» »

zakaj se pokojnine ne vsklajujejo tudi..

zakaj se pokojnine ne vsklajujejo tudi..

gendale ::

..navzdol?

meni je čisto logično, da če se zbere manj prispevkov za pokojnine, da bi se te morale znižati
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Shegevara ::

Erjavec bi se strinjal s to ideja :):))8-)>:D;((:'(:P:D:|>:D;((:O;(

gendale ::

zato pa najprej ukinit volilno pravico za starejše od 65 let

sry digitalcek
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gendale ()

mtosev ::

ker ljudje ne bi imeli od česa živeti. ne moremo penzioniste pustiti da umrejo od lakote:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Shegevara ::



Ta tema ni za nkamogh zato bi jest predghlagu da se jo kah zapgre

gendale ::

mtosev je izjavil:

ker ljudje ne bi imeli od česa živeti. ne moremo penzioniste pustiti da umrejo od lakote:D

sj bi tistim, ki bi imeli pol premalo, ponudili socialno, ki bi se po smrti pokrila od prodaje njihovega premoženja (zemlja, nepremičnine, ..)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Utk ::

Slej ko prej bo tak sistem nujen. Penzije odvisne od skupaj zbranih prispevkov, ne pa cen ali plač.

Invictus ::

mtosev je izjavil:

ker ljudje ne bi imeli od česa živeti. ne moremo penzioniste pustiti da umrejo od lakote:D


To je sicer moralno sprejemljivo, ampak poteza bi pa rešila pokojninsko blagajno. Vsi bi vplačevali noter, upokojencev pa ne bi bilo več ...

Idealno za pobirat denar za nepotrebne projekte ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

cekr ::

gendale je izjavil:

mtosev je izjavil:

ker ljudje ne bi imeli od česa živeti. ne moremo penzioniste pustiti da umrejo od lakote:D

sj bi tistim, ki bi imeli pol premalo, ponudili socialno, ki bi se po smrti pokrila od prodaje njihovega premoženja (zemlja, nepremičnine, ..)



Koliko jih boš pa našel, ki bi sprejeli takšne pogoje? Zelo malo.
Najhuje je, ko ljudje nimajo za živet, svojih direktnih potomcev pa tudi nimajo pa vseeno ne sprejmejo takšnih pogojev. Se bojijo, da ne bo kakšna nečakinja iz tretjega kolena, ki jih verjetno še pozna ne, morala plačati državi odškodnino, ko bo prejela dediščino.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

gendale ::

ko ne bo za jest bodo sprejeli, umrli, našli kak drug vir denarja

win/win/win
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

T-h-o-r ::

tistim, ki imajo pokojnino višjo od 1000 e, pa manj kot 40 let delovne dobe, absolutno znižat
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

dronyx ::

Odvisno je, kako gledaš na pokojnine. Po eni logiki bi bilo to podobno, kot če varčuješ na banki, potem pa ti banka izplača bistveno manj, kot si privarčeval z razlogom, ker imajo premalo komitentov in ni denarja, da ti izplačajo privarčevan znesek.

Je pa res, da je naš pokojninski sistem dejansko državna piramidna igra, ki se sesuje v trenutku, ko ni več zadosti novih "igralcev", s katerimi bi izplačevali tiste, ki so na začetku vstopili v piramido.

Jaz sem pred kratkim srečal na cesti znanca, ki se je zaradi bonifikaciji upokojil okrog 55 leta. In sem ga vprašal, zakaj je šel tako hitro v penzijo, ko bi pa lahko še vrsto let delal in vlekel solidno plačo, namesto da sedaj dobiva Erjavčevih 500 €. Pa se mi je samo nasmehnil in mi potem razložil, da dobiva večjo penzijo, kot ima večina bivših sodelavcev plačo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

mtosev ::

gendale je izjavil:

mtosev je izjavil:

ker ljudje ne bi imeli od česa živeti. ne moremo penzioniste pustiti da umrejo od lakote:D

sj bi tistim, ki bi imeli pol premalo, ponudili socialno, ki bi se po smrti pokrila od prodaje njihovega premoženja (zemlja, nepremičnine, ..)
Kje pa bodo sinovi in hčerke teh ljudi živeli? če boš vzel to bodo potomci ostali brez hiše ali drugega premoženja, ker pa si večina mladih sedaj ne more privoščiti stanovanja ali hiše se bo zgodilo da ne bodo imeli kje živet
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

gendale ::

>Odvisno je, kako gledaš na pokojnine. Po eni logiki bi bilo to podobno, kot če varčuješ na banki, potem pa ti banka izplača bistveno manj, kot si privarčeval z razlogom, ker imajo premalo komitentov in ni denarja, da ti izplačajo privarčevan znesek.
ampak tko ne moreš gledat na to, ker se ne vplačuje za tvojo starost, ampak se iz tvojih prispevkov pokrivajo trenutne pokojnine

