» »

Polnilec za prenosnik

Polnilec za prenosnik

shadeT ::

Pozdravljeni!

Ker punca nosi zelo težek laptop (HP EliteBook 8730W - 3,4 kg) in res zelo težek polnilec (120W), sem se odločil kupiti ponaredek - 65W. Najbolj se je šlo za reduciranje teže, in je res lahek.

Vse deluje super z eno ogromno težavo - dela direkt na polnilec BP (tudi zelo obremenjen), baterija pa se ne polni. Niti ko je ugasnjen (čeprav prvo noč na tem kitajskem polnilcu je bil zjutraj 100%, od takrat nikoli več). To ji celo sporoči ob priklopu tega napajalnika - povezan, ne polni.

Pregledal sem vse nastavitve, pa ne najdem če se kje da to spremeniti/omogočiti.

Vem da je za pol švohnejši, ampak razlika v teži je pomembna. Ampak očitno bo treba 95W kupiti?

neo ::

Imaš prenosnik ki stane več ko 1000€, pol pa greš namesto originalnega polnilca od HP-ja ki stane cca. 30€ kupit ena jajca z e-baya, svašta...
Neo's

shadeT ::

Ja. Zato ker HP je original težek, ravno zato sem šel kupit ebay jajca, ki so lahka.

antonhac ::

Ni dovolj toka. Za 120W je potrebnih nekje 6A do 7A (pri 18,5V), ta 65W jih lahko "ponudi" največ do 3,5A (pa še to "kitajci" lažejo in jih je verjetno manj). Če ni dovolj toka elektronika ne polni baterije.
Računalnik sicer deluje direktno na napajanje vedar je napajalnik zelo vroč in ne bo dolgo...
Pri neoriginalnih napajalnikih je nevarno tudi to, da "ponujajo" nekoliko višjo napetost in s tem z manj toka (masa, cena, ...) "dosegajo" potrebno moč (W). Naprava pa trpi.

neo ::

shadeT je izjavil:

Ja. Zato ker HP je original težek, ravno zato sem šel kupit ebay jajca, ki so lahka.



Ja in verjetno je HP kar tako brezveze naredil tako težak napajalnik. Vse ima svoj smisel. Pa ko drugič kupuješ prenosnik, raje razmisli o kaki 14'tki in povezavi na 24' monitor preko docking stationa, verjemi, zadeva špila super.
Neo's

jurera ::

Imam nov HP ProBook 470 g2, i7, 17" monitor.
Pri polnjenju se polnilec segreje skoraj do spekočega, temp. nisem uspel zmeriti, je pa termometer v trenutku poskočil do 50°C kar je max.termometra. Ocenil sem, da je temp. polnilca okoli 70°C. Sam laptop ob polnjenju ni vroč in se po moje ne pregreva.
Ali je tako visoka temp. polnilca lhko znak težav?
jurera

McLuzo ::

Da, nesi nazaj oz. reklamiraj preden bajta/stanovanje zgori...

blackbfm ::

če ga imaš na odeji, pod odejo ali kaj podobnega se komot tok segreje..

mat xxl ::

shadeT je izjavil:

Ja. Zato ker HP je original težek, ravno zato sem šel kupit ebay jajca, ki so lahka.



Dobi se tudi original HP lažja varianta... povprašaj ....

Invictus ::

65W je premalo da bi prenosnik delal in napolnil baterijo ... Zato je original 120W.

Mal znanja elektro ne bi škodilo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

sese12 ::

Probaj naslednje:

Ugasni računalnik. Odstrani baterijo iz računalnika. Odklopi polnilec od računalnika in iz električnega toka. Počakaj dve tri minute in nato vse priklopi nazaj.

perci ::

Invictus: na 3 leta star post odgovarjas :)

solatko ::

Problem je, ker so univerzalni napajalniki dvožilni, original pa je trižilni. Tretja žila daje podatke o bateriji.
Univerzalec je v redu (seveda je vprašljiva kvaliteta, zna vrčt ven tudi glavno varovalko in uničit MB prenosnika, ko se skuri), če se ne uporablja baterije (fizična odstranitev), sicer pa ne počni tega.
Vsi napajalniki za HP, ki imajo tisti večji konektor.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Invictus ::

perci je izjavil:

Invictus: na 3 leta star post odgovarjas :)

Nisem edini :).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

solatko ::

perci
jurera :: včeraj, 21:36:38 Imam nov HP ProBook 470 g2, i7, 17" monitor.
Pri polnjenju se polnilec segreje skoraj do spekočega, temp. nisem uspel zmeriti, je pa termometer v trenutku poskočil do 50°C kar je max.termometra. Ocenil sem, da je temp. polnilca okoli 70°C. Sam laptop ob polnjenju ni vroč in se po moje ne pregreva.
Ali je tako visoka temp. polnilca lhko znak težav?


