» »

Telemach-kabel-problemi

Telemach-kabel-problemi

Leo ::

Glede na to da so tipi na Telemachovi podpori totalno nesposobni, sem se odlocil da se tu vprasam.
Telemachov narocnik sem od septembra, ampak mi zadeva ne dela kot bi morala ves ta cas. Normalno deluje v urah ko normalni ljudje spijo ali so v sluzbi/soli. Iz tega sklepam da je nekaj narobe z samo linijo. Kar me cudi je da tudi ko ne morem srfati se lahko priklopim na Telemachov FTP in dolpotegnem testni file pri polni hitrosti.
Imam Thompsonov DHCP modem in v casu ko je povezava prekinjena vidim da mi lucke na modemu utripajo ena za drugo, kar najbrz pomeni da isce DHCP server oz svoje nastavitve.
Ce IP in ostale cifre vnesem rocno, se lahko prikljapljam na FTP-je in recimo na IRC-serverje ampak srfati se ne da.
Na njihovi podpori pravijo da mam prezaseden upload, ampak to je cista bedarija, ker zadeva ne dela tudi ko nimam prizganih programov ala emule.
Ostali mozni ivzori problema so po mnenju Telemachovih fantov lahko firewal, norton...skratka stvari ki sploh niso na mojem racunalniku.
Probal sem ze s clean instalacijo Windowsov za vsak slucaj, ampak logicno to ni resilo problema.

Glede na to da se tipi na Telemachu ne bojo zmigali, me zanima ce ima kdo na slo-techu podobne izkusnje oziroma kaj je najverjetnejsi razlog moje nedelujoce povezave.

Pa prosim, ne rabim odgovor v stilu "nabav DSL"

Hvala!

Highlag ::

Kje zaboga ima Telemach FTP server?

Uradno nimajo nobenega FTP serverja.

Glede izpadov pa: Join the club!

Leo ::

ftp.telemach.net guest/telemach

Gor ni nic razen enih servis-packov in test filov.

Drugace pa ne verjamem da mamo vsi iste probleme. Ce bi vsem narocnikom tako slabo delal, da ti tud racuna ne poslejo, bi tud Telemach ze sel po gobe.

perci ::

Ce IP in ostale cifre vnesem rocno, se lahko prikljapljam na FTP-je in recimo na IRC-serverje ampak srfati se ne da.

Si vnesel dnsje? Glede na opisano namrec menim, da v tem grmu tiči zajec.

DMouse ::

Ni v tem problem.
Imam namreč enake težave kot Leo. Dopoldne vse lepo (in hitro) dela, popoldne približno ob treh pa pride do takega packet lossa, da srfanje postane nemogoče. To z manjšimi prekinitvami (recimo od šestih do osmih dela malo bolje) traja vse do polnoči, ko grejo pošteni ljudje spat...
Taka so moja opažanja zadnjih dni, ki niso nujno pravilna :D

LP

dexter_II ::

Same here!:D

Vceri npr. nisem naredil nic prometa od 14-do dones do 00:40 pac linija ne dela,koga naj klicem, da ne dela?
Telemach?

In kako bi potekal ta pogovor:
ME:Zdravo! Vceri spet ni delal?
TM: Povejte svoje ime?
...
Ja res je nekaj bilo narobe.
...
Verjetno je kak sum (sskj pod :ŠUM)
Bomo rekli tehnikom naj to odpravijo.
ME:Hvala, fino od vas.Zivijo!

In po ene 5-6 klicih mam jest dost,ke se tle verjetno ne da nic ustimat.Pac, get used to it!
Surfaj, ko se da:D

Ce se kdo spozna: a se nebi dalo nastimat da vsaj 56kbits dela da vsaj kak forum berem al posto, ce imajo zafilan DL al je kaj drugega problem (sum:D )

:D clovk se lohk sam smeje:D

Leo ::

Perci: to da mi povezava ne dela, sigurno ni moja krivda. Prej ko sem bil se narocnik sistela-arnesa u 2 letih nisem mel nobenih problemov.
Ok vem da nisem sam u temu zosu, ampak sem si vsaj izboril da mi tud racunov ne posiljajo dokler ne bo delal tko kot je treba. Sam bi z veseljem odstel tistih 8 jurjev za 24-ur internet. Ja in kaj za vraga naj bi bil ta SUM, kateri naj bi povzrocal te izpade. A je ta sum virus ki dela probleme samo Telemachu???:\
Ampak se vedno ne vem v cemu je fora.....kaj je razlog za te izpade.?

