» »

Kateri router kupiti?

Kateri router kupiti?

vrossi46 ::

Crknil mi je BREZŽIČNI-G ROUTER LINKSYS WRT54GL-EU in zdej bi moral v nakup novega. Kaki predlogi,da lahko naložim DD-WRT in da ima N povezljivost,pa seveda da je kr poceni no.

jest10 ::

Če ne rabiš USBja potem TP-Link WR741ND. Če rabiš polni N standard potem WR841ND. Če potrebuješ tudi USB ti ostane WR1043ND(cenejši je WR842ND, samo ker je nov model, ga dd-wrt vsaj trenutno še ne podpira, ga bo pa gotovo kmalu)

RejZoR ::

Sam bi rekel Linksys E4200, za katerega začuda celo nisem rabil nalagat nič drugega kot novo verzijo uradnega firmwara. In zadeva dela brez vsake težave. Kar je vbisvtu cel čudež, ker do sedaj še nisem videl routerja, ki bi delal napol normalno s tovarniškim firmwarom. Zadeva je hitra, signal je odličen, nima zunanjih anten, dual band (2,4GHz in 5 GHz). Ima pa tud 2 slabosti. Prva je ta, da ga ne moreš enostavno obesit na steno kar je naravnost čudno za tako obliko routerja. Druga pa je cena. DD-WRT je še work in progress...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

vrossi46 ::

jest10,
hvala ta TP-Link WR841ND zgleda pa kr zanimiv .Imaš ti kake izkušnje z tem imenom,TP-Link?

vrossi46 ::

Madona,ta WR842ND je pa še boljši pa cena je samo 36€,

jest10 ::

vrossi46 je izjavil:

jest10,
hvala ta TP-Link WR841ND zgleda pa kr zanimiv .Imaš ti kake izkušnje z tem imenom,TP-Link?


Seveda imam. Uporabljam WR841ND in dva WR741ND(enega samostojno, drugega pa preko WDS obešenega na WR841ND).
Ja, WR842ND je še boljša zadeva, samo ker je čisto nov model, zanj še ni garantirano, da bi na njem deloval dd-wrt brez problemov. Samo če ne potrebuješ kakšnih res naprednih funkcij, ti itak ni treba nadgrajevati, ker je original FW dovolj stabilen.



RejZoR, tudi pti TP-Linkih ni nobenih problemov s tovarniško programsko opremo. dd-wrt se nalaga le v primeru, če potrebuješ res kakšno čisto levo xy funkcijo. Zaradi stabilnosti ga ni treba.

kmetek ::

TP-Link se gre cenovno agresivno politiko. Drugače si ne morem razlagati cen.

vrossi46 ::

Samo cena med tem WR841N in tem WR842ND je ful majhna.Tako da bi raje tega WR842ND,ima še USB. A ja, kaj pa multicast se da vklopit z original FW-jem,da lahko gledam IP-TV na PC-ju?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vrossi46 ()

kmetek ::

Za 36€ je đabe, resnično ne vem kako TP-LINK uspe s cenami, ostali primerjljivi so takoj duplo.
Zelo hud model Brezžični router TP-Link TL-WR2543ND - dual band z USB + DD-WRT.

Han ::

TP-LINK WR1043ND + DD-WRT = stari Linksys WRT54GL + gigabitni switch + USB + wireless N.

Za ceno 48 Eur malo pobrskaj po forumu...

Han ::

Če je slučajno kdo zainteresiran za brezhiben Linksys WRT54G v2 (praktično enak WRT54GL) z naloženim DD-WRT, sem ga ravno spakiral nazaj v škatlo. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

kuglvinkl ::

Posluši T-Majo, ne šali se. Bod hribovc doma, na ST jih nimamo radi.

vrossi46 ::

Kupil sem si WR842ND ta Tp-Link,in moram povedat da sem kar malo razočaran,od kar ga imam in to je cela 2 dni sem ga moral že ene 2 krat rebootat,ker sem bil offline,oziroma mi internet ni delal :(((.
Ima kdo podobne težave,prosim pomoč!!!

jest10 ::

Težko bo kdo s podobnimi težavami, saj je router komaj prišel v prodajo.

A imaš uštimano avtomatsko povezovanje po padcu linije?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

vrossi46 ::

Jao,sem malo laik v teh stvareh,kje pa so te nastavitve,mislim v katerem zavihku?

jest10 ::

Poglej pod Network/Wan

vrossi46 ::

Hvala bom pogledal ko pridem iz službe.Upam pa ,da bo kmalu kak FW od DD-WRT-ja.

Nimam te možnost v rutarju :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vrossi46 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri ROUTER za cim večjo hitrostjo prenosa (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7020826 (15027) broken/link
»

WiFi on the cheap

Oddelek: Kaj kupiti
271589 (1008) ABX
»

O routerju

Oddelek: Pomoč in nasveti
216258 (5955) tinkec
»

Kateri wireless router?

Oddelek: Strojna oprema
171953 (1517) Hebiga
»

Kateri wireless router?

Oddelek: Kaj kupiti
114154 (3530) clancy

Več podobnih tem