» »

Megaupload nedosegljiv, operaterji aretirani

1
2
3 4

Tear_DR0P ::

Vsakega bi moralo motit, če nekdo obogati na nepošten način

saj nas moti bogatenje na nepošten način in zaradi tega tudi obsojamo piratstvo. še bolj pa nas moti zapiranje ljudi na nepošten način - zato to obsojamo še bolj. in bistvo te novice je ravno v nepoštenem ukinjanju servicea in zapiranju ljudi.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

BigWhale ::

1. stvar: nauci se citirati.

Kenpachi je izjavil:


2 stvari:

1.) Najprej potrebujemo dokaze, da so res oglaševali in spodbujali konkretno piratstvo. Dvomim, da obstajajo oglasi, kjer piše "upload new copyrighted TV series to megaupload! we give/receive money for that! win-win!" al pa oglasne pasice "get new TV series on megaupload!"... Če pa le, potem je edino prav, da se jim sodi by the book.


Sto strani dolga obtoznica je bila pridobljena brez dokazov? A si jo prebral, da VES, da ni nobenih dokazov da bi se tam dogajalo karkoli kar ni v skladu z njihovimi zakoni?

Kenpachi je izjavil:


2.) Ljudje že ignorirajo ponudbo založb. Ampak založbe še vedno trmarijo "our way or the highway", "y u no gief moneyz? PIRACY!!!!", ker očitno niso zadovoljne s trenutno revenijo iz dinozavrskih metod poslovanja. Torej stvar ni tako enostavna, kot jo želiš prikazat, da je.


Ljudje premalo ignorirajo zalozbe in na napacen nacin. Piratiziranje NI pravi nacin ignoriranja. Piratiziranje zalozbam pove: "tle je en k uporablja nase storitve in jih rajs ukrade kot, da bi jih placal." In pol zalozbe recejo: "na grmado z njimi!"

In opravicilo povprecnega pirata je potem: "itak tega neb nikol kupil, k je sranje!"

Zalozbi ti poves, da je stvar sranje tako, da je NE gledas/poslusas/uporabljas. Ne pa, da jo spiratiziras. Vbijte si to ze v glave... :)

Kenpachi ::

@bigwhale:

1.) Ne VEM, zato zahtevam dokaze, preden sodim o tem. Ne sodim vnaprej. Meni izgleda tale proces kot GUILTY until proven otherwise.

2.) Filesharing NI piratstvo. Ljudje ne služijo s tem, ko downloadajo. Res pa je, da tudi založbe ne. Zato to šteje kot ignoriranje. To si ti vbij v glavo.
Zaraki Kenpachi.

nUUb ::

BigWhale je izjavil:


Zalozbi ti poves, da je stvar sranje tako, da je NE gledas/poslusas/uporabljas. Ne pa, da jo spiratiziras. Vbijte si to ze v glave... :)


In kako naj jaz vem, da je nek film sranje? Po trailerju? Ze nekajkrat je bil zame trailer zavajujoč in mi film ni bil vreden ogleda v kinu. V mislih imam Johnny English-a Reborn. Tudi prostora na HDDju ni vreden.

edit:
+1 Kenpachi. Nekaj malega služijo le lastniki teh strani. Verjetno ni zastonj hitra povezava in vsi diski?
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nUUb ()

Mavrik ::

BigWhale je izjavil:

1. stvar: nauci se citirati.

Kenpachi je izjavil:


2 stvari:

1.) Najprej potrebujemo dokaze, da so res oglaševali in spodbujali konkretno piratstvo. Dvomim, da obstajajo oglasi, kjer piše "upload new copyrighted TV series to megaupload! we give/receive money for that! win-win!" al pa oglasne pasice "get new TV series on megaupload!"... Če pa le, potem je edino prav, da se jim sodi by the book.


Sto strani dolga obtoznica je bila pridobljena brez dokazov? A si jo prebral, da VES, da ni nobenih dokazov da bi se tam dogajalo karkoli kar ni v skladu z njihovimi zakoni?


No, potem pa sigurno ne boš imel problema s tem da polinkaš te dokaze in kako so tile nelegalni po zakonih Nove Zelandije, kjer so te ljudi dejansko aretirali (mind you: ne US ;))

Lepo prosim.
The truth is rarely pure and never simple.

sash69 ::

Pyr0Beast je izjavil:

Tako kot če ne kupujemo min, pušk metkov in ostalega vojaškega sranja naj bi šla vojaška industrija stran.

ja itak


No, to naredi država v tvojem imenu da tebi ni potrebno. :)

emmentaler ::

jlpktnst je izjavil:

Zanimivo kako dolge prste ima fbi.

