» »

Skočimo na Intelov vlak !?

Skočimo na Intelov vlak !?

«
1
2

FlyingBee ::

Ravnokar sem pogledal malo kaj se dogaja na področju procesorjev, ker sem pred kratkim kupil 1155 ploščo in low end Pentium g620 Sandy Bridge procesor, ki ga bom verjetno nadgradil z Ivy Bridge, ko bo izšel oziroma, ko vidim cene.

Glede na situacijo me pa malo skrbi, ker Intelov edini konkurent na področju procesorjev za namizne računalnike že pošteno zaostaja in sploh si ne morem misliti kaj se bi zgodilo, če ostane samo Intel.

Verjetno še ni panike, ampak se bom kar lepo držal Intela, ker sem ravnokar prebiral o njihovem Roadmap-u in o kalvariji, ki se dogaja z Buldožerjem in Win 7 "popravkom".

Kot redni bralec novic in testov vas sprašujem kaj kej drugi menite o vsem tem?

M-XXXX ::

Kot že 100x rečeno SAMO Intel SE NE MORE ZGODIT. Proti monopolni zakon, ga bi (bo) raztrgal na dva dela, ki bosta konkurirala drug drugemu.

ABX ::

Brez AMD-ja bojo cene Intel CPU-jev narasle.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

gendale ::

brez amdja (ali pa kakega drugega konkurenta) bo za uporabnike slabo

samo spomnimo se obdobja pred izidom prvega athlona, ko intel praktično ni imel konkurence
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

balocom ::

Mogoče pa pride ob propadu amd-ja (ali pa totalnem zaostanku) na trg z resnim deležem ARM oz- njihova arhitektura, seveda če bo to jedro podprto v Windowsih 8. Mogoče pa intel naredi spet kako bedarijo z predolgim cevovodom (ali huje) in tekmeci (kdorkoli to že bo) ne bo imel tako težkega dela priti zraven:)
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Tarzan ::

ARM trka na vrata in APU procesorji so že tukaj (Intel tu nima za burek). Trg se bo moral preurediti, kot se pač bo, če so trenutni Blldozerji in desktop procesorji AMDja nekonkurenčni, bodoprisiljeni pljnit v roke in mogočesestaviti bolj konkurenčne procesorje. Do sedaj jim na vsakih nekaj let več kot samo uspe - dejansko tudi vlečejo narej razvoj, tudi Intelov.

V tem trenutku se od AMD splača vzeti prenosnike (morda celo tablico s fusion procesorjem, to bi si želel malo sprobat) brez dodatne grafične kartice in strežniške procesorje. Intelovi serverski procesorji ne upravičijo več svoje cene, Intelovi APUji so svetlobno leto za AMDjevimi, kar se grafike tiče, Intel desktop procesorji pa so v tem trenutku res večinoma boljša izbira. Vseeno se naračun cene lahko poseže tudi po rešitvi AMDja, ki po zmogljivosti ne zaostaja veliko in stane nekoliko manj.

Na namizjeutegnejo kmalu prisopihati tudi APU procesorji. Če bo Trinity vsaj še malo popedenan, bi znal postati ultimativna izbira tudi za igričaje. Z dodatno AMD grafično kartico sodelujejo lepo žetrenutni, precej podhranjeni procesorji, ki pa več kot konkurirajo Intelu. Tako po porabi, kot po performansah.

FlyingBee ::

no vsaj na grafičnih jim je malo posijala svetloba, tako da nvidio čaka veliko dela, kar bo nam v prid

Ok, samo Intel se ne more zgoditi, ampak lahko pa zaradi AMD nazadovanja povišajo cene in zavlačujejo, tako da izjava: "Kot že 100x rečeno SAMO Intel SE NE MORE ZGODIT. Proti monopolni zakon, ga bi (bo) raztrgal na dva dela, ki bosta konkurirala drug drugemu." je preveč v smislu, da zaradi dreves ne vidiš gozda

Poldi112 ::

V bistvu se ti tudi zgolj Intel lahko čisto lepo zgodi. Če povozijo konkurenco s kvaliteto jim nihče nič ne more.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Dr_M ::

IBM? MS? Se ne more zgodit?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

x45 ::

FlyingBee je izjavil:

Ravnokar sem pogledal malo kaj se dogaja na področju procesorjev, ker sem pred kratkim kupil 1155 ploščo in low end Pentium g620 Sandy Bridge procesor, ki ga bom verjetno nadgradil z Ivy Bridge, ko bo izšel oziroma, ko vidim cene.

