» »

Mehanska tipkovnica

Mehanska tipkovnica

««
53 / 58
»»

PrimozR ::

Vanadium ::

Ali mogoče kdo ve kje bi kupil nove keycape za tipkovnico Alienware aw510k? Tipkovnica ima MX red switche in kolikor sem uspel pogooglat ima lowprofile keycaps v orginalu. Cilj je narediti slo layout torej, da dobim slo keycapse (tole je pomoje misija nemogoče za neki normalni denar sploh če želim da črke svetijo) oziroma jih dam gravirat če so blank.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

BorutK-73 ::

Poglej na Aliexpress, imajo malo morje tega. Edino kvaliteta je bolj tk tk.
Jaz sem si naredil Slo lajout z capsi od stare ps2 tipkovnice

tomlin ::

Nisem vedel kaj je "mehanska tipkovnica". Zdaj sem si kolikor toliko na jasnem kaj to sploh je:)
Keyboard technology @ Wikipedia
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Vanadium ::

BorutK-73 je izjavil:

Poglej na Aliexpress, imajo malo morje tega. Edino kvaliteta je bolj tk tk.
Jaz sem si naredil Slo lajout z capsi od stare ps2 tipkovnice


To vem samo sem upal da je kdo uspel že najti slo layout kje...

yayo ::

tomlin je izjavil:

Nisem vedel kaj je "mehanska tipkovnica". Zdaj sem si kolikor toliko na jasnem kaj to sploh je:)
Keyboard technology @ Wikipedia

To je že prava subkultura. Zdaj, če si dvanajst ur na dan pred tipkovnico in od tega živiš potem še nekako razumem, ampak, da bom dal več kot par sto evrov za tipkovnico pa da jo bom moral še sam sestavljati in s silikonom ter čopičem podmazovati vsak mehanizem posebej... :))
Moja stara Logitech G-15 deluje po šestnajstih letih, čeprav je totalno zlizana. Sem jo lani dal v penzijo in je za rezervo.

PrimozR ::

Če si 12 ur na dan pred tipkovnico in od tega živiš, je tipkovnica orodje. Taki ljudje ne sestavljajo svojih tipkovnic, ampak običajno najdejo off the shelf rešitev, ki ustreza, to je pa to. Tudi zato, ker za custom DIY tipkovnice nimajo časa.

DIY tipkovnice so, tako kot vse podobne stvari, hobi. Očitno ne razumeš, ampak nedvomno imaš neko svojo 'norost' na podobnem nivoju, ki je pa ne razumejo drugi.

Okapi ::

Samo je razlika, kaj počneš teh 12 ur. A nabijaš igrice, programiraš, pišeš... Ni ena tipkovnica najboljša za vse.

Če pišeš, poiščeš kakšen dobro ohranjen IBM model M in to je to. Jaz sem svojega kupil pred 26 ali 27 leti, novega, ko so jih še prodajali pri nas, z jugo-črkami, je vsakodnevno v rabi in še vedno dela brezhibno.

Pred kakšnimi desetimi leti me je zaskrbelo, da bo morda enkrat obnemogel, in bo težko dobito zamenjavo za normalno ceno, zato sem za rezervo kupil še enega, zelo dobro ohranjenega. Ampak je še vedno v rezervi.;)


Epic Games CEO Tim Sweeney Says That IBM's Model M Keyboard Still Provides the Best Typing Experience


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Ganon ::

yayo je izjavil:

To je že prava subkultura.


Si jo kdaj preizkusil? Ko sem kdaj prisiljen uporabljati membransko, me zmrazi.

yayo ::

Od Logitech G15 (2007) sem lani prešaltal na G815 linear. Pa še to je bilo metanje denarja proč glede na moje potrebe. V resnici sem kar poizvedoval po kliketyklakety tipkovnicah ampak enostavno ni časa, energije itd. In nizkoprofilne tipke so idealne za mojo polico. Pa seveda luuuuuučkeee. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

kuglvinkl ::

Okapi je izjavil:

Samo je razlika, kaj počneš teh 12 ur. A nabijaš igrice, programiraš, pišeš... Ni ena tipkovnica najboljša za vse.

Če pišeš, poiščeš kakšen dobro ohranjen IBM model M in to je to. Jaz sem svojega kupil pred 26 ali 27 leti, novega, ko so jih še prodajali pri nas, z jugo-črkami, je vsakodnevno v rabi in še vedno dela brezhibno.