Domnevam da bi te tudi v sloveniji lahko aretiral direkt fbi a?


ne.....Naši te lahko na njihovo pobudo.....

Drgač pa kr neki, koliko enakih strani je pa še kar delajo.....Drgać pa nisem kaj tu dol vlačil.....Kje se mi je dalo 10 delov mečesa dol vlačit pa vedno neki čakat.....Če bi pa bil file velik 5gb, bi blo pa ql...

antonija ::

Zakaj se vedno v teh temah o avtorskih pravicah najde kaksen nepismen neizobrazenec, ki trdi da je kopiranje enako kraji? In da je piratsvo ce downloadas avtorsko zasciteno vsebino?

"idiot" je baje zaljivka...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Seljak ::

ShowDown je izjavil:

Vedno znova ponavljam, da se avtorjem, ki ustvarjajo kvalitetno vsebino ni nikoli potrebno bati piratstva. :) Najboljša obramba pred piratstvom je kvaliteta.


Mene še vedno cena odvrne,saj so določeni programi in igre požrešno drage.Ne rečem,tudi jaz raje kupim original in bi jih še več,če bi bila cena primerna.

ahac ::

Zakaj se vedno v teh temah o avtorskih pravicah najde kaksen nepismen neizobrazenec, ki trdi da je kopiranje enako kraji?

Zakaj pa ni?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

BigWhale ::

Mavrik je izjavil:


No, potem pa sigurno ne boš imel problema s tem da polinkaš te dokaze in kako so tile nelegalni po zakonih Nove Zelandije, kjer so te ljudi dejansko aretirali (mind you: ne US ;))
Lepo prosim.


Nevem. A NZ izrocuje drzavljane? So bili drzavljani? A NZ sodeluje z USA pri izrocanju kriminalcev? Kako to sploh poteka, ce gre za morilca? Kaj pa, ce gre za nekoga, ki je samo dnar pral?

A so dokazi javni? Na Wikiju je del obtoznice objavljen. A je dost za aretacijo na US tleh, ne vem. Verjetno je, ce so dobili nalog za to. A je bilo to dovolj za NZ, da so jih aretirali? Verjetno tudi.

Ravno to je tezava. Vsi samo kricijo kako zapirajo nedolzne ljudi in kako se jim godi krivica. Pa je v resnici kdo preveril zakaj so te ljudi zaprli in zakaj so ukinili website?

Se enkrat, ce dajes v najem skladisce za skladiscenje suznjev in pri tem vsaj priblizno ves kaj se notri skladisci, si prav tako soudelezen pri celi zadevi.

Ce so ti ljudje to res poceli pa bo povedal sodni proces.

Ganon ::

Jaz sem imel pa shranjenih še nekaj linkov, da dolpotegnem določene zadeve. Aaaaaaaaaaa!!! ;((

BigWhale ::

nUUb je izjavil:

In kako naj jaz vem, da je nek film sranje? Po trailerju? Ze nekajkrat je bil zame trailer zavajujoč in mi film ni bil vreden ogleda v kinu. V mislih imam Johnny English-a Reborn. Tudi prostora na HDDju ni vreden.

edit:
+1 Kenpachi. Nekaj malega služijo le lastniki teh strani. Verjetno ni zastonj hitra povezava in vsi diski?


Zalozba ti da moznost, da pogledas trailerje, potem pa lahko placas in pogledas stvar. Ce ti to ni vsec, pa pojdi k drugi zalozbi. Povsem tako preprosto je.

Jaz tudi ne dobim pralnega praska zato da 100x z njim operem perilo in potem ugotovim ali je moja crna majica se vedno crna. Verjetni moram reklami. A to je pa ok?

Kenpachi je izjavil:

@bigwhale:

1.) Ne VEM, zato zahtevam dokaze, preden sodim o tem. Ne sodim vnaprej. Meni izgleda tale proces kot GUILTY until proven otherwise.


Dokazi bodo predstavljeni na sodiscu med obravnavo. Sedaj jih je ocitno bilo toliko, da jih je bilo dovolj za aretacijo, bilo jih je celo toliko, da je NZ bila pripravljena sodelovati z US pri izrocitvi. VSE drugo je pa samo spekulacija in zacenjanje z nekimi teorijami zarote.