Glede na situacijo me pa malo skrbi, ker Intelov edini konkurent na področju procesorjev za namizne računalnike že pošteno zaostaja in sploh si ne morem misliti kaj se bi zgodilo, če ostane samo Intel.

Verjetno še ni panike, ampak se bom kar lepo držal Intela, ker sem ravnokar prebiral o njihovem Roadmap-u in o kalvariji, ki se dogaja z Buldožerjem in Win 7 "popravkom".

Kot redni bralec novic in testov vas sprašujem kaj kej drugi menite o vsem tem?


AMD še vedno nudi boljši P/P za svoje sisteme sploh če znaš vse ompcije ki jih imaš upoštevat. ta post pa zgleda kot monoplistično trobilo intel fun a.

balocom je izjavil:

Mogoče pa pride ob propadu amd-ja (ali pa totalnem zaostanku) na trg z resnim deležem ARM oz- njihova arhitektura, seveda če bo to jedro podprto v Windowsih 8. Mogoče pa intel naredi spet kako bedarijo z predolgim cevovodom (ali huje) in tekmeci (kdorkoli to že bo) ne bo imel tako težkega dela priti zraven:)


Ne verjamem da bo intel posegel po predlogem cevovodu, me pa je res presenetil AMD da je šel v to smer. sicer pa BD sploh ni tako slab, nova revizija pa bo še kr nekaj boljša

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

jest10 ::

Intel fun?:| Kaj je že to?

gendale ::

>IBM? MS? Se ne more zgodit?
ni tolk enostavno, so tud neke fore z licencami

edino če bi uporabili kak drug nabor ukazov namesto x86

kar bi pa blo problematično, ker ne bi bilo združljivo z obstoječim softwarom
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Tarzan ::

Kako je z x86 in z obstoječim softweromje lepo pokazal primer Intelovega Itaniuma. Je pa to stanje izpred več let nazaj, ki sicer še traja, ampak se končuje. x86 bo v prihodnje sigurno dobil konkurenco, ki mu bo prašila rit na desktop segmentu. Če drugega ne, bo v času krize prišlo do poplave precej cenejših ARM-ov na spodnjem do srednje zmogljivem segmentu. Glede na razoj pa ARM doživlja precej bolj bistvene izboljšave in evoluira mnogokratno hitreje, kot x86, ki praktično stopiclja na mestu - tako pri Intelu, kot pri AMDju. Dejansko je še največji napredek po mojem mnenju prinesel razvoj APUjev. Tisti x86 zraven ima pa že toliko balasta intako velikansko culo na hrbtu, da se že težko vleče.

Sssaga ::

V končni fazi je samo pomembno, da gre naprej z razvojem. Bolje trenutna situacija, kot pa da sta si kvit in ponujata slabše rešitve.

Gray_Warden ::

no ja, amdju niti ne gre tako slabo. res je da je intel boljši ampak samo v zgornjem cenovnem razredu.

Grafične recimo, so nekje do 130 eur amd radeon absolutno neprimerno boljše od nvidijinih. Potem se stanje počasi izenači, samo do 130 eur pa je radeon brez konkurence.

Kar se tiče procesorjev...saj amd nikoli ni bil neka resna konkurenca intelu. V obdobju okoli pentium4, je bil amd boljši preprosto zato, ker je bil pentium4 neko sranje, ki se je zelo rado pregrevalo. Do nekje izida dvojedrnih procesorjev je amd potem uspel konkurirati intelu, potem pa ga je intel počasi pojedel.

