» »

hlajenje chipseta

hlajenje chipseta

Tine:) ::

Pozdravljeni,
mene pa samo zanima kok so kej normalne temperature southbridga na matični plošči. Moja ma en nizkoprofilni hladilnik z rebri pa gor en 40x40mm ventilator, pa me je ferbec matru kok se to segreva in sem s termometrom zmeru temperaturo hladilnika in nameru okol 50°C. če pa ventilator izklopm gre pa temperatura nad 90°C (pa to merm temperaturo hladilnika, seprav je chipset še bolj vroč).
Hvala za odgovore in lep pozdrav!
Tine

amigo_no1 ::

90 ni normalno.

nUUb ::

Jaz sem imel tudi eno Intel plato, na southbridgu je bilo extremno vroče (na dotik). Rešil pa sem z 120mm fan-om spredaj. Če pa tebi moti hrup, zamenjaj z novim in ga sprobaj na 5V - so skoraj "neslišni". 90 stopinj pa seveda ni normalno - predvidevam nek majhen load preko kontrolerja za diske, kaj šele ko je zadeva na maximumu.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

Enron x86 ::

Moj nforce4 MCP doseže (med igranjem) do 55*C. Prav tako kot nUUb sem spredaj postavil 120mm ventilator, da se ne zažene tisti manjši, ki direktno hladi čip (glasen kot hudič).

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Tine:) ::

ne sej če ventilator laufa ne gre nad 55°C. ja pa res da ta mali ventilator brenči ko ena majhna čebelca in sem že razmišljal o kompletni zamenjavi hladilnika. tokrat bi verjetn uzeu kr pasivnega sam zdej ne vem a bi bil takle uredu:
http://www.mlacom.si/za-vezne-nabore/za...
ali takle:
http://www.mlacom.si/za-vezne-nabore/za...
ali bi morda moral naresti eno mal večjo investicijo in si omislt neki tazga:
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/z...

zdej ta zadnji mi je ušeč k je tko mal nagnjen in ne bo napoti grafični kartici med tem ko bom verjetn moral od prvih dveh en konček odrezat oziroma ukrivit, da bo grafa not pasala (sam ne vem če bosta tamejhna dva sposobna pasivno dovolj hladit)
Kaj pa vi mislite? se splača mal več dnarja raskirat pa maš pol mir za par let?

Tine:) ::

no kot kaže bom kr unga na drugem mestu uzeu, ker je tretji mal previsok in nam mogu kište zapret :) (mam ležečo slim verzijo ohišja)

je pa že eni dve leti minil od kar sm jst kej tazga počel pa me zanima s čim se najbolje da spucat staro termalno pasto predn das gor nov hladilnik. vem da se dobi prov specialne tekočine za to čiščenje sam so kr drage (glede na to, da jst potrebujem za enkratno uporabo). A se najde doma kšna "kemikalija", ki bi to delo dobro opravila - kšno topilo? Pred dvemi leti ko sem se nazadnje s tem ukvarju mislm da sem uporabu izopropanol z nad 99,5°čistostjo in je fajn opravu svoje delo sam nisem čist prepričan, če je bil izopropanol.
Lep pozdrav!

Tine:) ::

aja pa še to me zanima:
katera metoda za nanos termalne paste na chipset je boljša:
-pea/rice (grah/riž) metoda - to uporabljam za CPU hladilnik, ne vem pa če je tudi dobra za chip set, saj je le ta dosti manjši (bi pač uporabil primerno manjšo količino paste)
-spread (razmaz) - pri cpu hladilniku se pri tej metodi radi naredijo mehurčki, ampak ne netu je pa kr pogosto uporabljena metoda pri chipsetih

Blinder ::

Poročaj koliko ti bo padla temperatura z drugim hladilnikom.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Tine:) ::

bom poročal ampak šele čez kšna dva tedna, ko bom sploh uzeu čas za menjavo

aja pa opazu sem, da mi je zmankal termalne paste. mi lahko kdo priporoča kšno dobro pa ne predrago. razmišljam o MX-4 če pa kdo ve za kšno občutno boljšo pa naj pove.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CPU hladilnik (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24851922 (1218) freesty
»

Kater hladilnik za 8800GTS

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
381484 (960) wooted
»

[Zračno hlajenje] Hlajenje Chipseta (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9913919 (7898) Buldožer
»

2 problema (glasnost in vročina)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141988 (1557) Jan987
»

Poceni modificiranje kište

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161499 (1100) iskra

Več podobnih tem