Kenpachi je izjavil:

2.) Filesharing NI piratstvo. Ljudje ne služijo s tem, ko downloadajo. Res pa je, da tudi založbe ne. Zato to šteje kot ignoriranje. To si ti vbij v glavo.


Zaprli so lastnike skladisca, ki so vedeli, da v skladiscih najemnik skladisci suznje in uvozene prostitutke iz Ukrajine. To je vse kar so naredili. Tistih, ki so se posluzevali uslug niso preganjali, kaj sele zapirali. Vsaj v tem primeru ne. Razumes?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

MatH ::

BigWhale je izjavil:

Jaz tudi ne dobim pralnega praska zato da 100x z njim operem perilo in potem ugotovim ali je moja crna majica se vedno crna. Verjetni moram reklami. A to je pa ok?


Se pravi lahko tako kot pralni prašek kupim en dvd ga pogledam in če mi je všeč še naprej kupujem dvdje od iste založbe, ker bom z njimi enako zadovoljen kot s prvim dvdjem? Verjetno ne.

pralni prašek ≠ dvd film & gorsko kolo ≠ video igra
Edina stvar, ki na vseh računalnikih in telefonih dela tako kot mora, je macola.

opeter ::

BigWhale je izjavil:

Zaprli so lastnike skladisca, ki so vedeli, da v skladiscih najemnik skladisci suznje in uvozene prostitutke iz Ukrajine. To je vse kar so naredili. Tistih, ki so se posluzevali uslug niso preganjali, kaj sele zapirali. Vsaj v tem primeru ne. Razumes?


Bi pa bilo super, če bi tudi to začeli preganjati.
Si predstavljate, da bi recimo četrtino prebivalcev Slovenije zaprli v ameriške zapore? ;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

smash ::

ShowDown je izjavil:

Vedno znova ponavljam, da se avtorjem, ki ustvarjajo kvalitetno vsebino ni nikoli potrebno bati piratstva. :)

Po navadi se piratstva bojijo tisti, katerih vsebina ni pretirano dobra in uporabniki po predhodnem preizkusu piratske kopije NE kupijo originala, ker jih igra/film/programje ne prepriča. Do zdaj sem še vsako nakupa vredno igro tudi kupil. Tiste, ki me ne prepričajo pa pač ne. :) Najboljša obramba pred piratstvom je kvaliteta.



ehh to ni res..jaz nikoli nič ne kupim, tudi če je kvalitetno in top..če se le da kje dobit zastonj, dobim zastonj

kar pa zadeva slabe kvaliteta je pa tko...kdo ti daje pravico, da mi vzameš nekaj, pa čeprav sem naredil drek, ki smrdi

Kenpachi ::

BigWhale je izjavil:

Zaprli so lastnike skladisca, ki so vedeli, da v skladiscih najemnik skladisci suznje in uvozene prostitutke iz Ukrajine. To je vse kar so naredili. Tistih, ki so se posluzevali uslug niso preganjali, kaj sele zapirali. Vsaj v tem primeru ne. Razumes?


Ter zaprli dejanska skladišča sama, ne glede na to, kolikšen delež skladišč je dejansko bilo napolnjenih z domnevnimi sužnji in prostitutkami. Sploh pa še preden so bili obravnavani na sodišču in je krivda bila dokazana. Razumeš, zakaj to ni ok?
Zaraki Kenpachi.

ahac ::

Ti bi pustu usumljenca za umor, da še vedno okrog hodi z orožjem?
In goljufa, da še vedno upravlja z denarjem? No, ja... sej v Sloveniji je res tko.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Kenpachi ::

A govorim o osumljencih?
Zaraki Kenpachi.

digitalcek ::

Seljak je izjavil:

Ne rečem,tudi jaz raje kupim original in bi jih še več,če bi bila cena primerna.


Primerna cena zate in za tebi podobne je 1 evro.
Da ne bom napačno razumljen: 1 evro LETNO za VSE vsebine. ZA VSE VSEBINE! Pa še to vam je drago. Kot da imate 29,90 evrov plače... Sram naj vas bo!

Zgodovina sprememb…

jype ::

digitalcek> Pa še to vam je drago.

Jaz porabim več kot 50 na mesec za vsebine, pa to ne pomeni, da ne poslušam glasbe na youtube (kjer očitno ni poskrbljeno za vse licence).

Dragi ::

Kenpachi je izjavil:

@bigwhale:

1.) Ne VEM, zato zahtevam dokaze, preden sodim o tem. Ne sodim vnaprej. Meni izgleda tale proces kot GUILTY until proven otherwise.

