» »

Maribor Beda od mesta?

Maribor Beda od mesta?

1
2
3 4

zepman ::

Ko smo že pri neprijaznosti, bom še jaz podal, čeprav je to verjetno odvsino od človeka.
Meni so najbolj neprijazni primorci, pač tak občutek dobi človek, kot da se imajo za nekaj več, pa dostikrat slišiš tiste njihvoe "samostojna primorska" pa nwm kaj.
Po moje sem si tako sliko ustvaril v študentskih letih, tudi glede obnašanja. Recimo primer, "vprašam kje imaš cimra?", tip te pogleda in reče z takim izrazom na obrazu kot da mu malo manjka IQja pa reče "maaaa kaj jaz vem mona!"
No ja pač za mene so posebni :)

Vitez ::

DKirbi je izjavil:

Seveda mestni park ponoči, ni ravno več varna pot, odkar sem slišal za neke uboje in posilstva, tako da se je baje varneje držati osvetljenih delov



Ti preveč filme gledaš. Uboji in posilstva v MB parku, kaj vse tu prebereš..

Maš prav, raje se drži svoje vasice.

alphasaphir ::

Oziroma širjenje kulturne zavesti je vsaj po mojem razumevanju primaren cilj EPK. Tu pa se poserjemo vsi, svetli temni, od zgoraj spodaj, sorodniki, navijači... nimamo pojma. Dovolj je sprostitev.

RockyS: In to je naloga mesta, organizatorja EPK, da ponudi nekaj za vsakogar. Da ponudi informacije kaj je kaj. Da te do neke mere najde in ti pove, to bi te pa znalo zanimat. Novinarji potem še dodatno informirajo in "kultura" raste. Vse lokale/pajzle ki si jih naštel so brezveze. Nek program se odvija samo v 3 od teh. Ostalo je samo pijančevanje. Udarnik, ki ga nisi, se na primer trudi s programom, ki je bližje mladim. Kibla tudi diha kolikor vem.

V ljubljani na primer šiška uspeva precej boljše. K4 je imel skoraj vedno boljši program kot štuk, metelkova pekarna, danes sploh ni možno primerjat. Kultura v povezavi z zabavo, za mlade: 1:0 za prestolnico, brez dvoma. In bo ostalo isto tudi med EPK.

Zgodovina sprememb…

Vitez ::

Vse, v čemer LJ prednjači pred MB, je zgolj rezultat dejstva, d aje LJ glavno mesto, MB pač ne.

Sama po sebi LJ ne ponuja nobenega presežka, v nobenem smislu in je v evropskem oziru ravno tako nepomembno mesto, kot MB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vitez ()

DKirbi ::

Vitez je izjavil:

DKirbi je izjavil:

Seveda mestni park ponoči, ni ravno več varna pot, odkar sem slišal za neke uboje in posilstva, tako da se je baje varneje držati osvetljenih delov



Ti preveč filme gledaš. Uboji in posilstva v MB parku, kaj vse tu prebereš..

Maš prav, raje se drži svoje vasice.


To sem slišal, nevem pa kolikor je bilo v govoricah resnice in mi po resnici povedano bolj dol visi. No saj, ko si v družbi ti je tak vseeno kakšen je Maribor :)

RockyS ::

Vitez je izjavil:

DKirbi je izjavil:

Seveda mestni park ponoči, ni ravno več varna pot, odkar sem slišal za neke uboje in posilstva, tako da se je baje varneje držati osvetljenih delov



Ti preveč filme gledaš. Uboji in posilstva v MB parku, kaj vse tu prebereš..

Maš prav, raje se drži svoje vasice.



Uboj ne, v 2011 sta bila 2 poskusa posilstva + par zlomljenih kosti + par filmskih akcij cops vs junkies. Toliko o filmih.

Ja, sem bil v Udarniku dan pred otvoritvijo je bilo vredu. Ampak drugače v udarniku ne dogaja kaj extra.

In kaj je posebnega v kibli? En event na mesec in to je to. Pač toliko o "ful dogaja". Mogoče si bom ogledal MED, to pa je v letu 2012 tudi vse kar me pritegne.

Vitez ::

Sej, kaj pa v LJ "dugaja", razen 3 alter placov, nekaj balkanije+ malo fensi špensi scene ( Top..)?

