjo. Toplo priporočam, dobra plastika, dobri capsi, običajen font, en kup featurejev na tipkovnici, ki ne rabijo softwarea ipd.

Glede blue in brown, če nimaš nikogar okoli sebe ki bi ga motila glasnost, izberi MX Blue :D Meni se Brown ne dopade, čeprav je večini všeč, imam raje MX Black za tiho tipkanje potem.

PBT izberi, boljša plastika kot ABS, domnevam da te RGB ipd ne zanima preveč :)


Jaz imam MX red zaenkrat v Kingston HyperX Alloy Elite. Za gaming je odlična, najbrž najboljše kar se trenutno da kupiti za pameten denar (120 EUR sem dal takrat), za pisanje pa je zelo dobra. Sem pa se odločil mojo podariti punci, jaz pa si bom kupil "programersko" tipkovnico. Naj užival v Witcherju 3 z malo boljšo tipkovnico :)

Načeloma se bolj nagibam na MX brown stikala...... če bom pogrešal tisti seksi glasni klik bom pač nekoč nabavil še model z MX Blue stikali:) Sicer nikogar ne bi motle tipke saj je punca tudi programerka pa vendar se mi zdi, da je MX Brown bolj "gvišna" pot :D

sem izbral PBT plastiko. Ducky one 2 model pa itak nima več RGB ledic ampak samo še modre ali bele.......... načeloma mi je povsem vseeno akkšne barve so ledice.....so pa absolutno nujne saj dostikrat želim geekat v praktično popolni temi pa ne morem, saj ne vidim tipkovnice...razen na prenosniku, ki ima osvetljene tipke :) tako da na žalost tista neverjetno seksi skyline verzija odpade, saj niam ledic.
http://www.duckychannel.com.tw/page-en/...

Bo kar navadna črna mogla bit :)

kuglvinkl je izjavil:

Pri ducky lahko izberes PBT?


ja, še na uradni strani se hvalijo, da uporabljajo:
Muti color PBT Seamless Double-Shot keycaps

Je pa treba zelo pazit, saj se hitro zmotiš in izbereš navaden model........


Evo Ducky je naročen, nekoč moram probat še Filcota.

Fantje...tnx.




po par tednih uporabe.... holly crap kak je Ducky epic. Me love it a lot. Hands down this is the best keyboard I have ever used. In to predvsem zaradi kvalitete plastike...Cherry stikala so itak standardna danes ampak naredijo povsem drugačen zvok na različnih tipkovnicah. Občutek na ducky tipkovnici kjer so keycaps ravno prav hrapavi, CLACK, ki ga stikalo ustvari pa se sproži lepo lokalno....brez da bi cela tipkovnica zapela ko se stikalo sproži.

Tnx fantje, zelo zelo epic tipkovnica.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Amadeuss ::

Ima kdo kak predlog za poceni brezžično mehansko tipkovnico? Ne rabi biti fancy z maljavžnt lučkami in programabilnimi gumbi ter makri in možnostjo menjavanja stikal etc.

Rabim jo izključno za tipkanje. Trenutno imam Logitech K120, ki je sicer običajna tipkovnica ampak ima precej visok hod tipk in je odlična za tipkanje. V službi imam pa neko bolj fancy brezžično v stilu Logitech K740, z majhnim hodom tipk, kar je za moje pojme za veliko tipkanja bolj čuri muri. V primerjavi s to, je tipkanje na K120 balzam za prste.

Zakaj bi menjal K120 če je poceni in super za tipkanje? Ker bi mi zadnje čase prav prišla brezžična. Ni sicer nujno, da je mehanska, ampak kolikor vidim je pri membranskih trend, da imajo dražji modeli tipke podobne tistim na prenosnikih, z bednim majhnim hodom tipk in gre bolj na videz kot uporabnost ;((

Torej tipkovnica naj bi bila:
- udobna za tipkanje (vsaj tako kot ultra poceni K120)
- brezžična
- po možnosti z multimedijskimi tipkami (bližnjica na tipkovnici do kalkulatorja rules)
- ni prvenstveno namenjena igranju zato ne rabi imeti makrov in maljon lučk (če jih ima in je še vedno ugodna pa OK)
- imeti mora slovenske znake (ali vsaj UK, nikakor nemških)