Moja ocena..amd je nekako tam kjer je vedno bil....v senci Intela. Enostavno ne dohajajo Intelovega tempa. So pa seveda vsekakor tudi pri AMD nekateri procesorji kul, če pogledaš ceno in zmogljviost.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

gendale ::

>Kar se tiče procesorjev...saj amd nikoli ni bil neka resna konkurenca intelu.
no, amd je bil po hitrosti (tudi za high end) in razmerju cena/hitrost zelo dobra konkurenca intelu od izida prvega athlona pa vse do izida core 2 dua

athlon je bil boljši od p3 in kasneje primerljiv s prvimi p4

kasnejši p4 so ga sicer prehiteli, vendar je amd izdal athlone 64, ki so bili čisto konkurenčni p4
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

para! ::

no, amd je bil po hitrosti (tudi za high end) in razmerju cena/hitrost zelo dobra konkurenca intelu od izida prvega athlona pa vse do izida core 2 dua

Točno to je povedal Gray Warden. Zaradi Intelovega zajeba s P4 serijo, je imel AMD možnost izkoristit okno priložnosti in to tudi storil. Po prihodu Core serije se je to okno zaprlo in AMD je ostal zadaj.

lp
Death before dishonor!

Isotropic ::

gendale je izjavil:

>IBM? MS? Se ne more zgodit?
ni tolk enostavno, so tud neke fore z licencami

edino če bi uporabili kak drug nabor ukazov namesto x86

kar bi pa blo problematično, ker ne bi bilo združljivo z obstoječim softwarom

koliko je pa kaj problematicen ipad? tam ni nic zdruzljivo, pa jih vseeno prodajajo.

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Ja, izkoristili so predvsem za,hvaljenje, ne pa za ukrepanje. Zato so ga vsi veliki odjemalci nataknili na obesalnik, ker niso zmogli dobavit ustreznih kolicin. Na koncu so ostali praznih rok. Sicer je tudi intel naredil svoje, zato je moral placati amdju $1mrd pa neki dnarja..
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

FlyingBee ::

ja, točno to sem hotel povedati, enostavno preveč že zaostajajo, kar je jasno vsakomur, ki kaj prebere glede tega

biti fan enega ali drugega je bedno, patetično, žalostno in nespametno ... zato je že alarmantno koliko AMD že zaostaja

nvidia in AMD (ATI) pa si kar lepo izmenjujeta udarce

gruntfürmich ::

to je ta (modri) intelov vlak?

"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Gray_Warden ::

med grafičnimi si nvidia in radeon res zelo lepo izmenjujeta udarce in enostavno ne moreš reči da je ena izmed teh 2 firm boljša...razen v segmetu do 130 eur, kjer radeon nima prav nobene konkurence..nvidia očitno cilja bolj na srednji in višji razred, kjer je brez najmanjšega dvoma odlična, tako kot je tudi radeon.


Glede procesorjev pa že nekaj let nisem prebral novice, da bi amd zadal udarec intelu.
sem pa velikokrat prebral: AMD JE IZDAL NOVO SERIJO PROCESORJEV, KI JE KONKURENČNA INTELOVIM PROCESORJIM PREJŠNJE SERIJE. INTEL JE MEDTEM ŽE IZDAL NOVE, NEPRIMERNO BOLJŠE PROCESORJE.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

v nizkem razredu je izbira pestra in mi je kar žal da sem kupil intela cpu+gpu...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gendale ::

Isotropic je izjavil:

gendale je izjavil:

>IBM? MS? Se ne more zgodit?
ni tolk enostavno, so tud neke fore z licencami

edino če bi uporabili kak drug nabor ukazov namesto x86

kar bi pa blo problematično, ker ne bi bilo združljivo z obstoječim softwarom

koliko je pa kaj problematicen ipad? tam ni nic zdruzljivo, pa jih vseeno prodajajo.

jaz sem imel v mislih osebne računalnike in tuki bi bila združljivost problem

za telefone/tablice/netbooke/... so pa armi že sedaj ok
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

JC Denton ::

Gray_Warden je izjavil:

med grafičnimi si nvidia in radeon res zelo lepo izmenjujeta udarce in enostavno ne moreš reči da je ena izmed teh 2 firm boljša...razen v segmetu do 130 eur, kjer radeon nima prav nobene konkurence..nvidia očitno cilja bolj na srednji in višji razred, kjer je brez najmanjšega dvoma odlična, tako kot je tudi radeon.


