» »

Nakup novega telefona - pomoč

Nakup novega telefona - pomoč

«
1
2

blackwing ::

Imam namen kupiti nov telefon in sicer izbiram med štirimi telefoni:
- Samsung omnia 7 (100€)
- Samsung galaxy S (140€)
- Sony Ericsson Xperia arc S (160€)
- Samsung galaxy Ace

Nevem katerega kupiti, tako da prosim za pomoč predvsem uporabnike katerega od teh telefonov :)
  • spremenilo: blackwing ()

BladE_ ::

Med vsemi temi v teoriji zmaga Arc s ampak tudi Galaxy S ne zaostaja veliko... Omnie 7 ti ne priporočam imam zelo slabo izkušnjo z WP7 in ostajam na Androidu.

Moja izbira bi bil Arc S. Imel sem Arca in je super telefon Arc S je pa še izboljšana verzija.
Akcija - Reakcija

blackwing ::

Kaj pa je narobe z WP7 telefoni? Dodala sem še Galaxy Ace med izbiro.

Thunder wave ::

Glede na hardware je Xperia Arc S med temi telefoni najboljša izbira. Sam si ta telefon tudi lastim in lahko o njem povem same dobre stvari.

KoMar- ::

blackwing je izjavil:

Kaj pa je narobe z WP7 telefoni? Dodala sem še Galaxy Ace med izbiro.

Zanemarljiv tržni delež in količina aplikacij napram Androidu.

Pithlit ::

Če se nimaš namena igračkat s telefonom (nalagat kakšen drug rom gor) potem prste stran od ACE-a. Je sicer fantastičen telefonček ampak ga Samsung s svojim rom-om tako grozno omejuje da glava boli.
Life is as complicated as we make it...

puffs ::

Simobil arca s nima nikjer v lj niti nikjer v kranju, je razprodan. Tudi jaz čakam da dobijo nov batch.

SLO_Matej ::

Jaz pa priporočam Omnio 7, ki si jo tudi sam lastim. Windows Phone 7 je odličen. Ima vse kar rabiš, v trenutku ti pobere vse podatke iz kateregakoli računa, tako da imaš vedno vse pri roki. Redno prejemaš posodobitve, dela vedno hitro in tekoče, je enostaven za uporabo.

Skratka super zadeva, če rabiš da stvar enostavno funkcioniral odlično, ko jo rabiš. Aplikacij pa je v Marketplacu tudi že ogromno. http://www.windowsphone.com/en-US/marke... - tukaj lahko preveriš, kaj vse se dobi.

Sam telefon (Omnia 7) pa je tudi odličen. Vrhunski Super AMOLED zaslon, glasen zvočnik s kakovostnim zvokom, kvalitetno kovinsko ohišje. Skratka, vse super.

In ja, če gledaš samo strojno opremo, so drugi Androidi zmogljivejši. Samo vprašanje pa je, če tudi delajo boljše ... Dvomim.

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Tudi jaz priporčam Omnio 7 in se pridružujem temu, kar je zapisal Matej.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Matic1 ::

Tudi jaz dam glas za omnio. V splosno za wp7. Sem pred kratkim presenetil Zeno z novim telefonom z wp7. Telefon je odzunaj že več ko eno leto (ni najnovejši), se je updejtal na Mango in še vedno dela čisto tekoče. Moram reci da je izjemno navdusena nad telefonom in tudi nad sistemom. Prej je mela dumbphone, je takoj zaštekala UI in logiko, sharava onenote zapiske, na skydrivu fotke, itd... Priporočam wp7 če želiš outofthebox rešitev in ne preveč twekanja, čeprav se tudi da. Če rad spreminjaš stvari pol pa Android.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matic1 ()

Gregor Spagn ::

Se pridružujem prejšnjim trem. Definitivno ti priporočam WP7 uporabniška izkušnja je fenomenalna prej sem imel Android in moram povedat, da ne bi šel nikoli nazaj na njega.

Zanima pa me kaj imajo vsi z količino aplikaciji ? Jaz tega nisem nikoli razumel ??

Tisto kar rabim WP7 ima in mi deluje dosti bolj tekoče kot mi je prej na Androidu
Dosti hitreje pridem do info kot na androidu tako da res me znima kaj imate usi s temi aplikacijami ??

ducky ::

Tu sploh ni dvoma, Xperia arc S daleč najboljša izmed teh!