2.) Filesharing NI piratstvo. Ljudje ne služijo s tem, ko downloadajo. Res pa je, da tudi založbe ne. Zato to šteje kot ignoriranje. To si ti vbij v glavo.


Ti jaz povem da služi(mo)jo. Še celo lepo se služi s tem.
http://www.fileserve.com/partner-info.p...
http://www.filesonic.com/affiliate-prog...

Megaupload ima isto stvar, samo da gre tam v točke, ki jih lahko potem pretvoriš v druge stvari.

antonija ::

ahac je izjavil:

Zakaj se vedno v teh temah o avtorskih pravicah najde kaksen nepismen neizobrazenec, ki trdi da je kopiranje enako kraji?

Zakaj pa ni?
Zato, ker za krajo moras nekaj nekomu vzeti/jemati (brez njegovega vedenja in dovoljenja). Pri kopiranju ne vzames nic.

Ce ze hoces bit smartass potem lahko kopiranju brez vedenja in dovoljenja lastnika lahko reces kopiranje brez vedenja in dovoljenja lastnika, ne smes pa temu reci kraja. Tako kot jabolku ne smes reci hruska (oziroma lahko, samo ti bojo vsi prisotni razlozili da nimas razciscenih osnovnih pojmov).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Reycis ::

Jaz imam obcutek kot, da je Anonymous dobro podprt s strani ljudi, ki podpirajo SOPA. In s strani ljudi, ki so spravili megaupload dol. Anonymous s svojim pocetjem ne naredi nic skode tistim, ki jih napadajo, ampak jim samo dajejo se vec moci.

Looooooka ::

Tear_DR0P je izjavil:

joj - spet debate o piratih sem in tja, na podlagi vaše pripadnosti piratstvu, nihče pa ne debatira o določenih težavah, ki jih našteva avtor novice in predstavljajo resna vprašanja v temah o pravicah in svobodah.

Megaupload je imel umazane roke, do komolcev in še dlje. Sharali so piratske vsebine. Vprašanje je, ali se jim da dokazati, da so uporabnike spodbujali k nalaganju in od tega služili denar - za kaj takega si zaslužijo kazen. Če pa jim tega ni moč dokazati, well - potem jih bo pa potrebno spustiti in se jim opravičiti za nastalo škodo.

Me pa zanima kako je mogoče štiri ljudi na Novi Zelandiji aretirati na podlagi zakonodaje ZDA - ali ima Nova Zelandija tudi anti mafija zakonodajo in so jo ti štirje ljudje uspeli kršiti?

Ker evropejcem se dolgo casa ne bo jasno, da je treba kolektivno skupaj ZDA pokazati sredinca vsakic ko zahtevajo nase drzavljane.Pa ceprav so recimo prodajal steroide.
To...al pa zacnemo lepo zapirat predstavnike nihovih kmetijskih zadrug, ki po evropi probavajo prodajat (oz prepricat poslance, da naj sprejmejo resolucije, ki bi dovolile prodajanje) njihovo smrdljivo genetsko modificirano koruzo katere smrdljiva semena je treba vsako leto se enkrat kupit.
Ampak...mokre sanje.Smo pac hlapci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

digitalcek ::

jype je izjavil:

digitalcek> Pa še to vam je drago.
Jaz porabim več kot 50 na mesec za vsebine, pa to ne pomeni, da ne poslušam glasbe na youtube (kjer očitno ni poskrbljeno za vse licence).


Ti porabiš 50 € mesečno. Super. Veliko za slovensko dojemanje spleta. Nenormano veliko, daleč nad povprečjem!
Več kot 80% mladih (najbrž pa 90%) pa ni pripravljenih plačati niti 0.50 evra letno. Tako tisti brez dohodkov, kot tisti s 500, 600, 800, 1000 evri mesečno. Kar je za avtorje katastrofa!

Še večja katastrofa pa je njihovo dajanje v nič avtorstva in posledično NEpripravljenost plačevati av. vsebine! To jim je postalo način življenja. Način upora. Le proti NAPAČNIM ljudem (avtorji).

Ko jim bo postalo način življenja še NEdelo (nepripravljenost vzeti katerokoli delo za 400, 500 ali 600 evrov), smo zaključili slovensko zgodbo. Tako kot država, kot narod in kot družba.

In veliko je takih!

Iatromantis ::

jlpktnst je izjavil:

Zanimivo kako dolge prste ima fbi.