Vsi ful kritični do MB, do LJ pa pavšalne hvale, ko da je London.:)))))

cebelar123 ::



janković je LJ zgradil Stožice.Kangler pa nam stožec.

alphasaphir ::

cebelar123 je izjavil:



janković je LJ zgradil Stožice.Kangler pa nam stožec.


Ahahaahaha

Ljubljana ni dosti boljša kot MB, samo je pa. V kibli nisem bil že dolgo, samo da diha sem napisal. Da so vseeno razstave in tudi glasba... bolj kulturno je vseeno kot v placih, ki si jih našteval. Čeprav nisem bil v +-, ribičiji, tuš, fuego, stendapi in verjetno še kakem naštetem nikoli v življenju! Nimam pa nič proti, če se maš v kateremkoli od teh fajn sam ali z dobro družbo.

Zgodovina sprememb…

Vitez ::

Plus Minus, Fuego in Takos so čisto vredu, ne vem od kod ideje, da so to neka zlovešča zbirališča nevemčesa.

alphasaphir ::

Vitez je izjavil:

Plus Minus, Fuego in Takos so čisto vredu, ne vem od kod ideje, da so to neka zlovešča zbirališča nevemčesa.


Kdo pa je to napisal?

Mati ::

Menim, da bo pomladi ko se dvignejo temperature precej bolj zanimivo, saj naj bi postavili 4 velike odre po mestu (Grajski trg, začetek poštne, pred Cantante/Rožmarin, ter pri mestnem parku), kjer se bodo odvijali po 4 koncerti na teden na vsakem odru. Torej tedensko 16 koncertov na prostem.
Not bad.

Vitez ::

Spomladi je itak vsako mesto bistveno lepše, kot pozimi.

SmeskoSnezak ::

Preberite si raje še kak drug članek. Maribor je EPsKo mesto ;)

Guardian o našem Mariboru!!
@ Pusti soncu v srce... @

Mati ::

Sem pa šel v podporo naši kulturi v torek gledat film "Turneja" v Udarnik.
Zgleda, da jaz ne razumem najbolje umetnosti, ker sem po polovici filma spal, kot zaklan. 8-)

cortez ::

tale zapis me je nasmejal za lahko noč :

" Jedna poseta Mariboru i shvatićete zašto je Beograd za Slovence Las Vegas "


vir: http://goo.gl/eO5tK

Double_J ::

jype je izjavil:

s1m0n> Ma saj tudi Ljubljana ni nič kaj boljša :)





Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

guest #44 ::

Slovenska mesta so itak govno.

dark_coffee ::

guest #44 je izjavil:

Slovenska mesta so itak govno.

Se strinjam.

Kaj naj človek enemu mlademu turistu sploh pokaže pri nas? Poudarek je na "mlademu turistu" katerega ne zanimajo grmički v Tivoliju, Prešernov spomenik, rastlinice v Botaničnem vrtu, Plečnikova dela, bukve v NUKU, polet z vzpenjačo na LJ grad itd. To so vse stvari, ki bi zanimale starejšo, dolgočasno populacijo... alpa kakšne Japonce, ki jim je zanimivo tudi to, če jih pelješ s trolo po Ljubljani.

Kaj naj človek pokaže nekemu modernemu in mladostniškemu človeku, ki ima rad nočno življenje... (pa s tem ne mislim na pijančevanje in podoben razvrat). Kolosej? X-Pand arena? Diskoteke (ki pri nas v resnici niti D od diskoteke niso). Edino kar mi zanimivega pade na pamet, je obisk kakšne prireditve (tekma, koncert) v Stožicah, čeprav to ne bi bil ogled slovenske znamenitosti, ampak tuje (že poznane) scene.

Pridemo do sklepa, da nismo ravno zanimiva država, katero bi si tujec želel 2x, 3x ali 5x obiskat. To kar bi enkrat videl, bi mu bilo dovolj za celo življenje.

blackbfm ::

Res se premalo dogaja, ampak še vedno ni tak slabo, v eni uri si v gorah ali pa na morju, saj ti ni treba gnit sred mesta. Najbolj smešno mi je pa, ko starša govorita kako je blo ko sta šla na Djerbo, z letala se je zdelo kot da pristajata na Luni:)) Potem pa folk tukaj joka ko imamo samo lepo naravo in zelenje vse naokoli.

