» »

The Hobbit

The Hobbit

Nikec3 ::

Ravno pogledal. Precej dober, počasen film. Pustolovski v pravem pomenu besede. Imam srečo, da me počasen tempo ne moti, ker je film kar precej razvlečen. Drugače pa ni nobena mojstrovina.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

miraldi ::

YTudi jaz sem ga ravno pogledal. Dvorana itak nabsana do zadnjepa sedeža. Film je res počasnega tempa vendar se mi vseeno ni vlekel.
Film je kar vredu vendar ima na imdb previsoko oceno. Jaz mu dam slabo 7.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

M-XXXX ::

2D ali 3D kaj priporočate?

Onlyx ::

Glede na zadnje kritike, sem pričakoval slabši film, pa morm rečt, da je čist okej. Lahko potegneš veliko vzporednic z LOTR-om. Sploh druga polovica filma se mi zdi, da je boljša, ker je več dogajanja in tako nekatere predolge (razvlečene) scene ne pridejo toliko do izraza. Mogoče manjka filmu več globine in epskosti. Skratka nič novega s strani Jacksona, mogoče le malo več humorja. Se mi pa zdi, da bosta 2ka in 3ka še boljši. (upam)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Onlyx ()

D3m ::

Dober film :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Izi ::

Onlyx je izjavil:

Lahko potegneš veliko vzporednic z LOTR-om.

To je bistvo. Jackson je opazno razširil zgodbo "The Hobbit", ki je v knjigi bila, roko na srce, precej otroška in nič kaj dorasla LOTR. Jackson je naredil precej bolj podrobno zgodbo kot je originalna in poskrbel, da se vsi dogodki ujemajo z LOTR in tretji del se bo menda direkt nadaljeval v LOTR. Tako da gre sedaj za eno veliko združeno zgodbo šestih filmov, ki vsi skupaj trajajo preko 20 ur.
Redko se zgodi, da je film boljši in bolj obsežen od knjige. Tukaj brez dvoma je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Arto ::

A se pri nas tudi vrti v 48fps tehnologiji?

black ice ::

Arto je izjavil:

A se pri nas tudi vrti v 48fps tehnologiji?

Močno dvomim.

Izi ::

Arto je izjavil:

A se pri nas tudi vrti v 48fps tehnologiji?

Ne, kje pa. Nimamo tehnologije.
Tudi v tujini bodo 48 fps verzijo vrteli samo v parih kinematografih, še vse največje svetovne prestolnice ne bodo imele te verzije.
Pa še v tistih parih kinematografih na svetu, kjer so predvajali v 48 fps so tehnologijo precej negativno oziroma mešano sprejeli. Nič kaj navdušenja ni bilo videti, bilo pa je precej kritik, ki so vsaj meni bolj zvenele kot predsodki, o preveliki ostrini in pomanjkanju občutka, da gledaš film.
In kot sem predvideval se 48 fps uporablja SAMO za 3D verzijo. 2D verzije niso nikjer predvajali v 48 fps in jo menda tudi ne nameravajo. Vsaj jaz nisem nič zasledil o tem.

black ice ::

Izi je izjavil:

Nič kaj navdušenja ni bilo videti, bilo pa je precej kritik, ki so vsaj meni bolj zvenele kot predsodki, o preveliki ostrini in pomanjkanju občutka, da gledaš film.

Zanimive kritike. ;((

Izi ::

HFR movie list:

2012
The Hobbit: An Unexpected Journey (dir. Peter Jackson)

2013
The Hobbit: The Desolation of Smaug (dir. Peter Jackson) (December 13)

2014
The Hobbit: There and Back Again (dir. Peter Jackson) (July 18)
X-Men: Days of Future Past (rumored for HFR 3D) (dir. Bryan Singer) (July 18)

2016
Avatar 2 (dir. James Cameron) (likely to shoot at 60 fps)

2017
Avatar 3 (dir. James Cameron) (likely to shoot at 60 fps)

2020+:
Battle Angel (possible trilogy) (dir. James Cameron) (likely to shoot at 60 fps)

Evo, menda celoten spisek HFR filmov za prihodnje, ki je hudo kratek. Še bolj zanimivo je, da je 48 fps kot kaže samo prehodna zadeva in bodo že Avatar 2 in naprej snemali v 60 fps.
Je pa problem, da zaradi teh par filmov kinematografi verjetno ne bodo šli v nabavo potrebnih aparatur za predvajanje in bo spisek kinematografov, ki bodo vrteli te HFR verzije še bolj kratek kot bo spisek filmov.
Razen seveda če se ne bodo tudi drugi režiserji poleg Jacksona in Camerona opogumili in šli na nove tehnologije. Cameronov pogum me še posebej čudi glede na to, da je njegova firma za posebne učinke pred kratkim bankrotirala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

PARTyZAN ::

Film si lahko pri 48fps pogledaš v avstrijskem imax kinu.

dr.Akula ::

A imajo tudi sinhronizacijo? ;((
ni podatka

Riff ::

zakon tale del, komaj čakam naslednjega :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()

VoidRay ::

A pri nas je 24fps? Sploh nerazumem,kako so filmi bolj tekoči? Sej pa ja niso laggal.

