» »

Alternativa CAD delovni postaji

Alternativa CAD delovni postaji

UWO ::

Pozdravljeni!

Novo temo odpiram, ker se mi zdi, da gre za precej drugačen računalnik od tistega v drugi temi (3d modeliranje + igre, 700€). Če se motim, se opravičujem.

Ker je delovna postaja predraga, sam sestavljam računalnik za resno delo s programom Autodesk Inventor (CAD, 3d modeliranje) z velikimi sestavi (do nekje 5000 relativno enostavnih kosov), ki bi bil dobra alternativa delovni postaji in imam seveda par vprašanj.
Glavno vodilo je najboljše razmerje cena/zmogljivost/stabilnost. Računalnik bo povezan s serverjem, ampak se bo delo v veliki meri odvijalo na tem računalniku. Po končanem delu se bodo datoteke prenesle na server do koder se bo potem še kdaj dostopalo.

Trenutno sem pri sledeči konfiguraciji, vprašanja bom pisal kar poleg:

Asus P8P67(jih je več, katera je najbolj smiselna?) ali Intel DP67BG (mogoče kaj drugega?)
i5 2500K 3.3GHz (se splača navijat, je sistem potem še vedno enako stabilen kot prej? ali naj raje vzamem 2500?)
quadro 2000 (se bolj splača katero drugo glede na razmerje cena/zmogljivost?)
RAM 16GB (koliko, če sploh, koristi višja frekvenca od 1333MHz?)
SSD 120Gb OCZ Vertex 3 ali Corsair Force 3 (katerega, mogoče kaj drugega?)
Katero ohišje - čim ceneje, ampak da ne bo ravno pleh za 10€
in napajalnik - čim ceneje, ampak sistem mora biti stabilen?

Cenovno tam nekje do 1100€ (max 1200, več res ne), raje manj :)

In nenazadnje - kje imajo take stvari ponavadi najceneje?

Upam, da nisem bil predolg in vsem se že vnaprej zahvaljujem za odgovore.

Lp
  • spremenil: UWO ()

krneki0001 ::

I5-2500k se dobro navija in s stock hladilnikom pri meni dela brez problemov navit na 4800MHz.

Quadrota daj stran - navaden drek za ta denar. Quadro 2000 stane okoli 570 evrov, za ta denar dobiš 2 komada FirePRO V4800, ali pa recimo 2 GTX 560Ti, ki imata vsaka dvakratno število cuda procesorjev (vsaka kartica jih ima 384). U bistvu je quadro 2000 že kr orenk zastarela kartica in je recimo GTX 560 ti ene dvakrat hitrejša.

komentar iz ene debate o karticah, pa gts450 je mnogo pod gtx 560ti.
I had the chance to compare the Quadro 2000 with a Gefore GTS 450 last week.
I tested it with Maxon Cinebench and also with Octane Demo Version.
The OpenGL Speed of the Quadro 2000 was higher than the GTS 450 (which is a cheap card for 100 Euros) but
in Octane Render, the GeForce performed a lot better.
I used the Benchmark Scene from the Demo and waited until 2000 S/px were computed.
Here the results:
Nvidia Geforce GTS 450: 4:54Min
Nvidia Quadro 2000: 6:42Min
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

roscha ::

@ UWO

Če misliš tole deployat v firmo naj te delodajalec odpusti takoj. Če se delodajalec s temle "šparanjem" strinja menjaj delodajalca.

Zakaj?

Imate 5000 EUR za licenco, špara pa se na delovni postaji?! Pa še malo bi navijali spotoma, ker revčki nimate $$$. Zaprite dol, predno bo stečaj...

darkolord ::

Imate 5000 EUR za licenco, špara pa se na delovni postaji?!
A če imaš 5000 za licenco, pomeni da moraš imeti sigurno na zalogi še ene dvakrat toliko za hardver?

Loocas ::

TOLE je nek minimum od minumuma, da imaš eno kvalitetno workstation plato z i7 ranga procesorjem (4 jedra / 8 niti) ter 16GB ECC rama.

