» »

Računalnik se ne zažene zaradi RAM-ov

Računalnik se ne zažene zaradi RAM-ov

MiDO ::

Pozdravljeni, imam ASUS Z87 Plus matično ploščo. Do sedaj sem imel na prvih dveh slotih po 4GB ramov. Danes sem dobil še dodatnih 8gb ramov enakega proizvajalca enako mhz.

Ko računalnik prižgem z bilo katerim ram stickom v 3. in 4. slotu je na ekranu tema na matični plošči pa sveti DRAM led lučka. Nikoli do sedaj ni bilo v 3. in 4. slotu nobenih ramov tako da nevem od česa bi ta slota crknila. Je kakšna fora v biosu oz. zakaj se računalnik ne zažene ko je v 3. ali 4. slotu ram.

Lp

Riff ::

probaj dodajat po palčkah ram po ram od 1-4 al pa tanova 2 rama v slot 1 in 2 tastara 2 pa v slot 3 in 4 sm če je isti proizvajalec potem je ista voltaža in timingi tud, jaz imam v biosu vse na avto in nimam nikoli problemov in uporabljam 4x2 gb ddr2 rama s tem da sta 2 pa 2 plački različnih proizvjalcev

Blinder ::

Za zacetek preveri ce tej novi rami delujejo tako, da poskusis bootnit komp z samo temi rami vgrajenimi. Ampak ce v prvo ni bootnilo pol ze slabo kaze, zgleda da maticni ni vsec kombinacija teh 3 ramov.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Baja ::

preberi manual od plate kake konfiguracije podpira pa ce so kake nastavitve v biosu

Frenckie ::

@MiDO - Ugasni PC, ga izključi iz 220V in nato razelektri. Na osnovni plošči poišči gumbasto CMOS baterijo in jo odstrani in z kratkostičnikom resetiraj BIOS. Namesti vse RAM-e, vstavi CMOS baterijo nazaj. PC priklopi in ga zaženi. Poročaj, če se PC zažene in če so vsi RAM-i zaznani.
Poglej tudi do sedaj neuporabljane slote, če se je nabrala nesnaga in da ni oksidirano. Poskusi očistiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Frenckie ()

MiDO ::

@Riff - sem probal po palčkah vse palčke delujejo na prvem in drugem slotu.

@Blinder - Novi rami delujejo, sedaj jih uporabljam v kombinaciji z eno staro palčko 4gb. Drugo sem pa vzel ven, ker karkoli dam na 3. in 4. slot ne deluje v nobeni kombinaciji.

@Baja - Nastavitve v BIOSu so za primer navijanja, nevem pa če je kaj takega zaradi česar 3. in 4. slot nebi delala.

@Frenckie - Hvala, bom probal pa javim, če je kaj pomagalo.

Lp

Riff ::

škoda k še vedno zafrkava, čudo pol to drugače pa še ker so isti rami,ja mogoče je pa res kaj prahu v neuporabljenih režah

eko_2k4 ::

A ni tako, da moras imeti v 1 in 3 enaka rama, pa v 2 in 4 tudi, da deluje dual channel.

Riff ::

ja fora je v tem da ima vse 4 iste rame, isti proizvajalec, sm banka 3 in 4 ne datanič od sebe :(

Napajalc ::

Probaj ročno nastavit v biosu karakteristike ramov. Za začetek frekvenco, potem če ne gre pa še command rate CR in tiste osnovne timinge.
011011100111010101100010

MiDO ::

@Frenckie - Sem probal po tvojem postopku pa še vedno enako.

@eko_2k4 - Hmm, to pa ne vem.. lahko kdo potrdi?

@Riff - ja vsi so Crucial Ballistix Sport 1600Mhz razlika je samo da sta dve palčki 4gb ena pa 8gb torej imam skupaj 3 palčke in mi ena reža ostane prosta.

@Napajalc - Ko imam v računalniku vse tri palčke niti do BIOSa ne pridem, ker je na ekranu tema.

Riff ::

model matične pa je ? to gre pol za ddr3 ram ?

eko_2k4 ::

MiDO je izjavil:



@eko_2k4 - Hmm, to pa ne vem.. lahko kdo potrdi?
.


Ja, manual od tvoje plate, lepo pise, da ce imas 2 palcke morata bit v A1 in B1 itd.
Jaz bi probal najprej z dvema ( novima ali starima) 1 in 3.
Verjetno do zdaj nisi izkoristil dual channel, ce si imel v A1 in A2.

Sicet pa pise tudi, da podpira 1, 2 in 4 rame. S tremi ne bo slo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: eko_2k4 ()

MiDO ::

@Riff - Matična je ASUS Z87 - PLUS, rami so DDR3 Crucial Ballistix Sport 1600Mhz 2x4GB & 1x8GB

@eko_2k4 - Zakaj je potem tema tudi če imam rame samo v 3. slotu ali samo v 4. torej samo eno palčko v enem izmed zadnjih dveh slotov.

sidney ::

mogoče ti tole pomaga

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-1851253/asus-z87-ram-problem.html


edit:

ocitno je tole bolezen tvoje plate:

https://www.google.si/search?q=ASUS+Z87&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gws_rd=cr&ei=B19QWIGuGdTmwALWvpboAQ#q=ASUS+Z87+ram+problem
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sidney ()

eko_2k4 ::

... eni pravjo, da poskusi na novo namestiti procesor... neko kontakti slabi itd.

Napajalc ::

MiDO je izjavil:

@Frenckie - Sem probal po tvojem postopku pa še vedno enako.

@eko_2k4 - Hmm, to pa ne vem.. lahko kdo potrdi?

@Riff - ja vsi so Crucial Ballistix Sport 1600Mhz razlika je samo da sta dve palčki 4gb ena pa 8gb torej imam skupaj 3 palčke in mi ena reža ostane prosta.

@Napajalc - Ko imam v računalniku vse tri palčke niti do BIOSa ne pridem, ker je na ekranu tema.


Nastaviš bios preden vtakneš not vse ram palčke.
011011100111010101100010

MiDO ::

Hvala vsem za pomoč, čeprav problema nisem uspel rešiti. Probal sem vse stvari tudi z rami od kolega razen ponovno nisem namestil cpuja, verjetno bom prodal 2 palčki po 4gb in dokupil še eno 8gb tako da bom na prvih dveh slotih imel 2x8gb. Dual channel pa očitno ne pride v poštev.

iDare ::

Se prav, tud če maš iste palčke istega proizvajalca in iste Mhz ni nujno da delujejo rami??

boogie_xlr ::

Res je. Sicer običajno delujejo, če jih kupiš posamezno, vendar se včasih zgodi, da ne. Se pa prodajajo "certified" kit kompleti z več palčkami.

Riff ::

ja potem je najbolša varjanta 2x8gb pa je to to

Han ::

Če ne uporabljaš integrirane Intel grafike, se dual channel skorajda ne pozna.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri RAM-i

Oddelek: Strojna oprema
484213 (1472) Han
»

Ram problem

Oddelek: Strojna oprema
8760 (573) Ahim
»

RAM

Oddelek: Pomoč in nasveti
282842 (2345) BorutK-73
»

Problemi z DDR2 rami

Oddelek: Pomoč in nasveti
131556 (1343) amigo_no1
»

Rami 8gb

Oddelek: Pomoč in nasveti
241819 (1496) Xserces

Več podobnih tem