Domnevam da bi te tudi v sloveniji lahko aretiral direkt fbi a?

To verjetno (še) ne, zgleda pa, da znajo kdaj opravit kakšno 'hitro' zaslišanje.

FBI nezakonito zasliševal Mariborčane?

jype ::

digitalcek> Več kot 80% mladih (najbrž pa 90%) pa ni pripravljenih plačati niti 0.50 evra letno.

Glede na strukturo populacije Koloseja in podobnih centrov to niti približno ne drži, sorry.

ahac ::

Zato, ker za krajo moras nekaj nekomu vzeti/jemati (brez njegovega vedenja in dovoljenja). Pri kopiranju ne vzames nic.

Zakaj se torej reče: "Ukradel je idejo?"
Če bi skopiral design od Slo-Techa bi tudi vsi rekl, da si ga ukradu.
Če bi vdru v bazo in skopiral osebne podatke uporabnikov bi spet rekl, da si ukradu podatke!

Že če pogledaš Slo-Tech novice o tisti Playstation zadevi:
Izguba osebnih podatkov

je prišlo do izgube oz. kraje osebnih podatkov

Kakšno izguba? Kakšna kraja? Saj original je še ostal...
Pa se ne spomnim, da bi takrat kdo trdil, da to ni kraja! Ker je...

Več kot 80% mladih (najbrž pa 90%) pa ni pripravljenih plačati niti 0.50 evra letno.

Sicer je v Sloveniji res veliko takih, ampak mislm, da bi lahko prišli dost pod 80% s pravim pristopom in če bi vsebine dejansko ponujal na primeren način...
Ampak je lažje jokat, a ne?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

listje123 ::

Pred parmi dnevi piratebay, zdaj že megaupload???

antonija ::

Zakaj se torej reče: "Ukradel je idejo?"
Se ne rece. Oz. to trobijo cisto isti trolli ki tezijo s "krajo" avtorsko zascitenih vsebin.

Če bi skopiral design od Slo-Techa bi tudi vsi rekl, da si ga ukradu.
Cistvo vsak razen vseh drugih, ki bi rekli da je skopiran.

Kakšno izguba? Kakšna kraja? Saj original je še ostal...
Exactly. Samo zato ker je nekdo ne/polpismen, se ne pomeni da moramo vsi biti ne/polpismeni.

Pa se ne spomnim, da bi takrat kdo trdil, da to ni kraja! Ker je...
Ne pa ni. Je nezakonito pocetje zaradi racunalniskega vdora in kopiranja osebnih podatkov, da je pa to enako kot kraja pa lahko napisejo samo "novinarji" (vecinoma na 24ur pa tudi tukaj se najde kaksen tak) in pa trolli, ki jim ni jasno kaj pomeni beseda kraja.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

ahac ::

krája -e ž (á) jemanje česa s prisvojitvenim namenom na skrivaj in brez dovoljenja in vednosti lastnika: zalotili so ga pri kraji; kraja denarja; kraja in goljufija / prijaviti krajo / nagnjenje h kraji


Ni tolk enostavno...
Ampak razumem, da je lažje opravičit piratstvo, če to ni kraja.

ps.
Sicer je pa to men dost vseeno. Se mi pa zdi butasto, da se ljudje (mogoče ne ti, ampak veliko drugih) pritožujejo zarad te besede, ko se jo uporablja pri piratstvu, ampak isti ljudje jo veselo uporablajo, ko govorijo o kraji osebnih podatkov, kraji sourca, itd...
Pač, kakor jim paše...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

antonija ::

jemanje česa s prisvojitvenim namenom na skrivaj in brez dovoljenja in vednosti lastnika

Jemanje.
jemánje -a s (a) glagolnik od jemati

Jemati.
1. delati, da prehaja kaj k osebku zlasti s prijemom z roko
2. delati, da prehaja kaj k osebku navadno v posest
a) kar se mu da, ponudi
b) kar je na razpolago
c) kar se ne da
č) zaradi pravil igre
3. navadno z dajalnikom delati, da kdo česa nima več proti svoji volji
4. povzročati, delati, da je česa manj ali ni več
......
Meni se zdi precej clear-cut.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

lebang1 ::

Phantomeye ::

v bistvu so na nek način nazaj (brez domene)

http://109.236.83.66/

Hair ::


Ukradel sem Mona Liso! :)
Ali mogoče obstaja združenje slikarjev, ki bi terjala plačilo za ogled vsake kopije izdelka? Ali pa kiparjev? Aja ne... to so manj vredne umetnosti. :)

