» »

The Hobbit

The Hobbit

««
«
1 / 6
»»

Riff ::

oo7 ::

To bo zihr spet uspešnica . Če se ne motim bosta 2 dela.

Izi ::

Režiser je spet Peter Jackson, kot že za Gospodarja prstanov, tako da gre pričakovati enako legendarno kvaliteto.
Bosta 2 dela.
Iz imdb:
The Hobbit: An Unexpected Journey (2012)
The Hobbit: There and Back Again (2013)

Gre pa za december 2012, tako da bo treba še kar eno celo leto čakati na prvi del Hobbita.
Za nepoznavalce:
Hobbit se dogaja pred Gospodarjem prstanov. Spremljamo Bilba Bagginsa na njegovih pustolovščinah.

LOL, ravno sem odkril, da gre v slovenščini za Bilba Bogataja :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

ziga1990 ::

upam da bo Smaug tud v filmu
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Rok Woot ::

legendarno kvaliteto


Zelo relativno, jaz nisem bil navdušen nad filmom.

gslo ::

Rok Woot je izjavil:

legendarno kvaliteto


Zelo relativno, jaz nisem bil navdušen nad filmom.


izjema potrjuje pravilo. :P

grizl ::

ziga1990 je izjavil:

upam da bo Smaug tud v filmu


Smaug je dejansko "začetni krivec" za celotno Bilbovo štorjo:), torej, če ga bodo v filmu vrgli ven ( v kar močno dvomim ) potem se bodo močno oddaljili od knjige.

Berserker ::

Če so v trilogiji bili tudi nazguli ter pajkila in mumakili, potem jim en zmaj nebo predstavljal težav.
Bi pa raje videl da se kdaj lotijo tudi Sllmariliona.

Riff ::

ja komaj čakam :)

Onlyx ::

Če koga zanima nov trailer za hobbit-a.

ejQ ::

The Hobbit bo trilogija. Ne bosta samo 2 dela.

Izi ::

ejQ je izjavil:

The Hobbit bo trilogija. Ne bosta samo 2 dela.

Ja, res je. Kot kaže so kasneje ugotovili, da ne morejo vse skupaj stlačiti samo v 2 dela.

The Hobbit: An Unexpected Journey (2012)
The Hobbit: The Desolation of Smaug (2013)
The Hobbit: There and Back Again (2014)

Svetovna premiera prvega dela bo že 28. novembra 2012 v Novi Zelandiji. Drugje po svetu pa tam nekje od 12. decembra naprej.

cebelar123 ::

Zelo zanimivo mi je to, da so LOTR, kjer so tri knjige uspešno naredili trilogijo. Tukaj pa kjer je knjiga s 384 stranmi pa so mogli trilogijo naredit ker jim ni uspelo spravit v dva dela.
LOTR trilogija ima 1216 strani.

Meni vse skupaj smrdi na nabijanje minutaže, sploh tisti ki smo knjigo prečitali zelo dobro vemo koliko je akcije, petja in podobnega v knjigi.

Gregor P ::

Torej se ga bomo dodobra "napeli" v tej trilogiji:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Lonsarg ::

LOTR bi komot posneli za 500ur nanizank. Sam so pač mojstri, da so uspeli v tako kratkem času(3 filmi) vseeno zadeti bistvo. Temu se reče mojstri.

Izi ::

cebelar123 je izjavil:

Meni vse skupaj smrdi na nabijanje minutaže, sploh tisti ki smo knjigo prečitali zelo dobro vemo koliko je akcije, petja in podobnega v knjigi.

Jackson ima vedno probleme, kako vse spraviti na skopo odmerjen čas, ne pa da bo nabijal minutaže. LOTR (neporezana verzija) posamezen del je dolg 4 ure, cel LOTR je 12 ur, pa se prej zdi, kot še kaj manjka kot pa da je nabijal minutažo. Tudi če bo Hobbit pol krajši, se pravi 6 ur je še vedno materiala za 3 filme po 2 uri, kar je več kot dovolj.
Ampak pustimo to, razlog je čisto drugje:

Jackson: "The Hobbit is obviously a novel, but we also have the rights to use this 125 pages of additional notes, where Tolkien expanded the world of The Hobbit published at the end of Return of the King."

