» »

Življenjsko zavarovanje-katero?

Življenjsko zavarovanje-katero?

1
2
3

SkIDiver ::

@Lonsarg hvala za obširne informacije. Ja stanovanje je naložba in vsekakor stremiva, da bo poplačan predčasno, ker jo na koncu odneseva precej ceneje. Katero zavarovalnico si na koncu ti izbral?
@fosil hvala za nasvet. Zavarovanje bova vsekakor sklepala ločeno.

Kaj točno je razlika med riziko in življenskim zavarovanjem? Jaz pod pojem življensko zavarovanje uvrščam zavarovanje kjer se zavaruješ za riziko smrti iz kateregakoli razloga. Kaj se skriva za tem pojmom pri zavarovalnicah?

Lonsarg ::

V bistvu so zavarovalnice besedno zvezo "zivljensko zavarovanje" popolnoma zlorabile, ponavadi (vsak malo po svoje) gre za kombinacijo navadnega riziko zavarovanja, nezgodnega za smrt in varcevanja.

Ker v osnovi bi zivljensko zavarovanje pomoje moralo zgolj ta rizik vkljucevati, bi bolj prav zvenelo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Invictus ::

Sam sem v 10 letih na življenjskem zavarovanju zaslužil crika 40%.

Ni slabo, ko sem si izplačal.

Največji nateg življenskega zavarovanja je prepričevanje agenta, da po 10 letih podaljšaš zavarovanje, namesto da bi si izplačal denar in sklenil novo. Ker podaljšanje zavarovanje ne doprinese nič k večji zavarovalni vsoti, kot če bi sklenil novo za isti mesečno obrok.

Sam trenutno plačujem 50 EUR/mesec za zavarovalno vsoto 5000 EUR. Pri Triglavu.

Preprosto je fora v tem, da imaš na zavarovalnem računu manj denarja kot je zavarovalna vsota... Drugače je zavarovanje brez zveze...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

111111111111 ::

So številke pravilne? 50€ za 5000 € al si spustil kako nulo?

Invictus ::

Še enkrat preberi pa ti bo jasno...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SkIDiver ::

Pri 120k€ glavnice 5k€ ni niti obliž na rano.

Invictus ::

120k glavnice?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SkIDiver ::

Moje vprašanje, ko sem obudil temo je bilo glede izbire zavarovanja, zaradi nakupa nepremičnine s hipotekarnim kreditom. Če se meni ali punci kaj zgodi, da drugi ne nosi vseh posledic. Od tukaj glavnica 120k€.

ZaphodBB ::

Sam sem v 10 letih na življenjskem zavarovanju zaslužil crika 40%.

Kar je v bistvu zelo slab donos.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Invictus ::

SkIDiver je izjavil:

Moje vprašanje, ko sem obudil temo je bilo glede izbire zavarovanja, zaradi nakupa nepremičnine s hipotekarnim kreditom. Če se meni ali punci kaj zgodi, da drugi ne nosi vseh posledic. Od tukaj glavnica 120k€.

Pozanimaj se na banki, kjer si vzel kredit.

ZaphodBB je izjavil:

Sam sem v 10 letih na življenjskem zavarovanju zaslužil crika 40%.

Kar je v bistvu zelo slab donos.

Mislim, da si falil poanto zavarovanja. Ni to profitna naložba.

Pri večini zavarovanj ponavadi ne zaslužiš nič.

Je pa po 10 letih zaslužek neobdavčen...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

SkIDiver ::

Sem se pozanimal na banki kjer se mi niso zdeli najbolj ugodni.

ZaphodBB ::


Mislim, da si falil poanto zavarovanja. Ni to profitna naložba.

Pri večini zavarovanj ponavadi ne zaslužiš nič.

Življenjska zavarovanja v Sloveniji so kombinacija nezgodnega, rizika in investicijskega zavarovanja.

Če bi šel zavarovat riziko in preostali denar nalagal v ETF-e ali celo v obveznice, bi imel boljši izplen.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Invictus ::

Kar se zaslužka tiče, najbrž res.

Ampak ni ti jasna fora zavarovanja.

