» »

Polnilec za prenosnik ne dela več

Polnilec za prenosnik ne dela več

rytmonorm ::

pozdravljeni,

imam prenosnik HP probook 4710s star dve leti in zdaj bom morala kupiti že tretji polnilec. Skoz me opozarja, da je adapter prekratek za moj računalnik (nekaj takega). Prvo je to pisalo po enem letu na originalnem polnilcu, pol sem si kupla novega in zdaj spet isto.

Kaj se zgodi, da postane ta stik prekratek oz. da ni več pravega kontakta? Bom vsako leto morala kupit nov adapter?

Bytheway: ga kdo prodaja ugodno?

lp

Pyr0Beast ::

Kupi takega ki ustreza laptopu.

Verjetno tudi ni polnilec problem ampak sam konektor - če se zadeva velikokrat vklaplja/izklaplja.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

rytmonorm ::

Nekaj je s konektorjem narobe, ja. Drugače sem kupla takega, ki ustreza računalniku.

Kaj se da ta konektor kak popravit, da ne rabim celega kabla zarad tega kupovet, ker ni tak poceni?

lp

rytmonorm ::

Sem še skopirala napis. Pojavi se majhno okence in piše: "Warning, smart AC adapter power output is too low for this computer."

Zdaj me pa zanima, zakaj je ta izhod na adapterju naenkrat prekratek za računalnik, če pa je do zdaj bil dovolj dolg? :/
Kaj vpliva na to, da se "skrajša/izrabi/whatever"? Mogoče kaj vpliva to, da računalnik največkrat uporabljam v postelji (ker je tak najbolj komot) in se posledično kabel nonstop premika in "mučka"? Kaj pa vem, samo to mi pade na pamet...

Kako lahko napako odpravim brez nakupa novega kabla?

lp :)

Pyr0Beast ::

Ignoriraj. Če dela, dela.

Problem je samo v kontaktu med polnilcem in prenosnikom, zaradi katerega si ne morata izmenjati informacij.

Če niso ravno levi (kitajski) ampak original polnilci nebi smelo biti težav.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

rytmonorm ::

Ne morem ignorirat, če se mi pa baterija ne polni...

Polnilec je original (zdaj to že drugi) in so težave. Zakaj se take stvari vedno dogajajo meni?

Pyr0Beast ::

Poglej, če se da to kje v biosu izklopit.

Zakaj se take stvari vedno dogajajo meni?

Zato, ker namesto ostalih, ki jim je laptop za okrasek in jim samo nabira prah na mizi, ga ti uporabljaš :)

Poglej če ima original polnilec še garancijo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

knesz ::

HP napajalniki imajo v samem konektorju nek upor, kar preprečuje uporabo univerzalnih adapterjev.
Sicer pa pride original napajalnik nekje med 35-40€.

jat2406 ::

Sporočilo "output too low" ne pomeni da je kabel ali kaj podobnega prekratek, ampak da je napetost, ki jo oddaja adapter prenizka ali pa je sploh ni!
Seveda se potem baterija ne polni.

Napisala si, da računalnik uporabljaš veliko v posteljim ker je tako nabolj "komot".
Ja res je zate, za računalnik pa ne, ker se nekaj stalno premika, naj bo to ti skupaj za račuanlnikom , posledično pa kabel adapterja, konektor na prenosniku ...
Glede na težave, ki jih imaš, je najverjetneje, če adapter ni popolnoma adpovedal, pretrgan ali pa vsaj načet kabel nekje blizu konektorja ali pa celo konektor na matični prenosnika.

Rešitev obstoječega adapterja je, če seveda ni čisto crknil, možna z zamenjavo konektorja, če ni slučajno z tremi kontakti. Tega je skoraj nemogoče dobiti.
Sicer pa nov adapter in mogoče pregled prenosnika.

Pyr0Beast ::

Sporočilo "output too low" ne pomeni da je kabel ali kaj podobnega prekratek, ampak da je napetost, ki jo oddaja adapter prenizka ali pa je sploh ni!

Nope. Prenosnik tipa za inteligenco na drugi strani. Če ni prisotna, napajanje pa je, zajamra 'low power'.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

1024 ::

Slucajn vidu:
Fish knows everything.

rytmonorm ::

Hvala vsem za mnenja.

1024 tudi tebi, ker si prilimal link.