Torej imajo še pravice, da vključijo še dodatno TOLKIENOVO zgodbo na 125 straneh, ki menda zapolni tisti čas med Hobbitom in LOTR. Dva dela naj bi ostala po knjigi "The Hobbit", tretji del pa naj bi povezal Hobbit in LOTR.
Vseh 6 filmov naj bi tako postalo povezana enota.

Kot kaže je Tolkien, ko je leta 1955 zaključil "The Return of the King" posebej izdal še 125 strani dodatnih zapiskov, ki podaljšajo zgodbo iz knjige Hobbit.
Osebno to prvič slišim, ampak če Jackson tako pravi, bo že držalo :D

Nadaljevanje Hobbita je bil prvotno mišljen The Silmarillion, ampak ta knjiga ima precej čudno zgodovino
The Silmarillion je izšel šele po smrti Tolkiena leta 1977. Tolkien je umrl leta 1973. The Silmarillion je izdal Tokienov sin skupaj s pomočjo Guy Gavriel Kaya, ki je kasneje postal znani pisec fantazijskih zgod. Za Silmarillion je torej vprašanje koliko je notri originalnega Tolkienovega dela.
The Silmarillion je sicer v grobem napisal Tolkien že kmalu po Hobbitu, ko so založniki zahtevali, da rabijo nadaljevanje Hobbita. Tolkien je pljunil v roke in na hitro spacal The Silmarillin, in ga neobdelanega poslal založnikom, ampak zadeva je bila kot kaže tako slaba, da so mu vse skupaj zavrnili in projekt je padel v vodo. Tolkien pa se je lotil pisanja LOTR. Ko je Tolkien umrl, je njegov sin s pomočjo Kaya dodelal in objavil The Silmarillion.

bluefish ::

Za Silmarillion raje vidim, da se ga ne dotaknejo.

Zvezdica27 ::

V Silmarillionu se skriva vsaj še 10 filmov...

Serija?

Ampak ja... boljš da ne kot da slabo...

zz

Jst ::

Jaz sem v šestem razredu OŠ prebral Hobbita, pa se po čisto nič ne spomnim, o čem se gre knjiga. Je minilo preveč desetletij... :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

pagamam ::

Moj 1 post. Hello everybody. (bo ok?:)
Silmarillion (zame) je izvedljiv edino v podobi serije/nadaljevanke/karkoli-po-delih. S sakramensko velikim badžetom.
Silmarillion ni nikoli zares "izšel". V smislu, da Tolkienova nastarejša
dela iz srednjega sveta datirajo že iz let malo pred/med 1 svetovno vojno (Bern in Luthien, padec Gondolina, itd. ). V knjigi Narn i Hurin (prevod Gradišnik) Christoper (sin) v staro-angleškem-na-trenutke-dolgoveznem komentarju razloži nekaj stvari. Kam sem že zašel?
Prvi trailer Hobita je fantastičen. LOTR posnetki Srednjega sveta.
Škratja pesem, hobit Peter Jackson, P. Boyd, nekateri isti igralci (škratje malo manj - zaenkrat nisem zasledil še nobenega, ki bi rekel, da si jih je tako predstavljal).
In - mogoče je to smešno, ampak - Alan Lee in John Howe - vsaj meni se zdi, da skrbita za fantastično projekcijo srednjega sveta.
Hobit bo najmanj zelo dober. (drugi trailer z vsemi cgiji in - kot se je nekdo dobro izrazil - "orcish butt cracks" malo manj).
2012 je leto za Prometeja in Hobita. Prometej je en pretencijozen lignjast drek - vsaj za HC Alien fan-a, kot sem.
Hobit me ne bo razočaral, vem, vem, vem. Upam..

dr.Akula ::

Zaenkrat zgleda, da je Jackson spet zadel.
Zanima me še kakšni bodo vtisi ljudi, ki bodo šli gledat 48fps verzijo. Je v Sloveniji sploh dvorana, zmožna predvajanja te verzije, ali to sploh ni nobena tehnična umetnost in je možno v vsaki dvorani?
ni podatka

Lonsarg ::

Projektorji sami najbrž niso problem, saj že zdaj pošiljajo več Hz, da ni pomežikanja. Je pa vprašanje v opremi za predvajanje in pri lenobi kinematografov, da se zaradi enga filma spoh ubadajo kako naštimati. Tak da malo dvomim da bo pri nas.