SSD lahko zamenjaš z cenovno ugodnim WD5002AALX.

krneki0001 ::

Ko smo že pri xeonih. Včasih so imeli mnogo več cache-a (tudi po 16X več - 128k vs 2Mb) in so bili resnično hitrejši in boljši za obdelavo kakršnihkoli podatkov. Danes razlika v cacheju ni več očitna, recimo I5 proti xeonu I3 je 3:4 torej 6 proti 8, medtem ko imata I7 in xeon I3 enako cecha.
V čem je torej xeon toliko boljši? Je razlika samo še v podpori ECC ramu, ki ga xeon podpira I5 in I7 pa ne, ali pa mogoče SMP (na eno plato lahko daš po 2 ali celo 4 take xeone)?

Pa primerjava I3 in I7 je recimo I3-1270 vs I7-2600k. I3-2130 je pa recimo konkurenca I5-2500K, le da ga ta (I5) povozi v vseh pogledih v programu 3D studio MAX.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

krneki0001 ::

Nekaj sem našel:

The Xeon E3-12xx line of processors, introduced in April 2011, uses the Sandy Bridge chips that are also the base for the Core i3/i5/i7-2xxx and Celeron/Pentium Gxxx products using the same LGA 1155 socket, but with a different set of features disabled. Notably, the Xeon variants include support for ECC memory, VT-d and Trusted execution that are not present on the consumer models, while only some Xeon E3 enable the integrated GPU that is present on Sandy Bridge. Like its Xeon 3400-series predecessors, the Xeon E3 only supports operation with a single CPU socket and is targeted at entry-level workstations and servers. The CPUID of this processor is 0206A7h, the product code is 80623.

Ampak nič od tega (razen mogoče podpora ECC) ni tisto, kar bi dalo nekaj več v 3D grafičnih programih, da bi se splačalo it na xeon.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

klinker ::

Za 1200€...

 dinokomp.si

dinokomp.si

Phoebus ::

krneki0001 je izjavil:

Nekaj sem našel:

The Xeon E3-12xx line of processors, introduced in April 2011, uses the Sandy Bridge chips that are also the base for the Core i3/i5/i7-2xxx and Celeron/Pentium Gxxx products using the same LGA 1155 socket, but with a different set of features disabled. Notably, the Xeon variants include support for ECC memory, VT-d and Trusted execution that are not present on the consumer models, while only some Xeon E3 enable the integrated GPU that is present on Sandy Bridge. Like its Xeon 3400-series predecessors, the Xeon E3 only supports operation with a single CPU socket and is targeted at entry-level workstations and servers. The CPUID of this processor is 0206A7h, the product code is 80623.

Ampak nič od tega (razen mogoče podpora ECC) ni tisto, kar bi dalo nekaj več v 3D grafičnih programih, da bi se splačalo it na xeon.

VT-d imata tudi 2500 in 2600 (brez k) in še kateri. Ima pa xeon predvsem podporo več kot štirim RAM ploščkom (na kar je 1155 omejen).

UWO ::

Hvala vsem za odgovore.

roscha se popolnoma strinjam s tabo, ampak nekateri pač ne razumejo, da je v tem primeru šparanje drago. Na žalost. Bolje, da ne povem celotne zgodbe okrog teh računalnikov, ker bo komu naredilo slabo :)

Ugotovil sem, da Inventor deluje na osnovi DirectX-a, tako da je ''igričarska'' grafična veliko bolj smotrna izbira.

Sedaj razmišljam o tej konfiguraciji:

ASUS Maximus IV GENE-Z (chipset Z68)
i5 2500K 3.3GHz
2x gtx 560 ti
RAM 4x4GB 1333Mhz
SSD 120Gb OCZ Vertex 3

Prosim za komentarje..

Kateri napajalnik bi bil poceni, a še vedno dovolj dober za tako konfiguracijo?

Hvala in lp

M-XXXX ::

Zelo verjetno SLI ne bo delal (če se gre za aplikacijo v oknu- ni fullscreen)?