>Kje pa bodo sinovi in hčerke teh ljudi živeli? če boš vzel to bodo potomci ostali brez hiše ali drugega premoženja, ker pa si večina mladih sedaj ne more privoščiti stanovanja ali hiše se bo zgodilo da ne bodo imeli kje živet
seveda jim lahko tudi potomci primaknejo kak evro za hrano in potem jim ni treba vzet socialne
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

mtosev ::

in kak veš da imajo potomci sedaj denar? večina mladih itak nima nič oz skoraj nič denarja,ker ni služb.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

gendale ::

lahko tudi prodajo nepremičnino&zemljo

razlika je samo v tem, da sedaj te dol vlečejo še vse ostale

potem bi jih pa prepustili samim sebi

jebat ga, sem postal desničar
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gendale ()

dronyx ::

Mislim da država iz proračuna namenja letno okrog 1.5 MRD € za pokojnine. To v praksi pomeni, da se je ta piramidna igra zrušila že nekaj časa nazaj, samo nihče se tega ljudstvu ne upa povedati. Pri Catch the Cash si se lahko vsaj sam odločil, kdaj se ne greš več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

T-h-o-r ::

taborišče za vse nad 70 let pol? al bi jih prekvalificirali v it delavce?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Looooooka ::

Dvojni problem.
Na eni strani mas vse, ki so zlorabljal bivsi sistem in se upokojevali predcasno(ne samo invalidi ampak navadne blagajnicarke in uciteljice...v glavnem isto kot v Grciji).Zraven lahko sestejemo se vse, ki so dobivali razne partizanske pokojnine(vojne je konec niso invalidi...komot bi se jim to skenslal).Pa seveda se razne pokojnine za posebne dosezke, ki se jih je tud zlorabljal.
Na drugi strani imamo pa ljudi, ki so posteno delal celo zivljenje...polnili pokojninsko blagajno, ki so jo nasi nesposobni LEVI in DESNI politiki izropali(se mi zdi da je beseda na mestu glede na to, da se je pokojninsko blagajno uporabljajo za 100 stvari za katere se sploh ne bi smelo).
In zdej bi po tvoje blo fer, da ta folk najebe?
Men se recimo ne zdi posteno, da bomo najebal mi...ampak absolutno pa ne morem pristat na to, da bodo 70+ letniki enako trpeli kot mi.
Jst mam roke in noge, zdravje in se nekaj mladosti, kar pomen da lahko se naprej delam.Nelogicno je, da to kdorkoli pricakuje od starejsih drzavljanov.
Kot je po drugi strani nelogicno, da tistih 5% 80 letnikov pricakuje, da so upraviceni do 2000,5000 EUR velike pokojnine zaradi nekega dogodka pred vec kot 20 leti.
Bi pa rad vidu junaka, ki si upa reformirat vse to tko, da se to breme pravicno razdeli.

T-h-o-r ::

nekateri so plačevali za druge in zase, ampak je ta denar šel za nakupe firm 8-)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

gendale ::

>In zdej bi po tvoje blo fer, da ta folk najebe?
trenutna situacija sploh ni fer, ampak dlje kot se bo to vleklo, bolj se bo najebalo na koncu

kot je že onyx napisal, je sistem očitno že sedaj nevzdržen, saj je treba pokojninsko blagajno še dodatno polnit iz proračuna

nujno bi bilo treba ukinit te transferje

denar ki se trenutno zbere za pokojnine, bolje razporedit med upokojence (globalno zmanjšanje, ampak manjše za tiste z manj premoženja)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

#000000 ::

Zakaj raje ne ukinejo obveznega socijalnega prispevka in zavarovanja, pa naj si folk plačuje sam če hoče, ampak ne oni radi pobašejo pol plače takoj, ostalo pa posredno, ampak problem je ker nikol ni dost.

Uglavnem imamo državni aparat mal da ne kot Nemčija, za vsega 2 miljona folka, to nas jebe nič druzga.

Utk ::

Če gre milijarda pa pol iz proračuna, za tolk in še malo več se pa država letno zapufa, je jasno da sistem ne deluje. Pri 500,000 upokojencih je to 3 jurje na enega. Za tolk penzij ne moreš znižat. Morda za jurja. Še jurja pa iztistnit iz zaposlenih.