Glede procesorjev pa že nekaj let nisem prebral novice, da bi amd zadal udarec intelu.
sem pa velikokrat prebral: AMD JE IZDAL NOVO SERIJO PROCESORJEV, KI JE KONKURENČNA INTELOVIM PROCESORJIM PREJŠNJE SERIJE. INTEL JE MEDTEM ŽE IZDAL NOVE, NEPRIMERNO BOLJŠE PROCESORJE.


Mal si se slabo izrazil.
GeForce in Radeon sta si blizu, Tesla in Quadro pa pojesta FirePro, zaenkrat. Upam da se nova arhitektura obnese in bo tudi tu začel Amd pridobivat trg.

APU trga gate in v srednjeročni prihodnosti zna biti še boljši. (Piledriver, GCN,)

Opteroni tudi niso tak zanič gledano kot celota, sploh ker dobiš veliko jeder in več socketov za zelo konkurenčno ceno napram intelu. Ubija jih samo relativno višja poraba glede na performans.

FlyingBee ::

Intel se ne more kosat z AMD pri grafičnih, to je sigurno velika prednost AMD-ja, še posebej APU-ji

vidi pa le največjega tekmeca v AMR vodah:
http://www.fudzilla.com/processors/item...

ko se ena fronta počasi zapira (x86 procesorji Intela so zaenkrat v zelo dobrem vodstvu, že se odpira na drugem - ARM procesorji - to bo še zanimivo kam se bo obrnil vse skupaj, izid win 8 bo verjetno prelomen

FlyingBee ::

so pa očitno že pripravljeni tudi na ARM:

http://slo-tech.com/novice/t499854#crta

ABX ::

Drugi namen, v high end desktop trenutno žal ni konkurence.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

FlyingBee ::

kot nalašč za to temo:
http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/...

Z najnovejšo TOP grafično kartico preizkušeni 3 procesorji: bulldozer, nehalem in sandy bridge
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

fireX88 ::

FlyingBee je izjavil:

kot nalašč za to temo:
http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/...

Z najnovejšo TOP grafično kartico preizkušeni 3 procesorji: bulldozer, nehalem in sandy bridge


tu bi lahko dodali še phenom II x6, če so že glih dali i7 star cca 2 leti

FlyingBee ::

http://www.fudzilla.com/home/item/25643...

dajmo AMD, tole ni nič dobrega za moj načrtovan nakup ivy bridge, ker ne bo imel konkurence in bodo cene nizke, NOT!!!

GrimReaper ::

FlyingBee je izjavil:

kot nalašč za to temo:
http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/...

Z najnovejšo TOP grafično kartico preizkušeni 3 procesorji: bulldozer, nehalem in sandy bridge

Sam kaj dela ta procesor (i5 2500K), to lahko zamenjaš še 3 generacije grafičnih pa CPU ne bo bottleneck.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

balocom je izjavil:

Mogoče pa pride ob propadu amd-ja (ali pa totalnem zaostanku) na trg z resnim deležem ARM oz- njihova arhitektura, seveda če bo to jedro podprto v Windowsih 8. Mogoče pa intel naredi spet kako bedarijo z predolgim cevovodom (ali huje) in tekmeci (kdorkoli to že bo) ne bo imel tako težkega dela priti zraven:)

Late reply, ampak pač, dolgčas pa nič dogajanja na forumu :)

Torej, zaradi samega potencialnega propada AMD-ja ne bo prišlo do razmaha ARM-a. Ne more. Glavna težava ARM-a je danes slaba softwerska podpora. Ne slaba, praktično ničelna. Ta moment ga podpirajo nekatere izdaje Linuxa, to je pa bolj ali manj to.

Letos se bo to spremenilo z izdajo Windows 8. J**at ga, Microsoft na desktopu še vedno goni naprej svet. Linux se je na mobile lepo razmahnil, ampak predvsem zato, ker je ena firma v Linux projekt vrgla en kup denarja ter okrog njega naredila en relativno spoliran in konkurenčen sistem. Govorim seveda o Googlu in Androidu. Na desktopu je še najbližji približek za to Cannonical in Ubuntu, ampak so neprimerno manjši/manj pomembni/revnejši/itd.

