» »

CES 2012: Kaj smo izvedeli o Windows 8

1
2
»

jype ::

next_byte> Ne mislim zdej takšnega 4 bitnega, z hitrostjo 5 Khz, ampak nekaj primerljivo sodobnim procesorjem ? Sicer me razveseljuje ta možnost.

http://www.lemote.com/en/products/Noteb...

next_byte ::

hm ? Loongson 2F, 800-900MHz kako pa to izdelaš ?
Zanimivo :) kaže da se da ... samo, to stane ziher miljone. in miljone.. ? veš kaj več o tem ?

Zgodovina sprememb…

jype ::

Kitajci to delajo poceni in se ne ubadajo s kakršnimkoli zaklepanjem ali skrivanjem dokumentacije.

Vem, da ima tak prenosnik RMS.

http://www.amazon.com/Screen-Lemote-Yee...

Ne pošiljajo k nam, je pa ugoden in popolnoma prost (v smislu dostopnosti do vsebine) prenosnik.

next_byte ::

super to! Vesel sem da so alternative, .. upam da bo tako tudi ostalo.

darkolord ::

next_byte je izjavil:

Kako neki pa si lahko narediš svoj računalnik ? Iz česa ? Boš postavil več miljonsko tovarno za izdelavo procesorjev ? Ali boš trazistorje vezal med seboj ? Mehanska stikala ? Razloži mi kako si lahko narediš ? Ne mislim zdej takšnega 4 bitnega, z hitrostjo 5 Khz, ampak nekaj primerljivo sodobnim procesorjem ? Sicer me razveseljuje ta možnost.
Aha, torej proivajalec porabi milijone (stotine le-teh) za razvoj in proizvodnjo, potem si pa ne bi smel izbrati, kaj bo gor laufalo?

next_byte ::

darkolord je izjavil:

next_byte je izjavil:

Kako neki pa si lahko narediš svoj računalnik ? Iz česa ? Boš postavil več miljonsko tovarno za izdelavo procesorjev ? Ali boš trazistorje vezal med seboj ? Mehanska stikala ? Razloži mi kako si lahko narediš ? Ne mislim zdej takšnega 4 bitnega, z hitrostjo 5 Khz, ampak nekaj primerljivo sodobnim procesorjem ? Sicer me razveseljuje ta možnost.
Aha, torej proivajalec porabi milijone (stotine le-teh) za razvoj in proizvodnjo, potem si pa ne bi smel izbrati, kaj bo gor laufalo?

Hm .. točno tako. Ali tisti od katerega kupiš papir sme določat kaj boš napisal na papir katerega si kupil ?

Lahko bi določal, kaj bi laufalo če bi jih uporabljal samo zase naprimer da bi izvajal izračune.. svoje.

Hočeš rečt da če bi kupil avto bi smel proizvajalec določit da ga lahko voziš samo po cestah na katerih so cestnine dražje zato da bi te obiral ? Saj bi imel z takimi avtocestami pogodbo. Alternative izbire drugega avta nebi bilo. Pomeni da bi smel uporabnil po tem takem uporabljal samo IE, ker on določa kar ti lahko poganjaš če pa ti napišeš boljši brskalnik ga nebi smel uporabljat ali pač ga nekdo zastonj ponudi?

Zgodovina sprememb…

next_byte ::

Če gremo malo dalje, bi lahko podjetje reklo da so tvoji otroki njihovi ker ti ono daje plače, in zato so dolžni delati za njih še tvoji otroci, ter smejo razmišljati natanko tako kot oni določijo.

Ali se vam zdi to prav? Si želite takega sveta? Nimam želje naprej o tem. Vendar je se mi zdi, da ljudje ne opazijo tako kot žaba, katera se počasi kuha v loncu :) Temperatura vode pa raste.

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Napačne primere dajaš.

Hm .. točno tako. Ali tisti od katerega kupiš papir sme določat kaj boš napisal na papir katerega si kupil ?
Ne. Ti kupiš natisnjeno knjigo in bi rad, da tam piše tvoj tekst. Noben ti ne preprečuje, da uporabiš vse svoje sposobnosti za to, ampak tiskar ti pa tega ne bo omogočil.

