» »

The Hobbit

The Hobbit

Lonsarg ::

No, ne bi zdaj o tem, kateri je boljši, ker je to zelo subjektivno. Ampak Hobit je veliko bolj otroški od Lotra, oziroma mogoče boljša beseda bi bila pravljičen, medtem ko lotr je bolj temačen. Lotr je tudi veliko bolj epski(na dolgo in predvsem zelo z globokimi mislimi o vsem), hobit pa akcijski. Nekateri ljudje pač rabijo akcijo in ob epskih filmih zaspijo, meni osebno pa je epskost samo druga beseda za "noro dobro".

Vglavnem mnogo fani lotra smo hoteli še več istega, epskosti in ne akcije, zato morda pač določen letdown. Ampak če pogledam Hobita kot samostojen film in ne naslednih lotra gre seveda za enega boljših filmov tega časa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

SuperVeloce ::

Primerjava filmov je dejansko podobna knjigam. The Hobbit je bolj otroški, LOTR bolj zrel, temačen in dejansko malo težji za brat (ciljam na Tolkienov stil pisanja).

oo7 ::

Men osebno sta LOTR in Hobbit odlična filma.
Ko bodo posneli zadnji del Hobbita kaj potem lahko naredijo še kako triologijo iz te zvrsrti to boste najbrž vedeli tisti, ki ste brali knjige koliko je še materjala:)

BladE_ ::

Če se ne motim je materiala še dosti ampak ali je to možno spraviti na "platno" je pa drugo...
Akcija - Reakcija

oo7 ::

BladE_ je izjavil:

Če se ne motim je materiala še dosti ampak ali je to možno spraviti na "platno" je pa drugo...


Zakaj pa ne bi bilo možno?:) O čem se pa gre?

cebelar123 ::

Hurinova otroka lahko spravijo na platno z lahkoto pa še dosti bolj LOTRju je podoben po temačnosti oz še bolj temačna zgodba je.

oo7 ::

cebelar123 je izjavil:

Hurinova otroka lahko spravijo na platno z lahkoto pa še dosti bolj LOTRju je podoben po temačnosti oz še bolj temačna zgodba je.


Potem bo pa mogoče spet čez kakih 10 let nova triologija.

oo7 ::

The Hobbit: The Battle of the Five Armies Official Trailer #1


:)

FTad ::

Videti je, da bo spet ena epic bitka. Jasno mi pa ni, kdo bo koga, kdo je proti komu, ker ne poznam vsebine knjig :)

Smrekar1 ::

FTad je izjavil:

Videti je, da bo spet ena epic bitka. Jasno mi pa ni, kdo bo koga, kdo je proti komu, ker ne poznam vsebine knjig :)


Gozdni vilinci, škratje iz Železnega gorovja, škratje iz Gore, ljudje iz Laketown-a (mesta ki smo ga videli v drugem delu) in goblini (orki).

V knjigi je bitka opisana v nekako odstavkih, mogoče 300 besed.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Riff ::

potem bo tole spet super zakluček te triologije ker bo bitka 5 ih vojsk, kot mi bi je bil zakjluček Gospodarja prstanov tretji del res nepozabn

yayo ::

In čez 12 mesecev Director's Cut z dodane pol ure posnetkov, ki so jih sedaj izrezali, da bi nam lahko isto robo kasneje še enkrat prodali...

D3m ::

yayo je izjavil:

In čez 12 mesecev Director's Cut z dodane pol ure posnetkov, ki so jih sedaj izrezali, da bi nam lahko isto robo kasneje še enkrat prodali...


Povlečeš iz travnika. Recimo ta mesec je prišel extended edition Desolation of Smaug.
|HP EliteBook|R5 6650U|

oo7 ::

Terminathor ::

To je to. Včeraj sem si ogledal film. Vsekakor najboljši del serije. Enako kot v Lotr. Kjer je zadnji del bil epski.

Res se splača ogledat 3D. Ker boji so res noro dobri.

A bo P.J. snemal tudi Silmarilliona? Ker je bilo na koncu filma kar bad, ko veš da je konec....

Kurzweil ::

Čakaj to si šel v kino danes okrog 15h? Zanimivo, da bo v ZDA šele 17. decembra.