Zheegec ::

SLI rabi kar specifično podporo in optimizacije v driverjih, najbolje je vzeti eno hujšo grafično, kot pa 2 cenejši.
SSD vzemi Intelovo 520 serijo, samo ga je malo težje dobiti trenutno v Sloveniji....
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

UWO ::

Pa res, zgleda da Inventor ne podpira SLI :(
No, potem bi bil sistem sledeč:

ASROCK Z68 Pro3 Gen3
i5 2500K 3.3GHz
gtx 560 ti (570 je predraga glede na prirast zmogljivosti, raje čez eno leto novo grafično)
RAM 4x4GB 1333Mhz
SSD 120Gb OCZ Vertex 3

Prosim za komentarje.

krneki0001 ::

Če ne rabiš več pci slotov, potem namesto te plate vzameš pro3-M - je malo manjša z vsem kar ima pro3, le da nima večih pci slotov in samo en pcie 16X in 2x pcie 1x. Cenejša je pa za celih 30 evrov. Plata tudi podpira 2x SATA3 RAID 0/1/10/5, 4x SATA2 RAID 0/1/10/5, tako da bi namesto ssd-ja sam vzel WD black edition SATA 3 al pa celo profesional raid (če ga dobiš v sloveniji). So hitri diski, predvsem pa cenejši od SSD-jev. Pa v raidu jih lahko imaš.
Pa namesto 4X4Gb rama raje 2X8GB, da imaš za kasneje prostor še za 2 modula.

Sam sem dal v tako mašino napajalnik 750W od InterTech FP-750W. Cena je 50 evrov. V pol leta odkar ga imam ni pokazal nobenih problemov, pa še zelo tih je.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

levaky ::

- Ok, menjava plate se strinjam, pci sloti so recimo da odveč.
- SSD nikoli nebi zamenjal za navadni disk, pa četudi je black edition ali pa SAS. Razlika v hitrosti, predvsem pa v dostopnih časih je neprimerljiva.
- Professional RAID stane denarja + imaš lahko velike probleme, če ti odnese kontroler. Fakeraid-a na plati se tudi nebi dotikal, ne vem pa kakšno je stanje software raida v windowsih. Na vseh mojih serverjih teče sw raid več kot odlično in ga nebi zamenjal za noben hw raid.
-Ram obvezno 2x8gb.

Matej

krneki0001 ::

Raid na plati deluje brez problemov sedaj pol leta (odkar imam plato) pa do sedaj ni bilo nobenih problemov.

V eni izmed firm, kjer jim rihtam vse, sem postavil raid pred kakimi štirimi leti, pa do danes ni nobene napake.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

levaky ::

Saj je vse v redu dokler deluje... Problem je, ko neha delovati in je potrebno reševanje podatkov. Tisto zna bit problem(kolikor berem po internetu).

Matej

Zheegec ::

SSD bo v praksi bistveno hitrejši od dveh 10k Raptorjev v RAID. Tako pač je :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

UWO ::

A narobe gledam, ali je ASROCK Z68 pro3-M za cca 10€ dražja od ASROCK Z68 Pro3 Gen3?

krneki0001 ::

Kje pa si jo našel cenejšo? pro3-M sem jaz našel za 100 evrov in je na zalogi (anni), najcenejšo pro3 gen3 pa za 112 evrov, ampak je nimajo na zalogi. Tiste firme, ki pa jo imajo na zalogi, je pa ne dajo izpod 127 evrov.

alien, velociraptorji imajo samo majhne dostopne čase, drugače imajo pa prenose slabe proti black edition ali pa proti raid edition WD-ji. Za male datoteke so raptorji odlični, za obdelovat filme pa nikakor ne. SSD se mi pa za tako ceno ne zdi smotern nakup.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

levaky je izjavil:

Saj je vse v redu dokler deluje... Problem je, ko neha delovati in je potrebno reševanje podatkov. Tisto zna bit problem(kolikor berem po internetu).

Matej


Če kupiš 2 navadna diska in jih daš v raid, se bo prej ko slej zgodilo to da se bo raid usul. Ne prodajajo zastonj diske raid edition. Že vedo zakaj. Tisti, ki pa ne veste kakšna je razlika med navadnim diskom in raid edicijo, pa malo poguglajte za TLER.
Sicer razlika med raid in black naj bi bila samo v vklopljenem ali izklopljenem TLER, hardware pa naj bi bil isti. Raid edicije imajo TLER, medtem ko ga black edicije nimajo. Naj bi se na nekaterih WD black dalo vklopit, ampak...
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

levaky ::

Kolikor sem bral, so možnost vklopa TLER-a kako leto nazaj odstranili. Vem kaj je razlika med RAID in navadnimi diski. Ampak 50% oz 100% dražji disk zaradi TLERja se mi zdi bedarija.