Do poln vsote si upravičen po 3 mesecih, ko vplačaš 150 EUR. Noben sklad nima v treh mesecih toliko donosa.

Poleg tega to ni namenjeno tebi, ampak sorodnikom, če škripneš ;). Če iz tega še nekaj pokasiraš, še toliko bolje ;).

Ali po domače, zavaruješ se za vrednost pogreba :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ZaphodBB ::

Ok ja, imaš prav. Vzeto na znanje.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

fosil ::

Invictus je izjavil:


Do poln vsote si upravičen po 3 mesecih, ko vplačaš 150 EUR. Noben sklad nima v treh mesecih toliko donosa.

Tukaj je samo en problemčič, do te polne vsote nisi upravičen ti, ampak tvoji dediči :|
Tako je!

Lonsarg ::

Invictus je izjavil:


Do poln vsote si upravičen po 3 mesecih, ko vplačaš 150 EUR. Noben sklad nima v treh mesecih toliko donosa.

Če gremo po tej logiki si pri riziku zavarovanju za 5EUR na mesec upravičen do polne vsote 50000EUR že prvi mesec ;)

Ne sj drgač čist štekam to tvoje zavarovanje za 50EUR premije. Tam kake 0,5EUR na mesec gre v dejansko zavarovanje(če gledamo povprečje čez vsa leta, dejansko je izračun malo drugačen), ostalih 49,5EUR gre v sklade. Od teh 49,5EUR si seveda še odrežejo provizijo.

Zdaj pa nagradno vprašanje, imaš črno na belen kam gre koliko(koliko zavarovanje, koliko sklad, koliko stroški) ali ti je zavarovalnica vse lepo skrila nekam skupaj v en black box paketič kot je to stalnica?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Dominik0 ::

Lonsarg daj še povej prosim za katero zavarovalnico si se potem odločil. Oz. katere tri so bile v igri?
Ker točno tako zavarovanje (riziko+invalidnost) iščem sam, pa mi boš precej olajšal izbiro :D

Invictus ::

@Lonsarg

Očitno tudi tebi ni jasna poanta zavarovanja.. kam gre denar, me ne zanima...

Meni je važna vsota za življensko zavarovanje. Za prebroditev krize bližnjih, če se mi kaj zgodi.

Če bom po 10 letih dobil isto vsoto ven, kolikor sem plačeval za zavarovanje, sem bil zavarovan zastonj. Z zadnjim življenskim zavarovanjem sem pa dobil ven 40% več kot sem vplačal.

Kdaj si imel nazadnje zastonj zavarovan avto ?!?!?!
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ZaphodBB ::


Če bom po 10 letih dobil isto vsoto ven, kolikor sem plačeval za zavarovanje, sem bil zavarovan zastonj. Z zadnjim življenskim zavarovanjem sem pa dobil ven 40% več kot sem vplačal.

Seveda se to splača samo, če nimaš denarja, da bi ga dal nekam drugam in iz višjih obresti plačeval nižjo ceno zavarovanja in pobral razliko v žep.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Lonsarg ::

@Invictus,
Ni moja glavna poanta, da veš kam gre denar(oziroma to je že drug nivo), moja poanta je, da pri kombinacijskih zadevah veš posamezne postavke. Kako se boš pogajal, kako primerjal ponudbe, kako boš vedel katere stvari ukiniti in katere dodati v zavarovanje in varčevanje, če pa ne veš koliko plačuješ za katero stvar!

Dobro tvoj primer je ekstremen, ker si zavarovan za drobiž in veš da gre glavnina premije v varčevanje. Torej lahko poenostavljeno rečeš, da imaš samo varčevanje za 50EUR na mesec in si torej glavnico izračunaš na osnovi 50EUR.