Kar se Silmarilliona tiče je knjiga res tak balast oz. po eni strani enciklopedija, po drugi pa težko branje, predvsem zaradi miljardo vseh imen, krajev v tako kratkem delu. Jaz bi imel raje res kakovostno izvedbo s strani HBOja, torej serijo kvalitete Game of Thrones, traja dlje in karakterji imajo dušo :)

edit: vidim, da je bila pri nas premiera že včeraj. Zanimiva je tudi na Rotten tomatos ocena kritikov, ki je zelo nizka in zelo visoka ocena običajnih gledalcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

mihco ::

Kurzweil je izjavil:

Čakaj to si šel v kino danes okrog 15h? Zanimivo, da bo v ZDA šele 17. decembra.

premiera je bila v cineplexih po slo 11.12. ob 00.01

cebelar123 ::

Nevem jaz sem hotel iti gledat Hobita 3 , čeprav sta me pri in drugi del razaočarala ampak ob opisih ljudi, ki so gledali sem ugotovil, da vsi ki so bili polnolnoletni včasu LODR-a enostavno ne prebavijo tega. Sploh pa ne tretjega dela. Tako da bom spustil tale film.

Kaj se pa tiče nadljnih filmov jih pa nebojo več snemali saj Tolkien grupa ne dovoli več snemanja.

Lonsarg ::

Mogoče poenostavljam, ampak jaz obožujem LOTR in obožujem risanke, tudi kake res neresne. Tak da ne dovolte da vam drugi govorijo, če imate radi in LOTRa in risanke, potem nekako imaš tudi Hobita. Nivo je daleč od LOTRA, kar zna tistim z visokim pričakovanji pokvarit veselje. Ne ker je slabo, ampak ker visoka pričakovanja povzročijo, da človek ne uživa čeprav bi brez pričakovanj zelo.

Zame je blo torej pri prvem filmu prve pol ure šok, ko pa prideš k sebi in stvar nehaš z LOTRom povezovat je pa čisto zakon zadeva. Čisto na nivoju Ice Aga, ki je mimogrede ena najboljših animacij. Pri tretjem pač vem da bo isto kot prve dva z več boja in ker jaz boje obožujem(najboljši del LOTRA, za zgodbo sem namreč itak že knjigo bral) me ni prav nič strah, da ne bi užival. Sploh ker bom prvič gledal 48FPS tehniko(Cineplex čimprej izpolni svojo obljubo o prihodu v LJ).

Kurzweil ::

D3m ::

cebelar123 je izjavil:

Nevem jaz sem hotel iti gledat Hobita 3 , čeprav sta me pri in drugi del razaočarala ampak ob opisih ljudi, ki so gledali sem ugotovil, da vsi ki so bili polnolnoletni včasu LODR-a enostavno ne prebavijo tega. Sploh pa ne tretjega dela. Tako da bom spustil tale film.

Kaj se pa tiče nadljnih filmov jih pa nebojo več snemali saj Tolkien grupa ne dovoli več snemanja.


Kurc jih gleda...dol iz Bleda.
|HP EliteBook|R5 6650U|

BorutK-73 ::

Čas za unsubscribe te teme. Bo preveč spoilerjev od zdaj naprej.

rdecaluc ::

Super film :D. Vidu v Cankarju danes.
Est modus in rebus. ,typos

b00mer ::

Pravkar iz kina...zelo zelo zadovljen!

D3m ::

Jaz grem v nedeljo. V kino domžale.
|HP EliteBook|R5 6650U|

kuglvinkl ::

Kurzweil je izjavil:

Tole je pa kr posrečeno:

Stephen Colbert interviews Smaug from 'The Hobbit'


zelo v redu :)
Your focus determines your reallity

bambam20 ::

Pravkar iz kina.

Glede, da sem že vnaprej vedel kako se bo zadeva končala me ni nič impresioniralo ( no, skoraj nič, da ne bom tako hladen. LJubezen med vilinko in škratom je zanimiva. In seveda tudi sporočilo, zakaj prava ljubezen boli ):) Tretji del je soliden in vsebuje veliko bojevanja.


Osebno mi je drugi del najboljši v trilogiji.

Kaj rečt.

Škoda, da je zadeva zdaj dokončno zaključena in, da se ni po LOTR_u odvila še kakšna pustolovščina.

Materijala je po moje še kar nekaj. Če ne drugega je tukaj še Legolas, pa Gimli in seveda Aragorn. Tako, da bi lahko posneli še kaj, ampak je bilo že omenjeno, da se ne sme.