Pred kakšnimi desetimi leti me je zaskrbelo, da bo morda enkrat obnemogel, in bo težko dobito zamenjavo za normalno ceno, zato sem za rezervo kupil še enega, zelo dobro ohranjenega. Ampak je še vedno v rezervi.;)


Epic Games CEO Tim Sweeney Says That IBM's Model M Keyboard Still Provides the Best Typing Experience




Enega M sem polil s kavo in ene tipke ne delajo vec. Kaksna ideja?
Your focus determines your reallity

Kayzon ::

Ganon je izjavil:

yayo je izjavil:

To je že prava subkultura.


Si jo kdaj preizkusil? Ko sem kdaj prisiljen uporabljati membransko, me zmrazi.


Enako,menim da so mehanske tipkovnice eden najvecih nategov. Tudi nic bolje ne pises kot z navadno ki te kosta 12€.

Sam prisegam na thinkpad tipkovnico,ali pa doma imam Logitech MX Keys,ki je dalec boljse od katere koli mehanske imo.

Jerry000 ::

Bom kar to temo izkoristil. Torej iščem mehansko tipkovnico da je wireless in ima RGB in je 60 ali 65%. Naj ima tudi linearna stikala (uporabljala se bo za igre). Ali obstaja sploh kaj takšnega? Prosim za predloge. Naj še dodam, da ni potreben SLO layout, lahko je UK

yayo ::

Jerry000 je izjavil:

Bom kar to temo izkoristil. Torej iščem mehansko tipkovnico da je wireless in ima RGB in je 60 ali 65%. Naj ima tudi linearna stikala (uporabljala se bo za igre). Ali obstaja sploh kaj takšnega? Prosim za predloge. Naj še dodam, da ni potreben SLO layout, lahko je UK

tole? ali tole?

ah da ne kompliciram, tukaj imaš nekaj wireless petinšestdesetk. Čekiraj za switche.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

Zimonem ::

Kayzon je izjavil:

Ganon je izjavil:

yayo je izjavil:

To je že prava subkultura.


Si jo kdaj preizkusil? Ko sem kdaj prisiljen uporabljati membransko, me zmrazi.


Enako,menim da so mehanske tipkovnice eden najvecih nategov. Tudi nic bolje ne pises kot z navadno ki te kosta 12€.

Sam prisegam na thinkpad tipkovnico,ali pa doma imam Logitech MX Keys,ki je dalec boljse od katere koli mehanske imo.

Zakaj ne, če ti sede si zmagal.

PrimozR ::

yayo je izjavil:

Od Logitech G15 (2007) sem lani prešaltal na G815 linear. Pa še to je bilo metanje denarja proč glede na moje potrebe. V resnici sem kar poizvedoval po kliketyklakety tipkovnicah ampak enostavno ni časa, energije itd. In nizkoprofilne tipke so idealne za mojo polico. Pa seveda luuuuuučkeee. :))

Čakaj... Kliketyklakety tipkovnice, potem pa vzameš linear??

kuglvinkl je izjavil:

Enega M sem polil s kavo in ene tipke ne delajo vec. Kaksna ideja?

Očistiš PCB in/ali zamenjaš nedelujoče switche?

Kayzon je izjavil:

Ganon je izjavil:

yayo je izjavil:

To je že prava subkultura.


Si jo kdaj preizkusil? Ko sem kdaj prisiljen uporabljati membransko, me zmrazi.


Enako,menim da so mehanske tipkovnice eden najvecih nategov. Tudi nic bolje ne pises kot z navadno ki te kosta 12€.

Sam prisegam na thinkpad tipkovnico,ali pa doma imam Logitech MX Keys,ki je dalec boljse od katere koli mehanske imo.

Kot relativno svež uporabnik MX Mechanical Mini, ki je zamenjala Thinkpad USB tipkovnico (slednja pa je romala v službo), bullshit.

Jerry000 je izjavil:

Bom kar to temo izkoristil. Torej iščem mehansko tipkovnico da je wireless in ima RGB in je 60 ali 65%. Naj ima tudi linearna stikala (uporabljala se bo za igre). Ali obstaja sploh kaj takšnega? Prosim za predloge. Naj še dodam, da ni potreben SLO layout, lahko je UK

Bluetooth wireless ali dongle wireless? Sicer pa: https://docs.google.com/spreadsheets/d/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

yayo ::

PrimozR je izjavil:

yayo je izjavil:

Od Logitech G15 (2007) sem lani prešaltal na G815 linear. Pa še to je bilo metanje denarja proč glede na moje potrebe. V resnici sem kar poizvedoval po kliketyklakety tipkovnicah ampak enostavno ni časa, energije itd. In nizkoprofilne tipke so idealne za mojo polico. Pa seveda luuuuuučkeee. :))

Čakaj... Kliketyklakety tipkovnice, potem pa vzameš linear??


ja, ko sem delal domačo nalogo o tipkovnicah me je na trenutek zamikalo, da bi bil nerdy keyboard hypster pa sem si premislil, ker doma le še igra igram s tipkovnico, in pišem tistih par neumnosti na slo techu.

