» »

problem z gameportom

problem z gameportom

brane ::

Takole gre: mam problem z gameportom na zvocni (ne prepozna prikljucenega in instaliranega gamepada - Logitech). Zvocna je Maxi Sound Fortissimo XL od Guiellmota. Pod System/Device Manager/Audio, video, game controllers mi pod properties/settings od gameporta zvocne pise I/O range 0201-0201. Sicer je zvocna in gameport tud na mama plati (disablana v biosu), mama plata je FIC AZ 11E.
Ma kdo kaksen nasvet?

Han ::

Moj Creativov gameport je na naslovu 0200-0207. Poskusi še z novimi gonilniki v3.65 za gamepad.

brane ::

Sem poskusil z 0200-0207, pa mi javi da je lahko naslednji le 0202-0202.

Han ::

Čudno. Poskusi še to: zbriši gameport iz "device managerja" in v biosu vklopi port na mamaplati...

brane ::

Sem naredil to ma ni nic drugace. Pol sem pa na logitechovem cd-ju najdu 1 program za cekirat gameport pa ga ni nasel zato ga je sam na novo instaliral. Tam so ble nastavitve 0200-0207, gamepad pa se zmeri ne dela. Bom se enkrat probal prikljuciti na mamaplato. (na zvocni sem dal disable). Od tehnicne pomoci pri Guillemotu so mi poslal en mail (je pa noter napisana sama solata - 24k teksta).;((

Muflon1 ::

ahem... sm mel podobn problem ko sm reinstaliral Winse na novi plati ki ni imela integriranega game porta mi sploh ni hotu delat on na zvočni. tko da iz device managerja zbriš vse game porte ki jih imaš instalirane. pa enabli oba game porta pa resetiri pa se ti naj na novo naložjo

Lith ::

dej probi v BIOS-u vklopit (če se da) power man -> ACPI - enabled in potem na novo startaj Win, pa daj control panel -> add new hardware, potem pa tut če najde še vseeno enkrat ročno novo dodajanje in čakaj da naredi do 100%, reset in spet nalaganje gonilnikov mamaplate, pol pa zadeva dela (menda je to na nekaterih platah problem, ker Win ne prepozna pravilno hardwera in potem ne zna z njim delat - logično?)
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

brane ::

Sem probal priklopiti drug joystick (Predator digital 3d od Trusta) pa dela normalno. Pol sem spet priklopil gameport (Logitechov Wingman GamePad) pa ni delal. Sem poskusil kot 4-gumbni gamepad ga je pa prepoznal, vendar sta delal samo dva gumba in smerni krizec. Mislim da je gamepad crknu? :'(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Synth na računalnik

Oddelek: Zvok in slika
102453 (2085) Volta
»

ALi obstaja pretvornik iz Standard GamePort na USB (za Joystick)

Oddelek: Strojna oprema
111548 (1388) Crimson_Shadow
»

Joystick konektor, kje kupiti?

Oddelek: Strojna oprema
7856 (814) para-site
»

MIDI

Oddelek: Zvok in slika
71338 (1269) wonderboy
»

Game Port

Oddelek: Strojna oprema
17949 (834) VASkO

Več podobnih tem