» »

Drag napajalnik

Drag napajalnik

Bevcan ::

V čem je naprimer en 400w napajalnik za 20k boljši od nekega 400w za 5k, razen v tem da ima tišji ventilator.
A je tud sam napajalnik tišji?
P.S. Noben nima odstranljivih kablov

MadMax ::

Hmmm:
-zanesljivost?
-stabilnost napetosti?
-sposobnost dajanja dejanskih W?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Gejmer ::

PI*** TI M****** KJE SI PA VIDU 400W za 20k TAKOJ KUPIM!!!!!

By PaJo: Pazi malo na jezik in velike crke;(
Nanda yo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PaJo ()

zigadr ::

Meridian 420W napajalnik z ActivePFC je v TechTrade-u malo manj kot 14.000.

icek ::

Sploh ni nujno, da je drazji napajalnik tisji, kot cenejsi.
Jaz imam Antecov 300w napajalnik, pa se ventilator dere ko svija, punca pa ma nek no name 300W za mali denar, pa ga komaj kaj slisis.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Bevcan ::

Mad Max sori ampak tebi ne verjamem. Prav vsi napajalniki so stabilizirani in dajejo deklarirano napetost vsaj do desetinke volta natančno. Da pa bi kak napajalnik crknu pa tut še nism slišu.

Vesoljc ::

problem je v tem ker "lowcost" napajlci (lahko) "pokleknejo" pri vecjih obremenitvah. to pomeni da napetost na 5v in 12v linijah upade, kar (lahko) povzroci nestabilnost. jest nekak ne verjamem tovarniskim nazivom (300,400W), kar je najbolj pomembno je kolk W lahko ta napajlc dejasko "da" na doloceno linijo. to pa mora pisat na napajlcu samem... poglej recimo na stran "boljsih" proizvajalcev ala enermax, antec in primerjajte specifikacije z ostalimi napajlci....
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

MadMax ::

Bevcan: saj mi ni treba verjet. Pa tudi zamerit ti nimam kaj.
Pač, vsak napiše svoje mnenje. Moje temelji na 25ih letih ukvarjanja s štromom.
Če se le malo poglobim v tvojo izjavo in ti malo razložim:
Prav vsi napajalniki so stabilizirani in dajejo deklarirano napetost vsaj do desetinke volta natančno.
Stabilizirani so do neke mere: +5V (in +3.3V pri ATX) je stabilno na 2 desetinki (v praksi itak že od napajalnika do porabnika na plati izgubiš-pri 20A kar nekaj).
Ostale napetosti (+12, -5, -12) pa pri 99% napajalnikov niso stabilizirane in nihajo glede na obremenitev +5V (in +3.3). Lahko tudi več kot 1V (ampak te napetosti itak niso kritične).
Primer iz drugih logov glede dejanske moči napajalnika: plastik-fantastik glasbeni stolp, na katerem piše 2x180W, v katerem je 50W trafo. Ali pa računalniški zvočniki? 2x280W prek 15W trafota?

Da pa bi kak napajalnik crknu pa tut še nism slišu.
Očitno nimaš veliko izkušenj z računalniki. Boš že še slišal (upam, da ne izkusil na lastni koži, ko ti PS tako crkne, da z prevelikimi napetostmi uniči 3/4 compa).

Lp!
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

boštjan ::

da ne bom nove teme odpiral.mene samo zanima kje v slo kupit thermaltake napajače.sem pripravljen 12000 dat za ta napajalnik.

MadMax ::

Tukaj poglej ali pa pokliči za dodatne info.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

boštjan ::

šit sem jaz slep,ker ne najdem napajalnika v JAE.sicer sem že na AGT piso,pa so mi rekli da bo novem letu dobijo te napajalnike,samo da še ne vejo cene.mene zanima če je ta napajalnik možno kje zdaj kupit

AngelOfDeath ::

Mad max ma prav

Bevcan jaz mam trenutno 4 pokvarjene napajalce doma ...

MadMax ::

boštjan:
Nisi slep. Ni na ceniku-imajo le coolerje. Ker pa se imajo za TT-uvoznika, pokliči, morda se da kaj zrihtat...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

boštjan ::

upam da bo kaj,ker drugi 300W/350W kvalitetni napajlniki so mi predragi.

boštjan ::

nekaj me še zanima.pri nekaterih napajalnikih piše P4 ready,a mi bo takšen napajalnik delo na AMD plati?

AngelOfDeath ::

seveda p4 ready pomeni samo to da ma poleg drugih še en posebben kabel ki ga uporabljajo ti proci.

ToniT ::

V firmi smo kupili eno serijo računalnikov, od katere mi je crknilo do sedaj 35 usmernikov - firma pa je iz Ljubljane (znana).
Začelo pa se je to dogajati dobri dve leti po nakupu in sicer baje zaradi nihanja napetosti (220V). Od začetka smo se še nekaj trudili pri popravilu, potem pa sem rajši zadevo zamenjal (je ceneje). Seveda pri firmi niso čisto nič krivi - kriva je napetost pri nas (kao) ;((
Drugi računalniki pa delajo brez problema.
Toliko o ne-crkovanju usmernikov.

Gejmer ::

Jaz sem v Mlacomu za 17.100 kupil Enermax-ov napajalec (350W).Mislim da bo kr zdržu.
Nanda yo?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čimboljši napajalnik do 15.000 sit. Svetujte prosim! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
533612 (2827) Karaya 52
»

napajalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535379 (4778) TribesMan
»

Mesečna cena elektricne energije glede na moč napajalca!?!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
241768 (1257) Tilen
»

Antec ali Enermax?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
422889 (1854) tha_man
»

Napajalnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
321658 (1153) Silence-r

Več podobnih tem