» »

Kateri wireless router?

Kateri wireless router?

Roadkill ::

Zmerna cena, n klasa, čim boljši range. Možnost dd-wrt je plus ni pa obvezno.
Ü

jest10 ::

Tp-link WR841ND.
Če rabiš še USB in giga žično povezavo, potem WR1043ND.

blackbfm ::

Domet ni odvisen samo od routerja, načeloma je prej problematična slaba mrežna kartica s shitty anteno (najslabši so kakšni miniaturni usb ključki).

Roadkill ::

Glede dometa mi je jasno in ti dam prav.
Glede nabora predlaganih routerjev sem pa malo razočaran.
Razen če je ta tp-link res top shit router in ostali niso omembe vredni. :)

Je kak poseben razlog zakaj je tale TP-link tako poceni?
Ü

jest10 ::

Zaenkrat se pri Tp-linku še ne plačuje "bonusa za ime".
Jasno Tp-link ni nekaj najboljšega na svetu. Pač solidni routerji za malo denarja in z lahkoto konkurenčni 2x dražjim "premium znamkam"

blackbfm ::

Je kak poseben razlog zakaj je tale TP-link tako poceni?


Verjetno zato ker podpira samo 2.4ghz

Lepo funkcionira, tudi original fw je zelo stabilen kar za kakšne linksyse težko rečeš. Drugače pa se cena pri routerjih načeloma sovpada s hitrostjo procesorja in količino rama.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

kmetek ::

Agresivne cene.

Han ::

blackbfm je izjavil:

Lepo funkcionira, tudi original fw je zelo stabilen kar za kakšne linksyse težko rečeš.

V mojem primeru je bil originalni FW zelo nestabilen. WR1043ND je konstantno zmrzoval po nekaj urah. Odkar je naložen DD-WRT, deluje brezhibno.

jest10 ::

No večini deluje original brezhibno in imajo več problemov z dd-wrt>:D
Zgleda si bil žal med tisimi parimi izjemami

RejZoR ::

Men se je WRT54GL skoz obešal s stock firmwarom. S Tomato al pa DD-WRT pa brez vsake težave deloval po več mesecev brez reboota. Še slednji se je izvedel samo kadar je zmanjkalo štroma.
Trenutno imam Linksys E4200 in sem nadzadovoljen. Ličen izgled brez anten, super stabilnost s stock firmwarom, hitrost in doseg. Je pa mal dražji ampak glede na to da routerja ne menjaš vsak dan se mi ne zdi pretirana cena. Sploh ker gre za top of the range model.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

69charger ::

Jaz mam TP-WR941ND, sem ga nabavil za bridge mode. Je bilo na tovarniškem firmwaru težko usposobit bridge mode pa še nastavitve se niso shranile,ko sem poflashal z DD-WRT deluje kot šus. Imam same TP-Linke v hiši in so vsi vredu. Torej WR941ND ali pa Linksys E4200. To so top izbire.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

RejZoR ::

Mene moti samo da je dost crap izbira 5GHz periferije. Npr USB 5GHz N standard ključkov imaš ene 3 modele na izbiro in to je to. Prenosnika al pa telefona s 5GHz out of the box podporo pa sploh še nisem videl. Baje naj bi imel eni Applovi izdelki čeprav mi je zanje vseeno ter nekaj od HP-ja. Očitno samo in le najbolj top end roba.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

blackbfm ::

5ghz je še bolj občutljiv za motnje, tako da je smiselnost uporabe v notranjosti stavb in hiš vprašljiva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

RejZoR ::

Ja, če pa imaš celo 2,4GHz območje nabasano z drugimi 2,4GHz signali pa tud ni fajn oz je še slabše. V dometu imam 3 routerje, 2 laptopa, od tega ima en bluetooth, 2 brezžični miški in občasno še telefon z bluetoothom in wirelessom. Ja, nastane mal problem, ker je vse na 2,4GHz...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Blisk ::

Ne uporabljam nič drugega kot wrt-54gl in tudi ne bom. Ima tudi custom firmware in se da malo podaljšati domet.
In stvar resnično deluje BP.

blackbfm ::

RejZoR ce uporabljas vso opremo znotraj enega prostora potem ti 5ghz sigirno prav pride. Ce so pa stene vmes pa ni nujno da bo link na 5ghz kaj boljsi od 2.4

RejZoR ::

Verjetno je mal odvisno kakšne stene so ampak na testih se 5GHz ni obnesel bistveno slabše. Bolj je bil problem 40MHz preko 2,4GHz standarda.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Hebiga ::

SOS, rabim pomoč.

Nujno moram kupit brezžični router, ker mi je usb ključek od siola, ki mi omogoča brezžično povezavo na optiki, "crknil". Kaj naj kupim, da bo okay za brezžično povezavo na optiki, ne sme biti drag (40 EUR je zame preveč), omogočati mora hiter prenos, pa če je še možno da ima 3 G povezavo (ali kako se temu že reče - če prav razumem, le-ta omogoča mobilni internet).

Nekaj sem gledala, in sicer tole http://www.mimovrste.com/artikel/247000...

ali npr. tole: http://www.enaa.com/oddelki/racunalnisk...

pa ne vem, kateri bi bil bolj primeren? Pa če je kašen cenejši bolj primeren? Ne bi rada nekaj preplačala brezveze, če dobim za manj denarja čisto spodoben router.

Nujno prosim za nasvete. Še nekaj: nimam nič pojma o nekakšni omrežni kartici, uporabljam laptop dell vostro, to je vse, kar znam povedati. A rabim kabel, da se povežem s siolovim (Sagem) modemom (pri inštalaciji routerja) in ali bo zadeva kasneje delovala brez kabla?

Se opravičujem za neumna vprašanja za poznavalce, ampak jaz o teh zadevah res nimam pojma, hebiga. Rabim ful dober nasvet, in to nujno, ker je nečloveško bit brez interneta. Hvala vsem za nasvete!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hebiga ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri router? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6317906 (13389) Poldy
»

Kateri router do 40-50 eur? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10117289 (14465) BlaY0
»

Kateri router kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
163292 (2904) vrossi46
»

ROUTER?

Oddelek: Kaj kupiti
142668 (2060) jest10

Več podobnih tem