HDvideo ::

Xperia arc S 100% prava izbira.
Glede na specifikacije povozi vse ostale(tudi u delovanju).
In kamera 100 % zmaga use ker je za Sony Ericsson-e znano da imjo najbolše.

martincek1 ::

Ah če bi bili ti Sonyjevi telefoni vsaj malo lepši :|

HDvideo ::

Meni osebno so eni najlepših kar se jih da dobit.

Thunder wave ::

Ja večina se strinja, da so Sony-jevi telefoni eni izmed najlepših na trgu.

HarryRed ::

No brainer, Arc S. Najboljši po specifikacijah, najnovejši in zelo poceni za 160€. Prav tako je oblika meni zelo všečna.

SLO_Matej ::

HarryRed je izjavil:

No brainer, Arc S. Najboljši po specifikacijah, najnovejši in zelo poceni za 160€. Prav tako je oblika meni zelo všečna.

Če je po specifikacijah najzmogljivejši, še ne pomeni, da bo tudi delal najbolj tekoče, hitro ali kakorkoli želiš. :) Se pa strinjam, da so Sony-ji lepi. Škoda, da nimajo nič z WP7 (morda (tudi) zato, ker imajo lasten Playstation, ki je konkurent Xboxu, ki pa je del WP7).

Boris4 ::

Imam samsung galaxy ace in se odločam za nakup rabljenega telefona....

Najraje bi kupil Sony Ericsson Xperia Arc S -- 120€
Po forumih sem že bral o teh telefonih in sem prebral samo dobra mnenja.....

Nevem naj se odločim za tegla ali ne..... Prosim malo mi svetujte ..... ;((

BorutK-73 ::

Kaj pa kakšen nov Huawei Y300. Mislim da je okoli 130€ v prosti prodaji, preko Tuš-a je pa 6€ na 2 leti+9€ takoj.
Ga imam in je super telefon za ta denar čeprav je kitajc, pa še slovenski 4.1.1 android je gor.

SLO_Matej ::

Boris4, če ti gre Androidovo štekanje na živce, malo dodaj in kupi Windows Phone. Npr. rabljen HTC WP 8S bi se dobilo za tak denar: http://www.bolha.com/telefonija-gsm-apa...

Apofis ::

Ne seri. Kje pa omenja da mu karkol Šteka

SLO_Matej ::

Apofis ne seri ti, ampak se najprej seznani s situacijo: https://slo-tech.com/forum/t498173/p408... ;)

Apofis ::

ti pa tvoje situacije...

klinker ::

SLO_Matej je izjavil:

Boris4, če ti gre Androidovo štekanje na živce, malo dodaj in kupi Windows Phone. Npr. rabljen HTC WP 8S bi se dobilo za tak denar: http://www.bolha.com/telefonija-gsm-apa...


Samo ti pa res utrujas s tem WP v vsaki temi ;((
Pejdi malo ven se druzit z ljudmi, no :D

Magic1 ::

Za 150$ nimaš kaj razmišljat:
http://www.antelife.com/lenovo-a820-qua...
Magic

Wilf ::

če ma kdo kako stoučeno xperio arc s naj me kontaktira 041 506 230

zzbil ::

oj jaz pa gledam za sony xperio E. Zanima me ce imate kaksne izkušnje s telefonom. :) In ce gre gor kasna igrca

ttommy ::

Xperia E je jajca. Če ne potrebuješ natančnega GPS, ti jaz prodam 1 mesec rabljeno Xperio GO za 200€.
Gamer

zzbil ::

a zarad gpsja te je razocarou. mogoce bi res sam zakaj pa mislis da je E tok zanc? Prjatli ga kr hvaljo ... ;)

ttommy ::

Fotoaparat ima komaj 3.15MP. Ni vodotesen, nima dvojedernega procesorja, samo 2GB prostora za uporabnika, slabše odporen zaslon, kamera je samo vga, dočim je danes minimu najmanj 720p. In je ogromna razlika med vga in 720p.
Če pa potrebuješ telefon samo za preseravanje na FB, potem vse ostalo nima veze.
Gamer

zzbil ::

okj

ttommy ::

Jaz sem navdušen nad Xperio GO, ampak nenatančen GPS je naredil telefon zame neuporaben- sem kolesar, ki svoje poti meri z GPS in je potem vsa statistika na spletu. Tako, da potrebujem drug telefon. Drugače je pa Xperia GO zares super.
Gamer

rajc123 ::

torej rabim pomoč kaj vzeti odločam se med temi telefoni oz. kakšni vaši predlogi in pa kje je najbolje oz. najcenje dobiti te telfone pri kakšni trgovini ali na bolhi?
Nexus 4
HTC One mini
Samsung galaxy s4 mini
HTC desire 601
LG optimus G
Huawei ascend p6

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rajc123 ()

Egidij88 ::

Nedvomno N4. Pure Android, prvi pri updejtih, zmogljivost, dizajn...