WarpedGone ::

ki bodo šli gledat 48fps verzijo

V čem je prednost?
Blinkanje?
Zbogom in hvala za vse ribe

Lonsarg ::

48fps verzija pomoje ni zamazana, ker je 48 zadosti za tekočo sliko. Pri 24fps pa so slike zamazane, da prepričajo možgane, da je slika tekoča.

Drugačen je postopek v možganih, kako vidimo premikanje torej. Ampak jaz osebno ne opazim kake razlike med 48fps igro, ki jo igram in 24fps zamezanem filmu, ki ga gledam, tak da pomoje tudi tukaj ne bom videl razlike.

WarpedGone ::

Vidiš pa zatikanje pri stabilnih 24FPS i.e. brez vmesnih zatikov?
Zbogom in hvala za vse ribe

Nikec3 ::

24 fps proti 48 je po mojem ogromna razlika. Ko je bilo možno nekje gledati trailer v 48 fps, je bila razlika očitno ogromna, ker so vsi ljudje govorili samo o tem. Problem je samo v tem, da bo s potrebno tehnologijo opremljenih samo 2000 kinodvoran po vsem svetu (se mi zdi). Pri nas zagotovo ne :D

Kar se tiče sprejema filma:

http://www.rottentomatoes.com/m/the_hob...

An Unexpected Journey may as well be The Phantom Menace and God help us all if the next two movies aren't better than this one.


While Jackson hasn't delivered a hit on par with his "Lord of the Rings" movies, "The Hobbit" proves he can still do justice to the tricky blend of fantasy and action that made the earlier entries such enjoyable works of popular entertainment.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

Lonsarg ::

WarpedGone je izjavil:

Vidiš pa zatikanje pri stabilnih 24FPS i.e. brez vmesnih zatikov?


Kje zdaj če vidim zatikanje, pri normalnih 24fps ali pri filmskih zamazanih 24fps cinema?

Pri filmskih seveda ne, zamazanje opravi svoje delo in naredi zadevo tekoče možganom. Po drugi strani jaz niti pri 24fps na računalniški igri(to si mel v mislih ugibam) ne vidim zatikov, za razliko od ljudi, ki hočejo 40fps+ za gaming je meni 24 fps čisto tekoča slika, oziroma za 100% perfect rad vidim da je 30fps.

Film makerji so sicer očitno mnenja, da 24fps ni dovolj, zato so dodali še cinema učinek.

Nikec3 ::

Pri filmskih seveda ne, zamazanje opravi svoje delo in naredi zadevo tekoče možganom. Po drugi strani jaz niti pri 24fps na računalniški igri(to si mel v mislih ugibam) ne vidim zatikov, za razliko od ljudi, ki hočejo 40fps+ za gaming je meni 24 fps čisto tekoča slika, oziroma za 100% perfect rad vidim da je 30fps.


24 fps dejansko ni tekoče. Nam se samo zdi, ker smo navajeni gledati vse filme pri tem številu sličic. Najbolj se to opazi ko so nekateri kadri posneti, z "krožečo kamero".
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

WarpedGone ::

. Po drugi strani jaz niti pri 24fps na računalniški igri(to si mel v mislih ugibam)

Ja, to sm mislu.
Js se spomnem Crammondove Grand Prix serije, kjer je bil max FPS sploh enak 25 FPS. In je stvar tekla kot voda brez kakih posebnih blurov itd.
Zbogom in hvala za vse ribe

Onlyx ::

Kritiki vendarle niso ravno navdušeni nad filmom. Sploh glede na uspeh prejšnje Jacksonove trilogije. Pričakovanja so bila očitno le prevelika...