Trenutno še vedno na starem polnilcu, če ga imam v določenem položaju dela... nekaj cajta še bo, pol pa grem po novega

lp

ToniT ::

Trenutno še vedno na starem polnilcu, če ga imam v določenem položaju dela... nekaj cajta še bo, pol pa grem po novega

To, kar si zdaj napisala, pomeni da je problem v konektorju in ne v polnilcu.

barbarpapa1 ::

Pozdravljeni

Sam v službi uporabljam prenosnik HP nw8440, ki je po kakšnem letu prenašanja naokrog ob priklopi na polnilec kazal podobne simptome. Sicer mi ni izpisal nobenega opozorila, temveč se je dogajalo, da je baterijo polnil samo v določeni legi. Če sem napajalni kabel malo premaknil, se je polnjenje prekinilo. Zadeva je bila tako moteča, da sem sam hotel kupiti nov polnilec, prav tako sem mislil, da je problem v konektorju. Ampak ta je bil čvrsto na svojem mestu, zato sem še pozorno pregledal kabel. Prišel sem do ugotovitve, da je problematičen slednji. Prekinjal je na mestu, kjer se kabel najbolj prepogiba (vsaj v mojem primeru, ker sem kabel vedno ovijal okoli napajalca), to je pri uvodnici v (ali iz) napajlca. Zadevo sem hotel popraviti tako, da sem poskusil odpreti ohišje in skrajšati kabel, vendar se je odpiranje ohišja izkazalo za nemogoče. Zato sem del uvodnice obrezal in kabel prerezal na mestu, kjer je prekinjal. Kabel je dvojno koaksialni (sredinski vodnik, nato pa dva opleta drug čez drugega). Vse zadeve sem pospajkal, izoliral z izolacijskim trakom, nato pa kabel dvakrat ovil okoli ohišja in ga "imobiliziral" tako, da sem ga prilepil oz. oblepil okoli ohišja z izolacijskim trakom. To je nujno potrebno, da ni nobenega prepogibanja na spajkanem mestu, ki v takem primeru garantirano poči. Ser zadeva ne zgleda lepo, ampak sedaj že dobro leto deluje....
Podobne težave je imel eden naših partnerjev, ki je prišel do iste rešitve....Tako, da se mogoče splača preveriti tudi kabel...

LP

Jože

ToniT ::

To sem že tudi jaz počel....
Še danes imam tak napajalnik - meni ga je celo uspelo odpreti :).
Tudi to je vatianta. Je pa vprašanje, kaj se bolj splača za nekoga, ki ni vešč takega popravila - kupiti nov napajalnik ali popraviti starega?

Pyr0Beast ::

Za takega se bolj splača zadevo kupiti.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

rytmonorm ::

Ja, se meni tudi zdi, da se je nekaj "precviknilo/obrabilo" na tistem delu kabla, ki je priključen v računalnik. Ko ga imam na mizi in ne premikam kabla (ga prej dobro nastavim, da se polni), se polni brez problema, kak pa sem na postelji in računalnik premikam pa se vklaplja in izklaplja, moteče je tudi zato, ker "utripa" ekran, poleg tega, da se baterija ne polni...

Sama sigurno ne bom šla raziskovat in razstavljat kabla, ker nimam pojma zakaj se gre, edino če mi kdo pride to nardit .... :)

Bom drugega kupla in se pač mogla navadit računalni uporabljat izključno za mizo, bo pa malo težje, ker mi je bolj komot v postelji oz na kavču...

Hvala še enkrat
lp

Pyr0Beast ::

Luxury comes at a price :)

Kupiš netbook ali kaj podobno malega. HP ima vedno težave z vtičnicami ker so prilotane direktno na matično ploščo. Moj netbook in tudi notebook imata oba narejena notranjo povezavo preko kabla in tako omogočata gibanje.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

DeeCoy ::

Acerji imajo vsi gibljivo notranjo vtičnico, mislim da se kaj takega pri Acerju ne dogaja prav pogosto!

rytmonorm ::

Pyr0Beast, točno tak ;)

Ko to pišem spet ležim na kavču s prenosnikom na sebi.... navada je železna srajca :)

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baterija na prenosniku se ne polni

Oddelek: Pomoč in nasveti
346152 (3813) ziciko
»

Sem pravkar unicil laptop?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
556032 (3717) care20
»

Usb C kabel iz kitajske

Oddelek: Pomoč in nasveti
295107 (3980) VIP58
»

Nov polnilec za računalnik ne polni nove baterije

Oddelek: Pomoč in nasveti
142208 (1290) rose2288
»

Polnilec za prenosnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
292944 (1838) solatko

Več podobnih tem