Ampak kombinacijski paket za 50EUR ima lahko notri tudi zavarovalno komponento za 40EUR, v tem primeru te prekleto dobro zanima posebaj postavka za zavarovanje in za varčevanje. Ker iz postavke za varčevanje si boš računal koliko so ti glavnico oplemenitili iz postavke za zavarovanje pa boš lahko primerjal pri konkurenci ponudbo. Že navadna nezgodna zavarovanja so primer kombinacij. Večina ljudi ne ve, da če ukineš nadomestilo za bolniščnični dan lahko premija za nezgodno pade tudi za polovico pri isti osnovi za invalidnost, tega ponavadi noben ne predlaga stranki :)

@Dominik0
Sem sicer vzel pri Merkurju, ampak predvsem zato, ker so prvi poslali informativno ponudbo, jaz pa sem hotel imeti tekom pogajanje z banko že čimveč informacij in sem se potem tudi samo z njimi nadalje menil polj podrobno. Ostale sem samo nahitro imel za referenco, online izračun Triglav in ponudba od Grawe sta bili tako na oko bolj ali manj enaki, nisem pa niti natančno primerjal, ker se mi za +-1EUR res ni dalo. Težko je čisto natančno direkt primerjat tele invalidnosti zaradi teh lestvic, Grawe ima recimo pri nezgodni invalidnosti linearno lestvico ampak v zameno precej nižja premija in lahko pač osnovo povišaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

SkIDiver ::

Še povratna informacija o odločitvi.

Za ponudbo glede življenskega zavarovanja sem se obrnil na Triglav, Sava in Grawe. Iskala sva zavarovanje za riziko smrti (hvala vsem, ki ste razjasnili razlike v temi), dodala pa še zavarovanje za nezgodno invalidnost in za hujše bolezni.

Grawe ima cenovno ugodno opcijo za zavarovanje rizika smrti s padajačo odškodnino. Zavarovanje plačuješ npr. 10 let in si zavarovan 15 let. Ker želiva zavarovanje, ki bi ponudilo tudi finančno varnost za najine potomce v primeru najhujšega (s padanjem glavnice kredita in fiksno odškodnino) je bil tukaj Triglav najcenejši, pogoji pa primerljivi z Savo. Grawe je bil kar nekaj € dražji. Ko sva dodala zraven še nezgodno invalidnost in zavarovanje za hujše bolezni pa je bila Sava najbolj ugodna. Sava pri invalidnosti nad 50% ponuja trikratnik za vsak odstotek invalidnosti in večkratno izplačilo v primeru hujše bolezni (bolezni razdeljene v 6 sklopov, izključitev posameznega sklopa, če je prišlo do njegovega izplačila).

Na koncu sva se odločila za Savo, ki je bila v najinem primeru cca 15€/mesec cenejša od Triglava.

Stroškovno gledano bi bila dobitna kombinacija Grawe zavarovanje rizika smrti s padajačo odškodnino in dodatno sklenjeno zavarovanje za riziko smrti pri Savi z nižjo odškodnino. Tega nisva želela, ker nama je še vedno do zgledne finančne varnosti potomcev, če se nama kaj zgodi.

Lonsarg ::

In koliko je prišla postavka za zavarovanje za hujše bolezni? Namreč kolikor sem jaz gledal so zavarovanja za bolezni ekstremno draga (za isto zavarovalno vsoto kot invalidnost faktor 5 dražja), kljub temu da najdražje krije komaj polovico vseh vzrokov za bolezni (polno izjem), torej plačaš polno denarja pa imaš 50% šans da ne dobiš niti 1€.

SkIDiver ::

@Lonsarg po spominu(nimam papirjev pri roki) mislim, da je za 20k€ zavarovalne vsote 16€/mesec. Izključitev, ja teh je kar nekaj.
Pogoji, stran 4

Kovač 72-45 ::

Riziko življensko zavarovanje na Triglavu, prav tako zavarovanje v primeru 23 hudih bolezni. Nezgodno zavarovanje s 5x progresijo na Merkur zavarovalnici.

SkIDiver ::

Sem kar prav zadel po spominu. Zame pride zavarovanje za hujše bolezni 16€/mesec. Punco, ki je 4,5 leta mlajša od mene pa pride 12,49€/mesec.

Lonsarg ::

Ja neke take okvirne cene sem tudi jaz zgooglal, zato sem se raje zadovoljil s trajno invalidnostjo do 15k za 3.5€/mesec brez teh bolezni.