Nikec3 ::

VoidRay je izjavil:

A pri nas je 24fps? Sploh nerazumem,kako so filmi bolj tekoči? Sej pa ja niso laggal.

So laggali, ampak si se v 50 letih (recimo) modernega filma lagganja že navadil.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

VoidRay ::

Potem bv gledat 48fps,ker če bojo še par let ostali filmi v 24fps se bom težko navadil.

BladE_ ::

Meni so vsi LOTR deli top... nekaj česar se enostavno ne naveličam in sem že parkrat pogledal vse(Hobbita samo enkrat) pa vem, da jih bom še enkrat...

Tole je super...


Iz Hobbita pa tale zadeva zmaga
Akcija - Reakcija

opeter ::

Sploh tale nova glavna tema na osnovi Misty Mountains je fantastična (užival sem prav vsak trenutek, ko se je kje dalo slišati kakšen delček tega) ... pa vesel sem, da so ohranili glasbene elemente iz "prejšnje" LotR trilogije.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

T-Majo ::

Meni je bil film odličen, mogoče me moti včasih malo preveč humorja za ta žanr.
Se mi zdi, da je ta (včasih skoraj malo posilen humor) ubil epski del filma.

Film se mi ni zdel tako mogočen, kot LOTR. Tudi liki niso tako dobro dodelani, kot pri LOTR - mislim, da bi si težje zapolnil vsakega po ogledu.

Pri LOTR so bolj dodelini (Kralj, Legolas, Gimli, Sam, Frodo ... ).
Tukaj pa razen Bilba in Gandalfa se nikogar več ne spomnim.

Sam bi dal oceno: 7.5

Infinity ::

T-Majo razlika v tipu zgodbe je predvsem posledica razlike v tipu knjige. Knjiga Hobbit je veliko bolj mladostniška in manj temačna kot LOTR.

Gregor P ::

The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

opeter ::

Infinity je izjavil:

T-Majo razlika v tipu zgodbe je predvsem posledica razlike v tipu knjige. Knjiga Hobbit je veliko bolj mladostniška in manj temačna kot LOTR.


Pa še veliko prej je bila napisana (1937).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bluefish ::

LOTR je Tolkien pričel pisati kmalu zatem.

Razlike se pojavljajo zaradi vpliva takratnih dogodkov in deli zgodbe ter lokacije pravzaprav odražajo realni svet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Trupl0 ::

Pogledal v 3D; Planetu Tuš Kranj.
Prvi 3D film in sem se moral prav navadit na vse to.

Overall film mi je bil super saj nisem dobil občutka, da se vleče *dark knight kreh kreh*
Me pa zanima ali je problem s Planetom Tuš, da je bil zvok zelo slab. Kar se govora itd tiče saj kjerkoli so stali naj bo to zunaj, notri, v jami itd. je govor imel zoprn odmev kot, da se pogovarjajo v industrijski hali...
If you are going through Hell, keep going !

SuperVeloce ::

Ja zvok je slab, marsikdaj tudi slika, o kontrastu pri nekaterih 3D filmih raje nebi...

Zvezdica27 ::

lp,

Hobit je bil za JRR otroška zgodbica za otroke, pripovedoval jo je otrokom. Zato taka knjiga... pravite otročja? Hja... morda, samo se v njej skriva marsikaj. Ampak skupaj z Gospodarjem in Silmarillionom (ostlao je sam profitni pofl, razen če si res fan)...

meni je tkole:
top je Silmarillion, potem je Hobit, potem Gospodar.



Filma še nisem videl.

zz

oo7 ::

Pogledal Hobbita in je dober film.Edino malo pretiravajo s tistim padanjem in tistim skalnatim velikanom8-O
Jaz mu dam oceno 7,5/10.

T-Majo ::

Arto je izjavil:

A se pri nas tudi vrti v 48fps tehnologiji?


Ah kje pa. Mene tako zelo moti ti projektorji. Najbolj to, ker se slika trese in vidi prah.
Kvalitea jea na ravni xvid.

