» »

Synth na računalnik

Synth na računalnik

d'Regi ::

Imam synth (ima MIDI Out in MIDI In), ki bi ga rad priklopil na računalnik.
Ali bi mi lahko kdo dal kakšen nasvet o tem, kako bi to naredil (nakup zvočne kartice,...), saj se na MIDI in podobne zadeve ne spoznam.

Za kakršen koli nasvet se že vnaprej zahvaljujem.
LP, Andrej

Stepni Volk ::

Za midi vhod / izhod se ponavadi uporablja game port... seveda obstajajo tudi posebne kartice z midi in / out.
Nekateri keyboard-i imajo tudi USB port (vsaj moj jih ima).

d'Regi ::

Game port?
Oprostite za nevednost, ampak kaj je to?

seveda obstajajo tudi posebne kartice z midi in / out.


Aha. In koliko taka stvar stane? Kakšen predlog katero bi lahko kupil (povprečna cena)?

LP, Andrej

_jackson_ ::

Če vprašaš mene, ne potrebuješ nobene posebne zvočne kartice (s posebnimi midi izhodi), ker tut na navadni čist fajn dela. Rabiš še midi kabel, ki ga (po domače povedano) vštekaš v največji izhod na zvočni. Na drugi strani moraš pa mal pazit, da boš zadevo pravilno vklopil. Na obeh kablih ti piše kateri je IN in kateri OUT. Fora je v tem, da moraš kabel midi IN vklopit v midi OUT izhod (se pravi ravno obratno kot piše). Pol pa še rabiš en glasbeni program. Zdej je pa odvisno kaj bi rad počel z njim. Če rabiš za kake midi file popravljat ti priporočam Cakewalk, če pa bi rad samo pisal note na računalnik, je pa precej uporaben (pa tut enostaven za uporabo) Sibelius.

d'Regi ::

Če vprašaš mene, ne potrebuješ nobene posebne zvočne kartice (s posebnimi midi izhodi), ker tut na navadni čist fajn dela.


Fora je, da je nimam. :'( Imam tisto, kar je že na matični plošči.

Potem sklepam, da mi ne preostane drugega kot kupiti jo!
Kakšne so pa kej cene?

SasoS ::

Poglej če imaš na matični gameport. Kaj je gameport? 15-pinski konektor...malce večji od com portov, manjši od lptja 8-). Dasiravno ako se boš bolj resno ukvarjal z muziko, zvočna na matični vsekakor ne bo zadostovala.

d'Regi ::

Poglej če imaš na matični gameport.


Imam! :))
In za enkrat bo zadostoval, dokler ne našparam dovolj denarja za kakšno solidno zvočno kartico. 8-)

Matako ::

Game port = đojstik konektor, po ta starem.
:e se ti ne da sciniti kabla sam ga dobiš lahko tudi tukaj

http://www.mimovrste.com/katalog/produc...

Stane slabe 3 jurje.
/\/\.K.

mte ::

če misliš nalagat kakšen sampler ali vst inštrumente na računalniku potem rabiš kakšno zvočno kartico z nizko latenco (low-latency). Če pa tega ne rabiš, pa raje kupi kak midi-to-usb konverter (oz. usb midi interface bi se reklo), so kar poceni. pogooglaj malo.

d'Regi ::

Kaj je zdaj boljše?

MIDI - USB
YAMAHA UX16
USB UNO
ali
MIDI - GamePort

Po ceni sodeč je USB.
V čem je sploh razlika?

Volta ::

Pomoje je najbolje da kupiš MIDI-Gameport, ker ti bo zadostoval za začetek in ti bo deloval čisto dobro, drug denar pa raje prihrani, pa kasneje kupi eno dobro zvočno kartico. Mene pa drugače zanima nekaj glede USB host to computer. Na klaviaturi ( Yamaha PRS 1000 ) imam to Host priključek, ki gre direktno na računalnik ( verjetno preko usb-ja ). Sicer nisem prepričan kje ga bi dobil ( saj nima navadnega USB priključka, ampak nekega drugačnega), ampak zanima me katera verzija je boljša in cenovno ugodnejša. Torej ali Midi - Gameport ( zvočno imam Creative Audigy ), ali da priklopim preko hosta direktno na USB.

Hvala že vnaprej za pomoč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Klavir - PC

Oddelek: Strojna oprema
122580 (2463) Naabo
»

Katera zvočna za proizvajanje MIDI glasbe?

Oddelek: Pomoč in nasveti
63072 (3072) Djuro
»

Kako priključiti MIDI kabel na PC?

Oddelek: Zvok in slika
81459 (1402) zcetrt
»

MIDI

Oddelek: Zvok in slika
71338 (1269) wonderboy
»

Zvočna kartica

Oddelek: Kaj kupiti
71156 (1035) 5er-->

Več podobnih tem