Oh well na koncu je itak tako, da je najcenejše zavarovanje imeti dovolj na bančnem računu da ne rabiš nobenega zavarovanja:)

Kovač 72-45 ::

Lahko pa gledaš na zadevo takole:

Ob nastopu težke stopnje invalidnosti potrebuješ npr. 300.000 €

1. na računu imaš 300.000 €, ki jih porabiš in na koncu ostaneš brez ficka

2. na računu imaš 300.000 € in poleg tega si zavarovan še za invalidnost za 300.000 €. Denar od zavarovanja porabiš in na koncu ti ostane še 300.00 € na banki

3. na računu nimaš 300.000 € in še zavarovan nisi

4. na računu nimaš 300.000 € ampak si vsaj zavarovan za 300.000 €

Lonsarg ::

Ja, ampak v primeru da se kljub 300k na banki zavaruješ si se suma-sumarum dejansko zavaroval zgolj proti izgubi "ekstra bogastva" in ne za "zagotavljanje nekega minimuma standarda za invalide", meni ni čisto enakovredno, košta te pa oboje isto:)

Ampak ja, kar se € tiče je pa isto.

Kovač 72-45 ::

Ohraniš kvaliteto življenja ki jo imaš in ne porabiš ves denar za zdravljenje, kar je pa bistvo. Zakaj bi žrtvoval kvaliteto življenja?

Lonsarg ::

Ja v teoriji to čisto špila, ampak kar sem mislil povedati je, da so zavarovanja dokaj neugoden hedge na premoženje. Se da veliko bolj "statistično ugodno" zahedgat z kakimi raztresenimi vlaganji.

Pri nekomu, ki nima nič našparanega na računu/nepremičnini pa zavarovanje ne predstavlja zgolj hedga na premoženje, pač pa mu lahko predstavlja tudi hadge na preživetje(če govorimo o primeru, ko se gre samoplačniško na drage operacije). Pač skok iz 50k na 0k in životarjenje je veliko hujši kot skok iz 300k na 200k in malo manj dragih potovanj, ker je važen relativni skok in ne absolutni.

Skratka če bi hotel celo življenje biti finančno zahedgan bi moral štartati pri starosti 0 let z visokim nezgodnim, ki postopoma pada na 0EUR pri recimo 40h, ko vse odplačaš in nekaj morda že našparaš. Življensko vmes rukneš da zaščitiš partnerja/otroke, v kolikor oceniš da ni dovolj rezerve. Potem po 40em letu pa na veliko za pokojnino šparat. Ja dajati za pokojnino pred 40im letom starosti je bedarija, v idealnem svetu bi izračun prispevka za pokojnino moral biti inkrementalen in štartati iz 0 ko začneš delati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

tommy300 ::

Za varčevanje je najboljši način nakup indeksnega sklada sp500, spodaj kliknite na povezavo:
http://pametnoinvestiranje.com/varcevan...

Invictus ::

A zdaj boš pa smetil v vsaki temi s tem člankom?

Daj si delaj reklamo kje drugje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Stikalo ::

Mene, mika, da bi se življensko zavaroval. Imam naročenega akviziterja iz Triglava. Samo nazadnje sem sklenil recimo kasko zavarovanje z Generali pa je bil 30% cenejši kot trglav.

Pri življenskih, nezgodnih zavarovanjih je zagonetka večja, tukaj so v igri različne prmeije zavarovanja in cene. Kako se naj tukaj lotim problema in najdem ugodno zavarovanje?

Invictus ::

Najprej definiraj, kaj je zate ugodno zavarovanje...

Sam imam življanjsko plus skladi, važno je itak samo kaj dobiš ob nezgodi, smrti. Vse ostalo je bullshit...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

wcpapir ::

Stikalo je izjavil:

Mene, mika, da bi se življensko zavaroval. Imam naročenega akviziterja iz Triglava. Samo nazadnje sem sklenil recimo kasko zavarovanje z Generali pa je bil 30% cenejši kot trglav.

Pri življenskih, nezgodnih zavarovanjih je zagonetka večja, tukaj so v igri različne prmeije zavarovanja in cene. Kako se naj tukaj lotim problema in najdem ugodno zavarovanje?