MiKi ::

isto pravijo meni, pa mi nič ne dela ok že več kot pol leta
popoldan imam do 80% packet loss
sux vglavnem!


A je tuki kdo iz Stožic - BS4 ???
Da bi se zmenil pa postavl en wireless sistem s prestižnim ADSL dostopom


miki@hrcek.net,
Matjaž

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MiKi ()

perci ::

Leo: jst sem samo iz simptomov določene ugotovitve (očitno napačne) povlekel; brez skrbi da vem, da telemachova povezava ne zasluzi naziva povezava - vem, ker sem tudi sam na njej - da pa bo se huje sem na tistem delu, kjer je bil včasih LINK in je moj ISP Siol - pa tut šaltat žal ne morem na Amis ali Telemach za ISP. Tko, da je res: nisi sam v tem zosu ;).

Narcos Satanicos ::

Siol so prasci, kabelski operaterji pa nesposobni.

Temu se reče črni humor... :\ :\

Cokolesnik ::

Predlagam, da se nezadovoljni uporabniki zdruzite v neko skupino in skupno nastopite proti telemachu, za zacetek tako, da prav noben clan v skupini ne bo poravnal racunov. Mislim, da vas bi bilo toliko, da bi telemach ali propadel v roku nekaj mesecev ali da bi se zgodil drug scenarij: da bi v nekaj mesecih imeli zgledno povezavo.

Zakaj pa se kmetje pocutijo tako varne, ko se dogovorijo, da bodo skupaj orali po mestnih cetrtih in zapecatili civilni promet. In zakaj so se revolucionarji vedno puntali v hordah?

V slogi je moc dragi moji.

Mimogrede: KKS Maribor je cisto nasprotje.

Zgodovina sprememb…

Highlag ::

Par neplačanih položnic Telemacha sigurno ne bo spravilo na kolena. Samo mi bomo brez neta ostali.

Težave pa so in bodo ostale verjetno še kar nekaj časa. Telemach ima trenutno sam s sabo dovolj dela - v ljubljani se ravno selijo v nove prostore, ko bo pa to urejeno bo pa kak drug izgovor dober :D

Cokolesnik ::

Ce bos tako razmisljal, se pa res ne bo nic spremenilo.

DrSergioDJ ::

Perci: lol, join the club, tudi sam sm na ex-Link področju, prek Teledreka, my ISP je pa Siol...sam začuda boga kr laufa zadnji mesec :D

šele k sm pozabu plačat, mi 3 dni ni delal >:D
...

Fury ::

perci kako zaboga ne mors saltat na TM al pa Amis,ce ma moj sosolc k je mel link ucas (dravle) zdej TM prov kot ISP?

perci ::

Fury: jst sem pa v Šiški, eni stari bloki in je omrežje prestaro - preverjeno se ne da it na drugega ispja (ne velja za vse ex linkovce)- gre za sistem NA JAMI in po informacijah, ki mi jih je dalo ze par delavcev na telemachu in par iz bivsega Linka (Osjan including) se ne da saltat ISP-jev. Če zrihtaš menjavo za Amis, ti dam v žep eno Ivano Kobilco ;).

Fury ::

ti dam v zep 5 pa pejt na adsl :P

_Mortal_ ::

hvala bogu i'm leaving the club. To leto je men in mojmu fotru prekipel. Sm en primer:

Jz njih kličem v petek ob 13 in noben se celo in javil na telefon.Čez en teden pa oni mene v soboto ob 19 kličejo za neporavnane račune,(zato k mi net ni delu več kot 20 dni po njihovi napaki nism hotu plačat) sm lepo spustu slušalko.

Zdej enkrat v januarju mi rabju siolovci pridt namontirat ADSL.:D

Komi čakam.

Telemach je bedn, iskreno mi je vseh žal k so na njem
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach hitrejši in cenejši (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
21023790 (12654) smash
»

telemach, lj kabel? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
555160 (4119) prideb
»

telemach-arnes-a je kdo zdejle stimal?

Oddelek: Omrežja in internet
111835 (1457) Meissa
»

Telemach VS Amis VS S5.net VS Volja

Oddelek: Omrežja in internet
151672 (1255) jerry2000
»

telemach kabelski internet vs. adsl (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
544679 (3577) Uporabnik

Več podobnih tem