» »

xeon vs i7

xeon vs i7

majlo ::

Danes smo v službi imeli eno debato glede strojne opreme.

Pred kratkim so se nabavile kište za strojnike.
Vem, da je not nek SSD, plata asus P8BWS ter Intel Xeon E3, ne vem točne oznake.
Grafična je not 6950 (so delali teste z quadrom), pa ni bilo neke opazne razlike oziroma je bila razlika premala glede na ceno. Rama je 16 Gb. Gor sta priklopljena dva 24 monitorja.

Ni mi znana končna cena računalnika.

Zanima me realna prednost pred kakim i7 2600 ali celo i7 3930 - torej razlika v hitrosti in ceni (ob uporabi enakih količin rama in grafike). Oziroma zakaj sploh kupovati Xeon.

Koliko vem, uporabljajo Pro / ENGINEER oziroma ostale CAD programe (stojniško konstruiranje).

LP

Isotropic ::

edino zaradi ECC rama, ki pa ne pride tuk v postev. drgac so pa ti xeoni itak samo rebranded i7, se cena je ista se mi zdi.
graficna je fail oz. bi bila boljsa quadro za par 100e (sam ajd, mogoce niso tuk veliki sestavi in se ne pozna), ram je ok.

3930 so pa mocnejsi.

Zgodovina sprememb…

majlo ::

Koliko potem razumem, bi bilo delovanje približno enako hitro ali za i7 2600 (oz celo i5 2500) ali z Xeonom (seveda ob enaki količini rama in grafiki). Kje pa sploh pride v poštev ECC oziroma kaj bi bila prednost pred navadnim. Se pa mi zdi, da je tudi cena ECC kar dosti višja od navadnega.

Isotropic ::

ecc je error correcting memory. ne rabijo.
ECC memory @ Wikipedia

ti xeoni e3 so osnovni modeli, nekako tko kot 2600, 2700, tko da je 3930.. hitrejsi.
se pa dobijo tut 10-core xeoni ce hoces seveda.

Zgodovina sprememb…

majlo ::

Isotropic je izjavil:


se pa dobijo tut 10-core xeoni ce hoces seveda.


Pa bi bila velika razlika v delovanju, če bi imeli kaj takega.
Obdelujejo pa stroje z ful dosti sestavnimi deli.

Moram izvohat točne specifikacije kište pa ceno.

Mavrik ::

Xeoni so po jedrih bolj ali manj identični (in posledično isto hitri) kot i7-ke. Glavne razlike so podpora ECC pomnilniku s preverjanjem napak in to, da imaš lahko samo Xeone v večprocesorskih konfiguracijah - zato predvsem uporaba v strežnikih.
The truth is rarely pure and never simple.

majlo ::

Pa se pri Pro / ENGINEER pozna razlika pri uporabi večprocesorske mašine?

Mavrik ::

Ja ne vem. A sploh veš zakaj bi rabil več kot en 6-jedrni procesor? Ker če ne... potem mi ni jasno zakaj se ubadaš s tem :)
The truth is rarely pure and never simple.

Loocas ::

Xeon e3-1275 = i7 2600

Isotropic ::

ma teh xeonov e3 ne mores met v vecproc masinah. pozna se ne, ker proe ne zna izkoriscati vec jeder celo, mogoce kvecjemu pri rebuildu (sicer tut ni potrebe sploh), renderingu in pro/mechaniki.
ce slednjih ne rabis, ti je ze i3 2core cez vrh glave.

Loocas ::

v dvoproc masinah boš mel Xeone E5, ki pridejo čez 2-3 mesece...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loocas ()

majlo ::

Mavrik je izjavil:

Ja ne vem. A sploh veš zakaj bi rabil več kot en 6-jedrni procesor? Ker če ne... potem mi ni jasno zakaj se ubadaš s tem :)


Sam ne rabim tega spljoh, pač je bla debata glede teh mašin. Pač je en trdil, da strojniki nujno rabijo Xeon proce, pol pa ga vprašam zakaj, pa mi ni ravno vedel povedat, kaj bi bla prednost pred i7.

Sam mam sicer prenosnik, ki naj bi bil pred leti dober za strojnike, ampak mi quadro čisto nič ne pomaga (Dell precision M6300, T9300, 8 GB ram, točne oznake grafe ne vem, se mi zdi da quadro 1300, 500 GB disk). Mi laufa gor vse kar mi mora (primarno VS 2008). Je pa res, da ga verjetno vsak novi prenosnik pusti kar daleč zadaj. Smo se sicer enkrat nekaj menli, da bi blo treba nabavit SSDje, samo bi moral pol DVD ven vrečt pa kupit adapter za disk. Pa ni blo pol nič iz tega #$%@...

Doma pa mam tak mašino v podpisu, pa zaenkrat tudi ni potrebe za bolšim, mogoče b v bližnji prihodnosti padel kak SSD pa bolša grafa (vse odvisno od financ). Pri špilih mi ni ravno najbolj važna ne vam kaka ločljivost (pa tudi časa ni preveč za igre), glavno da špila.

krneki0001 ::

Sam občasno kupim kako staro grafično postajo. Eno ima sedaj žena namesto običajnega računala. 2 xeona 3.06GHz, 4GB ECC DDR1 rama in nvidia quadro 1300. Računalo je iz leta 2003, pa na njem pa brez težav tečejo windows 7, pred sedmico pa je delovala na tem računalu vista. Edino kar je bilo potrebno dodati je bil kontroler sata in disk 1TB sata, ker ima v osnovi samo scsi in ide kontroler (osnovni disk je še vedno scsi 147Gb (320Mb/s) s 15.000 obrati).

Včasih so bile te xeon mašine res mnogo boljše od običajnih, samo danes tega ni več, meje so zakrite.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Isotropic ::

Včasih so bile te xeon mašine res mnogo boljše od običajnih, samo danes tega ni več, meje so zakrite.

danes so pa to extreme proci.
pa naj se enkrat povem: cad programi so single thread. se sicer dela na temu, da bi vsaj delno podpirali MT, ampak bo tle tezko narediti kaj pametnega (ker je pac tisto drevo in so elementi soodvisni med seboj).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xeon ali?... Cene?...

Oddelek: Kaj kupiti
252921 (2152) krneki0001
»

Delovna postaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
619240 (7699) borisk
»

Xeoni in matične plošče (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
568824 (8246) hojnikb
»

Alternativa CAD delovni postaji

Oddelek: Kaj kupiti
383492 (2424) kamuee
»

xeon vs i7

Oddelek: Strojna oprema
202222 (1889) kogledom

Več podobnih tem