Ima kdo kak predlog? :D Jaz sem iskal pa nisem uspel najti nič pametnega8-O

Amadeuss ::

Sem bil prezahteven pa ni neke pametne take tipkovnice a ne? 8-O

kuglvinkl ::

A si preklikal opcije na geizhalsu?
Your focus determines your reallity

Ales ::

Jah, po moje da si bil malo zahteven, ja... Saj ne, da ne bi želel čisto normalne stvari, a žal ni tako preprosto priti do vsega tega v eni perfektni pakungi. Sploh ker ima vsak malo drugačne preference, tako da je ta "perfektnost" zmuzljiv cilj.

Kar se tiče udobnosti tipkanja, bi na tvojem mestu najprej pogledal kake vrste mehanskih stikal obstajajo ter se na podlagi tega odločil za ožji izbor. Se pravi da že od začetka kupiš tipkovnico s takimi stikali, ki ti najbolj ustrezajo. Drugo, kar se argonomije tiče, bo sama oblika tipkovnice, npr. višina od mize. Praviloma so mehanske tipkovnice malo višje. Nekateri to kompenzirajo s kakimi nasloni za dlani.

Izbira stikal je dokaj individualne preferenca, je pa važna. Najbolje, da sprobaš par opcij.

Slovenski oz. YU znaki out of the box, na perfektni tipkovnici, so zadnje čase bolj no go. Na mehanskih to pogosto reši le menjava capsov. Angleška izvedenka pa že ni tak problem.

Za začetek morda pojdi do tukaj in črtaj ostale zahteve, potem pa dodaj še te zraven eno po eno in boš hitro videl, pri čem si, kar se tiče izbire in cene...

Amadeuss ::

Hvala obema za odgovor :D

Na Geizhalsu iskreno rečeno še nisem gledal, ker jih imam na sumu, da imajo tam samo z nemškim naborom znakov, ki pa mi ne ustreza najbolj..8-O

@Ales, nekaj sem gledal v Big Bangu ja, samo nimajo ravno velikega izbora mehanskih tipkovnic, no vsaj v Celju kjer sem bil... Kam bi šel še lahko pogledat pa da imajo razstavljenih več modelov?

issak ::

Amadeuss je izjavil:

Ima kdo kak predlog za poceni brezžično mehansko tipkovnico? Ne rabi biti fancy z maljavžnt lučkami in programabilnimi gumbi ter makri in možnostjo menjavanja stikal etc.

Rabim jo izključno za tipkanje. Trenutno imam Logitech K120, ki je sicer običajna tipkovnica ampak ima precej visok hod tipk in je odlična za tipkanje. V službi imam pa neko bolj fancy brezžično v stilu Logitech K740, z majhnim hodom tipk, kar je za moje pojme za veliko tipkanja bolj čuri muri. V primerjavi s to, je tipkanje na K120 balzam za prste.

Zakaj bi menjal K120 če je poceni in super za tipkanje? Ker bi mi zadnje čase prav prišla brezžična. Ni sicer nujno, da je mehanska, ampak kolikor vidim je pri membranskih trend, da imajo dražji modeli tipke podobne tistim na prenosnikih, z bednim majhnim hodom tipk in gre bolj na videz kot uporabnost ;((

Torej tipkovnica naj bi bila:
- udobna za tipkanje (vsaj tako kot ultra poceni K120)
- brezžična
- po možnosti z multimedijskimi tipkami (bližnjica na tipkovnici do kalkulatorja rules)
- ni prvenstveno namenjena igranju zato ne rabi imeti makrov in maljon lučk (če jih ima in je še vedno ugodna pa OK)
- imeti mora slovenske znake (ali vsaj UK, nikakor nemških)

Ima kdo kak predlog? :D Jaz sem iskal pa nisem uspel najti nič pametnega8-O


Brezžičnih je že tako malo, brezžičnih s slovenskimi znaki pa verjetno nič ali pa ena (Tipkovnica G613), vendar je "gamerska" tako da ima makrote ampak izgleda da nima RGB na tipkah. Slovenski znaki so pa verjetno gravirani poleg UK, kar pomeni da se ti bo na tistih tipkah prej začela luščiti tista prevleka gor.