Jerry000 ::

yayo je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Bom kar to temo izkoristil. Torej iščem mehansko tipkovnico da je wireless in ima RGB in je 60 ali 65%. Naj ima tudi linearna stikala (uporabljala se bo za igre). Ali obstaja sploh kaj takšnega? Prosim za predloge. Naj še dodam, da ni potreben SLO layout, lahko je UK

tole? ali tole?

ah da ne kompliciram, tukaj imaš nekaj wireless petinšestdesetk. Čekiraj za switche.

Hvala ti. Edino kar je, te tipkovnice so kar drage, 250. Za ROG (ki mi je všeč) pravijo da imajo zelo slab software in ne odtehta cene. A je mogoče kakšna "custom" kot je Ducky ali Wooting mogoče? Tam okoli 150 EUR?
Še eno vprašanje, kje lahko kupim tipkovnico UK layout, da ni v UK? Predvsem sprašujem ker UK ni več v EU in bo verjetno še carina. Odkar so se umaknili iz EU imam kar težave pri nakupovanju, prej sem vse iz UK kupoval :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

Ganon ::

Kayzon je izjavil:

Ganon je izjavil:

yayo je izjavil:

To je že prava subkultura.


Si jo kdaj preizkusil? Ko sem kdaj prisiljen uporabljati membransko, me zmrazi.


Enako,menim da so mehanske tipkovnice eden najvecih nategov. Tudi nic bolje ne pises kot z navadno ki te kosta 12€.

Sam prisegam na thinkpad tipkovnico,ali pa doma imam Logitech MX Keys,ki je dalec boljse od katere koli mehanske imo.


Membransko, ne mehanske. :D

Jerry000 ::

Ok, recimo da želim kupiti Wooting 60HE ali APEX PRO Mini wireless tipkovnico (ali kakšno drugo gaming), kje lahko kupim kakšne keycapse? Kolikor gledam okoli se kupi samo v kompletu jih. Druga stvar je pa, ker so tipkovnice 60%, kako je potem pri menjavi Shift tipke, ki je manjša na 60% tipkovnicah? Se da kje kupiti posebej keycapse in da je velika izbira? Rad bi da je tipkovnica črna (kar je po default) in da ima WSAD ali še enter rdeč. Vendar ta rdeča bi bilo dobro da je približna kot na Logitech G PRO X SUPERLIGHT (rdeča). Kje bi lahko to našel? Moram tudi gledati da tipke pašejo na stikala (glede na to da ma veliko firm svoja stikala)?

Ganon ::

Poglej tukaj, če boš kaj našel.

https://candykeys.com/

Jerry000 ::

Sem ravno tukaj gledal, ni nikjer posameznih tipk. Bi moral kupiti cel set za 120 EUR za 4 tipke. Malo čudno se mi zdi da se ne prodajajo posebej. Je mogoče še kaj drugega?

Ganon ::

Za cherry stikala imaš tukaj. Ampak to ni za tipkovnice, ki so osvetljene.

https://www.keyboardco.com/product/filc...

yayo ::

@Jerry Kaj pa, če bi kar proizvajalcu tipkovnice pisal? Mogoče lahko kaj pričara.

Jerry000 ::

Sem mislil da je bol simple to. Hvala za predloge, bom pomojem zaenkrat kar na črnem ostal :) Sem mislil da je to bolj razširjeno in dostopno + ogromno komplikacij glede stikalov, osvetljitve itd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

yayo ::

Daš rdeče nalepke na WASD. Valjda se jih da kje dobit.:P

Jerry000 ::

Ne ne, more bit proper :)

49106 ::

Etsy ;)

Jerry000 ::

49106 je izjavil:

Etsy ;)

Uuu, super ideja, hvala ti :). Še vseeno sem pa še v dvomih, ne vem če sem dobil odgovor, glede na to da ima skoraj vsako podjetje že svoje switche, ali vsi keycapi pašejo na switche ali je potrebno posebej kaj pazit?

Ales ::

Itak da ne pašejo vsi na vsako stikalo, morajo biti kompatibilni, sicer ne bo šlo. Preveri preden kupiš.

