» »

napajalnik - zamenjava ventilatorja

napajalnik - zamenjava ventilatorja

Tine:) ::

Pozdravljeni,
v stacionarnem računalniku uporabljam Antec-ov napajalnik AD0812H5-A70GL. Ventilator v tem napajalniku se mi zdi zelo glasen že pri najnižjih obremenitvah zato razmišljam o menjavi ventilatorja. Rabu bi ventilator dimenzij 80x80x25mm in da je res kar se da tih (najbolje neslišen). ko sem malo prebiral tuje forume sem zasledil, da naj bi bili najtišji ventilatorji znamke Nexus. problem je edino ker v Sloveniji ne najdem nobene spletne trgovine, ki bi jih dobavljala.
Morda kdo ve kje bi lahko dobil te Nexus-ove ventilatorje ozirom kašne druge 80mm tihe ventilatorje? (fajn bi blo da je tut pretok zraka dokaj dober, vendar glede na to da ima napajalnik nad 80% izkoristek se pomoje ne bi smel preveč segrevati)

RejZoR ::

Noiseblocker Multiframe

Sam sicer uporabljam najcenejše BlackSilent in so še vedno neslišno tihi in poceni za vzdrževat (sleeve bearing ležaj). Zgornji pa uporablja hydro ležaje. Samo glej, da se bo amperaža, starting voltaža in obrati pribljižno ujemala. Ko sem sam menjal ventilator v svojem napajalniku sem imel s tem dost problemov.
Včasih je bilo enostavno, ker so delal s konstantnimi obrati, zdej pa imajo vsi krmilno elektroniko, ki stvar mal zakomplicira.

Predvsem je problem starting voltage, ker se lahko zgodi, da bo ventilator samo trzal, ker še ne bo imel dost visoke voltaže čeprav bi se moral vbistvu že vrtit.

http://www.noiseblocker.de/en/Products....
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Tine:) ::

ja sej to mi dela največ težav ker ne vem ker ventilator se bo sploh zagnal pri tako nizki napetosti. namreč kokr sm gledu specifikacije svojga napajalnika, je napetost na ventilatorju ob najmanjši obremenitvi le 4,4V.

kuglvinkl ::

Nič ne kompliciraj in priklopi vent na plato.

Obvezno moraš vedeti specifikacije svojega ventilatorja, torej kolk zraka premakne, če sta oba 80mm je tako važen predvsem podatek o RPM-jih.

Nikakor ne smeš obstoječi ventelator zamenjati z enim samo za to, ker je t drug tišji. Trafe se hladijo z razlogom.

Aston_11 ::

Te dni sem zamenjal napajalnik za ta cenejšega, kar sem jih našel. Prej sem imel 550W, sedaj je 400W. Ta je neslišen. Prejšnji je bil glasen in si ga slišal. Sedaj je škatla silent zadeva skupaj s ventilatorjem od proca, ki ga tudi ni slišati.
Tako da - ne bi zamenjal kar napajalnika za enega silent?

Tine:) ::

kuglvinkl je izjavil:

Nič ne kompliciraj in priklopi vent na plato.

Obvezno moraš vedeti specifikacije svojega ventilatorja, torej kolk zraka premakne, če sta oba 80mm je tako važen predvsem podatek o RPM-jih.

Nikakor ne smeš obstoječi ventelator zamenjati z enim samo za to, ker je t drug tišji. Trafe se hladijo z razlogom.


ne vem kje bi lahko našel podatek o obratih na minuto. model ventilatorja je AD0812H5-A70GL. sm pogooglu pa ne najdem ne podatka o vrtljajih niti podatka o pretočnosti zraka

kuglvinkl ::

Pa veš vsaj podatek o RPMjih?

Aston_11 je izjavil:

Te dni sem zamenjal napajalnik za ta cenejšega, kar sem jih našel. Prej sem imel 550W, sedaj je 400W. Ta je neslišen. Prejšnji je bil glasen in si ga slišal. Sedaj je škatla silent zadeva skupaj s ventilatorjem od proca, ki ga tudi ni slišati.
Tako da - ne bi zamenjal kar napajalnika za enega silent?


Am, ni tko enostavno... Še posebjej, če ima od prej kvaliteten PSU, ki mu je pač odpizidlo vent.

Namreč, PSUji se ne delijo na poceni-drage (se, samo to ni relevatno), glasne-tihe. Malo več je pa vseeno treba vedeti o tem.

Zgodovina sprememb…

Tine:) ::

ne. kot sem že rekel ne vem kok ma vrtljajev na minuto (RPM). ne najdem ne na netu niti ni napisano na ventilatorju.

sm se kr odloču da si bom nabavu sledeči ventilator:
http://www.cool-pc.org/artikel/5709/nb-...

sicer je kr drag, ampak naj bi bil zlo uredu in tut pretok in rpm-je se mi zdi da ma dobre, pa še začetno napetost ma 4.5v, tko da bo verjetn delal na napajalnikovih začetnih 4.4v (če pa ne bo lahko pa še zmeraj kabl potegnm do matične plošče)

kuglvinkl ::

No, poročaj, ko boš zamenjal.