Udobna je verjetno tako kot vsaka druga Cherry MX tipkovnica.

Mogoče še enkrat premisli če mora res nujno biti brezžična :) Niso te tipkovnice spet tako lahke da bi jih kar tako na kavč vlačil, oziroma v naročje na stolu.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Amadeuss ::

Tipkovnico G613 sem potem našel že jaz ja. Samo baje, da ima tudi črke na tipkah nalepljene gor, kar po mojih izkušnjah ne daje ravno zaupanja v trajnost. Pri teh mislim, da potem prej ali slej pride do obrabe in se črke ne vidijo več. Pri svoji K120 imam črke A, S in O že čisto zabrisane :)

Če bi recimo rekel, da bi bil zadovoljen tudi z žično in da mora imeti slovenske znake, ter ne rabim makrov, ker jo rabim predvsem za pisanje (ne bi pa imel ravno najglasnejših stikal), kaj bi potem priporočili? Pa recimo, da upoštevamo še, da naj bi bile črke na tipkah obstojne....

issak ::

Amadeuss je izjavil:

Tipkovnico G613 sem potem našel že jaz ja. Samo baje, da ima tudi črke na tipkah nalepljene gor, kar po mojih izkušnjah ne daje ravno zaupanja v trajnost. Pri teh mislim, da potem prej ali slej pride do obrabe in se črke ne vidijo več. Pri svoji K120 imam črke A, S in O že čisto zabrisane :)

Če bi recimo rekel, da bi bil zadovoljen tudi z žično in da mora imeti slovenske znake, ter ne rabim makrov, ker jo rabim predvsem za pisanje (ne bi pa imel ravno najglasnejših stikal), kaj bi potem priporočili? Pa recimo, da upoštevamo še, da naj bi bile črke na tipkah obstojne....


Problem je da ni mehanske tipkovnice ki bi imela tovarinško slovenske znake, vse ki jih dobiš pri nas (Logitech, Razer, Roccat, Asus, mogoče Corsair kje) imajo UK ali DE in poleg gravirane ali nalepljene znakce - nič obstojnega torej.

Jaz sem obupal nad Slovenskim layoutom že leta nazaj, in zdaj imam doma DE, IT, NO, UK :D Tipkam pa na blank capsih. Lahko pa naročiš pravi slovenski ("Croatian") layout: http://www.wasdkeyboards.com/index.php/... ampak to so samo capsi, ne cela tipkovnica, in ja je drago.

Brezžičnih varjant je sicer še nekaj (Anne Pro), ampak tisto ne samo da ni slovenski layout, niti ISO ni, pa že itak je 60% layout.

Ali pa pojdi v bigbang pogledat kako dejansko izgledajo te Logitechove gravure, mogoče so ok, ampak kolikor sem jaz gledal se ravno tam kjer dodatno vrišejo slovenske znakce najprej začnejo lupiti tipke.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Jerry000 ::


issak ::

Jerry000 je izjavil:

Ma kdo izkušnja s tem: https://www.logitechg.com/en-my/product...


Konkretno s to ne, ampak sem pa že tipkal po Romer-G stikalih na drugi Logitech tipkovnici in jih ne bi proporočal v primerjavi z Cherry MX ali cherry kloni (gateron ipd). Imajo v bigbangu ene logitech z Romer G pa lahko sprobaš.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

Amadeuss ::

issak, mislim da je pri G613 problem, da imajo vse znakce (ne samo slovenskih) nalepljene na tipke, kar ni ravno obstojno8-O

Zakaj pa recimo Romer-G stikala niso OK? Kolikor sem zasledil v opisih za Logitech G613 so načeloma kar hvalili ta stikala8-O

Bwah saj teh modelov tipkovnic je na netu malo morje, že Mimovrste jih ima celo množico, ampak je pa problem ker tam ne moreš preizkusiti "feelinga" ob tipkanju, Big Bang pa ima razstavljenih le nekaj modelov...