SkipEU ::

Mati je izjavil:

Se ne morem strinjat z novinarko. Nekdo se ji je vsedel v želodec in potem ta neprofesionalni izpad.
Sam živim in delam v MB in delno se lahko strinjam, da so največji problemi Maribora prevelik promet, premalo parkirnih prostorov v centru, ter fucking preveliki trgovski centri, kot Europark, Leclerc, Mercator Tabor, Qlandia itd...


Ti temu v Mariboru praviš promet - ko tudi v "prometni konici" prideš od enega do drugega konca mesta v nekaj minutah? Potem pa se očitno nič ne voziš po tujih mestih.

Vitez ::

guest #44 je izjavil:

Slovenska mesta so itak govno.


Komot se lahko preseliš...Aja, ups, imaš kaj za ponudit tistim v tujini?

Vitez ::

Ta Anglež je Maribor videl malo drugače:

http://www.guardian.co.uk/travel/2011/d...

Matako ::

mtosev je izjavil:

ne si misliti, da je drugje kaj boljše. ko sn v zagrebu šel ob 11PM-1AM na sprehod po mestu zunaj skoraj ni bilo nikogar. vse prazno, skoraj prazne ceste, kot da je vse mrtvo, edino so sedeli neki študenti v parku in to so skoraj vsi katere sn srečal tisto noč.


ZG je ponoči itak legendaren. Recimo ravno če uletiš z vlaka opolnoči imaš v sosednjih ulicah celo morje kafičev... lokal zraven lokala... s priklenjenimi stoli. Vse zaprto zahvaljujoč podobno pametnim zakonom, kot jih imamo pri nas. Nastane kar taka zanimiva estetika in dober kontrast v primerjavi z dnevom, ko je vse polno. V bistvu je pozno ponoči malokateri lokal odprt tudi v Gornjem gradu ipd.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

SmeskoSnezak ::

Vitez je izjavil:

Ta Anglež je Maribor videl malo drugače:

http://www.guardian.co.uk/travel/2011/d...

Sem že jaz nalimal ta link pa raje še kuj bluzijo o vsem drugem... Letos ko se druzim z Erasmus studenti spoznavam, da je Maribor dosti vec kot neki lokali, ki to sploh niso in da imamo v mesti še marsikaj za pokazat kot samo staro trto, lent pa podobno:P
@ Pusti soncu v srce... @

energetik ::

Očitno vam je nekaterim mesto bedno, če se ob 2h ponoči ne gužvate po preosvetljenih ulicah, kjer se mora nahajati najmanj 4 odrov/100 metrov in 20 diskotek/ulico. :|
Po 22h je čas za spanje, žurke in koncerti naj se pa dogajajo v za to namenjenih prostorih, ne pa na ulicah, da tisti stanovalci, ki to hočejo, ne morejo spati. Ja, nekateri imajo zjutraj tudi službo in jim je verjetno zelo všeč, da po neprespani noči zjutraj zagazijo v črepinje in kozlanje. Če bi to radi, vam priporočam selitev v center LJ, boste imeli to vsak dan na sporedu.

Mati ::

SkipEU je izjavil:

Mati je izjavil:

Se ne morem strinjat z novinarko. Nekdo se ji je vsedel v želodec in potem ta neprofesionalni izpad.
Sam živim in delam v MB in delno se lahko strinjam, da so največji problemi Maribora prevelik promet, premalo parkirnih prostorov v centru, ter fucking preveliki trgovski centri, kot Europark, Leclerc, Mercator Tabor, Qlandia itd...


Ti temu v Mariboru praviš promet - ko tudi v "prometni konici" prideš od enega do drugega konca mesta v nekaj minutah? Potem pa se očitno nič ne voziš po tujih mestih.


Doh.:O

Kaj pomeni nekaj minut? 55 minut? Če to misliš potem ok, imaš prav.
Že samo, da prideš čez Titov most ob 15.00 ti vzame ene pol ure. Da se ne menimo, če se spustiš iz Pobrežja na Studence.

No še en mail prijatelja iz Belgije, ki je študiral v MB:

reallyy ??? and you didn't tell me ... I ll join you there !!! my study finished so I am working now but maybe I ll change the job because I don't like a lot. I want to come back in Maribor to visit you all .. I miss that time and the city a lot !! If I come I ll make party again there !!!! Charleroi is so fucking boring. I am going to die here!!

Take care and if you come back here in Belgium LET ME KNOW !!!!!!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mati ()

jype ::

jverne> Slovenska mesta so itak govno.