Hočeš rečt da če bi kupil avto bi smel proizvajalec določit da ga lahko voziš samo po cestah na katerih so cestnine dražje zato da bi te obiral ?
To je tako, kot če kupiš avto in smeš nanj nameščati samo homologirano opremo. Prav tako ti noben proizvajalec avta ne omogoča, da vanj nalagaš svojo poljubno programsko opremo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

darkolord ::

Pa da ne bo nesporazuma, imam precej raje naprave, ki omogočajo modifikacije (tako kot npr. moj 6 let stari HTC telefon, na katerega lahko naložim 4 generacije novejši operacijski sistem, kot pri izdaji).

Ampak če proizvajalec tega ne omogoča (oz. aktivno preprečuje) in bi to rad imel, potem se obrnem in grem na drugi model ali k drugemu proizvajalcu, ki mi bo to nudil. Nihče mi ne tišči pištole na glavo in pravi "KUPI TO!".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

next_byte ::

Ja :) To je lepo ampak misliš da boš imel možnost čez 5 let kupit računanik in na njega namestit linux ali ne ? Ali boš ostal brez izbire ? Ker bodo vsi ponujali samo windows ali pa jabolko ? Greš v trgovino navidez veliko izbire, ampak na koncu spoznaš da vsi enako ponujajo ?

Zgodovina sprememb…

next_byte ::

darkolord je izjavil:

Napačne primere dajaš.

Hm .. točno tako. Ali tisti od katerega kupiš papir sme določat kaj boš napisal na papir katerega si kupil ?
Ne. Ti kupiš natisnjeno knjigo in bi rad, da tam piše tvoj tekst. Noben ti ne preprečuje, da uporabiš vse svoje sposobnosti za to, ampak tiskar ti pa tega ne bo omogočil.



Hočeš rečt da če bi kupil avto bi smel proizvajalec določit da ga lahko voziš samo po cestah na katerih so cestnine dražje zato da bi te obiral ?
To je tako, kot če kupiš avto in smeš nanj nameščati samo homologirano opremo. Prav tako ti noben proizvajalec avta ne omogoča, da vanj nalagaš svojo poljubno programsko opremo.


ne računalnik ni napisana knjiga. Gre se zato da odvzameš funkcijo računalniku. In ga imenuješ kot to. To je tv potem, radijo, ebook karkoli računalnik pa ni, računalnik stroj, kateri izava program. Katerega lahko napišeš,ter ga poganjaš.

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

To pa sploh ni nujno, da mora računalnik poganjati programe, ki si jih TI napisal.

Sicer pa jih bo, in to tudi v prihodnosti. Mogoče boš pač moral za to nekaj malega dodatno plačati; to se mi ne zdi problematično.

next_byte ::

darkolord je izjavil:

To pa sploh ni nujno, da mora računalnik poganjati programe, ki si jih TI napisal.

Sicer pa jih bo, in to tudi v prihodnosti. Mogoče boš pač moral za to nekaj malega dodatno plačati; to se mi ne zdi problematično.

lahko poganja programi ki jih je napisal kdo drug, ja in zdi se mi problematično.

next_byte je izjavil:

darkolord je izjavil:

To pa sploh ni nujno, da mora računalnik poganjati programe, ki si jih TI napisal.

Sicer pa jih bo, in to tudi v prihodnosti. Mogoče boš pač moral za to nekaj malega dodatno plačati; to se mi ne zdi problematično.

lahko poganja programi ki jih je napisal kdo drug, ja in zdi se mi problematično. Možnost izbire bi mogla ostajat.

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Lahko izbereš drug produkt.

Spc ::

next_byte je izjavil:

darkolord je izjavil:

Cenzura?

Jap, apple izvaja cenzuro, na njihov telefon ali ipad nemoreš naložit svojega programa, no razen če imaš licenco, to pomeni da jim plačuješ 100 eur na leto cca, na njihovi trgovini nemoreš objaviti bilo kakšnega programa si poželiš. Tako da ja tako rekoč gre se za cenzuro.

Zato pa je jailbreak, da lahko delaš z svojo iNapravo kar želiš, saj si jo vbistvu lastiš.
Pa ne mi spet z fintami, da si je tisti, ki jo je kupil ne lasti.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Dr_M ::

Seveda to lahko naredis, samo to pomeni izgubo garancije.