@antonija
Zanimivo razmišljanje, ampak mislim da se je tukaj potrebno sprijazniti s svetom metafor ipd. Splošna raba mnogih besed se velikokrat ne sklada z njihovimi definicijami. Jebat ga... go with the flow, važno, da se razume. :) Hamburger nikoli ne bo mesni krof, tako kot software ne mečina.
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

smash ::

Hair je izjavil:


Ukradel sem Mona Liso! :)
Ali mogoče obstaja združenje slikarjev, ki bi terjala plačilo za ogled vsake kopije izdelka? Ali pa kiparjev? Aja ne... to so manj vredne umetnosti. :)

@antonija
Zanimivo razmišljanje, ampak mislim da se je tukaj potrebno sprijazniti s svetom metafor ipd. Splošna raba mnogih besed se velikokrat ne sklada z njihovimi definicijami. Jebat ga... go with the flow, važno, da se razume. :) Hamburger nikoli ne bo mesni krof, tako kot software ne mečina.


Če bi jest bil avtor slike, verjem, da jo ti nebi smel tkole prlimat na noben portal!

antonija ::

Ukradel sem Mona Liso! :)
Kar pocakaj da to ahac prebere in bos dobil francoski FBI na dom! Take gospodarske skode se pac ne sme pocet. :D

Hamburger nikoli ne bo mesni krof
To ne, bo pa to vedno "tista stvar iz Hamburga" i.e. "hamburger steak" oz. "hamburger" na kratko. ;)

tako kot software ne mečina
"Ware" je pa tricky one... nacelno pomeni glineno posodo, lahko pa tudi (trgovsko) blago ali dobrino. "Mehka dobrina" bi to verjetno pomenilo. Weird one indeed.

Če bi jest bil avtor slike, verjem, da jo ti nebi smel tkole prlimat na noben portal!
Kar prijavi ga Louvru pa povej kaksen bo odgovor.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Grey ::

Grey je izjavil:

Če jaz dam nekomu osebno prekopiran CD iz roke v roko ni nič drugače kot da mu ga pošljem preko interneta. Kar je drugače je samo to, da je internet hudičevo lahko nadzirat.


Ce ti ne vidis razlike med posiljanjem enega CDja enemu cloveku in posiljanjem enega CDja hkrati, dobesedno stotisocim ljudem, potem se delas da si neumen ali pa si neumen. Druge izbire na zalost ni.

Druga izbira je...vedno je. Izkrivljaš besede. Izmenjava se dogaja med enim človekom, ker vidiš samo en par. Torrent je optimizacija prenosa podatkov preko interneta. Torej navidezno povečevanje fizičnih omejitev povezave serverja. VSI uporabniki downloadajo ENO igro. Torej...potuje iz roke v roko, a hkrati. Če se postaviš v "Božjo perspektivo" in gledaš na Zemljo, kako si posojajo igro, bi zagledal nek približek počasnega Torrenta. O neumnosti pa ne bi. Ne sodi v debato.

Grey je izjavil:

Tudi pred dobo interneta je bilo toliko "piratstva" kot ga je danes. Danes je samo veliko bolj viden.


Ne, kolicinsko je bilo piratstva precej manj. Precej precej manj. Spet velja isto kot v prejsnjem odstavku. Ce ti to ni jasno se delas ali pa si neumen.

Mogoče si pa zatiskaš oči pred resnico ali pa so ti oprali glavo. Vedno je bilo. Sedaj v dobi interneta in Excela samo hitro vidiš dejanske številke. Nič drugega.

Grey je izjavil:

STOP fighting against human nature - EMBRACE it. Glasbeniki, umetniki, programerji in predvsem v tem primeru založbe imajo idealen vir zaslužka na voljo.


A human nature pa ni, da bi rad s svojim delom zasluzil? Zakaj se boris proti temu in jim preprecujes ta zasluzek? Embrace it! :)

Seveda je. Zato pa dajem predloge kako naj jih zaobjamejo v zaslužek...a nazaj v fris dobim samo to, da se delam neumnega ali pa sem neumen. :) Kar me seveda postavi pred vprašanje...kdo je dejansko neumen. Tisti, ki cepeta kako mu "kradejo", trobi svoje in zapravlja miljone za DRM in tožbe, ali tisti, ki mu ponuja možno rešitev problema?

