» »

Vezava zvočnikov

Vezava zvočnikov

djensi ::

Mene pa zanima če je kakšna opcija da se veže 1 sub ter pa 2 zvočnika satelita na en ojačevalec? Ojačevalec je 2 kanalen.

Janac ::

Seveda

djensi ::

...bi kaj več povedal ;)

Janac ::

Poslikaj zadnjo stran ojacevalca.

A sub je aktiven?

djensi ::

http://www.behringer.com/EN/Products/EP...

sub je pasiven, če bi bil aktiven nebi bil to noben problem ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djensi ()

Janac ::

Rabis kretnico za globokotonec, ki ti poseka visoke tone. Stane okoli 10e.

djensi ::

To sem že mel v mislih, kako se pa potem reši problem da je stereo?

Janac ::

Satelita vsak NA svoj kanal, sub pa tam ce mas sub out, a mas?

djensi ::

Kakšen sub out? Saj sem rekel da je ojačevalec dvokanalen, pa da je sub pasiven. Pa še link sem dal, kjer je slika. 2 kanala sta in to je to, nema više :)

Janac ::

Ja pol pa nečem, probaj na en kanal dva vezati

tx-z ::

Ne kr neki na pamt delat. Moraš tut pravilno vezat, če se bo sploh dalo. Počaki da ti kdo odgovori k kej več ve s tega področja, pa ti bo povedu kako in kaj. Za woofer je pa vsekakor fajn da daš kretnco (mogoče bi blo fajn da bi razdelil lepo levi kanal levi zvočnik, desni kanal desni zvočnik, potem pa še subwoofer na obeh kanalih)....Ampak pravilno zvezan seveda, ne neki na pamt.
tx-z

djensi ::

Ja sej zato pa sprašujem, da ne bom kaj skuril.
Jah da bi dal vsakega na svoj kanal pa sub na oba pomojm da nebi šlo, ali pa...nism še slišal za to varjanto.

Sm mislu da obstajajo kšne naprave k jih daš umes pa pol to poštimajo? Kaj pa uno crossover? Čemu je to namenjeno?

Spajky ::

Ta tvoj Amp je zelo močen in moraš met tudi zelo močne in trdožive zvočnike ter ima več možnosti zvočnikov in vgrajeno el.kretnico. Zgleda, da misliš to uporabit za neko ozvočenje, torej ga uporabiš za Sub-bass driver v bridged-mono mode ter nabaviš še enega v tem stilu, vendar bolj švoh za satelite v stereo modu ... Poglej navodila oz. si jih dol potegni.

Lahko pa si nabaviš 2 kom in uporabiš en L kanal za sub in oba D kanala za stereo satelite (vključiš 100Hz kretnico ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

djensi ::

Saj navodila mam, sm tut pregledal...

Močn, ja tko odvisn kako gledaš...obstajajo tut dost močnejši :)

Drugače pa če bi kupoval dva potem bi jih vezal v bi-amp, samo mi trenutno ni alternativa kupovati še enega, ker mi finančno preseže trenutni buget. Mogoče kakšen švohnejši ojačevalec posebej za sub, al pa kašen aktiven sub, bomo še vidl.

Drugače sem imel namen kupiti sub in ga vezati na isti ojačevalec, kasneje bi kupil še en ojačevalec, posebej za sub, na ta amp bi pa prišlo na vsak kanal 2 satelita ;)


če ma pa kdo kako idejo kako to narest, kar sm si zamislu pa kar ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2 avtoojačevalca ali enega?

Oddelek: Zvok in slika
162115 (1725) taz
»

Ozvočenje za lokal

Oddelek: Pomoč in nasveti
142301 (1931) Goran's Blog
»

Avtoojačevalec 5 kanalni ali posamični?

Oddelek: Kaj kupiti
223353 (3092) borut_p
»

Fersterker in zvocniki.

Oddelek: Pomoč in nasveti
453183 (2649) T0RN4D0
»

Aktivni SubWoofer - made at home

Oddelek: Pomoč in nasveti
255227 (4688) [DrAc0]

Več podobnih tem