Tole ni staro 3 leta.
Delo krepa človeka

perci ::

solatko, ne ni. Vendar Invictus ne odgovarja njemu :).

jurera ::

Morda še kakšen nasvet, ali je normalno, da se polnilec segreja do 70°C
Še enkrat, gre za laptop HP Probook 470 g2, i7 ,17 inčen monitor.
Polnilec je od HP
Na zadnji strani je navedeno:

wide range input
100-240 V - 1,7 A, 50-60 Hz,
Output: 19,5 V - 3,33 A 65 W
jurera

hojnikb ::

nwm glih za 70C, ampak ti hp polnilci se kr radi grejejo. Je pa 70c kr huda....
#brezpodpisa

jurera ::

V prenosnik sem namesto navadnega diska vstavil SSD 250 Samsung, klasičnega pa v dvd režo. Je lahko to razlog segrevanju?
jurera

solatko ::

Je to polnilec, ki si ga dobil zraven ali si ga menjal. Zelo važno je, da ni polnilec prešvoh. Če je original 90W in ga nadomestimo s tistim 65W, se bo slednji grel močneje in prej izdihnil.
Sicer pa gretje ni odvisno od HDD ali SSD, najmanj se greje, če ni priklopljene baterije.
Delo krepa človeka

jurera ::

Polnilec je bil zraven ob nakupu. Zmeril sem temp. na pokrovu polnilca, 61°C.
ALi lahko sam zamnjem in dam močnejši npr. 90W polnilec?
jurera

solatko ::

Če je predviden tak polnilec, potem ni nič narobe. Če daš močnejšega ima lahko slab vpliv na polnilno enoto prenosnika, ravno tako na baterijo. Ob polnem delovanju in filanju baterije, ni takšna temperatura nič posebnega. Če te moti, daj polnilec na aluminjasto kocko, ki bo toploto odvajala in boš imel samo še 40 stopinj.
Delo krepa človeka

jurera ::

Hvala za odgovore, res.
jurera

klekej ::

Pokvaril se mi je Fujitsu polnilec 20V 3.25A, pod roke pa mi je prišel nek star HP-jev z 16V 4.5A. Kaj škodujem računalniku in bateriji s tem?

solatko ::

Lahko, da se prenosnik ne bo zagnal, če se bo, potem ni nič hudega, če ne boš imel baterije.
Delo krepa človeka

fikus_ ::

Verjetno imaš baterijo, ki se polni na 20 V (star polnilec), ti pa hočeš polniti s ponilcem, ki da od sebe 16 V. Mislim, da ne bo šlo!

klekej ::

Računalnik se zažene in polni baterijo. Torej naj se ne sekiram?

solatko ::

Ti se kar sekiraj, saj se ti zna zgodit, da bo napajalnik, ki ni predviden za ta računalnik in je krepko podhranjen, odletel in ti odnesel zraven še MB računalnika, če ne drugega, enoto za polnjenje baterije, takrat ti pa tudi računalnik brez, ne bo več delal.

http://ebatt.si/si/fujitsu-siemens/2162...
Delo krepa človeka

stari 123 ::

Živjo!

Imam leptop Asus ux305fa. Napajalnik mi ne nedela. Kaj mi svetuje pri nakupu novega? Rabim ga zelo HITRO.



Power Adapter
Output :
19 V DC, A, 33 W
Input :
100 -240 V AC, 50/60 Hz universal

solatko ::

Na vsak način ne kupuj univerzalcev, če nebi rad skuril računalnika. Poizkušaj dobiti original ali saj enakega druge firme.
V google odtipkaj tip računalnika in napiši napajalnik ali power adapter, pa boš dobil vse, ki jih prodajajo v SLO in se boš odločil, glede na ceno ali za ponudbo s celega sveta - trgovine, ebay,.....
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

baterija se ne polni

Oddelek: Strojna oprema
3819277 (6713) specing
»

Težave z baterijo

Oddelek: Pomoč in nasveti
101227 (916) urostech
»

HP Pavilion dv5 - polnilec ??

Oddelek: Pomoč in nasveti
81044 (945) Pyr0Beast
»

nadomesten napajalnik za laptop - V, W in A

Oddelek: Pomoč in nasveti
143137 (2531) ameba
»

Polnilec za prenosnik ne dela več

Oddelek: Pomoč in nasveti
195847 (5475) rytmonorm

Več podobnih tem