» »

ARC (audio return chanel)

ARC (audio return chanel)

bosko1333 ::

Mi lahko kdo razloži kaj je namen ARC-ja in kako deluje. Vem samo da je to povratna povezava zvoka in rabim 1.4 HDMI kabl...:P
Imam Samsungovo TV, ki podpira ARC in LG 3D blu-ray 5.1 (LG HX806SH) kombiniran hišni kino!

LP

cojss ::

Namen ARC je da zmanjša število potrebnih kablov v sistemu, s tem da pošilja zvok s televizorja v ojačevalec ali receiver.

bosko1333 ::

Samo še vedno ne razumem v čem je finta, ker sem po TV gledal za kakšnim ARC outputom pa nisem nič našel. Samo neki S/PDIF pa še to ne vem kaj pomeni:8) (povsod pravijo, da je nekaj z audio outputi optični ali pa koaksialni).

Drugače pa thx za odg.

Tim55 ::

S/PDIF je signal, ki ga prenašata optični in digitalni koaksialni kabel...audio output na tvojem tvju

če tvoj tv podpira arc, bi kot si sam rekel, mogla delovat povratna povezava s hdmi 1.4 kablom...torej ne bi rabil S/PDIF kabla iz tvja do hišnega kina

Nikonja ::

joooj ste tečni z hdmi 1.4 kablom, to ne obstaja, obstaja hdmi kabel in pika. 1.1, 1.2.... so oznake ki se lepijo na aparate in ne na kable.
ARC ti prišpara en kabel. Npr. imaš tv,blplayer in receiver. Po starem bi kable speljal tko da imaš en kabel iz BL playera v receiver, en kabel iz receivera v TV in še en kabel iz tv nazaj v receiver, če hočeš poslušat tv z antene. Zdaj ko imaš ARC ne rabiš ta drug kabel ker ti tv po istem kablu i pošilja in sprejma zvok in sliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nikonja ()

Tim55 ::

Nikonja je izjavil:

joooj ste tečni z hdmi 1.4 kablom, to ne obstaja, obstaja hdmi kabel in pika. 1.1, 1.2.... so oznake ki se lepijo na aparate in ne na kable

trgovci pač morjo nekak zaslužit :|

Nikonja ::

sej vem ampak me najbolj jezi ko vidiš kako dejansko na kablih piše 1.4 pa še 3D ali ARC compatible (manjka samo še Skype in Win7 compatible)in nabijejo ceno celo 3krat višjo od najcenejšega kabla čeprav čist nobene razlike ni med njima.

cojss ::

Tole s kabli pa ni čisto res. Z HDMI 1.3 se je max bandwith HDMI-ja podvojil in zato so 2008 specificirali kable - standard in high speed. Standard garantirajo 1080i60, high speed pa 4K, 3D, ARC, DeepColour in vse ostalo kar podpira HDMI 1.4. Seveda lahko na krajših razdaljah tudi standard kabel deluje kot high speed, ni pa garantirano.

Tako da 3D compatible oznaka na kablu ni ravno brezvezna...

bosko1333 ::

Dobro zdaj že kapiram, da je glavni namen ARC manj kablov.
Imam pa še nekaj vprašanje glede teh slik:



1. Zakaj mora bit še ena zvočna povezava na 5.1 sistem, če tako ali tako dobiva zvok iz Blu ray predvajalnika?

2. Je to tudi možno takrat, ko gledaš neko oddajo z muziko pa bi rad da gre zvok na 5.1 sistem (kot neki output za zvok)?

Tim55 ::

1. Zato da ti na 5.1 sistemu ne slišiš samo vseh naprav, priklopljenih na 5.1 sistem, temveč tudi zvok iz tvja naprimer dvb-t tuner, ki je v tv vgrajen (t.i. navadni programi)

2.S temi programi je pa tako, da skoraj nobena televizijska hiša ne oddaja 5.1, temveč stereo..zato bi pač na 5.1 sistemu slišal le sprednja 2 zvočnika..z nastavitvijo se pa lahko nastavi da se zvok "podvoji" še na ostale zvočnike, vendar to seveda ni pravi 5.1.

bosko1333 ::

Thx za pojasnilo Tim55!

oblogo ::

Tim55, te lahko še jaz nekaj vprašam:
Imam LG LCD 42lw659s z HDMI (ARC)in Blue Ray/DVD predvajalnik LG BD670 na katerega imama na 2CH AUDIO OUT priklopjen GENIUS zvočnike.
TV in BlueRay imam povezan z HDMI kablom.
Sedaj pa bi rad, da bi tudi TV poslušal po GENIUS zvočnikih.
Sem mislil, da bo HDMI 1.4 kabel rešil zadevo, a očitno sem se motil.
Verjetno mi ostane samo priklop SCART to HDMI na TV in to povezati na TV izhod na zvočnikih ?
TV ima samo digitalni optični audio out.

Gorazd


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop hišnega kina

Oddelek: Zvok in slika
265558 (3398) ninjaxx
»

Zvok iz TV na hišni kino

Oddelek: Zvok in slika
253965 (2514) billy
»

kako dati zvok iz tv na hisni kino??? Prosim za pomoc

Oddelek: Zvok in slika
165075 (4667) krepki
»

Zvok iz TV na hišni kino preko HDMI kabla

Oddelek: Zvok in slika
167324 (7085) Zvezdica27
»

Kako povezati TV in DVD za 5.1 zvok

Oddelek: Zvok in slika
51403 (1329) LordTado

Več podobnih tem