No, trenutno mi laufa kar nekaj softwerskih raid polj(stari med 1 in 6 leti), tako raid1 kot raid5 in 10, in vse deluje ko urca. Najbolje pri vsem tem je, da če mi pri kateremkoli raidu odleti plata oz crkne server, prestavim diske v nov pc in vse teče dalje oz. imam pri sesutju polja veliko boljše možnosti za recovery vsaj nekaj podatkov kot pri proprietary sistemih. Pri ZFSju mi s premikom diskov ostanejo še vsi shari in njihove nastavitve. Prenosi so nenormalno hitri oz vsaj hitrejši kot sem jih imel na HW raidu, dodaten plus pa je, da ne potrebujem TLER diskov oz je za zfs celo zaželjeno, da nimaš TLER diskov.

Mimogrede, imaš SSD? Ker če ga nimaš, potem je brezveze govoriti ali se ga splača ali ne. Sam ga imam in je vreden vsakega €.

Matej

krneki0001 ::

Imam ssd in imam hardverski raid. Za raid uporabljam mirroring - torej raid 1, tako da tudi če odleti kontroler nebi imel problemov s podatki, ker so vsi podatki dvojno zapisani. Če bi pa performančno hotel uporabljat raid, bi pa uporabljal vsaj 4 diske - torej mirroring in stripping skupaj. Da imaš vse dvojno zapisano in še stripping zraven.

SSD imam v netbooku, da ga lahko nosim naokoli in premetavam, pa ne bom zgubil podatkov. In pri SSD-ju me moti to da je premajhen, če hočeš kaj večjega je pa takoj cena taka, da dobiš več raid edicij diskov za ta denar. Recimo 600Gb SSD stane 1170 evrov, medtem ko 1Tb WD RAID stane 149 evrov, torej za ceno enega SSD-ja dobim skoraj 8 (1:7,9 je razmerje) diskov raid edicije. Za ta denar pa raje vzamem še en profi raid kontroler za 300 evrov in 6 diskov pa naredim hardversko zadevo, ki bo delovala odlično.

Tiste 2 milisekunde več bom pa že počakal, da mi bo prebralo nekaj iz diska.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

levaky ::

Ok, če rabiš 600GB diska, potem je SSD slaba izbira. Ampak če rabiš za CAD, potem na SSD naložiš OS in CAD programje, ter na disku hostaš CAD projekt, dokler na njem delaš. Ne vem, kolikor zasedejo projekti o katerih govori uporabnik v prvem postu, a zna bit 60gb prostora dovolj. 120GB SSD ni pregrešno drag in na njem delaš, dokler imaš projekt v teku, ko je končan, pa ga premakneš na drugi, običajni disk(recimo wd black) oz. kot je rekel user, na network share.

Glede tvojega raida... Če ti odleti kontroler, bodo podatki na obeh diskih ostali, samo kako boš prišel do teh podatkov, glede na to, da ima kontroler gor svoj filesystem? Diska ne boš mogel priklopiti na drug pc in ga normalno uporabljati, razen seveda, če ima drugi PC enak kontroler. Ponavadi boš potreboval enak oz. isto serijo kontrolerja, da boš lahko prebral podatke. Sedaj pa si predstavljal ta problem v nekem podjetju, kjer imaš danes popoldan predstavitev projekta, tebi je pa kontroler odneslo:) Zna biti zabavno:)
SW raid to lepše reši, saj se na diskih nahaja čisto običajni FS in ga premakneš v drug pc, mountaš in delaš dalje.

Matej

krneki0001 ::

Gremo prvo glede raida. Če kontroler odleti je gor navaden NTFS sistem in ga zazna vsak sata kontroler. Zadeva deluje - vsaj za mirroring. Sem sprobal, ker sem vzel ven drugi disk in si ga odnesel, da sem postavil kopijo sistema.