Upam, da me bo film vseeno prepričal, čeprav se malo bojim, da bo vse skupaj preveč razvlečeno.

Gregor P ::

Sam od filma ne pričakujem ničesar, niti nimam neke želje, da bi ga gledal, tako da me lahko le še preseneti:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

zos ::

Ni ravno spodbudno, tega sem se bal. Kritike so naravnost katastrofalne.

WarpedGone ::

Pomeni, da je super film.
Zbogom in hvala za vse ribe

AngelOfDeath ::

Bomo videli ko bo prišel
edit: Slovnica

WarpedGone ::

Itak, kritike so kr neki.

Sploh pa je hobbit preveč enostavna in preveč poznana zgodba, da bi lahk bil film karkoli druzga kot razočarajnje v nekem pogledu. Al ker bo točno tko kot knjiga in bojo vsi fani točno vedl kako gre zgodba (in jokcal, ker bo par dialogov spuščenih oz. drugačnih) al pa bojo jokal, da je zgodba preveč drugačna od knjige in da je to kr neki. Če pa greš gledat zadevo kot 'dramatizacijo' zanimive (precej otroške) knjige sm pa prepričan, da ne bo razočaral. Grafika in 3D bo na nivoju, to pa je vse kar od filma pričakujem. In zgodbo, ki spada pod naslov Hobbit.
Zbogom in hvala za vse ribe

Nikec3 ::

Itak, kritike so kr neki.

Kritike niso kar nekaj. Sicer se velikokrat z njimi tudi ne strinjam, ampak dejstvo je, da so se fani LOTR-a zelo radi naslanjali na dobre kritike. Sedaj ko so slabe, bi pa govorili da so kritike kar nekaj.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

WarpedGone ::

Jasno, definicija Fana.
Zbogom in hvala za vse ribe

Gregor P ::

The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Izi ::

Spet neko nakladanje. Kje hudiča ste videli slabe kritike?
Film ima trenutno oceno 9.0 od 10 pri že preko 12.000 glasov.
Veliko krtikov mu je dalo oceno 10/10 in pišejo, da gre za "Masterpiece for the Ages".
1. del je bil namreč že premierno predvajan 14 dni nazaj, tako da ga je videlo že kar precej ljudi, uradno pa štarta čez par dni.
So pa to ocene samo za prvi del. Celotno oceno bomo lahko dali čez dve leti, ko bomo videli vse 3 dele.

Kar se pa tiče 48 fps pa kolikor sem jaz razbral ima to smisel bolj ali manj samo pri 3D, kjer je slika vedno precej slabša kot pri 2D. Sedaj naj bi se to malo popravilo z dvojnim številom slik na sekundo.
Pri 2D menda ni opaziti nobene razlike med 24 in 48 fps. V teoriji naj bi tisti zelo hitri posnetki bilo malo bolj ostri, ampak v praksi pri 2D nihče ne opazi razlike.

Nikec3 ::

IMDb že dolgo ni več relevanten. Jaz zadnje čase veliko bolj prisegam na http://www.rottentomatoes.com/ ali pa http://www.metacritic.com/
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Izi ::

Nikec3 je izjavil:

IMDb že dolgo ni več relevanten. Jaz zadnje čase veliko bolj prisegam na http://www.rottentomatoes.com/ ali pa http://www.metacritic.com/

Ah, daj no daj. Vedno je bolj zanesljivo mnenje nekaj 10.000 ljudi, kot pa nekaj 10 ljudi.
metacritic in rottentomatoes imata komaj nekaj 10 ocen in iz tega ne moreš nič zaključiti.
Pa še recenzije so na obeh pod vsako kritiko.
Kako naj človek oceni recenzijo kritika, ki je napisal, da bi bilo bolje, da bi ostal doma, kot pa da je moral v kinu ves čas otrokom zakrivati oči ob številnih prizorih odsekanih glav ??? To je na metacritic napisal kritik, ki je dal filmu najnižjo oceno 40% izmed vseh kritikov.
Tudi ostalo ni nič bolje argumentirano tako na metacritic kot rottentomatoes in če je tebi to bolj relevantno, kot res dobri in dolgi opisi na imdb potem nimava kaj debatirati.