Ne kliči si folka domov to je prvo, ker sedaj si že sklenil polico s Triglavom. Ponudbe ti ne bodo naredili in jo pustili pri tebi, da bi "prespal" ampak bodo rekli sedaj podpiši če pa kaj nebo ok pa lahko storniraš.

Kaj dosti razlik v cenah ni, najbolj pomembno je, da imaš kritja takšna kot jih potrebuješ in da se da polica stornirat kadarkoli. K življenskemu zavarovanju v tem času ne priključuj nobenih varčevanj ali naložb kvečjemu naj vsebuje:
-zavarovanje za primer smrti (smrt kot smrt v vsakem primeru)
-zavarovanje za težje bolezni
-nezgodni del- tu so najpomembnejši: -dovolj visoka invalidnost, renta ob nezmožnosti za delo.

Dnevne odškodnine, bolnišnični dnevi in ostale nebuloze so iz ekonomskega stališča totalen pogreb.

StevicaM ::

Ce vsak mesec kupis srebrno pando 30g 999 cistoce, je boljsa opcija kot, da tistih 40e das neki zavarovalnici. Razen ce nimas smole, da umres prvo leto, ko pand nimas dovolj na lagerju :))

111111111111 ::

StevicaM je izjavil:

Ce vsak mesec kupis srebrno pando 30g 999 cistoce, je boljsa opcija kot, da tistih 40e das neki zavarovalnici. Razen ce nimas smole, da umres prvo leto, ko pand nimas dovolj na lagerju :))

Kje jo pa kupiš in preveriš da je legit?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Stikalo ::

Berem malo te zneske za življensko zavarovanje pa so izplačila mizerna. Torej, pri premiji kakšnih 20€ mesečno, dobiš cca 20k€ ko se stegneš? Moralo bi bitli linearno, če se pri 30 letih stegneš, bi moral dobiti 100k€ za 20€/mesečno. Kaj pa vem, te ceniki pa spoh niso objavljeni in moraš dobiti dejanske ponudbe?

wcpapir ::

Stikalo ce si star 30 in bi se zavaroval za 10let ce se stegnes stane 7,51eur v kolikor si nekadilec.

18,55 za 300.000ZV ampak nad 100k rabis zdravniski pregled. 300.000 pa bogve ce sploh jemljemo v kritje.

Horas ::

take stvari vplačuejjo samo budale ki ne vejo kaj bi z denarjem. samo ožemanje ovc. še avtomnobilska zavarovanja so navadn nateg in obiranje!
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

wcpapir ::

Ce bi vsak dan delal na prijavah smrti pri zivljencih in bil tisti, ki so ga sorodniki na pogrebu ob zalosti najbolj veseli bi razmisljal drugace ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wcpapir ()

letmein ::

wcpapir je izjavil:

Stikalo ce si star 30 in bi se zavaroval za 10let ce se stegnes stane 7,51eur v kolikor si nekadilec.

18,55 za 300.000ZV ampak nad 100k rabis zdravniski pregled. 300.000 pa bogve ce sploh jemljemo v kritje.


Katera zavarovalnica?

FoxKnox ::

Življensko zavarovanje z izplačilom premije ob doživetju. Opcijsko zraven še nezgodno zavarovanje.

https://www.generali.si/zavarovanje/ziv...

Horas je izjavil:

take stvari vplačuejjo samo budale ki ne vejo kaj bi z denarjem. samo ožemanje ovc. še avtomnobilska zavarovanja so navadn nateg in obiranje!


Saj zavarovanja sploh ne rabiš, nobenega. Dokler ne pride do nesreče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

feryz ::

Jaz imam neki grawe paket. Za 100 evrov.
Nisem pa niti prebral, kaj naj bi bilo noter. Nekaj je.

Lonsarg ::

To je naj-naj-naj-najbolj narobe, da vzames nekaj na priblizno, po moznosti brez da ves koliko gre v zavarovanje koliko v varcevanje.

Bom pa tut se enkrat poudaril kar sem ze nekaj strani nazaj. Varcujte in zavarujte se loceno da bo bolj pregledno in bolj jasno koliko date za zavarovanje in koliko za varcevanje. Ker kombinacijske pakete je prakticno nemogoce konkurencno primerjat. In verjemte v vecini primerov z razlogom nocejo, da jih primerjate z konkurencnimi solo paketi.