Glede SSD. Če nalagaš projekt od nekje drugje, ti imaš pa sistem na SSD disku to sistema nič ne pohitri. Torej je vseeno če imaš SSD ali ne. Projekti v acadu z dodatki (recimo za risat v prerezu projekt 100m avtoceste) so pa itak ogromni.
Glede štarta sistema je pa tako, da taka mašina je itak stalno prižgana in je potem vseeno, ker ne rabiš čakat 3 sekunde dlje, da se vse skupaj postavi.
SSD je trenutno še preseravanje v stilu jaz imam pa najhitrejšega (in najdražjega), veliko bolje se splača namesto enega dobrega in dragega ssd-ja kupit 2 WD-ja black edition, ki imata hitrejši prenos, pa počasnejši dostopni čas. Se morajo še malo pocenit SSD-ji pa kapaciteta se mora malo zvečat.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

Kakšne hitrosti prenosa dosegaš z 2x WD black v raidu ?

levaky ::

nebivedu: ok, očitno imaš srečo, ker pri meni na adaptecovem kontrolerju ni bil na disku NTFS. Očitno različni proizvajalci različno rešujejo problem. Ampak, če za raid1 to še nekako gre, je večji problem pri raid5 in 6, a o tem v tej temi ni debate.

Glede SSDja se večina lastnikov strinja, da se nazaj na običajni disk nebi vrnila. Tudi jaz sem med njimi. Če se podatke o projektu pretaka preko mreže, potem ja, zadeva nima kake velike vloge pri hitrosti, če pa imaš ti projekt, na katerem delaš, na računalniku, potem pa je stvar drugačna.

Sicer pa ja, kakšne hitrosti dosegaš v raidu? Tudi mene zanime. Meni gre leto in pol star vertex2 nekje okoli 240mb/s read in okoli 200mb/s write. Verjetno so hitrosti novih SSDjev že kaj višje, cene za 120gb pa je malenkost višja od enega wd blacka(je pa res, da je manj prostora:) Kaj pa vem, ne zamenjam mojega SSDja za običajni disk, niti za raid.

Matej

krneki0001 ::

S katerim programom merite hitrost diskov.

 branje

branje



 pisanje

pisanje

Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

V prejšnjem postu je bil raid 0, v raid 1 je pa okoli 170Mb read in 150Mb write
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

levaky ::

KAteri kontroler imaš?

Matej

krneki0001 ::

Tole je Intelov SRCSATAWB (SIL1078 procesor, 128Mb ram, 8 portov SATA II in 300Mb/s na posamezen port). Prinesel ga je naročnik, ki ga hoče met pri meni v backup mašini (nekaj so meli z eno inšpekcijo in hoče da je backup res narejen tako kot mora bit). Kartica stane okoli 500 dolarjev. Je pa kupil po 2 taki in 16X 2TB diska ter 4X 1TB diska za 2 mašini. Eno pri njih v službi in drugo pri meni za backup, da se samo vse skupaj prenese k njim, če bi bilo kaj narobe pri njih.

Vse skupaj je še v testni fazi in sta na kontroler obešena samo 2 diska (2x 500GB WD black) v raid 0 (stripping), zato taki hudi prenosi.

Bomo vidl, kako se bo obnašal potem, ko bodo vsi porti zasedeni s po 2Tb diski. Hoče pa sistem na mirroringu 2x 1TB na onboard raidu in podatke na mirroring + stripping 8x 2TB diskih.

Uglavnem po prvih testih full hudo hitro dela.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

levaky ::

Fajn fajn... Je pa res, da kontroler ni ravno poceni:)

Jaz imam na software raidu naslednje hitrosti:
RAID10 z 4x samsung F3 1tb diski:
Read: 300mb/s (cpu 14%)
Write: 170mb/s (cpu 20%)

RAID5 z 3x wd green(ni najbolj optimalno sestavljen, za dober performance se svetuje vsaj 5 diskov):
Read: 230mb/s (cpu 12%)
Write: 260mb/s (cpu 26%)

OS: OpenIndiana, FS: ZFS

Matej

MooM ::

Pozdrav.

Kupuje se nov računalnik za očeta in mater. Glavnina bo uporaba worda, interneta ipd., ampak oče bo občasno tudi kaj risal v Autodesk Inventorju (3D) in Autocadu. Torej nek zelo soliden PC, ki bo omogočal čimbolj optimalno delo v Inventorju. Zavedam se, da za 700€ ne dobiš uber hude mašine, ki bo poganjala inventor s svetlobno hitrostjo. Torej budget okoli 700-750€ (samo računalnik).
Povejte predloge, pripombe, kje so potrebni poudarki za delo s tem programom.