dr.Akula ::

Izi je izjavil:

Kar se pa tiče 48 fps pa kolikor sem jaz razbral ima to smisel bolj ali manj samo pri 3D, kjer je slika vedno precej slabša kot pri 2D. Sedaj naj bi se to malo popravilo z dvojnim številom slik na sekundo.
Pri 2D menda ni opaziti nobene razlike med 24 in 48 fps. V teoriji naj bi tisti zelo hitri posnetki bilo malo bolj ostri, ampak v praksi pri 2D nihče ne opazi razlike.

Jaz sem poslušal podcast (IGN movies), kjer je nekdo rekel da se pri 48 fps vidijo napake pri maski igralcev.
Težko pa verjamem, da nihče nebi opazil razlike; predstavljaj si recimo da gledaš TV prodajo na televiziji, kjer se ljudje premikajo veliko bolj "življenjsko" in hitro. Pomojem malo vzame čar filmu in fantazijskemu svetu.
ni podatka

PARTyZAN ::

Seveda. Nekateri tudi film grain efekt dodajajo digitalnim posnetkom, zato da dobijo filmski "feel". Napredek, fantje. Se boste že privadili na superiorne posnetke.

Nikec3 ::

Ah, daj no daj. Vedno je bolj zanesljivo mnenje nekaj 10.000 ljudi, kot pa nekaj 10 ljudi.

Reci kaj hočeš, ampak imdb je postal preveč mainstream, zato vsak deseti film preseže oceno 8. Filmi kot so The Dark Knight Rises, The Avengers, pač nebi smeli biti med top 50 filmov.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

Lonsarg ::

Imbd pač pokaže neko statistično povprečje. Zdaj pa odvisno v katero smer povprečja ti odstopaš, glede na posamezne kategorije filmov, ker so ti pač eni bolj všeč, eni manj, zato je vedno treba kategorije gledat. Recimo komedija 6 zvezdic je čisto fajn, drame se pa pod 8 niti dodatnem ne osebno. Ampak v povprečju, naj bi številka kar dobro zadela.

Medtem ko kar ene druge strani za ocene, ki jih ti najdeš so specifične in so lahko tebi bolj pravilne, bodo pa za večino napačne, ker imajo pramajhen vzorec.

Pač gaus, največji del ljudi pade v imbd oceno, ker je velik vzorec.

miraldi ::

In je kdo že gledal?
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

ahac ::

Medtem ko kar ene druge strani za ocene, ki jih ti najdeš so specifične in so lahko tebi bolj pravilne, bodo pa za večino napačne, ker imajo pramajhen vzorec.


Na imdb lahko glasuje kdorkoli in to tudi pred izidom filma. RT in MC pa upoštevata ocene filmskih kritikov.
Na koncu jaz raje verjamem 10 kritikom kot 10000 otrokom, ki filma sploh niso gledal.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

pek/ ::

danes sem gledal film, je kr zanimiv ampak ni dosegel pričakovanj.
zgodba se odvija enako kot pri katerem koli gospodarju prstanov.
edino kar me je res razočaralo je zvok. podn od podna
drugače pa še kr ok :D

miraldi ::

Evo jaz ga grem pa zdj z mojo gledat. Upam, da ni zvok v p****
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Apofis ::

Ravnokar pogledu...še bl zabaven od lorda...
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Warcraft (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
20250703 (34872) Jerry000
»

YouTube podpira 60 sličic na sekundo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
10028175 (24641) m0LN4r
»

Filmi s 60 fps? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7918493 (16650) Tarzan
»

Gospodar prstanov - Konec ??

Oddelek: Sedem umetnosti
376903 (4909) Tear_DR0P

Več podobnih tem