Jaz imam N4 in ga ne menjam za bilokateri drugi telefon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

fopi ::

Kaj je po vašem mnenju boljše HTC desire x ali LG L7 II?

Rad bi telefon do nekje 120-125 mm višine in cene z vezavo pri mobitelu do 150-180 EUR.

ttommy ::

Že samo zaradi kamere je boljši LG.
Gamer

lucky2000 ::

Da ne odpiram nove teme...bom prosila za pomoč kar tule.

V odhajanju je moj stari gsm...še lepo klasičen, s tipkovnico...skratka še iz kamene dobe :D

In sedaj sem pred nakupom novega, pametnega, zaenkrat očitno pametnejšega od mene :)

Pregledala sem kar nekaj forumov, podatkov, primerjav, ampak ker sem totalni amater in začetnik na tem področju, se v bistvu zelo, zelo lovim. Iščem aparat za klicanje, sms/mms-e, kak hiter skok na internet, kratkočasenje z kako mini igrico...skratka zaenkrat sem dokaj nezahtevni uporabnik.

Nekako sem se zapičila v :
- Nokia Lumia 520 ali 625 (približne razlike med njima so mi znane - fleš,
močnejša baterija, velikost? - je smiselno
dati več za model 625?)
- Samsung Galaxy Core

Prva dva WP8, tretji android. Teorije sem nekaj "pobrala"na netu, kaj pa vsi podatki dejansko pomenijo v praksi zame, se mi niti malo ne sanja. Vem, da ima vsaka zadeva svoj krog "navijačev"....ampak če mi lahko kdorkoli pomaga s kakim mnenjem, obrazložitvijo ali celo nasvetom, pa bom zelo hvaležna.

LP, Lucky

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: lucky2000 ()

car100 ::

V rangu 150€ se res najbolj splača LG optimus 4X, če nisi ful zahteven uporabnik in zasvojen s tem, da imaš najdražji telefon v primerjavi z drugimi je top. Vsi drugi za podobno ceno se lahko samo skrijejo! Ga imam tudi sam in nimam pripomb odličen zasloh, hiter procesor, kamera nekaj srednjega, zvok je zelo dober z dodatno aplikacijo, navigacija dela zelo dobro, edino baterija je za 1 dan z normalno uporabo samo to je skoraj pri vseh pametnih telefonih.

skyline ::

@lucky2000:

Moto G.

Pithlit ::

Lumia...

Android bo prinesel preveč zmede. Resno.
Life is as complicated as we make it...

Zheegec ::

Moto G vsekakor. Sekundarno pa Lumia. Ampak se Moto G sploh dobi normalno pri nas?

PrihajaNodi ::

Če še nisi vzel telefon, definitvno nokia lumia. Dobiš na bolhi za 200EUR praktično novo 920. Sam sem imel na izbiro htc one, ali lg g, na koncu sem vzel lumio 920. Kamera je ena a, navigacija je fantastična, zadeva te ne gnjavi stalno za lokacijo in podatke, aplikacije najpomembnejše so vse tam.

Najboljši pa je vmesnik. Sicer pa se lumije v Sloveniji prodajajo več kot odlično, pa še cena jim ne pade tako kot androidom. Pred mesecom dni sem dobil telefon za 170EUR sedaj ga pa nekdo na bolhi kupuje za 190EUR do 4 mesece rabljenega:)

Baterija je pa tam 2 do 3 dni.

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Vzela. A je tko težko vsaj malenkost brat? Al pa mačizem malo skrit?
Life is as complicated as we make it...

Chev ::

Spravi se v trgovino pa vzami kaj ti bolj sede. Oba softwerja bosta z lahkoto zadovoljila tvoje potrebe. Tukaj itak ne boš dobila odgovora, vsak svoje hvali.

Machete ::

PrihajaNodi je izjavil:


Baterija je pa tam 2 do 3 dni.