Blisk ::

Glede na to, da še win7 niso popravili do konca bo tale win 8 en jajc. Ko izide se ga zagotovo ne dotaknem vsaj 1 leto dokler ne zaflikajo taglavnih problemov.

jype ::

Dr_M> Seveda to lahko naredis, samo to pomeni izgubo garancije.

Tudi prenehanje licence za uporabo iOS, kar pomeni da dokler nekdo ne napiše nečesa boljšega, si screwed.

Blisk ::

jype je izjavil:

Dr_M> Seveda to lahko naredis, samo to pomeni izgubo garancije.

Tudi prenehanje licence za uporabo iOS, kar pomeni da dokler nekdo ne napiše nečesa boljšega, si screwed.

ma Aple je itak samo za šminkiranje za resno uporabo v sistemu z neko pametno mrežo si ga niti ne znam predstavljat.

next_byte ::

želim si samo da ostane možnost tudi če izgubim garancijo in vse.

Bistri007 ::

Looooooka je izjavil:

Bistri007 je izjavil:

Machiavelli je izjavil:

Kakor sm testeru beto win8...

Looooooka je izjavil:

V beti se je dalo metro lepo izklopit...


Kje pa sta dobila beta win8?
:O

Developer Preview Mr Details :)

Razlika je v tem, da je so v septembru komaj spravili skupaj različne kose OS. Veliko ljudi se namreč huduje nad Developer Preview. Beta bo veliko bolj izpopolnjena.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

SuperVeloce ::

Blisk je izjavil:

Glede na to, da še win7 niso popravili do konca bo tale win 8 en jajc. Ko izide se ga zagotovo ne dotaknem vsaj 1 leto dokler ne zaflikajo taglavnih problemov.

Govoriš nekaj na pamet... Windows XP so rabili zelo dolgo, da je deloval kot je treba, Win7 pa ne, tudi 64bit. Če pa driverji tvojih komponent in programi, ki jih ti uporabljaš niso poštimani in stestirani, pa tukaj Microsoft ne more kaj veliko pomagati.

Lonsarg ::

Developer Previewu je resno manjkala marsikakšna modifikacija, ki OS bolj prilagodi za delo z miško/tipkovnico, ter en resen multitasking, ki bi lahko vsaj približno bil tako zmogljiv kot je delo z več odprtimi okni. Če greš zadevo furat full screen je izziv za dober multitasking dosti večji.

Recimo Google v Android v bistvu dodaja skozi prisotno orodno vrstico(telefoni ni nujno da jo imajo, če imajo že hardware gumbe), poleg že tako obstoječe statusne zgoraj. Windows 8 bo tako pravzaprav najbolj full screen fokusiran OS od vseh. Torej še bolj od Androida in iOSa.

Čisto vse ukaze, ki bi jih drugače izvajal kak gumb bo v Windows 8 nadomestil gesture potega iz določene strani ekrana. Nad tem sem ful navdušen, kot nad konceptom. Sedaj mora Microsoft še izpeljat dobro.

In po beti mislim da bistvenih sprememb ne bo, ker se rabi minimalno pol leta za popravljanje malenkosti pred uradnim izzidom, tak da konec februarja bomo videli kaj si je Microsoft nakuhal za nasledna 3 leta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

BigWhale ::

Blisk je izjavil:


ma Aple je itak samo za šminkiranje za resno uporabo v sistemu z neko pametno mrežo si ga niti ne znam predstavljat.


A lahko razlozis kaj je pametna mreza?

vesolc ::

to, da ne morš z applo spimpat ene orenk GP scene...

dux ::

A bo win8 podpiral Virtual Desktope kot ma to Linux.
Trenutno uporabljam Dexpot na win7, vendar pa (nisem do konca potrdil zaradi nizkega števila zmrzali) ~ na 10 dni računalnik popolnoma zamrzne (ne dela tipkovnica, miš, nič).
Upanje je v nasih odlocitvah

Lonsarg ::

Kaki virtualni desktopi, windows 8 v osnovi še navadnega desktopa nima:) Tist dodatni desktop je namenjen sam predhodnemu obdobju, da bodo legacy aplikacije delale in mu ne bojo posvečali kaj preveč pozornosti, ker je namen, da sčasoma umre desktop.