Torej, OS z veliko podporo med uporabniki dobimo. A še vedno nimamo aplikacij, ki bi delovale na arhitekturi ARM - tega do sedaj ni bilo in vprašanje če kdaj bo. Catch je, da je dandanes pomembnih vse manj namenskih aplikacij, vse več stvari pa se dogaja v web browserju oz. so cross platform, kar jih naredi tudi nekoliko bolj arhitekturno agnostične. Plus pika za ARM.

V kratkem bomo torej dobili platofrmo in nekaj aplikacij (govorilo se je o nativnem Officu, ampak se je potem začelo nekaj govoriti, da bo ARM imel le Metro interface, ne pa običnega desktopa).

Tretja možnost za ARM na desktopu je nekoliko drugačna uporaba računalnika samega. Namesto namenskih aplikacij, igric in podobnih zadev je zadeva postala neprimerno bolj 'domača' (torej manj namenjena resnemu delu, bolj pa zabavi) - to pomeni poslušanje glasbe, gledanje filmov, visenje na internetu in podobno. Tudi igranje igric se vse bolj pomika v browser, vsaj ta casual scena (razni farmvilli). Torej ne le da se vse več stvari pomika v browser (mail, dokumenti, poslušanje glasbe), popularizirale so se tudi manj zahtevne oblike uporabe, ki ne zahtevajo namenskih aplikacij.

To so po mojem mnenju tri ključne spremembe, ki bi lahko omogočile razširjenost ARM-a na namizju, vsja pri povprečnih uporabnikih, ki večinoma pišejo seminarske in facebookajo. Za kake resne igričarje ter za resno delo (Solidworksi, Catie, AutoCAD-i, Photoshopi, itd. itd.) se x86 IMO še lep čas ne bo poslovil, a bi zlahka lahko sledil ostalim arhitekturam, ki so bile usmerjene v PRO vode - nekaj takega se je zgodilo s kupom RISC arhitektur, nazadnje npr. s PowerPC-jem, ki ga je opustil Apple.

AMD se po mojem nima bati propada, če bodo ravnali pametno - pravilno so se odločili, da 'pustijo' visoko zmogljive namizne procesorje in se osredotočijo na procesorje za tabličen računalnike. S svojimi APU-ji imajo dobro osnovo, ampak jaz bi tukaj verjetno šel po poti nVidie in vzel za to ARM. Intel sicer razvija nizkoporabniški x86 čip za telefone/tablice, ampak me skrbi, da ima AMD enostavno premajhen team inženirjev in premalo denarja, da bi se to lahko šli resno, torej da bi bili bolj uspešni z ARM-om, x86 licenca gor ali dol. Pod črto torej da bi se močno razvijalo serverske izdelke (v tem trgu so marže velike), iz njih za zraven razvijalo x86 desktop, poleg serverski izdelkov pa bi se osredotočili še na tablete oz. SoC-je zanje.

Če je že govora o propadu, se po mojem tudi Intelu ne obetajo dobri časi, če do popularizacije ARM-a res pride, x86 pa ne bo zmogel konkurirati po razmerju porabe in zmogljivosti. Zdaj so pripravili resne čipe in dobili resne partnerje (Motorolo), torej moramo počakati, da vidimo kaj bo s tem.

Če se kdo s čim ne strinja oz. ima kaj za dodat, plz do! Tole so samo moja razmišljanja brez neke profesionalne osnove :D

jype ::

PIPI> Glavna težava ARM-a je danes slaba softwerska podpora. Ne slaba, praktično ničelna.

Bullshit. Vse resno programje na ARM arhitekturi deluje brez vsakih resnih težav že precej več kot desetletje. Debian za ARM je bil na voljo poleti leta 2000 in na njem je delovalo _vse_, kar normalen (i.e. not retarded by choice) uporabnik potrebuje.

PIPI> Linux se je na mobile lepo razmahnil, ampak predvsem zato, ker je ena firma v Linux projekt vrgla en kup denarja ter okrog njega naredila en relativno spoliran in konkurenčen sistem.

