» »

Težave z grafično kartico Radeon 9800 Pro

Težave z grafično kartico Radeon 9800 Pro

Jurkos ::

Težave z grafično kartico ATI RADEON All-In-Wonder 9800 Pro

Windows XP - Service Pack 2 + Framework
Pc: AMD Athlon 3000+ 64bit
Matična: Biostar Nf4sta9t-a02 (TForce4) - (Internal On-board Slots and Connectors: 1 Xtreme Graphic slot)
Grafična kartica: PowerColor AIW 9800 Pro - ALL-IN-WONDER (128MB, Video In, AGP 8x, Tv-Tuner, DVI-I)
Napajalc: 550W

Pred kratkim sem kupil novo strojno opremo z namenon, da lahko ohranim grafično kartico ATI Radeon 9800 Pro. Prodajalec je trdil na 3D Mark 2001 testih, da Biostarjeva matična plošča podpira tako grafično kartico! Ko sem prišew domow sm najprej inštaliru WinXP, nato naložil Biostarjeve driverje iz Cd-ja, potem pa še driverje za ATI Radeon 9800 Pro All-In-Wonder - Catalyst 5.10 WinXP, nato restartal WinXP. Po prvem restartu in po prijavi v windowse se mi vse ustavi - resetiram in pridem normalno v WinXP. V SmartGart opciji zasledim da je vse OFF (AGP Speed, Fast Write, Current Status). Zaženem še v startu pod Run/SMARTGART - (advanced SMARTGARTtw) - in vidim da je vse OFF (AGP Setting, PCI Setting), obkljukam ali pa dam retest, vse na ON in dam OK, Restart! Ob Prijavi v WinXP po nekja sekundah nazaj zablokira Pc- Po resetiranju dobim nazaj vse OFF!! Prav tako po različnih poskusih v Basic AGP Setting, se mi ponavlja isto! Poskusil sem naložiti Omega Driverje za ATI Radeon 9800, in se mi je skozi ponavlajla ista zadeva! Poskusil sem prav tako v Biosih pogledat če obstaja kaka opcija za AGP ali PCI, kar sem dobil je bilo to pod PnP and PCI Configuration:

Init Display First
With systems that have multiple video cards, this option determines whether the
primary display uses a PCI Slot or an AGP Slot.
The Choices: PCI Slot (default), AGP.

Reset Configuration Data
Resources Controlled By
IRQ Resources
PCI / VGA Palette Snoop
Maximum Payload Size

V Priročniku matične plošče pa sem zaslediw samo to rešitev:
Xtreme Graphics Port Slot :
This XGP (Xtreme Graphics Port) slot is a special design that only supports compatible AGP VGA cards.
To install the system with an add-on AGP VGA card, please make sure to install the driver of add-on AGP VGA card before onboard VGA driver installation. If the onboard VGA driver has already been installed before you install the add-on AGP VGA card, the system will automatically set the onboard VGA as the primary graphics adapter.
For the onboard VGA driver can't be removed completely, and to solve this problem, please following the steps below

Disable onboard VGA utility under the operating system, and reboot PC. After PC restarts, the system will automatically set the AGP VGA card as the graphics adapter.
Or

Re-install your operating system to ensure the AGP VGA card function can be used.

ISKAW SEM TALE VGA UTILITY, VENDAR NISM NAŠEL NIČESAR POD DEVICE MANAGER

Če mi kdo upa pomagat, bi prosil za ustrezno rešitev, v vsakem primeru pa Hvala !!!
Ati Always sucks

Jurkos ::

Problem rešen, matična plošča BIOSTAR - z XGP-jem NE!!!! poddpira grafične kartice ATI Radeon ALL-IN-WONDER 9800 PRO!!!!!!!!!

Matično ploščo sem daw zamenjat, prodajalec se je odločil za Gigabyte K8NSC-939
Ati Always sucks

Athlon 64 ::

Ati Always sucks

Zakaj pa potem kupiš Ati?
Sempron 2800, 512 rama, ASRock, radeon 9550 na AGP 8x.

Jurkos ::

Ja kupu sem ker nism vedu še da zadeva sucks, zdaj pa vem da nebom več mew opravka z ati-jevimi grafičnimi karticami opravka, ker vsebujejo preveč gnilih reči ! Te gnile reči opazi slej ko prej vsak, ki se v to grafiko malo globlje spusti !!!:D :D :D
Ati Always sucks

Fury ::

LOL kreten... XGP ni mel nic veze pr tem a ne?

DominusSLO ::

Ati je zakon, nvidia tudi... če pa je folk nesposoben in povrhu kupuje biostar plate kr nej ima probleme.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica - AGP ! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13412251 (10623) ThomasSGS
»

POMOC PROSIM Sapphire ATI Radeon VAPOR-X HD 5770 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
575055 (4612) Xserces
»

Video onboard + agp vga ne delujeta hkrati

Oddelek: Strojna oprema
151649 (1408) ender
»

Disable VGA

Oddelek: Zvok in slika
201082 (1082) d3n!5
»

Katero grafično kartico naj kupim? Ne kupovat Nvidie 7600gs!

Oddelek: Kaj kupiti
412382 (1596) Raffaello

Več podobnih tem