Aramis ::

kuglvinkl ::

Hm, kaj od tega je blo v Hobbitu? Sej nimam nič proti, samo pol se reče, da je Hobbit knjižna predloga, al pa inspiracija :)
Your focus determines your reallity

D3m ::

Improvizacija :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

SuperVeloce ::

Inspiracija naj bi bili zapiski Tolkiena, kateri je imel namen malo "posodobit" Hobbita na stara leta (glede na to, da je po Hobbitu izdal LOTHR, kateri se navezuje...).

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

A vidiš, to ne vem, glede teh zapiskov.
Your focus determines your reallity

Izi ::

kuglvinkl je izjavil:

A vidiš, to ne vem, glede teh zapiskov.
Le zakaj pišem cele romane, če jih nihče ne bere. V tej temi na 1. strani sem lansko leto pisal o teh Tolkienovih dodatnih zapiskih, ki jih bodo uporabili v filmih.

Jackson: "The Hobbit is obviously a novel, but we also have the rights to use this 125 pages of additional notes, where Tolkien expanded the world of The Hobbit published at the end of Return of the King."
S temi 125 stranmi je Tolkien menda povezal zgodbi Hobbita in LOTR in popravil Hobbita, da se povsod lepo sklada s kasnejšo zgodbo LOTR. Vse te dodatne zapiske in popravke je napisal na koncu, ko je že končal LOTR in verjetno opazil določene neskladnosti v obeh zgodbah.

kuglvinkl ::

Izi, sory, si bom ogledal, hvala :)
Your focus determines your reallity

@nny ::

Naravnost fenomenalen trailer!
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

ahac ::

Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

opeter ::

Komaj čakam! Mljask. :D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bluefish ::

Google je pripravil interaktivni zemljevid Srednjega sveta: http://middle-earth.thehobbit.com/

black ice ::

V Koloseju je premiera 12.12. http://www.kolosej.si/filmi/film/hobit-...

ahac ::

bluefish je izjavil:

Google je pripravil interaktivni zemljevid Srednjega sveta: http://middle-earth.thehobbit.com/


Sorry for the tech trouble. Journey through Middle-earth is an experiment and unfortunately does not currently function on every configuration. It appears that the experiment is not supported on your hardware. Please check back if you're on a different computer.

;((
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

bluefish ::

Kaj imaš pa to zaen brskalnik?

Invictus ::

Komaj čakam

torrent ipak ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MrStein ::

Baje je snemano z 48 slikami na sekundo.
A bo tudi tako predvajano, v naših kinih?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ahac ::

bluefish je izjavil:

Kaj imaš pa to zaen brskalnik?
Chrome, Linux. Zdaj dela. :)


MrStein je izjavil:

Baje je snemano z 48 slikami na sekundo.
A bo tudi tako predvajano, v naših kinih?
V Cineplexxu bo (3D verzija), v Koloseju očitno ne.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

jakan123 ::

MrStein je izjavil:

Baje je snemano z 48 slikami na sekundo.
A bo tudi tako predvajano, v naših kinih?


Ja, in v 4kHD in 3D. Sem bil včeraj v Kranju v Cineplexxu in je res užitek gledati film v taki kvaliteti :)

Izi ::

Pri nas samo nekatere (ne vse) Cineplexx dvorane podpirajo HFR (High Frame Rate) predvajanje. Kolosej in ostale kinodvorane ne podpirajo HFR.
In HFR je SAMO 3D verzija.
2D verzijo so snemali samo v 24 fps, 3D verzijo pa so snemali tako v 24 kot v 48 fps.

Cineplexx dvorane so sicer v Kopru, Celju, Mariboru, Kranju, Novem Mestu in Murski Soboti.
Ampak HFR podpirajo samo v Kranju, Celju in Mariboru
V teh treh kinih vartijo obe variante in sicer 2D @ 24fps in 3D @ 48 fps

V Kopru, Novem Mestu in Murski Soboti pa sta na voljo samo 2D @ 24fps in 3D @ 24 fps.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

kmetek ::

jakan123 je izjavil:

MrStein je izjavil:

Baje je snemano z 48 slikami na sekundo.
A bo tudi tako predvajano, v naših kinih?


Ja, in v 4kHD in 3D. Sem bil včeraj v Kranju v Cineplexxu in je res užitek gledati film v taki kvaliteti :)


cena karte?

MrStein ::

Je dobro pred tem filmom prvega pogledati?

Nisem nobenega od novih gledal, niti knjig(e) bral.
(sem pa eno ali dve stari risanki gledal)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Warcraft (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
20250711 (34880) Jerry000
»

YouTube podpira 60 sličic na sekundo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
10028177 (24643) m0LN4r
»

Filmi s 60 fps? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7918501 (16658) Tarzan
»

Gospodar prstanov - Konec ??

Oddelek: Sedem umetnosti
376903 (4909) Tear_DR0P

Več podobnih tem