Neumnost. Linux je že prej bil tam in deloval odlično, seveda pa ni nihče, ki bi znal tako reč narediti, ni imel potrebe na njem poganjati talking toma. Če misliš, da je za uspeh potrebno to, čemur ti rečeš "relativno spoliran in konkurenčen sistem", potem se boš zagotovo strinjal, da je ShenWei @ Wikipedia neuspešen, čeprav je verjetno edina platforma, ki lahko oblastem zagotavlja dostop do tvojih kriptiranih komunikacij v smiselnem času. Poganja, jasno, Linux.

FlyingBee ::

ja, kakorkoli se bo odvijalo, mislim, da bi se zelo prilegel en AMD-jev udar podoben kakor je bil tisti z Thunderbirdom - Athlon sceno, za nas končne potrošnike, ki nimamo "čustvene navezanosti" na linux
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

gruntfürmich ::

FlyingBee je izjavil:

kot nalašč za to temo:
http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/...

Z najnovejšo TOP grafično kartico preizkušeni 3 procesorji: bulldozer, nehalem in sandy bridge


mislim da bi že bil čas da prenehajo testirati grafične na 1024 & 1280 resoluciji...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

D3m ::

gruntfürmich je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

kot nalašč za to temo:
http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/...

Z najnovejšo TOP grafično kartico preizkušeni 3 procesorji: bulldozer, nehalem in sandy bridge


mislim da bi že bil čas da prenehajo testirati grafične na 1024 & 1280 resoluciji...


Se strinjam. Sicer pa, kje sploh trga gate i5 2500K? Jaz vidim več ali manj enakovredne procesorje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

ABX ::

Ne veš kaj gledat.

Skyrim je CPU limited, ostale so bolj odvisne od GPU zato je razlika manjša.
http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/...
Z AMD igraš na 40FPS, z Intel pa na 50-60. To je razlika. Seveda lahko še zadevo naviješ za 50% ki še dodatno spremeni debato.

Danes ni velike razlik med top CPU-ji. Ampak ker zadeve ne menjaš vsako leto boš z i5 miren bistveno več časa.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

D3m ::

Se pravi, da igra dela tekoče v vsakem primeru. OK, sam da vem. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

ABX ::

D3m je izjavil:

Se pravi, da igra dela tekoče v vsakem primeru. OK, sam da vem. :D


Danes ja, kaj pa čez 2 leti?

No razen če ti je všeč Skyrim, potem že danes boš moral zamenjat CPU, če si na AMD.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

69charger ::

gruntfürmich: Zakaj pa bi morali nehat benchat pri 1280 in 1024? Pri teh resolucijah se šele vidi koliko je preformance v določeni igri odvisen od procesorja ali grafične kartice. Tisti grafi pa lepo prikažejo da je vseeno če kupiš proc za 300€(i5) ali pa za 150€(Ph II X6),vseeno bo treba menjat čez 2-3 leta da se bo dalo na najvišji resoluciji igrat.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Isotropic ::

A še vedno nimamo aplikacij, ki bi delovale na arhitekturi ARM - tega do sedaj ni bilo in vprašanje če kdaj bo.

na kaksnem procesorju mislis, da dela ipad?
pa naceloma surova moc proca niti nima veze, ker lahko vecino taskov lepo porazdeli na dedicated DSP. kako pa mislis, da lahko telefoni predvajajo x264?
je naceloma res, da za igranje nekaj casa se ne bo sicer ja.

ABX ::

69charger je izjavil:

gruntfürmich: Zakaj pa bi morali nehat benchat pri 1280 in 1024? Pri teh resolucijah se šele vidi koliko je preformance v določeni igri odvisen od procesorja ali grafične kartice. Tisti grafi pa lepo prikažejo da je vseeno če kupiš proc za 300€(i5) ali pa za 150€(Ph II X6),vseeno bo treba menjat čez 2-3 leta da se bo dalo na najvišji resoluciji igrat.


i5 je 200E in navit je 50% hitrejši od bilo katerega AMD-ja.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Isotropic ::

samo kaj pa v heavily multithreaded programih? ceprav je pomoje isto sicer alpa ni velike razlike.