Bistri007 ::

Lonsarg je izjavil:

Tist dodatni desktop je namenjen sam predhodnemu obdobju, da bodo legacy aplikacije delale in mu ne bojo posvečali kaj preveč pozornosti, ker je namen, da sčasoma umre desktop.

Vir?
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Lonsarg ::

Inštaliraj Developer Preview pa boš videl, da desktop mode ni uporaben za kaj drugega kot poganjanje legacy aplikacij. Pa mislim da je postalo vsem jasno, da bo pri Microsoftu sčasoma VSE Metro. Desktop mode jaz ne vidim da bi bil Metro, torej je namenjen počasnemu umiranju logično.

Sploh si pa ne predstavlam 2020 še kak desktop z ikoncami gledat, stvari grejo dalje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Bistri007 ::

Lonsarg je izjavil:

Pa mislim da je postalo vsem jasno, da bo pri Microsoftu sčasoma VSE Metro.

Saj to te sprašujem, od kot ti, da bo VSE Metro? Desktop aplikacije ne bodo izginile. A si predstavljaš Metro Excel v računovodstvu?

Metro nadomešča Start Meni in gadgets v ozadju, ne pa samih Win32 programov.

Lonsarg je izjavil:

Inštaliraj Developer Preview pa boš videl, da desktop mode ni uporaben za kaj drugega kot poganjanje legacy aplikacij.

Sem instaliral, ko je prišlo ven. Sem si ogledal VS11. Lahko isto rečeš, da "metro mode ni uporaben za kaj drugega kot poganjanje metro aplikacij", ampak to nima neke sporočilne vrednosti.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Lonsarg ::

Pa saj vse kar Microsoft govori zadne pol leta razvijalcem je: "programirajte Metro". Desktop seveda ni mrtev, mogoče tudi še zelo dolgo ne bo, je pa zelo očitno, da si Microsoft želi, da bi bilo vse Metro.

Ob vsej nepodpori desktop aplikacijam ki jo daje. Še App store bo naredil Metro only. Kdo bo v luksuzu inštaliranja preko App stora sploh hotel še na star način preko .exe fila nalagat desktop app. Če bi Microsoft imel kakršenkoli plan dolgoročno obdržati tako desktop kot Metro bi jasno oba dal v store.

Še programi kot so Photoshop, bojo prisiljeni v izdelavo Metro verzije, če nočejo biti povoženi z konkurenco, ki bo morebitno dolgotrajno pomankanje takega programa iz App stora hitro pograbila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Bistri007 ::

Azgard, sem si ogledal nekaj Build predstavitev. Govorilo se je nekaj v tem smislu.

>Pa saj vse kar Microsoft govori zadne pol leta razvijalcem je: "programirajte Metro".
Seveda, da naj programirajo za Win32 in .NET jih ni treba prepričevati. Microsoft hoče, da tablico in WP uspeta, ne da desktop propade.

Ob vsej nepodpori desktop aplikacijam ki jo daje. Še App store bo naredil Metro only. Kdo bo v luksuzu inštaliranja preko App stora sploh hotel še na star način preko .exe fila nalagat desktop app.
Kakor sem razumel iz predstavitev, bodo v trgovini predstavljene tudi Win32 aplikacije in povezave na spletno stran izdelovalca. Sicer pa ne vem, ali bi se sploh dalo za Win32 narediti iste korake potrjevanja aplikacije za trgovino.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Bor H ::

Metro bo na Win8 mišljen za TV/Touch interface in za gadgete, resno delo bo še vedno v običnih desktop aplikacijah.

opeter ::

Bor H je izjavil:

Metro bo na Win8 mišljen za TV/Touch interface in za gadgete, resno delo bo še vedno v običnih desktop aplikacijah.


Zaenkrat ja. Vprašanje pa je, koliko časa še ...
Apple želi tudi vse bolj iOSizirati svoj namizni MacOS.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

WinXP ::

Prvo naj naredijo STABILEN OS,ki ne bo neskoncno z aplikacijami dll.host v ozadju in nagnjen k Bluescreenom in ranljivostim,se posebej 64bit verzije.Kar so pokazali OD WINDOWSA XP DALJE je en drek.

