» »

HP Pavilion dv5 - polnilec ??

HP Pavilion dv5 - polnilec ??

gaucho85 ::

imam prenosnih serije HP pavilion dv5
Polnilec noče več polniti baterije, zgleda se je nekje vmes precvikal kabel ker energija ne pride več skozi polnilec.

Zanima kateri polnilec je treba kupiti, saj ko smo enkrat poizkusili polnilec na enem drugem prenosniku, se je temu prenosniku z drugim polnilcem kar zmešalo..

hvala
  • poskusilo klonirati: gaucho85 ()

kkk7 ::

Ko si boš kupil nov polnilec (to je v bistvu pretvornik, ki omrežno izmenično napetost 240V/50HZ pretvori v enosmerno napetost, ki jo uporalja tvoj računalnik) mora ta imeti enako napetost in tok, kot tvoj stari polnilec. Jst mam HP dv3 in je to v mojem primeru OUTPUT napetost: 19V in 4,74A. To piše na tvojem polnilcu. Samo ta podatek je pomemben.
ps: poskušaj prvo napajalni kabel iz vtičnice do polnilca zamenjati. Enkrat je meni ta crknil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kkk7 ()

gaucho85 ::

Hvala ti,

na mojem ravno tako piše
Output: 19V in 4,74A (se pravi, ko bom šel kupit polnilec je pomembna samo ta številka)

imput pa ni pomemben?

hvala še enkrat..

kkk7 ::

input je omrežna napetost izmenična napetost 230V pri 50Hz in je v skoraj vseh državah enaka Mains power systems @ Wikipedia

Torej ko boš kupoval mora imeti 19V in 4,74A. Poleg tega pa bodi pozoren, da ti bo vtikač šel v računalnik(da bo enake oblike)!

DOOM_er ::

pri HP-jih moraš kupiti "originalen" polnilec oziroma univerzalen, tak ki ima tri žile v pretvornik. Vsaj tako imam jst pri mojem compaq nx7400, kjer univerzalen polnilec ne deluje.
Robots will steal your job. But that's OK

Šimpanz ::

Pejt na servis pa plači tistih 30 eur za adapter pa bo.

jest10 ::

kkk7 je izjavil:

Ko si boš kupil nov polnilec (to je v bistvu pretvornik, ki omrežno izmenično napetost 240V/50HZ pretvori v enosmerno napetost, ki jo uporalja tvoj računalnik) mora ta imeti enako napetost in tok, kot tvoj stari polnilec. Jst mam HP dv3 in je to v mojem primeru OUTPUT napetost: 19V in 4,74A. To piše na tvojem polnilcu. Samo ta podatek je pomemben.
ps: poskušaj prvo napajalni kabel iz vtičnice do polnilca zamenjati. Enkrat je meni ta crknil.


Ni res!
Imeti mora enak ali večji tok.

Zheegec ::

Pa enako napetost (ponavadi je 5% tolerance). Itak ima HP samo dva adapterja za skoraj vse novejše prenosnike. 65W in 90W (to rabiš).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Pyr0Beast ::

Napetost ne rabi biti enaka oz. ima vsak HP polnilec sedaj napetost kar 20V v mirovanju. Toleranca je samo v nastavitvi, pri kateri bo laptop še delal in pri kateri ne.

Komponente itak prenesejo vse od 8V pa tam nekje do 25V
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Procesor deluje na ~100%, ne glede na uporabo

Oddelek: Pomoč in nasveti
373411 (2655) GupeM
»

Napajalnik HP

Oddelek: Strojna oprema
6878 (830) einstein :P
»

nadomesten napajalnik za laptop - V, W in A

Oddelek: Pomoč in nasveti
143172 (2566) ameba
»

Prenosnik in dva različna polnilca?

Oddelek: Pomoč in nasveti
6859 (761) tempoFlow
»

Polnenje prenosnika v avtu?

Oddelek: Strojna oprema
182608 (2180) Damjan Jagar

Več podobnih tem