- procesor: po vsej verjetnosti intel i5
- matična: kompatibilna. 4 sloti za rame so verjetno že pri skoraj vseh (za kasnejšo nadrgadno)
- grafična: kaj Inventor preferira katero izmed znamk (ATI vs GeForce); kaj so namenske (ati fire pro v4900 oz quadro) v rangu okoli 200€ res boljše od neke gamer kartice iste cene?
- rami: verjetno 8GB za začetek
- disk: 1TB plus je smotrno dodati še en SSD 128GB za windows in programje? (potem cena naraste na 800€)
-...

Nakup bi bil izveden v Sloveniji. Oče ni navdušen nad Nemčijo in hoh.de. Če bi šlo za moj računalnik, verjetno nebi okleval. Torej kaj je cenovno najbolje v Sloveniji: funtech, dinokomp...?

Hvala!

Invictus ::

darkolord je izjavil:

Imate 5000 EUR za licenco, špara pa se na delovni postaji?!
A če imaš 5000 za licenco, pomeni da moraš imeti sigurno na zalogi še ene dvakrat toliko za hardver?

Včasih je bilo za grafične postaje pravilo, kolikor daš za software, daš tudi za hardware.

Vprašanje če si lahko privoščiš neko home made varianto, navito, ki ti lahko crkava brez opozoril. Če si podjetje lahko privošči izpad opreme za en teden, no ja ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Isotropic ::

trenutno najcenejsa opcija za CAD postajo je kaksen intel dual- alpa quad-core z intel HD3000 ali HD4000 grafiko (dejansko bi moral biti xeon z P3000 sam pustimo to, grafiki sta ekvivalentni). grafika je popolnoma podprta s strani vseh CAD proizvajalcev (solidworks, inventor...) in je za nezahtevno delo popolnoma zadostna (recimo na nivoju quadro 300 alpa quadro 600)

naceloma pa nekih hudih komponent za eno povprecno CAD postajo ne rabis. ECC rama ne rabis recimo, procesor je dosti ze dual-core, samo da ima visoko frekvenco in single core zmogljivost (VSI cad sistemi imajo zelo slab support za multi-core ze po definiciji history-based modellinga. izjema je rendering), edino za grafiko je fajno (nekje nad 100-200 kosi recimo), da je quadro.

Zgodovina sprememb…

Map ::

Kolikor vem, licenca za Invetorja pride kar nekaj jurjev, zato ne šparaj na PCju. Ko ga boš mel pol leta al pa 1 leto pa bo prišo novejši program itd. in ti bo začelo vse jeb** in štekat, zmrzvat pa take. Boš bolj zadovoln če daš znaj malo več pa pol nimaš skrbi, pa original winse pa antivirusniga.

TehDucky ::

Gaise, check the date. Tole je tema iz marca, pač nekdo jo je ponesreči obudil, le-ta naj odpre svojo temo če že rabi, da se ne bo tukaj mešalo jabolk in hrušk.

tony1 ::

Če grem še jaz malo back in time bi opozoril, da so WD black diski za znoret glasni in jih sam za under desktop kišto raje ne bi še enkrat kupil...

kamuee ::

Najprej inventor samostojna verzija stane ene 5k€, Jest imam infrastructure design suite in je bla z naročnino vred cca. 13K€. Grafična minimum ti je pa quadro 2000. Kr če bo oče ti delu na dveh monitorjih pa meu zalaufana 2 autocad-a hkrati, tko ko delam jest boš začel z i5-ko gledat diapozitive, brez quadrota. Jest mam zenkret i5 pa GTS250-ko pa ne morem več delat na tem kompu kr je prepočasn ko vse to zalaufam pa laufam 2 cad-a, kak adobe , corel hkrati. Tko da zje pametno bi ti blo še kake 200€ dat poleg pa nabaviš nvidia quadro 2000 da neboš meu kakih problemov z laufanjem, sploh če ti bo oče laufau inventorja, ki je 3D program z renderjem. Priporočam čimveč rama, po možnosti 16GB kr rami niso dragi.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hardware včeraj in danes (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25527785 (20924) sodnicaN
»

Delovna postaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
619235 (7694) borisk
»

PRO-ji 3d rendrov!!! Potrebujem vaš nasvet

Oddelek: Kaj kupiti
326943 (6172) m0LN4r
»

PC za photoshop/premiere/aftereffect (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
599716 (8522) Nummy
»

Mašina za arhitektko (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6813445 (11706) JesusChrist

Več podobnih tem