» »

WiFi - prepoznavanje omrežja

WiFi - prepoznavanje omrežja

timek ::

Živijo!

Imam en zanimiv problem.

Čez noč mi je prenehal delovati WiFi na laptopu. (windows 7)

Problem je, laptop konstantno prepoznava omrežje. Se poveže napiše identifying network in me vrže dol. Včasih se poveže za 30sec in imam rumen klicajček na povezavi in potem me spet dol vrže.
Sproti sem imel povezan še drug laptop, ki mu povezava deluje normalno.

Probal sem že vse na novo naložil sistem, statični IP naslov, zbrisal driverje od WiFi kartice.

Zdaj sem pa brez idej. Sumim da mi je crknila Wifi kartica, nisem pa ziher.

Je imel kdo že podoben problem?

Lp, timek

Pyr0Beast ::

Verjetno slab kabel če se ekran velikokrat prepogiba
Ali pa kakšen windows update
Ali pa da se je routerju sfuzlalo
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

timek ::

Router dela zaenkrat brez problema.

Sem bral nekaj glede updejtov za windows, ravnokar sem spet formatiral. Ne bom nič updejtal, samo driverje bom naložil pa da vidm če dela.

Zgleda da bo treba razdret pa pogledat kable!

Lp

timek ::

Sem razdrl laptop, žice so vse v dobrem stanju, tako da mislim da niso žice krive. Problem ostaja.

Pyr0Beast ::

In kako si to preveril ? Vizualno ne bo nujno da se bo napaka poznala.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

timek ::

Laptop sem razdrl. Tako da sem prišel do kablov. Pregledal sem jih tam na pregibu LCDja in zgledajo vredu, niso nič natrgani ali kaj podobnega itd.

jablana ::

Pozdravljeni, sposodil sm si temo za moj problem...

Pred kratkim sem kupil HTC Sensation XE in mam problem z wifi-jem doma. Če se povežem na wi-fi preko ENKOM A1521(-I) (amis router) dela brez problema, samo signal zelo pade že preko prve stene. Zadovoljivo deluje do 5-tih metrov kaj več pa bol slabo ali pa sploh ne.
No tako mi je kolega dal čisto nov TP-LINK 150Mbps Wireless Range Extender(TL-WA730RE), ker ga ni nikoli uporabljal (še original zapakiran), s pomočjo navodil sem ga nastavil na AP mode (access point) in problem je sledeč:

Telefon prepozna omrežje in se poveže normalno ampak ko grem na internet ta ne dela. Pobral sem že z različnimi nastavitvami na routerju, tudi tako da sem pogledal v nastavitve routerja kakšen ip mi dodeli za wifi telefona katerega sem vstavil v telefon kot statičnega spet nič.

Do zdaj mi je uspelo le enkrat uspešno povezat telefon na tp link (lepo delalo po celi hiši) ampak le tako, da sem na ENKOM A1521(-I) routerju naredil hard reset. Medtem pa povezava ni delala na 1. računalniku (na ostalih pa je delal brez problema (Switch).
Torej je nekaj na routerju. Prosim če kod ve kaj narediti ali pa je mel podoben problem bi bil zelo hvaležen za bilo kakšno pomoč, predlog .

Omrežje in slika:
Moj internetni ponudnik je Amis in ruter je njihov ENKOM A1521(-I) na katerega je preko kabla povezan 1. računalnik in TP-LINK 150Mbps Wireless Range Extender(TL-WA730RE) ter Switch LevelOne (FSW-0508TX 5 Port Mini Fast Ethernet Switch), iz katerega sta povezana še dva računalnika.

 Na hitrco narejena slika

Na hitrco narejena slika

amigo_no1 ::

Amisova škatla je verjetno modem+wifi router (ki tudi sam vzpostavi povezavo), tako da ti priklopi tp link router tako:
amis enkom -> v lan port -> tp link.

Drugače pokliči na amis helpdesk in naj ti dajo njihovo škatlo v modem_only način, tako da bo tp link "glavni", kamor boš vpisal svoje up. im & geslo za amis net.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

jablana ::

Sej tp link je povezan preko lan porta, pa wifi na amisovem routerju ugasnjen, ker če bi bil prižgan se poveže pol sm pa spet na začetku.

timek ::

Živijo!

Si izklopil DHCP na tplink-u ali pa modemu od amisa? Samo en DHCP naj ti laufa ali na modemu ali na tplink-u.

jablana ::

Ravno kar izklopil DHCP na modemu od amis in je še slabše ker sploh noče povezat,pridobiva naslov...pa se ne poveže, takoj ko sem pa DHCP nazaj vklopil se je pa povezo in spet brez interneta.