Sicer imam 925, ampak to z 2-3 dni je blodnja. Mogoče teoretično, če ga nit pogledaš.
Brez stalno prižganega wifija, bluetootha, gpsa, aplikacij v odzadju, v bistvu na idle, ne preživi več kot 24H brez polnjenja. Če pa ga uporabljaš, si lahko pa kar skoz na kablu (z malce literarnega pretiravanja :))
Še ko spi, se sprazni čez noč za ene 25-30%

Chev ::

Machete je izjavil:

[Sicer imam 925, ampak to z 2-3 dni je blodnja. Mogoče teoretično, če ga nit pogledaš.
Brez stalno prižganega wifija, bluetootha, gpsa, aplikacij v odzadju, v bistvu na idle, ne preživi več kot 24H brez polnjenja. Če pa ga uporabljaš, si lahko pa kar skoz na kablu (z malce literarnega pretiravanja :))
Še ko spi, se sprazni čez noč za ene 25-30%

Čisto preveč. WP sploh ima možnost spanja?

PrihajaNodi je izjavil:

Če še nisi vzel telefon, definitvno nokia lumia. Dobiš na bolhi za 200EUR praktično novo 920. Sam sem imel na izbiro htc one, ali lg g, na koncu sem vzel lumio 920. Kamera je ena a, navigacija je fantastična, zadeva te ne gnjavi stalno za lokacijo in podatke, aplikacije najpomembnejše so vse tam.

Najboljši pa je vmesnik. Sicer pa se lumije v Sloveniji prodajajo več kot odlično, pa še cena jim ne pade tako kot androidom. Pred mesecom dni sem dobil telefon za 170EUR sedaj ga pa nekdo na bolhi kupuje za 190EUR do 4 mesece rabljenega:)

Baterija je pa tam 2 do 3 dni.

Katera zadeva pa stalno gnjavi za podatke in lokacijo?
Katere aplikacije so najpomembnejše? Mogoče zate so na WP platformi, za mnoge jih žal ni.
Vmesnik je najboljši? Definicijo pravil za objektivno najboljši vmesnik, prosim.
Nova 920 je, če misliš podaljaš naročnino, kar je edino smiselno, 190€ pri operaterju. Zakaj bi katerakoli, mislim da upavičeno napišem budala, kupovala rabljenega za ceno novega, sploh če si ti kupil ceneje.

PrihajaNodi ::

Ja če imaš vse to prižgano normalno da ti ne zdrži. Zakaj pa bi imel vse to prižgano. Wifi - nastaviš tako da se ti prižge ko se prižge ekran. Bluetooth pa gps - pa res ne potrebuješ imeti vključeno ves čas.

Chev ::

Torej lahko zaklučimo, superioren WP slabo upravlja z energijo.

PrihajaNodi ::

Katera zadeva pa stalno gnjavi za podatke in lokacijo?
Katere aplikacije so najpomembnejše? Mogoče zate so na WP platformi, za mnoge jih žal ni.


Am gnjavi recimo GPS.
Zame so pomembne aplikacije recimo dober slovar. To WP omogoča.
Kaj točno bi pa ti rad?

Vmesnik je najboljši? Definicijo pravil za objektivno najboljši vmesnik, prosim.


To da je funkcionalen, velike tablice in pregledne ne pa da iščem "tipko"telefon ko potrebujem zadevo za klicanje.

Zakaj bi katerakoli, mislim da upavičeno napišem budala, kupovala rabljenega za ceno novega, sploh če si ti kupil ceneje.


Zakaj bi se pa katerakoli budala vezala za 24 mesecev pri operaterju? Novega dobiš ker ga budale na bolhi prodajajo ker so podaljšale naročnino.

Chev je izjavil:

Torej lahko zaklučimo, superioren WP slabo upravlja z energijo.



Daj ne bluzi. WP. so bolj kvalitetni kot Android polizdelki.

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup Mobitela (strani: 1 2 3 448 49 50 51 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2529511405 (7715) Leko
»

Kateri telefon za žensko cena telefona do 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10235758 (32516) Ghost7
»

Xperia SP, Optimus G, Lumia 920

Oddelek: Mobilne tehnologije
408187 (7197) tomzzi
»

Sony Xperia P vs Nokia Lumia 710 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7720010 (16155) SLO_Matej
»

Kateri telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
499461 (8160) SLO_Matej

Več podobnih tem