Aramis ::

Tako, da bi lahko posneli še kaj, ampak je bilo že omenjeno, da se ne sme.


ne sme? tole je fake potem?
http://www.eyeofthetiber.com/2014/10/07...

D3m ::

Jup. Fake.
|HP EliteBook|R5 6650U|

cebelar123 ::

Tukaj je bistvo spora:

Like many quarrels in Hollywood, the Tolkien/Warner Bros. spat can be narrowed down to an argument about money. Part of the author's estate's contract with the film studio said that a percentage of the profits from any adaptation of Tolkien's work would go back to them, and it became a bit of a controversy following the release of The Lord of The Rings trilogy. The three movies made a reported $2.9 billion at the global box office, but when those box office totals were combined with project's expenses, the studio claimed that the movie didn't make a profit - thus reportedly shortchanging the Tolkien estate...

Seveda se pri Hobbitu vse ponavlja.

Celoten članek:
http://www.cinemablend.com/new/Here-Why...

SuperVeloce ::

movie didn't make a profit

lol. noben movie nima 2,9 miljarde budgeta pred snemanjem... nikoli nebi bil posnet.

WarpedGone ::

The three movies made a reported $2.9 billion at the global box office

Stroški predvajanja filma po svetu se nikoli ne štejejo v budget filma pred snemanjem.
Je pa tole itak da shoddy bussines...
Na sodišče in iztožit glavnico, obresti in še odškodnino za poskus prevare.
Zbogom in hvala za vse ribe

D3m ::

Budget: $281 million (lahko varira)
Box office: $2,917,506,956

The Lord of the Rings %28film series%29 @ Wikipedia
|HP EliteBook|R5 6650U|

Aar2rk ::

Nekje na eni Wiki strani, verjetno Hobbit (film) tudi piše, da je Tolkien estate že tožil studio in da so prišli do dogovora, če se prav spomnim, so jim plačali 27M funtov. Linka pa zdajle ne grem iskat.

D3m ::

Nič. Zdaj pa čakanje na Silmarillion.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Aramis ::

A kdo mogoče, ali je cineplexx strani bug, ali pa se ne znajdem, da petka in sobote v tem tednu ni na sporedu?
http://www.cineplexx.si/main-navigation...

D3m ::

Pa res. Hmmmm očitno imajo samo za en dan ali dva v naprej spored.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

bambam20 ::

Aramis je izjavil:

A kdo mogoče, ali je cineplexx strani bug, ali pa se ne znajdem, da petka in sobote v tem tednu ni na sporedu?
http://www.cineplexx.si/main-navigation...



Hmmm.. To more biti nekakšen bug. Za Celje mi normalno prikaže spored za petek in soboto , medtem ko mi v drugih cinepexxovih centrih kaže, da ta dva dni v tem tednu ni predstav?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

newone ::

SORRY za tole vprašanje ampak nisem še gledal nobenega dela in me zanima ali naj prvo pogledam LOTR ali HOBBITA ?

D3m ::

Najprej Hobita potlej pa LOTR. Čez čas bo pa verjetno The Children of Húrin ;).
|HP EliteBook|R5 6650U|

sheeshkar ::

newone je izjavil:

SORRY za tole vprašanje ampak nisem še gledal nobenega dela in me zanima ali naj prvo pogledam LOTR ali HOBBITA ?

Nima veze, vsaka trilogija ima svojo zgodbo (se pa Hobbit dogaja nekaj desetletij pred LOTR). Moraš pa vedeti, da je LOTR veliko boljši (Hobbit ni slab, ampak LOTR je preprosto boljši na vseh nivojih) - v kolikor boš najprej gledal Hobbita in ti ne bo všeč, naj te to ne odvrne od LOTR.

Phantomeye ::

Hobbit na kratko:

CGI overload, fanservice (legolas, ki ga v knjigi ni), prizori, ki so sami seb v namen in ne pripomorejo k zgodbi (filler, razvlečenost filma), holivudska romanca, ki je v knjigi ni.

Dejansko sem dobil filling, sploh, ker sem gledal v 48 fps, da ne gre za film, ampak za računalniško igro. Prizori so bili cut scenes, boji pa igralni del (tud kamera se je tako obnašala).