Čudno torej, da se sem selijo s praktično celega sveta.

Jaz proti Mariboru nimam veliko za povedat, razen tega, da je za bicikliste še manj prijazno kot Ljubljana.

Bo treba vzet ornk kredit, pa zrihtat to, pa ne bo več pol ure čez Titov most.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

BigWhale ::

Mati je izjavil:


Kaj pomeni nekaj minut? 55 minut? Če to misliš potem ok, imaš prav.
Že samo, da prideš čez Titov most ob 15.00 ti vzame ene pol ure. Da se ne menimo, če se spustiš iz Pobrežja na Studence.


Sam to ni zarad take blazne guzve ampak je zaradi tega, ker so prometne povrsine tko bebavo urejene, da se ze pr taki majhni kolicini avtomobilov nardi guzva. ;>

JesusChrist ::

Ok kdo se v MB boji hoditi po ulicah ker bi naj bile preveč temne in se boji da ga bodo napadli? Kaj si navadna pi-čka al kaj? Dostikrat zadnje 5 let šetam po zelo temnih ulicah pa še me ni nihče napadel. Pa ogromno srečujem grupe šiptarjev, ciganov, wnb nekih tolk. Od kje folku ta ideja?!

BigWhale je izjavil:

Mati je izjavil:


Kaj pomeni nekaj minut? 55 minut? Če to misliš potem ok, imaš prav.
Že samo, da prideš čez Titov most ob 15.00 ti vzame ene pol ure. Da se ne menimo, če se spustiš iz Pobrežja na Studence.


Sam to ni zarad take blazne guzve ampak je zaradi tega, ker so prometne povrsine tko bebavo urejene, da se ze pr taki majhni kolicini avtomobilov nardi guzva. ;>


Če je kaj bebavo, so bebavi ljudje, ki so nastavljali intervale na križiščih. Če bi bili intervali smiselni bi bil promet brez najmanjšega problema tudi ob 3 popoldne čisto popolnoma tekoč.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

RockyS ::

Titov most je kritični (v smeri centra) zaradi premajhnega krožišča, ker kak gre kdo čez prehod za pešče se trije avti ustavijo in zaprejo celotno krožišče, res je da s(m)o krivi tudi vozniki, ker se ne razvrstimo čist ob rob pa ker večina rine v krožišče kljub temu da je že nabasano in neprevozno.
Drugače pa sedaj ko so uredili še krožišče pri narodnem domu vse skupaj poteka hitreje, všečni je tudi pas namenjen javnem prevozu ampak par % še zmeraj ne ve, da je tam dovoljeno samo za avtobuse.
Močno upam, da bo krožišče pri Cityu ostalo.

Bob Rock ::

Se mogoce kaj vec ze ve o tem, ko se je govorilo, da bi naj za cas EPK-ja za promet zaprli korosko cesto na glavnem trgu in lent?
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Sc0ut ::

Prej živel v MB, sedaj par let v NM. V MB imaš za vikend odprte lokale kjer se žura, imaš Pohorje, imaš olimpijski bazen, blizu imaš Avstrijo in Ikeo.

NM - za vikend normalen žur? Hm, no ja, saj se da ampak ni to to. Gače, WTF? Olimpijski bazen? Zagreb je blizu. Je pa rpednost da imaš bližje morje - polovica NM ima vikende na Krku.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Seti5000 ::

nemska-novinarka-razocarana-nad-mariborom-ki-ga-oznacuje-za-bedo-od-mesta
http://www.rtvslo.si/kultura/drugo/nems...

RockyS ::

Bravo Seti zakaj pa misliš da je odprta ta tema?

Preberi si še to:
http://web.vecer.com/portali/vecer/v1/d...

Mati ::

Bob Rock je izjavil:

Se mogoce kaj vec ze ve o tem, ko se je govorilo, da bi naj za cas EPK-ja za promet zaprli korosko cesto na glavnem trgu in lent?


Menda naj bi držalo, da bi zaprli koroško. Kolikor vem, naj bi bila v planu tudi velika podzemna garaža pod glavnim trgom. Tako bi bil del koroške povezan z glavnim trgom v peš cono.