Jerry000 ::

Bom preveril, hvala.

tomlin ::

Ker nisem dobil nobene spodobno osvetljene slo tipkovnice, sem obdržal mehansko dokaj kvalitetno in si pomagam z namizno pisarniško lučko. A ima kdo kakšno idejo za kvalitetno led pisarniško lučko, ki se lahko pripne na tipkovnico (podobno kot se pripnejo na knjigo za nočno branje).
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

yayo ::

Imaš usb vhod na tipkovnici? Ker imaš take lučke za prenosnike, ki se napajajo preko usbja.

tomlin ::

Imam in tudi seveda na računalniku. In kje se jih dobi?
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Jerry000 ::

Kje kupite coil kabel za tipkovnico pa da ni ravno 80€ :D?

_Denny_ ::

tomlin je izjavil:

Ker nisem dobil nobene spodobno osvetljene slo tipkovnice

Noben ti ni predlagal UVI Pride? Nikjer ne piše, da moraš obvezno imeti utripajočo mavrico...nastaviš si static backlight bele barve in je. Sicer ne bo čisto bela, ker je to nemogoče narediti z RGB diodo, je pa dober približek.
 Slika v temi

Slika v temi



Dejansko ena izmed boljših tipkovnic (že samo zaradi "originalnih" slo tipk) čeravno marsikomu tu to ni všeč. Zdaj samo čakam, da čez par mesecev poteče garancija in jo odprem ter menjam rdeče indikatorje xyz lock tipk za bele, ker je to edino kar me zares moti. Imaš v tej temi dober review uporabnika Silver, tu (tisti, kjer piše celi roman) pa še mojega.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

BigWhale ::

kuglvinkl je izjavil:

Enega M sem polil s kavo in ene tipke ne delajo vec. Kaksna ideja?


Model M je dost trpezna, da jo razstavis, konkretno stusiras, in posusis.

kuglvinkl ::

BigWhale je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Enega M sem polil s kavo in ene tipke ne delajo vec. Kaksna ideja?


Model M je dost trpezna, da jo razstavis, konkretno stusiras, in posusis.


Mislis? Na ne bodi fedrcki zarustal? Al je to rostfrei?
Your focus determines your reallity

Excavator ::

Jerry000 je izjavil:

Kje kupite coil kabel za tipkovnico pa da ni ravno 80€ :D?


Aliexpress. Drugače imaš tudi slovence ki jih delajo: https://unicorncables.com/

BigWhale ::

Aja, namest vode lahko uporabis isopropil, pa dobr posusis potem.

yayo ::

tomlin je izjavil:

Imam in tudi seveda na računalniku. In kje se jih dobi?

Nekaj takega sem mislil


Amazon.de pa še marsikje
Vseeno pa mislim, da gre za bolj bogo rešitev, ce potrebuješ osvetljeno tipkovnico jo pač potrebuješ. In veliko je kvalitetnih, čeprav seveda ne custom hipsterskih.

Jerry000 ::

Excavator je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Kje kupite coil kabel za tipkovnico pa da ni ravno 80€ :D?


Aliexpress. Drugače imaš tudi slovence ki jih delajo: https://unicorncables.com/

Hvala! Imamo tudi v sloveniji kak keycap shop?

Invictus ::

tomlin je izjavil:

Ker nisem dobil nobene spodobno osvetljene slo tipkovnice, sem obdržal mehansko dokaj kvalitetno in si pomagam z namizno pisarniško lučko. A ima kdo kakšno idejo za kvalitetno led pisarniško lučko, ki se lahko pripne na tipkovnico (podobno kot se pripnejo na knjigo za nočno branje).

Sam sem kupil UVI GEAR, pa sem kar zadovoljen...

Tipkovnico, ne miško...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

vipafoxid ::

Če bo koga zanimalo...

https://www.kickstarter.com/projects/na...

Žal ima "laptop tipke".

Zgodovina sprememb…

McAjvar ::

Kakšen predlog za 80% / tenkeyless ergonomsko mehansko tipkovnico?
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

issak ::

Jerry000 je izjavil:

Excavator je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Kje kupite coil kabel za tipkovnico pa da ni ravno 80€ :D?


Aliexpress. Drugače imaš tudi slovence ki jih delajo: https://unicorncables.com/

Hvala! Imamo tudi v sloveniji kak keycap shop?


Mlacom ima nekaj Duckyjev, in Bigbang Logitech in Razer, potem se pa počasi konča.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Ganon ::

McAjvar je izjavil:

Kakšen predlog za 80% / tenkeyless ergonomsko mehansko tipkovnico?


Že leta uporabljam Filco Ninja Majestouch-2, Tenkeyless. Zgrajena kot tank, tehta dober kilogram. Ne bi je zamenjal.



infiniteLoop ::

Ganon je izjavil:

McAjvar je izjavil:

Kakšen predlog za 80% / tenkeyless ergonomsko mehansko tipkovnico?