Če bi bil gospodar prstanov posnet zdaj, bi sigurno trajal 6 delov.

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

sheeshkar je izjavil:

newone je izjavil:

SORRY za tole vprašanje ampak nisem še gledal nobenega dela in me zanima ali naj prvo pogledam LOTR ali HOBBITA ?

Nima veze, vsaka trilogija ima svojo zgodbo (se pa Hobbit dogaja nekaj desetletij pred LOTR). Moraš pa vedeti, da je LOTR veliko boljši (Hobbit ni slab, ampak LOTR je preprosto boljši na vseh nivojih) - v kolikor boš najprej gledal Hobbita in ti ne bo všeč, naj te to ne odvrne od LOTR.



V čem je LOTR toliko boljši od Hobbita.. Pa naštej mi par res dobrih primerov, ker men je LOTR dobesedno slabši, ker vsebuje preveč bojevanja. To bi še verjetno pojedel, če bi bil najstnik ampak v trilogiji je polovica vsega samo bojevanje. Ne, hvala.

Zgodbovno pa tudi ni tak presežek, da lahko napišeš, da je Hobbit pa slabši. Ravno Hobbit ima za mene veliko boljšo in logično zgodbo.

sheeshkar ::

bambam20 je izjavil:

sheeshkar je izjavil:

newone je izjavil:

SORRY za tole vprašanje ampak nisem še gledal nobenega dela in me zanima ali naj prvo pogledam LOTR ali HOBBITA ?

Nima veze, vsaka trilogija ima svojo zgodbo (se pa Hobbit dogaja nekaj desetletij pred LOTR). Moraš pa vedeti, da je LOTR veliko boljši (Hobbit ni slab, ampak LOTR je preprosto boljši na vseh nivojih) - v kolikor boš najprej gledal Hobbita in ti ne bo všeč, naj te to ne odvrne od LOTR.



V čem je LOTR toliko boljši od Hobbita.. Pa naštej mi par res dobrih primerov, ker men je LOTR dobesedno slabši, ker vsebuje preveč bojevanja. To bi še verjetno pojedel, če bi bil najstnik ampak v trilogiji je polovica vsega samo bojevanje. Ne, hvala.

Zgodbovno pa tudi ni tak presežek, da lahko napišeš, da je Hobbit pa slabši. Ravno Hobbit ima za mene veliko boljšo in logično zgodbo.

Hobbit je (meni osebno, ker to je stvar okusa) slabši zato, ker so relativno kratko zgodbo razvlekli na vse mogoče načine. Vanjo so vpletli like, ki jih v knjigi sploh ni in brezvezne romance, ki v ničemer ne izboljšajo zgodbe (in kradejo pozornost od likov, ki so za zgodbo veliko pomembnejši - rezultat tega je prevelika enoplastnost nekaterih pomembnih likov). To so razvlekli na 3 zelo dolge filme, čeprav je dejanskega materiala iz knjige dovolj za največ 2 filma (povsem obratno od LOTR). Tudi samo igranje in režija je na nižji ravni od LOTR, veliko scen (še posebej čustvenih) je v Hobbitu ali preveč pocukranih ali pa preveč hladnih. CGI je v nekaterih scenah preveč podoben videoigrici, kar je presenetljivo, glede na to, da so to snemali 10 let po LOTRu, ki je znan po vrhunskih efektih. Kar se pa tiče bojevanja, bitke so del obeh zgodb in so dejansko pomembne. Zanimivo pa, da te ne moti dejstvo, da je tretji del Hobbita praktično ena sama bitka (kar se v LOTRu ne zgodi, tam ima vsak del neko bitko, ki pa ne zavzame 2 tretjini filma). LOTR ima torej boljši CGI, bolj koherentno zgodbo (ki je precej zvesta knjigam), veliko boljši razvoj likov (Gollum, Aragorn, Frodo - v Hobbitu jim nihče ne pride niti blizu), boljše negativce (Saruman, Sauron, Uruk-hai, Nazguli, itd.) in boljšo režijo ter igranje. Ne pravim, da je Hobbit slaba trilogija ali da v njem ne najdemo dobrih predstav igralcev in odličnih prizorov, sploh ne. Meni ni žal, da sem vse 3 filme pogledal v kinu in morda jih bom v prihodnosti še kdaj. Vendar LOTR bo čez 50 let še vedno klasika, Hobbit pa v njegovi senci (kot recimo 3. del Botra, ki nikakor ne doseže prvih dveh delov, a je kljub temu dober film).

