» »

MIDI

MIDI

wonderboy ::

Zdravo!
Doma imam synth povezan z računalnikom, tko da mal muske delam in me zanima; ko predvajam MIDIje mi pač računalnik predvaja prek zvočne s "svojimi inštrumenti" vendar pa ta zvok ni dost originalen.Če ga zvežem prek syntha, da pač sint svoje inštrumente notr in je zvok dost boljši (čeprov mam ful staro Yamaho PSR-320).Zanima me, ali zvočne kartice kot so Audigy2, ki imajo celo zunanje midi vhode, ali tudi v osnovi predvajo Midi fajle z boljšim zvokom kot pa navadne zvočne kartice?In še :v čem je razlika med GAMEPORTOM in MIDIjem (Zadnč sm u Big Bangu kupoval kabel za povezavo sinta in compa, pa me je vprašu prodajalc če ma zvočna midi izhod, pa sm reku da ma, k mi piše na zvočni GAMEPORT/MIDI. Pa je reku da je to čist neki druzga; Midi je midi, gameport pa game port).
Hvala za odgovore, upam da nism preveč zakompliciru:)))
Čau8-)

CaqKa ::

mja.. za audigija nevem.. za mojega sblive pa vem za ziher da ima 4mb spomina za midije.. lahko svoje noter naložiš.. seveda je tudi kvaliteta občutno drugačna kot pri ostalih...
kaj je oni trgovec v trgovini mislo nevem.. se tudi z midijem tolko ne ukvarjam.. ampak kolko je meni tole jasno ima midi isti šteker kot gameport... zvočno edino pač funkcijo tistega 15 pinskega konektorja za dano opravilo spremeni...
vem pa da ima moj sblive mini din midi šteker. torej verjetno je oni prodajalec to kot midi šteker mislo... verjetno ne pozna tistih starih cajtov ko sta bla midi port pa game port ena in ista stvar :) danes je namreč gameport prešel na usb midi port pa na mini din... pač vsi šparajo na placu :)
ajd lp

wonderboy ::

Aha, ql.Sej mal sm tut po netu že o tem izbrskal.
HVALA!!
ajde

SasoS ::

Gameport in midi delata hkrati...moj kolega je ima kabel ki ga priključi na zvočno potem gre pa na synth pa še en priključek za joystick. Ne vem pa če se je to zdaj ko so digitalne naprave kaj spremenilo (dig. joystick ima malo drugačen standard...).
Midi predvajanje je zdaj vse softwaresko. Včasih (na Awe32 recimo) si imel instrumente zapečene v ROMu, ampak že Gravis ultrasound jih je imel na disku. Zdaj se vse loada posebej, kvaliteta je pa odvisna kakšne sample dobiš. Te zraven ki so (zraven Liva so recimo 2MB, 4 in 8MB soundfonti) so bolj bedni, dočim ako se s tem ukvarjaš bolj profesionalno se ti splača kupit kakšen CD. Če si bolj škrte narave lahko tudi malo pobrskaš po netu, jaz sem si recimo sestavil dokaj uredu soundfont (okoli 50MB) samo iz free samplov...

CaqKa ::

podaj mu kakšne linke.. ali pa žrtvuj svoje skup zlaganje pa podaj te fonte na net?

Spajky ::

Tisti font banka pri Creativ karticah od 8Mb od AudioPCI128 dalje (Roland zvoki!) je čisto ko šus, samo prav je treba nastavit; kako je, na moji strani pod Music ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

SasoS ::

Je že minilo nekaj časa ko sem to delal...na temu pagu Hammersound.net je dokaj velika kolekcija ampak je link že precej star...no, upam da je še kaj uporabnega gor...

wonderboy ::

Sory fantje! Zgleda da sm še bolj nov v teh "vodah".A mi lahko še kej o tem sound fontih razložite?Se pravi, da mi ni treba boljše zvočne kartice, ampak se da vse programsko nastavit?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Klavir - PC

Oddelek: Strojna oprema
122579 (2462) Naabo
»

Synth na računalnik

Oddelek: Zvok in slika
102453 (2085) Volta
»

Audigy soundfont ali kaj boljšega-profi???

Oddelek: Pomoč in nasveti
352053 (1676) matrix2
»

Kako priključiti MIDI kabel na PC?

Oddelek: Zvok in slika
81456 (1399) zcetrt
»

zvočna do 150k

Oddelek: Zvok in slika
162258 (1943) LunKi

Več podobnih tem