» »

Telemach VS Amis VS S5.net VS Volja

Telemach VS Amis VS S5.net VS Volja

Fury ::

Ok evo mojega problema.. sem narocnik kableske TV pri ljubljanskem kablu, moj ISP pa je telemach se iz casa ko je bil na voljo le telemach. Mam NeMo modem.

Torej hotu sem da bi me preklopl na DOCSYS pac ker je zdej ena akcija in mi recejo da nimajo pogodbe z LJ Kablom vec in ne morjo nc nardit in ce hocem docsys morm uzet drugega ISPja.

In zdej mam lahko Voljo, Amis (medinet) ali pa s5.net (perftech)

Volja precej odpade ker poznam enga k ma fuul problemov s tem in ne vem ce bi .. povejte ce ma kdo kako vam dela?

s5net in amis sta glavna konkurenta in sicer gre tako...
narocnina je ista, link v tujino je precej podobn.. amis ma mal bolsiga.. pri obeh se da zmenit za staticn ip (s5.net ma to po defaultu, amis ne)

Telemach ma pa eno velko prednost in sicer je to lepo zalozen FTP.. slabost je pa to da mi povsod laga in vedno mam visok ping.. skratka ne morm igrat igrc razn kolkrtolk uredu na siolovih serverjih... pa se upload gre max 5k/s in niti pikice vec..

U glavnem.. zanima me ce ma kdo kej iskusenj z volja kablom, amis kablom al pa s5.net kablom in je iz ljubljane.. prosim povejte kksne vtise..

SasoS ::

Evo...ista dilema! Telemachov net suxx...tujina ne gre nikamor, upload je huj ko 33.6K modem, rešuje jih edino še...
Druga težava je inštalacija DOCSIS modema. Pojma nimam zaka hočejo za to pr LJK imet 12 čukov (+modem seveda)!!! Jest sm dal tolk TM-ju da so vse kable potegnl, zdej morjo pa sam modem prešraufat pa ga u štrom pa mrežo utaknt. 10s dela! Kar se pa providerjev tiče je pa zadeva taka da jest sm še najbolj za Voljo. Ima orenk (in zaenkrat še prazen :D) link u tujino, pa še 768kbit je (in tolk tudi gre - preverjeno). Amisa ne maram, ker je preko njega telemach :D...vem da je pri TMju verjetno problem da imajo premalo zakupljenga samo kljub temu, za S5.net so se pa tud eni iz G-kabla že prtožval da jim ne gre nikamor...torej cela kriza. Možnost je še Arnes - mrbit bi to še najbl delal. Samo po drugi strani pa...zakaj bi daju ful keša in se potem matru u tujini iskat stvari...

Fury ::

Voljo si lahko nekam utaknejo pizda.. ok recem 30k za modem nej bo k pol je moj pa lahko tut zamenam operaterja.. pol pa rece 25k prklucitev modema.. !?!?!?!? wOOOT?!

Nism nor.. pa se neki.. volja ma USB modem ki rahlo smrdi in enga poznam k se mu na 20min net diskonekta in more comp restartat da mu kej prime... suxx

Ce bom uzel bom najbrz kr amis k ma se najbols pomoje...

Fury ::

OPA!! Zdej sem se 1x klicu pa dubu enga tipa ne babo.. pa prav da je 22k MAXIMALNA cena prklopa.. in je reku da ce pridejo tehniki pa samo prklucjo bom dal cist mal .. to je kul :)

Pa prav da se da modem tut na ethernet ustekat pa da ni takih problemov pol kot jih ma un :)

SasoS ::

Modemi so povsod isti (Thompson RCA) in imajo tako UTP kot USB priključek. Modem ti pride inštalirat LJK in inštalacija stane 22K. Če imaš že Telemachovo napeljavo plačaš samo pol - okol 12K. Še zmer preveč!

Fury ::

preveč.

Hux ::

kaj pa DSL? Mislim d abo nejboljse delovalo hehe.

Highlag ::

Sicer se čist ne tiče teme ampak:

Men nekaj ni jasno.
Vsi govorite o nekem Telemachovem FTP-ju.

Telemach pa s meni pravi, da oni nimajo nobenega FTP-ja za uporabnike??

Kakšen FTP pa pol majo underground? :\
Al pa ne mislim na pravi Telemach?
WWW.telemach.net

A me lahko kdo razsvetli?>:D

Fury ::

OK..