Tine:) ::

no danes em zamenjal ventilator na napajalniku z NB-multiframe in morm rečt da sm zlo zadovoljen. ventilator je popolnoma neslišen pri 4.4v in se normalno zažene brez težav. Dokaj tih se mi zdi tudi ko je pod napetostjo 12v. Zdej pri napetosti 4.4v res ustvari precej manj prepiha kot ga je prejšni ventilator, a se napajalnik kljub temu ne pregreva (tudi če bi se začel pregrevati ima napajalnik vgrajen termo senzor in bi pač v tem primeru zvišal napetost in s tem pretok)

sem pa zraven naročil še en 120mm ventilator NB-BlacksilentPRO PL-2, ta mi pa ni ugajal, ker se mi zdi preglasen tudi ko znižam napetost na 7v in ga bom najverjetneje poslal nazaj. tko da a mogoče ve kod še za kšne neslišne 120mm ventilatorje, pod 15€ (mika me da bi uzeu 120mm NB_multiframe, vendar stanejo mal več kot 20€, pa še dva bi potreboval tko da 40€ se mi zdi preveč)

radecan ::

glej...glede hlajenja oz. če hočeš tišino gresta vzporedno cena in tišina...če hočeš top izdelek, vzami kaj od noctue...imam tudi sam ventilator in ga moram pohvaliti, da dovaja veliko zraka in je praktično neslišen z l.n.a. ;)

lp
|Gigabyte p67a-d3-b3|Intel i5 2400|Sapphire radeon 6770 1gb vapor-x|
4gb dd3 a-data+4gb corsair 1600mhz ram|LC power Silent Giant v2.3 600w
|Ikonik Transform a10 ohišje|LG L1919S 19` Screen|Samsung 830 64gb

Tine:) ::

radecan je izjavil:

glej...glede hlajenja oz. če hočeš tišino gresta vzporedno cena in tišina...če hočeš top izdelek, vzami kaj od noctue...imam tudi sam ventilator in ga moram pohvaliti, da dovaja veliko zraka in je praktično neslišen z l.n.a. ;)

lp


ja meni se gre predvsem za tišino. no sej če tko pogledam dam enkrat mal več dnarja za hlajenje pa mam pol usej ze ene pet let mir.

ja sm tut sm mal raziskal o tej znamki noctue in morm rečt da sm kr navdušen. jo skor povsod hvaljo. a mogoce veš kje u sloveniji bi se dal te ventilatorje najceneje dubit (bi bil zlo hvaležen)
Lep pozdrav!
tine

radecan ::

Uradni uvoznik je dinokomp, imajo mislim da vse na zalogi in dostava je hitra ;)
|Gigabyte p67a-d3-b3|Intel i5 2400|Sapphire radeon 6770 1gb vapor-x|
4gb dd3 a-data+4gb corsair 1600mhz ram|LC power Silent Giant v2.3 600w
|Ikonik Transform a10 ohišje|LG L1919S 19` Screen|Samsung 830 64gb

Tine:) ::

hvala!
ja so tle 2-3 eure ceneje kot tm kot sm jst gledu. upam da majo možnost osebnega prevzema

Aston_11 ::

Če prav razumem, se na napajalniku zamenja ventilator s tišjim?

Tine:) ::

radecan je izjavil:

glej...glede hlajenja oz. če hočeš tišino gresta vzporedno cena in tišina...če hočeš top izdelek, vzami kaj od noctue...imam tudi sam ventilator in ga moram pohvaliti, da dovaja veliko zraka in je praktično neslišen z l.n.a. ;)

lp


ej ker model pa maš ti?
jst se odločam med NF-S12B FLX in NF-S12B ULN. kokr jst vidm je razlika samo v vrtljajih. verjetn se mi bol splača uzet flx pa uporabt U.L.N.A. adaptor pa bo pomoje glasnost skor enaka NF-S12B ULN. pa še pol mam tko razervo, da če bom kdaj rabu večji pretok-bom pač odstranu adapter

radecan ::

Vzami flx, zraven dobiš 2 adapterja...eden zmanjša na 600rpm, drugi pa na 900, slednjega uporabljam tudi sam in je zelo tih, pretok pa je še vedno kul ;)
|Gigabyte p67a-d3-b3|Intel i5 2400|Sapphire radeon 6770 1gb vapor-x|
4gb dd3 a-data+4gb corsair 1600mhz ram|LC power Silent Giant v2.3 600w
|Ikonik Transform a10 ohišje|LG L1919S 19` Screen|Samsung 830 64gb

