» »

Kateri wireless router?

Kateri wireless router?

janc33 ::

Zivjo,

ali mi lahko kdo svetuje, kateri wireless router naj kupim? Glede na to, da s kupovanjem oz uporabo routerja še nisem imel opravka me zanima kaj moram paziti pri nakupu. Veliko loudam torrente in gledam tv (vem da nekateri routerji ne "prenašajo" slike?!).

Danes sem gledal dva modela:
- Dlink dir-600
- Dlink dkt-400
Ta dva sta bila cenovno najbolj ugodna prvi 40 eur, drugi 50 eur.
Veliko sem brskal že po netu, vendar me še zanima kakšno mnenje iz prve roke oz. po domače povedano kaj je vredu in kaj ni :).

Hvala vnaprej!

sakkra ::

Kaj takega
http://www.mimovrste.com/artikel/247003...

TP-Link je cenovno ugoden in zelo dobr :)

Če ti zadostuje šibkejši model lahko tud kaj drugega od te firme.

trnvpeti ::

predlagam malo mocnejsi tp-link, 1043nd
ima 4 10/10/1000 porte
gor gre dd-wrt(qos, nas)
ima usb port, gor priklopis disk

janc33 ::

Koliko razumem iz vsega prebranega na uradni spletni strani TP-link, je glavna razlika med wr1043nd in wr841nd le v USB portu in nekoliko močnejši anteni (signal)?! Za mojo uporabo sicer nepomembna razlika, tako da se bolj nagibam k wr841nd.

Še eno vprašanje, mogoče preveč laično, a se da preko wr841nd gledat tv (saj veste tista t2 tv varianta z datoteko t2tv.m3u)? Prijatelj si je že pred časom nabavil en router (ne vem katerega) in mu ta stvar ne deluje.

trnvpeti ::

@janc, na 1043nd gre dd-wrt
na 841 pa ni podprt
z dd-wrtjem lahko vse naredis, tudi to kar sprasujes
torej je vseeno velika razlika, a ne

janc33 ::

Saj pravim, sem se nov v vsem tem, tako da niti ne vem tocno kaj je dd-wrt, zasledil sem ze, ampak...bom nastudiru vse. Uglavnem sem ze narocil tp-link 1043nd, tako da hvala se enkrat za vse informacije se posebej tebi @trnvpeti. Respect!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: janc33 ()

nejchaf ::

Zdravo, ko ravno govorite o tem dd-wrt. Sam imam TP-Link WR642G. Na tega gre ta dd-wrt? Se da kako nadgradit zadevo - firmware? Zasledil sem neki tomato ali nekaj takega?
Firmware Version: 3.7.2 Build 071123 Rel.38867n
Hardware Version: WR641G/642G v3 08140201521

Zanima me, če se da gledat T2 tv prek tega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejchaf ()

...:TOMI:... ::

Mene pa zanima kateri wireless ruter kupiti za na optiko, kjer bodo povezave reda 100/100 (wan mora biti 100 Mbit ali več) in še, da je sposoben to hitrost (oziroma približek te hitrosti) prenesti na brezžično omrežje (802.11n). Seveda ne mislim zmetati celega premoženja za ruter, in ne, nisem srečko z optiko, pač pa to delam kolegu.

Zanima me tudi, če ima kdo optiko in starega dobrega linksysa wrt54gl? kako se izkaže pri povezavah reda 20/20, ali pa višje (50/50)? Kako bi se izkazal pri povezavi 100/10? Koliko propustnosti ima WAN port na tem ruterju?
Tomi

jest10 ::

trnvpeti je izjavil:

@janc, na 1043nd gre dd-wrt
na 841 pa ni podprt
z dd-wrtjem lahko vse naredis, tudi to kar sprasujes
torej je vseeno velika razlika, a ne

Kaj pa openWRT? Tega se da stlačiti na TL-WR841ND.
Sicer pa, a je tovarniški FW tako slab, da je nujna menjava?

janc33 ::

Živjo!


Pred dnevi sem kupil omenjen router in ga priklopil, instaliral...na t2 optiko 10Mbit linijo. Sledil sem navodilom za instalacijo, vse je slo vredu in brezžična povezava z internetom se je vzpostavila, nakar se je pojavil problem. Namreč po minuti uporabe (včasih še veliko manj) mi kar naenkrat napiše, da je povezava LE KRAJEVNO in posledično ne morem dostopati do interneta. Signal routerja je sicer odličen (100%).

Komično je to, da imam v drugem stanovanju isti router, enako sem ga instaliral in konfiguriral (res je da ni na t2, ampak to ne bi smel biti vzrok)in deluje mi brez problema. Prebral sem tako rekoč vse manual-e, pregledal nastavitve in ne najdem ničesar nenavadnega.

Prosim za pomoč, razmišljam da bi router poslal nazaj prodajalcu, vendar se mi zdi da ni problem v routerjeu samem?! Aja še to oba laptopa(ki sta povezana na problematičen router)imata Visto.

Kak nasvet oz rešitev?

Hvala že vnaprej

tomzzi ::

Tudi sam kupujem nov router. Wireless jasno. Do zdaj sem imel večinoma D-link. Trenutno imam Dir-655 pa ga bi najraje to sekundo v kanto vrgel! Probal že vse živo (nov firmware, nastavitve...) pa zadeva še vedno deluje bolj "levo".
Imam pa optiko 20/20... Imam tudi siol box kar tukaj nima veze... Skratka iščem nov router do tam cca 80EUR. D-Link že v štartu črtam iz seznama. Zaželjeno je, da ima tudi USB priklop ki DELA. Torrenti bodo laufali samo na mojem prenosniku. Poleg mojega prenosnika bodo na router priklopljena še dva. Eden prenosnik brezžično in eden računalnik žično.

Gledam Linksys, Tp-link... Pa niti nisem siguren kaj bi bilo najbolje vzeti.

clancy ::

Imam TP-Link TL-WR941nd in dela odlično. En model višji tl-wr1043nd, ima tudi USB priklop.
http://www.mimovrste.com/artikel/247003...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clancy ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IPTV Siol TV na računalniku (žično+brezžično)

Oddelek: Omrežja in internet
163984 (3110) Tiash
»

Kateri ROUTER za cim večjo hitrostjo prenosa (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7020886 (15087) broken/link
»

WiFi router za do 5 uporabnikov

Oddelek: Kaj kupiti
101749 (1471) Vuli
»

Kateri router kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
163290 (2902) vrossi46
»

Nakup ruterja

Oddelek: Kaj kupiti
161948 (1542) trnvpeti

Več podobnih tem