» »

CentOS

CentOS

audifan ::

Oi!

Kaj pravite na omenjeni OS? Večina VPS gostovanj ga promovira. Uporabljal bi ga pa za jBoss + MySQL.

lp

Testman42 ::

Sam nisme uporabljal vendar imam prijatelja ki je zelo zadovoljen z njim.

deadbeef ::

Men najljubša Linux distribucija... Uporabljamo v naši firmi v produkciji.. v kombinaciji z RHEL... razlike do sedaj še nisem opazil, razn v artwork in to, da ni treba kupit subscription-a, če želiš yum uporabljat.

Invictus ::

CentOS je v redu, ker boš lahko prešalatal na RedHat brez problemov. V tujini so RedHat certificirani inženirji kar dobro plačani. Seveda pa UNIX admin ni najbolj plačana zadeva pod soncem :). Ni pa slaba.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

oemdzi ::



Imam težavo, da mi po komandi " sudo shutdown" ne "zagrabi" vnosa gesla, tipkam v prazno, kot da ne bi imel fokusa na terminalu. Zadeva teče na virtualki VMware Workstation in nisem prepričan kje je težava, v Centosu (gnome) ali samem programu za virtualizacijo.

edit: pardon moja napaka, deluje vse, sem ze zatipkal :P
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

oemdzi ::

Še ena čisto začetniška: Zakaj mi to javlja ? Kakšna ideja, meni jih je zmanjkalo. Tutorial je narejen za sveže nameščen Centos in pred temu ni bilo potrebno narediti ničesar drugega kot se prijaviti v root, spremeniti geslo, narediti novega uporabnika&geslo in mu preko te komande dodeliti "root pravico".

*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

SasoS ::

Manjka ti / na začetku.

oemdzi ::

LOL, pa res. Na začetku sem ga pri neuspelih poizkusih dosledno pisal, ampak imel neko drugo težavo zaradi katere ni prijelo, sedaj na koncu pa res debilno izgleda :)) Ty
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

oemdzi ::

Še eno začetniško vprašanje :D Po nekaj osnovne "telovadbe" po linux terminalu, sem se odločil dodati še Ubuntu OS preko katerega bi za začetek upravljal CentOS, da vidim kako to poteka. Težava nastane že pri sami konfiguraciji sshd configa na Centos-u, ki mi ga noče odpreti, češ da nimam dovoljenja. Če malce "ugibam", bi rekel, da je težava v root pravicah in ne spadam pod owner - root(do sedaj sem bil prepričan, da sem owner in imam najvišje pravice), temveč v groop rout. Kaj točno mislim s tem je razvidno na priloženem SS.



1. Permission denied dobim, ker nimam R+W pravice oz nisem prijavljen kot owner ?
2. Kako se prijavim kot owner, da si dodelim te pravice ? Trenutno sem prijavljen kot administrator (Uporabnik1 aka Janez Novak), ki je prijavljen v root. Pri inštalaciji sem ustvaril samo 2 gesli, zato se mi tudi sanja več ne kdo je owner, če ne jaz oziroma ta račun :P
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

c3p0 ::

Ti želiš zagnati config datoteko. Če jo želiš urediti v terminalu, jo odpri s kakim urejevalnikom teksta (nano, vi, pico, emacs...).

oemdzi ::

Ok hvala, bom poizkusil.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux OS

Oddelek: Pomoč in nasveti
223347 (2473) DarKel
»

Izšla Fedora 16 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5911727 (9171) Ales
»

RedHat naj bi letos prodal za milijardo dolarjev odprtokodnih rešitev

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
448774 (7430) Ales
»

Sendmail na CentOs 5.4

Oddelek: Omrežja in internet
151888 (1724) Vuli
»

SuSE linux (zmesnjava)

Oddelek: Operacijski sistemi
321758 (1392) 64202

Več podobnih tem