Se pa strinjam, da če bi bila Titova, ter kasneje Tržaška 6 pasovnica namesto 4 bi promet potekal hitreje. Ampak a ni to vsepovsod tako, da s širino ceste povečaš pretok?
Problematična je predvsem vzhod - zahod povezava. Recimo Brezje - Studenci!

jype ::

Mati> Se pa strinjam, da če bi bila Titova, ter kasneje Tržaška 6 pasovnica namesto 4 bi promet potekal hitreje. Ampak a ni to vsepovsod tako, da s širino ceste povečaš pretok?

Uredi se enosmerna cesta z enim pasom, če se že mora spuščat tja avtomobile.

Promet naj gre kar lepo _okoli_ mesta.

Tudi v Ljubljani je bil dizaster, dokler se to ni uredilo.

RockyS ::

Dolgoročno je planirano da bo celotni center peš cona oz. odprt le za javni prevoz, po vzoru dunaja in graza. Prvi sklop je že končan, to je trg leona štuklja in tisti del pri modni hiši, ko je dostop samo za taxiste in dostavo.

Mislim da ni smiselno zaprtje lenta in koroške, ker nekje more promet krožit. Če že, naj se zapre koroška, lent se pusti odprt za promet, enosmerni seveda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

Mati ::

jype je izjavil:

Mati> Se pa strinjam, da če bi bila Titova, ter kasneje Tržaška 6 pasovnica namesto 4 bi promet potekal hitreje. Ampak a ni to vsepovsod tako, da s širino ceste povečaš pretok?

Uredi se enosmerna cesta z enim pasom, če se že mora spuščat tja avtomobile.

Promet naj gre kar lepo _okoli_ mesta.

Tudi v Ljubljani je bil dizaster, dokler se to ni uredilo.


Jure, prosim ne še ti z enosmernimi.
Saj v bistvu obvoznica je narejena, vendar Tržaško napolni lokalni promet iz centra v spalna naselja in okoliške kraje. Pa dobro ni takšna težava ta rush hour, težava je, da niti povezave vzhod - zahod niso urejene in niti ne vidim možnosti, da bi karkoli naredili, razen da se gremo eno veliko Napoleonsko rušenje čez celo mesto.

jype ::

Mati> Saj v bistvu obvoznica je narejena, vendar Tržaško napolni lokalni promet iz centra v spalna naselja in okoliške kraje.

Ja. Edini način, da to preprečiš, je da fizično preprečiš motornemu prometu, da bi se znašel v centru, kar je tudi edina dolgoročno smiselna razvojna poteza.

Lahko pa center mesta preselite nekam ob avtocesto, če se želite hitro pripeljat vanj.

Mati> niti ne vidim možnosti, da bi karkoli naredili, razen da se gremo eno veliko Napoleonsko rušenje čez celo mesto.

Easy je, samo odpovedat se bo treba ne preveč smiselnemu prepričanju, da je vožnja z osebnim avtomobilom po mestu nekakšna pravica.

JesusChrist ::

potem pa ti nesi 2km v mesto pralni stroj ko ga kupiš.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

jype ::

ninjeti> potem pa ti nesi 2km v mesto pralni stroj ko ga kupiš.

2km!!!!!11111

Jaz sem ga na ramah nesu iz luke Koper do Vranskega, pol pa še nazaj do Ljubljane (sem čist zgrešu odcep).

Halo no, ne mi rečt da vseh 100k avtomobilov ki se vsak dan zbašejo v mesto kot je Maribor pride tja zato, ker imajo vsak dan za prinest pralni stroj tja.

JesusChrist ::

aha torej po tvojem mnenju:
- naj ljudje gredo peš na šiht 10km
- naj študenti nosijo kufre po celem mestu non stop
- naj nekoga, ki bo umrl brez takojšnje medicinske pomoči nesejo počasi v bolnico, ker z avtom tja ne smeš in bo do bolnice mrtev
- naj robo v restavracije, trgovine, trafike dostavljajo v samokolnicah
- itd.

zato, ker je v mestu med 3 in 4 uro gneča?
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

jype ::

ninjeti> - naj ljudje gredo peš na šiht 10km

Zakaj pa ne? Lahko gredo tudi s kolesom, ali pa z avtobusom, ali pa si avtomobil delijo s še kom, ali pa se preselijo.

ninjeti> - naj študenti nosijo kufre po celem mestu non stop

Študenti naj kar študirajo.

ninjeti> - naj nekoga, ki bo umrl brez takojšnje medicinske pomoči nesejo počasi v bolnico, ker z avtom tja ne smeš in bo do bolnice mrtev

Še nikogar niso zaprli, ker je gonil 150 skozi mesto, ker je imel na zadnjih sedežih umirajočega človeka. Policisti običajno _spremljajo_ takšno vozilo, če ga ustavijo in se izkaže, da gre za nujni primer.

ninjeti> - naj robo v restavracije, trgovine, trafike dostavljajo v samokolnicah

Tako je. Če dežuje, naj čez dajo še polivinil.

ninjeti> - itd.
ninjeti> zato, ker je v mestu med 3 in 4 uro gneča?