Že leta uporabljam Filco Ninja Majestouch-2, Tenkeyless. Zgrajena kot tank, tehta dober kilogram. Ne bi je zamenjal.

Ce pride komu prav, imam prakticno nerabljeno Filco Ninja Majestouch-2, Tenkeyless z modrimi switchi in UK layoutom. Kupljeno pred par leti, potem pa sem ugotovil, da mi bolj sede ANSI layout in sem jo nehal uporabljati.
None of us is as dumb as all of us.

bajsibajsi ::

_Denny_ je izjavil:

tomlin je izjavil:

Ker nisem dobil nobene spodobno osvetljene slo tipkovnice

Noben ti ni predlagal UVI Pride? Nikjer ne piše, da moraš obvezno imeti utripajočo mavrico...nastaviš si static backlight bele barve in je. Sicer ne bo čisto bela, ker je to nemogoče narediti z RGB diodo, je pa dober približek.
 Slika v temi

Slika v temi



Dejansko ena izmed boljših tipkovnic (že samo zaradi "originalnih" slo tipk) čeravno marsikomu tu to ni všeč. Zdaj samo čakam, da čez par mesecev poteče garancija in jo odprem ter menjam rdeče indikatorje xyz lock tipk za bele, ker je to edino kar me zares moti. Imaš v tej temi dober review uporabnika Silver, tu (tisti, kjer piše celi roman) pa še mojega.


Jo predlagam veckrat, ampak folk se vedno raje placuje 3x vec za fensi tuje znamke. :)

bajsibajsi je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

UVI Pride (modra stikala) je ta mesec le 59 evrov https://uvi.gg/sl/izdelek/mehanicna-tip...


Zgoraj omenjeno, za bistveno manj denarja. Ce te motijo modra stikala, kupis crna in te skupaj se vedno stane manj. Pa se podpiras "slovensko" + boljsa je kot Das prime. :P


bajsibajsi je izjavil:

dussan je izjavil:

Iščem "pisarniško" (brez osvetlitve) visokoprofilno full size tipkovnico z mehanskimi tipkami, našimi znaki in veliko tipko Enter (v obliki "L"). Ima kdo kakšno priporočilo?


Uvi Pride. Vse drugega bo drazje ali slabse (ali pa ne obstaja).

_Denny_ ::

Dejansko sem tu (razen tebe in še dveh ali treh drugih) videl samo jokcanje kako je to kitajski rebrand, kako je to kopija neke Fantechove tipkovnice, kako se jih da dobiti na Alibabi za pol cene in ostali nepotrebni blabla. Sem si že prej ogledoval Ducky Shine 7 in Das Keyboard 4Q (že imel vsako za $170 v košarici in si računal pri kateri bo cenejša poštnina ter carinske dajatve), kjer bi pač požrl ANSI layout in neobstoječe slo tipke...že samo zato, ker so mi vsepovsod predlagali "nabavi rabljene GMK Yugo keycapse z Ebaya", ki so tedaj stali čez 500€. Ne vem niti kdo bi sploh hotel prostovoljno imeti to grdobo...pri hiši so bili vsi Yugoti od 45 do 65, razen 60 in mi ne pade na pamet, da bi hotel zaradi nostalgije imeti to barvno kombinacijo. Še dobro, da nisem takoj iz refleksa zbrisal Mimovrste newsletter, ker drugače ne bi zvedel za UVI Pride; manj kot 5 minut po videnju ISO layouta, slo znakov, osvetlitve in medijskih tipk, je bila naročena.

Še nekaj podatkov, če bo kdo rabil:
- switchi so Outemu Blue Optical Dustproof (video)
- so "hot swappable" in niso nikamor prispajkani, ker je vsa logika z optičnimi senzorji in led diodami vred na vezju; zaradi tega odpade menjava teh Outemu switchov za Cherry, Kailh in ostale. Koliko sem videl, ima UVI na zalogi črne Outemu, če koga modri motijo
- če se bo kdo spravljal 3D printat svoje keycapse - taki najbolj pašejo na ta switch (skoraj bolje kot originali), npr. Esc klobasa (UVI Pride slika), to in to je pretesno.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400
««
53 / 58
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero tipkovnico kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13925166 (1370) boolsheat
»

Nova tipkovnica - kaj in kje kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5212959 (10617) zhigatsey
»

Katera tipkovnica?

Oddelek: Kaj kupiti
305774 (2280) Pat_MaGroin
»

Gamer tipkovnica (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16048118 (42728) LordPero

Več podobnih tem