Frgazor ::

Sam imam sicer žično logitech g413 silver. Lepa je in dovolj poceni za mehansko, ima (rahlo bedno) slovensko gravuro, ostalo je pa bolj mlačno kot ne. Občutek pri tipkanju je podoben tipkanju po membranski (se pravi brez občutka), je pa res zelo hitra. Nima lučke za num lock, kar me moti. Osvetlitev je po ponovnem zagonu računalnika vedno na maksimumu in je rešljivo samo s softverom (na srečo za linux obstaja nek proggy, da se to zrihta).

issak ::

Amadeuss je izjavil:

issak, mislim da je pri G613 problem, da imajo vse znakce (ne samo slovenskih) nalepljene na tipke, kar ni ravno obstojno8-O

Zakaj pa recimo Romer-G stikala niso OK? Kolikor sem zasledil v opisih za Logitech G613 so načeloma kar hvalili ta stikala8-O

Bwah saj teh modelov tipkovnic je na netu malo morje, že Mimovrste jih ima celo množico, ampak je pa problem ker tam ne moreš preizkusiti "feelinga" ob tipkanju, Big Bang pa ima razstavljenih le nekaj modelov...


Glede stikal, je pač stvar okusa kaj ti paše. Imajo rastavljene Romer G, Cherry MX Red, Brown, in pa Razer Green (podobni MX Blue) in Orange (podobni MX Brown), mogoče tudi Yellow (podobni MX Red).

Kaj več od tega boš res težko našel. Vse cherry MX tipkovnice imajo ista stikala, se pravi bo občutek tipkanja enak oz. podoben (malo tudi plastika capsov vpliva ipd). Naprimer na redditu /r/mechanicalkeyboards je mnjene glede Romer G v glavnem negativno, nič pa ne pomaga to da so na voljo le na Logitech tipkovnicah (ki v splošnem niso neka cenjena znamka mehanskih tipkovnic med entuziasti)

Kakšne MX Black se najde v starejših Cherry tipkovnicah v kakšni server sobi mogoče :) Meni se osebno Brown ne dopadejo, za tipkati so mi najbolj všeč MX Blue (glasni) in Black (linerani tako kot red, samo s tršo vzmetjo), za igre pa MX Red (so zelo mehki). Glede znamke pa kot si opazil na tej strani je soglasje za Ducky - relativno ugodna cena (primerljivo z Logitech, Razer, Corsair) a boljša kvaliteta ohišja in tipk. Nimajo pa nič brezžičnih opcij.

Ja glede slovenskih znakcov, nobeni ne bojo obstojni. Jaz sem se navadil tipkat na pamet :) Gre hitreje kot misliš, ko si enkrat prisiljen v to hehe
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

PARTyZAN ::

No, jaz uporabljam G810 že približno dve leti. Slovenski znaki so vgravirani v angleški layout. Zaenkrat je v točno takšnem stanju kot prvi dan, nič se ne lupi.

Za Linux obstaja projekt g-810 led, ki podpira celo serijo osvetljenih G tipkovnic. Deluje brez težav, ni pa orodje s katerim bi si naklikal barve.

issak ::

PARTyZAN je izjavil:

No, jaz uporabljam G810 že približno dve leti. Slovenski znaki so vgravirani v angleški layout. Zaenkrat je v točno takšnem stanju kot prvi dan, nič se ne lupi.

Za Linux obstaja projekt g-810 led, ki podpira celo serijo osvetljenih G tipkovnic. Deluje brez težav, ni pa orodje s katerim bi si naklikal barve.


Aha dobro vedeti da znaki zdržijo :)
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

pierch ::

G810 US verzija stara cca 1leto (lanski BlackFriday deal na Amazon IT) ne kaže znakov obrabe, niti na WSAD ne :).
Pierch

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pierch ()

Amadeuss ::

@issak kolikor sem bral naj bi bila za tipkanje najboljša modra in rjava stikala. Kakšna pa je razlika med njimi, da ti rjava niso všeč?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Amadeuss ()

Jerry000 ::

Kaj pa kaj takšnega? Tole je kar ugodna cena: https://www.mimovrste.com/tipkovnice/re...

issak ::

Amadeuss je izjavil:

@issak kolikor sem bral naj bi bila za tipkanje najboljša modra in rjava stikala. Kakšna pa je razlika med njimi, da ti rjava niso všeč?