Bananovec ::

Če bi skinili le MegaUpload, me ne bi toliko motilo, saj sem itak uporabljal večinoma za prenašanje legalne vsebine. Sedaj pa so skinili še vse podstrani, med drugimi tudi MegaVideo, kar me je pa že malo razjezilo.
Napad na FBI s strani Anonov po eni strani celo podpiram.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

madmitch ::

Hair je izjavil:


Ukradel sem Mona Liso! :)
Ali mogoče obstaja združenje slikarjev, ki bi terjala plačilo za ogled vsake kopije izdelka? Ali pa kiparjev? Aja ne... to so manj vredne umetnosti. :)

Avtorske za to sliko so potekle, ti kar lepi. Če boš pa lepil Slovenske skladatelje, ki visijo v Filharmoniji, ti bom pa povedal, kdaj boš moral kaj plačati, ker za to so pa avtorske še veljavne.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

digitalcek ::

ahac je izjavil:


Več kot 80% mladih (najbrž pa 90%) pa ni pripravljenih plačati niti 0.50 evra letno.

Sicer je v Sloveniji res veliko takih, ampak mislm, da bi lahko prišli dost pod 80% s pravim pristopom in če bi vsebine dejansko ponujal na primeren način...
Ampak je lažje jokat, a ne?


Če si mislil, da naj se s preobrazbo in spreminjanjem dojemanja mladih do avtorjev ukvarjajo avtorji sami, ti lahko povem, da za kaj takega avtorji nimamo ne časa, ne volje, ne denarja. To naj naredi šola, straši ali zapori na Dobu.
Kot avtor bi bil namreč dosti neumen, da bi se 3 ali 5 ur dnevno ubadal z dolpoteguni in prepričevanjem prepričanih na račun manjše produkcije.

To delo bodo očitno opravile kar ZDA (ter založbe) in bomo avtorji v perspektivi na ta račun seveda dobili nekaj manj, ampak še vedno dosti več, kot dobimo danes...

In neavtorji z Rapishara so dobili za svojo izjemno "poslovno" idejo (uporabniki nalagajo tuje vsebine, mi pa kasiramo na račun kršitev av. pravic s starni uporabnikov) končno po pitschki...

Upam, da bodo položili na hrbet še kakšen drug upload server. Ali vsaj naložili upravljalcem, da od uploaderja zahteva dokazila o avtorstvu, ne pa se gredo kavboje in Indijance v stilu:

1. obiskovalec uploada tuje vsebine
2. avtor to opazi (če sploh opazi - večinoma ne!) in sporoči ponudniku gostovanja
3. on to izbrišejo
4. nekdo drug spet uploada moje vsebine (ali vsebine kakšnega drugega avtorja)
5. jaz spet to opazim (če opazim?) in sporočim...

In tako do moje smrti... In do smrti večine avtorjev (ki se sicer s tem seveda ne strinjajo), vendar jim nenehno kradejo vsebine kao v imenu obveščanja javnosti...

Seveda, če pofotkam 15 ekskluzivnih fotografij, jih pa ima (po mnenju velike večine) občestvo pravico videti najkasneje čez 30 minut. Kajti to je za normalno funkcioniranje občestva zelo nujno...

ahac ::

Če si mislil, da naj se s preobrazbo in spreminjanjem dojemanja mladih do avtorjev ukvarjajo avtorji sami, ti lahko povem, da za kaj takega avtorji nimamo ne časa, ne volje, ne denarja. To naj naredi šola, straši ali zapori na Dobu.

Tko ne boš veliko spremenil.
Če pa ponudiš svoja avtorska dela na tak način, da se jih enostavno dobi in to po fer ceni, boš pa začel spreminjat dojemanja mladih.
Pri igrah to npr. uspešno dela Steam, ker je pač bolj enostavno kupit in download igro preko Steama kot pa preko piratskih strani. Pa če je cena dobra (sploh, ko so akcije) in imajo še dodatne storitve, ki jih pirati ne morejo (enostavno online igranje, friend lista, achievements)... pa mislm, da kar vplivajo na dojemanje mladih...

Če boš pa samo grozil in jokal, pa seveda ne boš uspešen.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Spc ::

Me zanima kaj se zgodi če 8 prijateljev zbere denar in kupi Windows 7 originalni DVD ...
In zakaj plačujemo SAZASu davek na svoja avtorska dela oz. na prazne medije.
Ali pa uporanik kupi recimo Windows 7 in ga na več kot 1 PC ne more inštalirat čeprav si lasti 5 PCjev medtem ko lahko DVD z filmom gleda na vseh 5. DVD playerjih.