1. Evi (TM Ftp) gre itak use slabs k se telemach buni k pokur prevec prometa in so tut drugi viri, khm,..

2. Po mojem je se najboljsi amis.net, ker dobis za 30k use ce se ne motm, ip sicer ni staln samo baje se da zment (nc $$$), narocnina je 7k, link v tujino je pa 155+34 Mbit

TheBeeZee ::

Kar se tice IPja pri Amisu, dobis ga preko DHCP, ampak je pa vedno enak.

MiKi ::

No da neboste kej novga pogruntal
tut že stari Terayon modemi so dobival IP prek DHCPja in po novem baje tudi LinkSys motemi na Telemachu dobijo IP preko DHCPja (zaradi zlorab)
in Docsys modemi so tut vsi enak narjeni... tvoj IP je tam v computru vpisan, in ce ga noben ne spreminja je skos enak.. se pravi staticen

morem pa rect da so na amisu oblubil priklop v 14 dneh, pa je ze 3 tedne mim kar sm placu in podpisu pogodbo, pa ni se nobenga... ko sm pa klicu prejle so pa rekl da morm u pondelk, ker ob sobotah pac ne delajo.

TheBeeZee ::

Eno je IP modema, drugo pa IP, ki ga dobi tvoj racunalnik. To sta dve zelo razlicni stvari.

Kar pa se tice priklopa, za tega je odgovoren lokalni kabelski operater, ce torej traja tri tedne, je kriv Ljubljanski kabel oziroma Telemach (pac odvisno od tega, kdo je tvoj kabelski operater).

Jeronimo ::

Hmmmm.

Dobil sem ponudbo od amisa za 30 kSIT.

Kakšne so izkušnje tistih ki Amis že uporabljajo?

LP
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Fury ::

jest mam tut ponudbo :)

> Lepo vas prosim ce bi mi prilozili pinge do (seveda ni nujno a bi mi
> prislo prav):

Vsi spodnji pingi so narejeni iz sistema, na katerega so prikljuceni
nasi kabelski uporabniki v Ljubljani. K tem casom morate pristeti se
kakih 6 ms in boste dobili ping, kot bi ga imeli vi iz kabelskega modema.

> cstrike.amis.net

--- q3arena.amis.net ping statistics ---
5 packets transmitted, 5 packets received, 0% packet loss
round-trip min/avg/max/stddev = 3.969/4.430/4.778/0.285 ms

> cstrike.515tem.net

--- cstrike.515tem.net ping statistics ---
5 packets transmitted, 5 packets received, 0% packet loss
round-trip min/avg/max/stddev = 3.662/6.270/11.592/2.931 ms

> gamebox.kks.net

--- gamebox.kks.net ping statistics ---
5 packets transmitted, 5 packets received, 0% packet loss
round-trip min/avg/max/stddev = 2.660/4.431/5.790/1.072 ms

> 193.189.160.34

--- 193.189.160.34 ping statistics ---
5 packets transmitted, 5 packets received, 0% packet loss
round-trip min/avg/max/stddev = 0.799/1.474/2.399/0.594 ms

> 80.64.134.104

--- 80.64.134.104 ping statistics ---
5 packets transmitted, 5 packets received, 0% packet loss
round-trip min/avg/max/stddev = 10.891/11.422/11.772/0.297 ms

> Mogoce bi mi prav prisel tudi ping do kaksnega vasega uporabnika v LJ
> - bezigrad ali blizini.

Tega sem vam ze poslal v prvem mailu, ampak vseeno vam posiljam se
enkrat (tokrat je ping narejen iz sistema, na katerega je ta uporabnik
prikljucen):

--- 212.18.54.10 ping statistics ---
5 packets transmitted, 5 packets received, 0% packet loss
round-trip min/avg/max/stddev = 5.951/6.618/7.369/0.455 ms

DMouse ::

Telemach nej se kr nič ne buni ker je ogromno uporabnikov dobil/obdržal (tut jest sm med njimi) ravno zaradi ftp-ja. Če ga bojo pa zaprli pa ne vidim razloga da ne bi šel k cenejši in hitrejši volji.

jerry2000 ::

Tudi mene zanima, kje je kakšen FTP na TM?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

powerline mrežni adapterji

Oddelek: Omrežja in internet
194205 (3199) Primoz78
»

Slab ping na Švedsko

Oddelek: Omrežja in internet
161934 (1670) Bakunin
»

Ping in speedtest

Oddelek: Omrežja in internet
112997 (2717) fRiK0
»

Zakaj ping pri "dobri" povezavi??

Oddelek: Omrežja in internet
132058 (1680) Tr0n
»

Slo-Tech preseljen

Oddelek: Novice / Obvestila
372669 (2669) Bakunin

Več podobnih tem