Ja modra so fajn, so kot pisalni stroj - KLAK KLAK KLAK. Rjava se večini dopadejo, meni pa se ne, ker tisti bump ki je na poti je ravno toliko nežen, da imam raje če ga sploh ni, ker se mi zdi kot da stikalo čudno praska sicer. Seveda stvar okusa, zato pa so različne možnosti. Je pa brati nekaj, tipkati pa nekaj drugega :D Sem tudi jaz skoraj kupil Brown dvakrat, pa sem se prvič potem odločil za Blue, drugič pa ko sem bil ziher da bom kupil brown, sem dobil dobro ponudbo za limited edition tipkovnico, pa je pač imela MX Blue gor. Kolikor sem probal Brown pri drugih sem se kar prav odločil :D No kakorkoli potem sem se preselil v manjše stanovanje in imam tipkovnico ravno nasproti otroške sobe, tako da KLAK KLAK KLAK ni več prišel v poštev - zato MX Red. V službi sem pa našel nekje v kotu eno MX Black in mi je bila bolj všeč kot membranska, pa sem se navadil tipkat - tako da zdaj v drugi službi sem spet MX Black izbral (ker MX Blue je le preglasen za v pisarno, MX Red pa premehek za tipkat)

Vsi ostali v pisarni z mehanskimi pa imajo res MX Brown ;)

Jerry000 je izjavil:

Kaj pa kaj takšnega? Tole je kar ugodna cena: https://www.mimovrste.com/tipkovnice/re...


Na Amazon UK je ceneje (ok 2EUR no), pa še ISO UK layout - na mimovrste je ANSI US (nizek enter).
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

Amadeuss ::

Jerry000 je izjavil:

Kaj pa kaj takšnega? Tole je kar ugodna cena: https://www.mimovrste.com/tipkovnice/re...


Hm tukaj mi manjka numernični del, vseeno bi imel še tega.

Drugače pa ugodna cena v primerjavi z ostalimi 8-O Edino za kvaliteto potem ne vem kako je :|

issak po prebranem bi meni najbrž kar ustrezala brown stikala:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Amadeuss ()

Ales ::

Samo pazi, ima US layout, mali enter, itd.. Stikala so menda OEM ekvivalent Cherry MX Blue, ampak to bi bilo dobro preveriti pred nakupom, ker na Mimovrste ne piše.

Če odmislim US layout oz. če ti ustreza, je cenovno kul ponudba za našo trgovino.

Pogosto se npr. ta z GB layoutom in OEM MX Brown stikali dobi za cca. 20-25 EUR, s poštnino vred in poslana iz EU skladišča, ampak počakati moraš na naslednji popust.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

Amadeuss ::

Ales je izjavil:

Samo pazi, ima US layout, mali enter, itd.. Stikala so menda OEM ekvivalent Cherry MX Blue, ampak to bi bilo dobro preveriti pred nakupom, ker na Mimovrste ne piše.

Če odmislim US layout oz. če ti ustreza, je cenovno kul ponudba za našo trgovino.

Pogosto se npr. ta z GB layoutom in OEM MX Brown stikali dobi za cca. 20-25 EUR, s poštnino vred in poslana iz EU skladišča, ampak počakati moraš na naslednji popust.


Aleš, ta je tudi videti kar zanimiva, bom spremljal, če bom ujel kak popust, za 20 EUR je kul, tudi če jo imam potev v službi namesto K120 :)

issak ::

Amadeuss je izjavil:

Hm tukaj mi manjka numernični del, vseeno bi imel še tega.


Ma ne, to misliš da rabiš, pa ubistvu ne, razen če je vnašanje številk res cel šiht. Jaz imam full size v službi pa mi gre na živce, ker se skos z mišjo butam noter, doma imam samo TKL in je super.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Drmr ::

Kje ste kupili Ducky one tipkovnice?
Funtech ima samo nemski layout, rad bi imel UK/US.

trstenjak ::

issak je izjavil:

Amadeuss je izjavil:

Hm tukaj mi manjka numernični del, vseeno bi imel še tega.


