» »

Težave - Windows 7

Težave - Windows 7

einstein :P ::

Danes sem zjutraj vklopil podaljšek v vtikač in računalnik se je kar sam startal. (ponavadi moram vedno gumb pritisniti)
to se mi je na tem računalniku zgodilo prvič. potem pa se je pokazalo neko opozorilo, da bo mogoče treba zamenjati baterijo na matični plošči, pa še neka sporočila: ACHI BIOS not installed, 162-system options not set, your system configuration has
changed since your last boot (addition of hard drive, etc.) or loss power to the real time Clock has occured. The real time clock will lose power if the onboard battery is not functioning correctly. Pressing F1 will record the new configuration if
this message persists, you may need to replace the onboard battery.

The following configuration options were automatic updated:
Memory: 4096 MB
CD - ROM: LITE-ON DVDRW SHM 165H6S
Disk: 500 GB WD Ext HDD 1021
CMOS checksum invalid, default values loaded


In tako dalje, potem sem pritisnil F1 in se je restartal in mi ponujal, da normalno zaženem ali pa, da obnovim sistem.
pa sem ga obnovil in še ne vem kaj vse poskusil pa tudi, če dam start win. normally se mi zašteka pri tisti vrteči se ikonci od windowsa(ravno nekje na pol obrata se ikonca ustavi oz. se ne sestavi do konca) in se kar restarta, potem pa mi spet ponuja start normally in system recovery.

računalnik je rabljen, in še v garanciji ampak dvomim, da je kriv računalnik, po mojem se je pri windowsu nekaj zaštekalo.
tako da če kdo kaj ve kaj bi še lahko naredil razen na novo instaliranje windowsa potem hvala za odgovor. (WINDOWS JE INSTALIRAN KOMAJ PRIBL. 15 DNI)

Hvala za odgovore

L.p., einstein400

sese12 ::

Napako si naredil, ko si dal obnovitev, moral ni dati normal

einstein :P ::

o zdaj bo pa verjetno treba šeenkrat inštalirat:O

vseeno hvala.

a res ni druge rešitve več kot šeenkrat instalacija?

Zgodovina sprememb…

Robi :P ::

probaj dati disk od win7 not pa namseto da stisneš install windows stisni repair your computer pa pusti da ti ga mogoče poštima meni je že enkrat tako rešilo da nisem rabil na novo nalagat...;)

einstein :P ::

hvala za odgovor ampak je to problem, ker nimam cd-ja, ker mi je windows instaliral en računalničar, ki ga poznam,
kar pomeni, da moram računalnik nesti k njemu ampat to pa sedaj med prazniki ne morem.
ja kot kaže bom moral nesti po novem letu k njemu, drugega ne vem, probal sem že z obnovitvenimi točkami, raznimi pregledi
diska in nakoncu še celo system image recovery pa ni šlo. pa še, če mogoče kdo ve ali je treba v roku 30-ih dni registrirati
win. 7, ker se mi je to sporočilo tudi vsak dan prikazovalo ali se samo registrira?

L.p.

Robi :P ::

einstein :P je izjavil:

hvala za odgovor ampak je to problem, ker nimam cd-ja, ker mi je windows instaliral en računalničar, ki ga poznam,
kar pomeni, da moram računalnik nesti k njemu ampat to pa sedaj med prazniki ne morem.
ja kot kaže bom moral nesti po novem letu k njemu, drugega ne vem, probal sem že z obnovitvenimi točkami, raznimi pregledi
diska in nakoncu še celo system image recovery pa ni šlo. pa še, če mogoče kdo ve ali je treba v roku 30-ih dni registrirati
win. 7, ker se mi je to sporočilo tudi vsak dan prikazovalo ali se samo registrira?

L.p.

če je windows piratski se ti naredi črn zaslon in ti pove da so bile z aktiviranjem težave... Če imaš org sam klikneš aktiviraj in se windows sam aktivira preko interneta P.s. za aktivacijo imaš 30 dni časa

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Robi :P ()

einstein :P ::

ok, hvala :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Restore boot manegerja

Oddelek: Pomoč in nasveti
61285 (1146) twom
»

Real Time backup iz SSD na HDD

Oddelek: Programska oprema
161069 (686) Jst
»

Fifa 11 PC nextgen (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
578130 (6218) arozma
»

računalnik se ne boota

Oddelek: Strojna oprema
8999 (898) IvoJan
»

Težave z grafično kartico Radeon 9800 Pro

Oddelek: Pomoč in nasveti
51626 (1508) DominusSLO

Več podobnih tem