Po domače: Nategovanje kupcev, sploh pa z tistim, ko ti microsoft proda kartonasto škatlo za 400EUR brez vsega.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

smash ::

Spc je izjavil:

Me zanima kaj se zgodi če 8 prijateljev zbere denar in kupi Windows 7 originalni DVD ...
In zakaj plačujemo SAZASu davek na svoje avtorsko delo oz. prazne medije.


zato, ker drugače 99% ljudi nebi plačevalo

najbolje, da si tudi vsak zdravje plačuje samo takrat, ko to on hoče oz. zboli...to je res potem tista prava svoboda..je tako? aja..to pa ne gre al kaj? aja..ni isto..

madmitch ::

SPC, ko se stinjaš s pogoji, nimaš kaj več srat, če ti ne odgovarjajo, ne kupi.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Phantomeye ::

smash je izjavil:


Če bi jest bil avtor slike, verjem, da jo ti nebi smel tkole prlimat na noben portal!


Hmm... jaz bi bil pa vesel, ce bi se moja fotka tko razpasla po internetu (seveda z navedbo vira).

Spc ::

 

gruntfürmich ::

ahac je izjavil:

Če si mislil, da naj se s preobrazbo in spreminjanjem dojemanja mladih do avtorjev ukvarjajo avtorji sami, ti lahko povem, da za kaj takega avtorji nimamo ne časa, ne volje, ne denarja. To naj naredi šola, straši ali zapori na Dobu.

Tko ne boš veliko spremenil.
Če pa ponudiš svoja avtorska dela na tak način, da se jih enostavno dobi in to po fer ceni, boš pa začel spreminjat dojemanja mladih.
Pri igrah to npr. uspešno dela Steam, ker je pač bolj enostavno kupit in download igro preko Steama kot pa preko piratskih strani. Pa če je cena dobra (sploh, ko so akcije) in imajo še dodatne storitve, ki jih pirati ne morejo (enostavno online igranje, friend lista, achievements)... pa mislm, da kar vplivajo na dojemanje mladih...

Če boš pa samo grozil in jokal, pa seveda ne boš uspešen.


točno tko. tisti ki so je prilagodili, zelo uspevajo. tisti, ki pa se oklepajo svojih predpotopnih poslovnih modelov, pa so v izgubi in samo jokajo... ker drugega itq ne znajo.
bodo pa izumrli. na srečo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Hair ::

madmitch je izjavil:

Avtorske za to sliko so potekle, ti kar lepi. Če boš pa lepil Slovenske skladatelje, ki visijo v Filharmoniji, ti bom pa povedal, kdaj boš moral kaj plačati, ker za to so pa avtorske še veljavne.

ja ja, za to specifično sliko že res, da so potekle, ampak razumi primer:
po LJ imaš mnogo kipov od še živih umetnikov, ki jih ljudje po mili volji fotografirajo in objavljajo vsepovsod. lahko je celo njihova fotografija avtorsko delo, ki ga ne smeš kopirati, kiparja pa odjebejo in mu ne izplačujejo provizij za vsako fotografijo (=kopijo) njegovega dela.

samo razmišljam... lahko da se motim... zato pa sprašujem, če obstaja združenje kiparjev. ampak meni se zdi, da gre za očitno diskriminacijo, ki temelji na korporativni politiki in zakonih vezanih izključno na popularnost in dobiček, ki sta jih sprovedla glasbeni in filmski lobij.

ali pa arhitekti - neskončno AVTORSKIH fotografij obstaja, kjer so predstavljene njihove umetnosti, pa ne dobijo provizije za vsako kopijo (=fotko).

princip bi moral bit enak za vse umetnosti, je pa čisto zmešano... zato se mi zdi, da je zadeva umazana.
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hair ()
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ni miru za jekleno pest (6): CNet-ov download.com spodbuja k piratiziranju

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
198007 (7179) Phantomeye
»

Novi varni pristan, tretjič: Youtube Content ID

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
2914046 (11378) jype
»

Novi varni pristan, prvič: Flava Works, Inc v. Gunter (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
6529698 (27823) Tear_DR0P
»

ZDA uradno zaprosile za izročitev Kima Dotcoma

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
178822 (7596) CaqKa
»

Ustanovitelji ThePirateBay.com dokončno obsojeni .. pomoči (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / NWO
17866505 (59124) ]Fusion[

Več podobnih tem