XP je se vedno najstabilnejsi,Vista,Win7 in novi Win8 imajo lep Aero in teme,kar se da tudi na xp nastimat,a stabilnost je nula...

darkolord ::

WinXP: u jelly?

Bor H ::

Troll...lih W7 so prvi winsi ki si jih lahk od prvega dneva uporabljal brez usuvanja.

MrStein ::

Rekla kazala.

NT4, 2000, XP, (2003) so vsi lepo stabilno delovali (in še danes delujejo).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Bor H ::

Men so se vsi usuval (ob izidu), sploh XP, ki se mi še bootat niso hotl pred prvim SPjem (ok, bootal so se, sam so rabl 25 minut). Vista je imela tudi probleme z driverji, na W7 je pa praktično vse laufal od day 1.

edit: ja, 2k3 je tut supr sistem, sam nekako je to druga veja OSov pri MSu, je bil pa vsaj pri meni 2k3 vedno bolj stabilen kot XP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bor H ()

Dr_M ::

Rekla kazala.


Mogoce zate, za nas, ki smo vse te OSe uporabljali, pa ne :)

MrStein ::

Oh, ad hominem, bring it on!!!!

Lahko pa za hec naložiš vse te omenjene v kakega virtualca, in poveš nekaj iz realnosti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Dr_M ::

Z anticnimi zadevami sem opravil.
In odkar uporabljam Win 7, nimam vec tezav povezanih z OS, ki jih je v WinXP kar mrgolelo.
Pa kot vidim, nisem edini s takimi izkusnjami.

Lahko se pa na trepalnice postavis in nas se malo zabavas :))

Mesar ::

Glede na to kakšen downgrade se je zgodil pri Win 7 je bil Win XP krasota proti 7ki. Osmica pa tako že nakazuje na konec M$ja, vse bodo zavozli.
Your turn to burn!

MrStein ::

Dr_M je izjavil:

sem
uporabljam nimam

AKA Anecdotal evidence

Torej stotine in stotine in stotine milijonov, ki v tem trenutku laufajo XP so:
a) neumni
b) neobstoječi
c) izbrisani
???

7 ima izboljšave, spremembe itd. Če je pa "no brainer", pa je trg lepo povedal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Bistri007 ::

Visual C++ 11 ne podpira več XP/2003 (NT 5).
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

modicr ::

BTW, tudi Vista ni podprta v beti. Za RTM se še ne ve:
http://blogs.msdn.com/b/jasonz/archive/...
Visual Studio 11 Beta and the .NET Framework 4.5 Beta do not support Windows XP. We are not commenting on the supported operating systems for the RTM release at this time.
Thanks,
Lisa Feigenbaum
VS Program Manager
(c) nisem patentiran

noraguta ::

no ja johana šternova je rekla da so na tabletih aplikacije bolj uporabne kot katere koli na androidnih napravah. pol so neki že nardil. 4.5 framework pa itak ne prinaša nč novga v backendu. native pa nevem kako nebi podpiralo, sdk morš vklopit v projekt pa je.

jype je izjavil:

next_byte> Ne mislim zdej takšnega 4 bitnega, z hitrostjo 5 Khz, ampak nekaj primerljivo sodobnim procesorjem ? Sicer me razveseljuje ta možnost.

http://www.lemote.com/en/products/Noteb...

ne podpira windowsev torej je zaprt.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

Bistri007 ::

modicr je izjavil:

BTW, tudi Vista ni podprta v beti. Za RTM se še ne ve

Prevedene .exe datoteke naj bi brez problema delovale na Windows Vista. Lahko pa da VS 11 ne bo podprt na Vista kot razvojno okolje.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 8 prihaja v štirih inačicah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13938079 (32653) Lonsarg
»

Znanih več podrobnosti o Windows 8 za ARM (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5115170 (12774) Lonsarg
»

Dobiček Microsofta nespremenjen, kupci čakajo na Windows 8

Oddelek: Novice / Rezultati
3510102 (8375) Icematxyz
»

Microsoft zavrnil Intelove navedbe o Windows 8 ARM

Oddelek: Novice / Windows Mobile
65269 (4413) nekikr

Več podobnih tem