Lahko se poruši pol mesta in se vanj napelje 24-pasovnico, pa ne bo več nobenih težav! Lahko se pa podraži dostop do centra z osebnimi vozili. Your choice, really.

overlord_tm ::

JesusChrist je izjavil:

aha torej po tvojem mnenju:
- naj ljudje gredo peš na šiht 10km
- naj študenti nosijo kufre po celem mestu non stop
- naj nekoga, ki bo umrl brez takojšnje medicinske pomoči nesejo počasi v bolnico, ker z avtom tja ne smeš in bo do bolnice mrtev
- naj robo v restavracije, trgovine, trafike dostavljajo v samokolnicah
- itd.

zato, ker je v mestu med 3 in 4 uro gneča?


- Ce zivis v centru mesta ponavadi uporabljas kolo+javni prevoz
- imajo javni prevoz
- resilci se vedno lahko vozijo, ker se da rampe odpret (pridi kdaj v Lj ali kako tuje mesto pogledat)
- dostava spada pod dostavo, ampak tistih 6 kamjonov ne naredi guzve ob 16h

RockyS ::

ninjeti zdaj pa si smešen, jype je mislil motorni promet navadne raje.

- park'n'go parkirišča ob mestnih vpadnicah (hoče, košaki,bresternica)
- ne, komot lahko uporabijo javni prevoz
- bolnica ni v centru, in je dostopna iz vseh možnih strani
- dostava ima zmeraj dostop do centra, enako kot policija,gasilci in rešilci
- underground garaže z dostopi iz lenta in melja za prebivalce, če pa kaj ostane pa se dila po redni ceni

JesusChrist ::

glej meni je vseeno, jaz bom že počakal tistih par minut v koloni. ne vidim razloga za zapiranje cest po mestu ker je to ena navadna bedarija in taki bullshit kot SOPA. zaradi ene ure prometa še ni nikogar pobralo. pač se folk pelje 5 min več. ampak so si mariborčani večinoma sami krivi - eno navadno jajcanje, neuporaba smernikov (veliko časa se zaradi tega zgubi), pešci se čez prehode vlečejo kot da so vojni ranjenci,... če komu ne paše stat v gužvi 5 min pa naj si kupi kolo
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

jype ::

ninjeti> ne vidim razloga za zapiranje cest po mestu ker je to ena navadna bedarija in taki bullshit kot SOPA

V Ljubljani je bil kaos, dokler se ni zaprlo cest. Zdaj ga je pa vedno manj.

Naključje?

Ne.

JesusChrist ::

nesreče se dogajajo zaradi nesposobnih voznikov, isto velja za gnečo na cesti. vsaj v mariboru to opažam, da če bi se ljudje vozili kot treba bi promet tekel vsaj enkrat hitreje. še posebej na semaforiziranih križiščih. v mojem primeru pa že izbira druge poti (popolnoma prazne, ki me privede na enako končno mesto, ampak je 200m daljša) skrajša čas vožnje iz 30min na 10min (4KM(!) vožnje).

In kar se tiče prometa se ljubljana po mojem mnenju ne more primerjati z mariborom. Maribor je en navaden vaški promet.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

para! ::

Katere ceste pa so v Ljubljani zaprte za promet?
Death before dishonor!
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaprtje Koroske ceste v Mariboru (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6911047 (9293) no comment
»

Cona 30 - Center Maribor

Oddelek: Na cesti
467199 (5585) damjan1980
»

Kaj početi celi dan v Mariboru?

Oddelek: Loža
3512270 (10163) Netrunner
»

Mariborska okoljska cona (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13623003 (19618) floyd1
»

Megalomija ali polomija Univerziada leta 2013 v Mariboru? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
27830197 (20077) Mati

Več podobnih tem