Ma ne, to misliš da rabiš, pa ubistvu ne, razen če je vnašanje številk res cel šiht. Jaz imam full size v službi pa mi gre na živce, ker se skos z mišjo butam noter, doma imam samo TKL in je super.

Isto tukaj, zaradi dolge poti med tipkovnico preko numeričnega dela do miške sem pri enem malo bolj intenzivnem projektu začel čutiti bolečino v desni roki. Po zamenjavi za TKL tipkovnico so bolečine izginile. Tako da ostajam pri tipkovnici brez numeričnega dela.

Shkorc ::

Mogoče kdo, ki bolj spremlja male oglase na "tipkovniški" forumih, ve za kako ugodno TKL ali 60% tipkovnico?

Hvala ter lp :)

Drmr ::

Mah brezveze vse skupaj, nikjer v Sloveniji/Nemciji za dobit Ducky one ali Cooler master tipkovnic z brown stikali in navadnim US/UK layoutom...
Izgleda da bom moral Das keyboard vzet, kljub temu da tukaj ni najbolj priporocana.

issak ::

Drmr je izjavil:

Mah brezveze vse skupaj, nikjer v Sloveniji/Nemciji za dobit Ducky one ali Cooler master tipkovnic z brown stikali in navadnim US/UK layoutom...
Izgleda da bom moral Das keyboard vzet, kljub temu da tukaj ni najbolj priporocana.


UK layout dobiš kjer hočeš, amazon.co.uk naprimer
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

V0RT3X ::

Amadeuss je izjavil:

Ales je izjavil:

Samo pazi, ima US layout, mali enter, itd.. Stikala so menda OEM ekvivalent Cherry MX Blue, ampak to bi bilo dobro preveriti pred nakupom, ker na Mimovrste ne piše.

Če odmislim US layout oz. če ti ustreza, je cenovno kul ponudba za našo trgovino.

Pogosto se npr. ta z GB layoutom in OEM MX Brown stikali dobi za cca. 20-25 EUR, s poštnino vred in poslana iz EU skladišča, ampak počakati moraš na naslednji popust.


Aleš, ta je tudi videti kar zanimiva, bom spremljal, če bom ujel kak popust, za 20 EUR je kul, tudi če jo imam potev v službi namesto K120 :)


To imam jst, sicer z red stikali pa je kul :D (nisem preveč zahteven drugače haha)

adhoc ::

Tole je na poti za smešen denar; samo 300 EUR s poštnino in carino vred. Se mi kar smeji. 55 gramov.

PARTyZAN ::

Smešen denar :)

adhoc ::

Pred leti, ko sem si jo že želel, so šle po tisočaka. Limited edition, že zdavnaj je več ni moč kupiti. Dandanes so cene malo padle, ampak pod 500 je še vedno nikjer ne najdeš. Za 300 se mi pa samo smeji poleg, ja :)

kuglvinkl ::

adhoc je izjavil:

Tole je na poti za smešen denar; samo 300 EUR s poštnino in carino vred. Se mi kar smeji. 55 gramov.



In kaj je to?

Kaj pa kakšen bolj plebejski nadomestek?
Your focus determines your reallity

adhoc ::

Za nadomestek ne bi vedel, ne verjamem da obstaja. Gre za Realforce 87U s 55 gramskimi Topre stikali, omejena izdaja za 10. obletnico z double shot PBT capsi, istotak kot standardna 87U nastavljive tipke, itd. Ob izzidu sem jih zamudil, nato pa jim je cena poskočila v višave. Zadnje čase je cena padla, ampak za 300 EUR pa je še nisem nikoli videl nikjer na prodaj. In to je že znotraj EU, s Paypalom in poštnino všteto, tako da je resnično ugodno, čeprav se morda sliši veliko.
««
42 / 58
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero tipkovnico kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13924711 (915) boolsheat
»

Nova tipkovnica - kaj in kje kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5212813 (10471) zhigatsey
»

Katera tipkovnica?

Oddelek: Kaj kupiti
305735 (2241) Pat_MaGroin
»

Gamer tipkovnica (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16047674 (42284) LordPero

Več podobnih tem