Za internetni prikljucek se zaradi 1EUR razlike menja konkurenco, tle pri zavarovanjih pa nekateri kar na priblizno brez primerjave mecejo 50EUR. Jao.

energetik ::

Varčevanja pri zavarovanjih so totalni nateg, z ogromnimi vstopnimi in upravljalskimi stroški.
vires in numeris

StevicaM ::

111111111111 je izjavil:

StevicaM je izjavil:

Ce vsak mesec kupis srebrno pando 30g 999 cistoce, je boljsa opcija kot, da tistih 40e das neki zavarovalnici. Razen ce nimas smole, da umres prvo leto, ko pand nimas dovolj na lagerju :))

Kje jo pa kupiš in preveriš da je legit?



Jaz jih kupujem v Moro in Svet Plemenitih kovin v BTC. Ce dvomis vzames subler in gramsko vago ter zracunas gostoto. Ne kupujem sam pande, tudi bivole, tigre.... edino kar me moti je davek na promet s srebrom a bolje to kot placevat zavarovalnici v nek fond od katerega ni koristi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: StevicaM ()

wcpapir ::

letmein je izjavil:

wcpapir je izjavil:

Stikalo ce si star 30 in bi se zavaroval za 10let ce se stegnes stane 7,51eur v kolikor si nekadilec.

18,55 za 300.000ZV ampak nad 100k rabis zdravniski pregled. 300.000 pa bogve ce sploh jemljemo v kritje.


Katera zavarovalnica?

Sava.

energetik je izjavil:

Varčevanja pri zavarovanjih so totalni nateg, z ogromnimi vstopnimi in upravljalskimi stroški.

Se strinjam, karkoli kar se zraven priklopi varčevanje ali naložbe je crap.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wcpapir ()

111111111111 ::

StevicaM je izjavil:

Jaz jih kupujem v Moro in Svet Plemenitih kovin v BTC. Ce dvomis vzames subler in gramsko vago ter zracunas gostoto. Ne kupujem sam pande, tudi bivole, tigre.... edino kar me moti je davek na promet s srebrom a bolje to kot placevat zavarovalnici v nek fond od katerega ni koristi.

Svaka čast, jaz sem prevelika reva za kaj takega. :)
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Stikalo ::

Danes je bil akviziter od Triglava.

Zelo težko se je karkoli odločiti, ker tudi ne veš kaj kupuješ. Načeloma je jasno za smrt, nezgodno smrt. Tam so kar lepe premije. Če gre pa za neko poškodbo in pa invalidnost je pa vprašanje. Lahko imaš kaj poškodovano glavo, imaš glavobole, ne moreš delat, pa imaš mogoče 20% invalidnost pa nisi opravičen do prakitčno nič.

Recimo potem imaš za 15 različnih kroničnih bolezni. To je spet tako, če bi imel seznam iz statističnega urada in bi pisalo, ja mi krijemo prvih 20 kroničnih bolezni. Sedaj spet ne vem, če nekaj slučajno zboliš še padeš v tisti razred.

Verjetno je neko osnovno zavarovanje super, samo, če se splača je vprašanje. Če sam vrčujem 100€ mesečno in jih dajem na kup je t v 10 letih 12k€ + obresti, če nekam vložim. Potem imaš še polno zavarovanj, zobje, specialisti in ne vem kaj še vse. Sam mislim, da se za te male zneske praktično ne splača zavarovat, če je pa kakšna resna stvar pa ja. Samo takrat mora to zavarovanje res nekaj pokriti.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zavarovanje z varčevanjem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7513372 (6763) energetik
»

Varčevanje preko zavarovalnic in obljube

Oddelek: Problemi človeštva
122089 (1911) lexios
»

Življensko zavarovanje ali kako te nategnit (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5630323 (27666) Struklio
»

Življenjsko zavarovanje? Da, ne?

Oddelek: Loža
166828 (6411) jernejl
»

življensko zavarovanje... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5326788 (23956) rh^

Več podobnih tem