Zgodovina sprememb…

todman74 ::

ABX je izjavil:

No razen če ti je všeč Skyrim, potem že danes boš moral zamenjat CPU, če si na AMD.


Ti to resno?

69charger ::

ABX: Pa v igrah še vedno ni takšne razlike da bi upravičilo razliko. Z AMDjem se da čisto vredu igrat vse najnovejše špile in opravljat vsa opravila.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

klinker ::

69charger je izjavil:

ABX: Pa v igrah še vedno ni takšne razlike da bi upravičilo razliko. Z AMDjem se da čisto vredu igrat vse najnovejše špile in opravljat vsa opravila.


Mislim da tu noben ne dvomi v to, vendar kaj pomaga ce pa je FX 8120 220€, i5 2500K pa 210€ :)

FlyingBee ::

precej zgrešena miselnost, naj povzamem:

- zakaj testirati na nizki resoluciji? To vprašanje je pravilno ker si omenil še zraven testiranje grafičnih kartic, ampak popolnoma zgrešeno glede na to temo, kjer se vse vrti okoli procesorjev in le-te se v igrah preizkuša na nižjih resolucijah, da se ne pozna morebitna omejitev s strani grafične kartice

- nekdo je videl več ali manj enakovredne procesorje i5 2500k, FX8150 in i7 920 - to je tudi brez premisleka napisano in sicer, če AMD izda nov high-end procesor in le-ta ni precej boljši od konkurenčnega 2 leti starega, potem tukaj ni enakovrednosti - treba je gledat na učinkovitost na jedro in starost tehnologije

- AMD so popolnoma v redu za igre, vendar ni napredka in učinkovitost na jedro je slaba, kot tudi poraba energije glede na hitrost, kar je zaskrbljujoče glede konkurenčnosti

- cena intelov glede na hitrost je upravičena in ni spet toliko višja kot včasih, je pa odvisno od igre in programov, kjer so AMD boljši ali pa vsaj dovolj cenejši, da se jih izplača

- npr. phenom II 955 bo še kar nekaj časa dovolj dober za vse igre, ampak kaj pa poraba W in vse kar to zraven prinese ter razvoj procesorjev gre naprej in veliko je odvisno od arhitekture CPU-jev, vse pa se lepo vidi pri raznoraznih podrobnih opisov, ki se jih najde na netu
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Dr_M ::

- zakaj testirati na nizki resoluciji? To vprašanje je pravilno ker si omenil še zraven testiranje grafičnih kartic, ampak popolnoma zgrešeno glede na to temo, kjer se vse vrti okoli procesorjev in le-te se v igrah preizkuša na nižjih resolucijah, da se ne pozna morebitna omejitev s strani grafične kartice


To kar pravis, je sicer res, ampak tej podatki so popolnoma irelevantni.
Razen, ce res igras na 1280x1024 :) Sam za to verjetno ne bos dal 200€+ za cpu in se vec za gpu.

FlyingBee ::

Dr_M je izjavil:

- zakaj testirati na nizki resoluciji? To vprašanje je pravilno ker si omenil še zraven testiranje grafičnih kartic, ampak popolnoma zgrešeno glede na to temo, kjer se vse vrti okoli procesorjev in le-te se v igrah preizkuša na nižjih resolucijah, da se ne pozna morebitna omejitev s strani grafične kartice


To kar pravis, je sicer res, ampak tej podatki so popolnoma irelevantni.
Razen, ce res igras na 1280x1024 :) Sam za to verjetno ne bos dal 200€+ za cpu in se vec za gpu.


imaš prav, ampak tukaj se ne gre o igranju iger in grafičnih karticah, vendar o CPU-jih in razliki med AMD in Intel, zato tisti link na test procesorjev, ki je prilagojen samo testiranju procesorjev, grafična pa je pri teh vedno uporabljena high-end
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ARM dobil 64 bitov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
5117453 (11407) trnvpeti
»

Začetki prodaje Haswella bodo počasni (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
9016948 (13914) SuperVeloce
»

Intel izdal nove procesorje

Oddelek: Novice / Procesorji
367022 (5227) Jst
»

Intel, kupi nVidio!?

Oddelek: Strojna oprema
132682 (2259) Senitel

Več podobnih tem