Tine:) ::

ja verjetn bom res kr enga flx uzeu, če bom pa zadovolen bom pa pol kasneje še enga :)

Tine:) ::

ja no zdej mi je tatal občutno stišat računalnik. če dam ventilatorje na minimum, se kompa sploh ne sliši niti ponoči :)

se je pa zdej pojavla nova težava in sicer občasno iz kompa slišim nekakšno čudno brenčanje. Ni prv močno zna bit pa nadležno. Sem odpru kišto in ugotovu da prihaja iz napajalnika (lahko da je bilo to brenčanje že prej prisotno sam ga pač zaradi glasnosti ventilatorjev nisem slišal). sem napajalnik tut odpru pa s plastično palčko mal prtisku po kondenzatorjih in po transformatorju, da bi vidu če kej pomaga ampak se je brnenje vseno občasno pojavlo. Je pa to tko kšn dan brni sem ter tja, kšn dan je use mirno tko da res ne vem kaj bi lahko blo.

mogoče kšn predlog če se da kej narest da ustavm to brnenje ozirom ča kdo ve kaj bi blo lohk narobe?(drugač je napajalni star le kašn mesec in sem ga dubu zraven ohišja tko da je še v garanciji, ampak sem ga naročil iz tujine tko da ga za enkrat na servis ne mislim pošilat.

hvala za odgovore!

dejan1992 ::

lp,
Jest imam isto problem z brnjenjem ventilatorja. In sicer gre za LCpower Lc6550G, Silentpower, ventilator 14mm.
Ventilator je bil od začetka neverjetno tih, zdnja leta pa čedale bom glasan-zdej že brni(vrjetno so ležaji),nap. je star 5 let, spihoval sem ga redno.No zatu ga nameravam zamenat odločam se med:
-http://www.mimovrste.com/artikel/217013...
-http://www.sestavi.si/index.php/item/di... Operating Voltage Range 7~13.8 VDC
Rated Current 0.2 Max.Amp
Rated Power 2.4 Max.Watt
Rated Speed 1000ą100RPM
Airflow 87 Max.CFM
Noise Level 18.1 dBA
Net Weight 162 Gram
Connector Terminal Connector(3-pin plus 4-pin molex)
Imam pa doma tut ventilator isto silentpower od LC350 samo da je 12mm
Nevem pa kako kam nej prklopim nov vent., te dve veternice imajo 3-pinski prikluček, v napajalniku je pa 2-pinski kolkr jest vem, na matično pa raje nebi prikluču.
Kaj bi blo najbol da nardim?
hvala,lp

Tine:) ::

dejan1992 je izjavil:


Kaj bi blo najbol da nardim?


jst sm si naredu 2pin to 3pin adapter in rešu to težavo. pač od tastarga ventilatorja sm odrezu priključek in ga spojil z eno female 3pinsko vtičnico za ventilator, na katero sem pol priklopil novi ventilator ( na ta način ne rabiš rezat žic na novem ventilatorju - lahko pa tut če ti ni škoda)

Brane2 ::

Jak problem vent zamenjat.

SPloh pa tega večinoma niti ni treba, če stvar ujaše zadosti zgodaj. Vent spucasš, na brzino razdreš, ležaje pobrišeš s kakim alkoholom, nato podmažeš z mastjo in sestaviš. Vse skupaj 5 minut dela.

Stvar postane glasna, ko mazanja začne zmanjkovati. Če jo ujameš taprav čas, ti bo lahko še dolgo služila.

Če ne, bo os že razširila luknjo v puši in mazanje bo imelo bolj začasni učinek.

Dostikrat se prah zažre v plastiko in takrt se ga s ščetko ne da odstraniti do konca. Takrat lahko posamezne dele ( ne venta v celoti ! ) opereš s kakim pralnim sredstvom in prekrtačiš, da bo plastika kot nova. Nato vse skupaj dobro izpereš v vodi, da odstraniš sledi čistila, nato pa dobro otreseš, odcediš in prepihaš, da se voda odstrani in/ali izhlapi.
On the journey of life, I chose the psycho path.

nightbird ::

tudi jaz se bom verjetno lotil zamenjave ventilatorja v napajalniku. kateri bo primeren za LC 5550 v2?

http://www.mimovrste.com/artikel/240002... sem skoraj 100% da gre za tole stvar.

torej, da se bo zagnal ob zagonu in bo primerno opravljal svojo nalogo. pomembna je glasnost ventilatorja!

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Primerjava: Ventilator Noctua NF-S12A vs NF-A12x15

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
5689 (558) dolenc
»

ventilatorji (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
556090 (4966) Pro_moted
»

Po dolgem času nov test ventilatorjev na Silent PC Review (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Hlajenje in navijanje
6012255 (8399) BladE_
»

Ventilatorji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10516072 (13741) IvoJan
»

Silent Comp

Oddelek: Kaj kupiti
212587 (1925) knap

Več podobnih tem