SuperVeloce ::

Jaz sem še takrat, kot smo hodili LOTR v kino gledat, večkrat razmišljal kako so te knjige (sploh druga in tretja) veliko bolj movie material, kot hobbit. Pa še vseeno je kar spuščenega iz filmov. Za Hobbita sem upal na film, nikoli si pa nisem predstavljal trilogije za izžemanje denarja... Sem pa ob objavi informacij, da so scenarij pisali po zapiskih za nikoli dokončan razširjen ponatis (ki bi naj zgodbo hobbita updejtal oz. bolj prepletel z LOTR), upal da bodo sedaj z večjo količino materiala lahko uporabili kar je za v film in spustili, kar paše samo v knjigo... pa se mi zdi da jim to ni ratalo najbolj. So 3 deli preveč.

Dejstvo je, da za razliko od LOTR nisem nikoli imel potrebe po večkratnem ponovnem gledanju in tudi večina kolegov, ki so brali tolkiena, so nekje na istem. Pa nihče od nas ni imel hudih pričakovanj, pa tudi filmi so nam vredu. Če bi bili filmi časovno zamenjani, dvomim da bi bilo kaj drugače. Ta bolj cartoonish CGI me ne moti (kar sicer prispevajo tudi digitalne visokoresolucijske kamere na 48fps), itak je tudi knjiga bolj silly in manj temačna. Film pa potem posledično izpade bolj plehek, sploh če se še kakšen cheezy filler doda

Phantomeye ::

Problem je, da hobbit ni epska pripoved, pa so iz tega skušal posnet epiko v 3 delih. In zato je trpela zgodba. In če tudi je bilo veliko bojevanja v Lotru, so bitke imele namen, nek impact na zgodbo. Pri hobbitu je 3/4 bojevanj bilo tam, da so nabili tiste 2 uri in pol.


Sej hobbit ni slab film, ampak vseeno pod pričakovanji. Jaz sem se ujel, da večino pozornosti posvečam efektom in ne dogajanju, ker vsebine skoraj ni bilo.

(upam pa reč, da je Martin Freeman daleč boljši hobbit kot Elijah Wood.)

SuperVeloce ::

Ja Freeman ga je res dobro upodobil, takšen lik kot bi si ga gledalec LOTRa predstavljal po scenah starčka v prvem delu.

Aar2rk ::

sheeshkar, Phantomeye, SuperVeloce, po pogledanih prvih dveh delih se zelo strinjam z vašimi posti glede zgodbe, hollywooda,...
Zdaj pa še vprašanje, kako je gledati 48fps? Ker me kar resno skrbi in cincam, na katero predstavo iti. HFR in 3D vidim da sta itak neločjiva. Se pravi navaden 2D 24fps ali vsa tehnika na kupu, pa čeprav zgleda kot nova televizija z vklopljenimi vsemi (nepotrebnimi) funkcijami?

In zdaj ko sem omenil tehniko, a kdo ve, ali imajo v katerem Slo Cineplexxu Dolby Atmos? Avstrijci vidim, da so ga že namontirali nekje, za Slovenijo pa Google ne ponuja zadetkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aar2rk ()

D3m ::

Mi smo v Domžalah gledali Hobita v HFR brez 3D.
|HP EliteBook|R5 6650U|

bambam20 ::

Aar2rk je izjavil:


Zdaj pa še vprašanje, kako je gledati 48fps? Ker me kar resno skrbi in cincam, na katero predstavo iti. HFR in 3D vidim da sta itak neločjiva. Se pravi navaden 2D 24fps ali vsa tehnika na kupu, pa čeprav zgleda kot nova televizija z vklopljenimi vsemi (nepotrebnimi) funkcijami?


Sam sem ravno zaradi tega, ker določeni pizdijo čez HRF-fom šel gledat v 2D in sem bil zadovoljen. Ti pa po želji.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Warcraft (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
20251093 (35262) Jerry000
»

YouTube podpira 60 sličic na sekundo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
10028470 (24936) m0LN4r
»

Filmi s 60 fps? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7918654 (16811) Tarzan
»

Gospodar prstanov - Konec ??

Oddelek: Sedem umetnosti
376941 (4947) Tear_DR0P

Več podobnih tem