Sem pa še enkrat vstavil statični ip v telefon naslednjega, ki je izven DHCP območja in vpisal omrežno masko in dns1 in se je čudežno povezal tako, da internet na telefonu dela in za zdaj brez motenj še tudi na vseh ostalih računalnikih. Bom vido kaj bo jutri...:|

Hvala za pomoč...:)

amigo_no1 ::

Tip povezave do Amisa ?
Če modem od amisa dela kot modem potem tam dhcp za lokalni lan ne dela nič.
Če imaš povezano kot kaže slika zgoraj potem dela tplink kot AP (ter modem od amisa dela kot modem+router).

Omenjaš statični ip -> statični ip za lan ?
Katere številke si vpisoval, če gre za statični ip za lan ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

jablana ::

Ja povezava je tk ko je na sliki, modem dela kot modem+router.
Za statični ip sem bral na htc forumu, da vpišeš en ip izven območja DHCP (js mam od 60 do 254) v nastavitve v telefonu. Tako sm vstavil v telefon pod statični ip 192.168.1.255, 255.255.255.0 omrežna maska in za dns1 192.168.1.254. Edino s temi nastavitvami v telefonu mi internet dela (do zdej)...

lp jablana

amigo_no1 ::

DHCP pool je ponavadi med x.x.x.100 in x.x.x.200 (192.168.1.100-200).

Za dns server vpiši za vsak pc&telefon (nastavitve mrežne kartice) 212.18.32.10 in 212.18.32.12 (amisova dns-ja).


Na tplinku nastavi tip WAN povezave na disabled !
http://www.smallnetbuilder.com/wireless...

Preveri v navodilih, na katerem IP-ju je tp link privzeto nastavljen, amisov bi moral biti na 192.168.1.254 (če slučajno ni, uporabi v konzoli ukaz "tracert google.com" in poglej IP iz prvega koraka).

David8 ::

A mi lahko kdo pove kodo wifija dlink, saj uporabljam ario na roterju pa koda ni napisana.

Yacked2 ::

David8 je izjavil:

A mi lahko kdo pove kodo wifija dlink, saj uporabljam ario na roterju pa koda ni napisana.


http://www.routerpasswords.com/

Če govoriva o isti stvari. Drugače pa vse piše v navodilih.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

barocco ::

Da si sposodim temo.
Ker o ruterjih ,praktično ne vem dosti, se obračan na vas MOJSTRE!

Frend živi v samskem domu na Sketovi ulici.

Ima laptop ,ampak signal(last Samskega doma),ne pride do 3 nadstropja,sobe v kateri živi,ampak samo do 2 štuka.

Kaj pravzaprav sedaj potrebuje ,da bo tudi sam ujeu signal do neta,preko samskega doma??

Naj kupi navaden TPLink??

Želi si ,samo,da bi v miru ,sam v sobi brsku po netu,ne da bi hodil štuk ali dva nižje da pride na net.

Sedaj ima en TUŠ USB modem notri sim kartica,v glavnem mora filat k NORC,ampak porabi ogromno denarja za to.
5€ DAN ZA 1GB prenosa.

Iščem pomoč in odgovor ,ker bi frendu resnično rad pomagu ,da mirno brska sam v svoji sobi in da ma mir!!

Sam bi mu najraje reku ,da kupi ruter in da bo delalo,ampak kaj ko nisem 100%,če bo delalo,zato sprašujem vas ,kake opcije ima oz. kaj naj naredi??

Malo sem gledu tele ruterje.. Če bi sploh delovalo.
http://www.mimovrste.com/artikel/247004...
RangerVIII|6700k|Corsair16GB|
Msi1070|pm961|BX5001TB|RM650x|H100iv2|

Yacked2 ::

Jaz imam tole:
WiFi USB Adapter Alfa AWUSO36NH
Dipol Indoor Omni 10-13dBi RSMA

sprejem je izjemen.

http://shop.wlan-sat.com/strojnaoprema/...
http://shop.wlan-sat.com/antene/wlan-an...
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

barocco ::

Yacked2 je izjavil:

Jaz imam tole:
WiFi USB Adapter Alfa AWUSO36NH
Dipol Indoor Omni 10-13dBi RSMA

sprejem je izjemen.

http://shop.wlan-sat.com/strojnaoprema/...
http://shop.wlan-sat.com/antene/wlan-an...


Hvala za informacijo
A kej drugega kak "navden enodeln" ruter,ne bi pomagau oz. ali je samo ta opcija možna??
RangerVIII|6700k|Corsair16GB|
Msi1070|pm961|BX5001TB|RM650x|H100iv2|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri zunanji wi-fi USB adapter?

Oddelek: Kaj kupiti
234518 (3301) Spajky
»

WiFi na površini 1,75 hektarja - nasvet

Oddelek: Omrežja in internet
425542 (3759) Daniel
»

Wifi domet 1km in potrebna oprema?

Oddelek: Kaj kupiti
92802 (2399) wini
»

Katero wi-fi anteno za boljši siginal

Oddelek: Omrežja in internet
152805 (2459) Spajky
»

Wifi USB Adapter Alfa

Oddelek: Kaj kupiti
202129 (1906) Daniel

Več podobnih tem