#000000 ::

Mogoče imaš prav, ampak zakaj ? A da bodo s "prihranjenim" odprli še tri nova ministrstva ki bodo s svojimi projekti in vsem kar spada zraven + nešteto svetovalcev in firm ki vsakodnevno grabijo iz proračuna, zagonili ta denar ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

gendale ::

s prihranjenim denarjem odplačamo dolg, potem pa začnemo z nižanjem davkov
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

#000000 ::

Ma se zezaš ane, pa kje znajo naši kaj vrnit, takoj ko bi bila miljarda viška bi gledal kako jo zagonit.

mirancar ::

volilno pravico bi moral imeti samo zaposleni
vsi smo odvisni od njih, tako da če bo za njih dobro posrkbljeno, bodo posledično od tega tudi upokojenci lepše živeli
tako je pa sistem očitno v pizdi, matematika se ne izide, me zanima koliko jih spizdi v tujino

gendale ::

zamenjaj zaposleni z 'neto plačniki v proračun' pa je še boljši predlog
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

dronyx ::

mirancar je izjavil:

volilno pravico bi moral imeti samo zaposleni vsi smo odvisni od njih, tako da če bo za njih dobro posrkbljeno, bodo posledično od tega tudi upokojenci lepše živeli tako je pa sistem očitno v pizdi, matematika se ne izide, me zanima koliko jih spizdi v tujino

Tole je pa zrelo za kazensko ovadbo zaradi očitnega sovražnega govora in diskriminacije! Na slo-techu pa lahko potem odprete e-peticijo "VSI SMO MIRANCAR". Mogoče celo podpišem.:D

joze67 ::

mirancar je izjavil:

volilno pravico bi moral imeti samo zaposleni
vsi smo odvisni od njih, tako da če bo za njih dobro posrkbljeno, bodo posledično od tega tudi upokojenci lepše živeli

Reaganomanija na visoko potenco.

Predlog je seveda slab, ker odločanje skoncentrira v roke množici ljudi, ki komaj prigarajo minimalno plačo, po drugi strani pa odrežeš od odločanja dokazano najsposobnejše - torej tiste, ki imajo denar in jim ni treba delat sploh. Zato je volilno pravico nujno treba vezati na dohodninsko napoved z ustreznim pragom (saj bi rekel "z dovolj visokim pragom", le da bi potem morda tudi sam padel ven, kar pa je nesprejemljivo).

Poleg tega bi morali izločiti parazite, ki se (ali katerih vzdrževani člani se) napajajo iz zdravstvene, invalidke ali druge blagajne. V resnici bi morali oceniti denarni tok proti državi in volilno pravico vezati na pozitivni (s stališča države seveda) denarni tok.

Naprej bi morali oklestiti košarico zdravstvenih pravic za upokojence na najnujnejše posege za lajšanje umiranja. Podaljševanje življenja nekoristnim članom družbe je pač kontraproduktivno; svoje so opravili, hvala za vse ribe in adijo. Lahko pa bi državno spodbuujali alkoholizem in kajenje med to populacijo.

To isto bi morali aplicirati še na dolgotrajno brezposlene, invalide, ... - sicer brez rib.

Ko bo ta krasni novi svet zaživel, bi se odprla tudi tržna niša - uvoz upokojencev iz drugih, manj smelih držav. Slovenija kot (ampak ne čisto kot) Florida EU.

Furbo ::

gendale je izjavil:

..navzdol?

meni je čisto logično, da če se zbere manj prispevkov za pokojnine, da bi se te morale znižati


Ker so plačane v naprej.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

opeter ::

Ni problem v prispevkih, ampak v inflaciji ... to, kar so ljudje plačevali pred 20-30 in več let nazaj se ni plemenitilo, ampak se je že takrat porabilo za vzporedno aktualne penzije.

To, kar zdaj ti, avtor teme in drugi plačujemo, torej prispevke za penzijo, to ni za nas, ampak za trenutne upokojence. Torej, če bo sistem plačevanja prispekov v prihodnosti resnično v razmerju 1 zaposlen na enega upokojenca, potem se na slabo piše. Dejansko je razmerje 1 zaposlen na 1 upokojenca je še najbolj optimistična napoved. Kaj se bo zgodilo, če bo to razmerje hujše, torej staranje prebivalstva, vsa manj delovnih mest ... 1 zaposleni bo moral plačevati za 2-3 ali več upokojencev. Če pride do tega, najvišje penzije (ki so trenutno recimo 1500 € ali več) ne bodo presegle 500 €.

Žal bodo slej ali prej naši vrli strokovnjaki ugotovili, da je bolje, če se plače v javnem sektorju plačajo glede učinek, ter, da še ena dodatna variacija, lahko bi se mesečno uskladile glede na denar, ki je v skupni vreči.

Lahko se bo zgodilo, da bo oseba A, dobila meseca marca 1000 € plače (če bo seveda denarja), lahko pa se zgodi, da bo aprila dobila ta ista oseba le 350 €, ali celo manj. Maja, junija, pa se lahko znesek seveda poveča, če bo več denarja. Samo pa je treba zakone in ostalo močno spremeniti. Predvsem pa močno znižati minimalno plačo.

Eden večjih problemov tega plačilnega sistema je ravno v tem, da je vedno nekdo nad tabo. Torej, recimo, da v neki občinski upravi župan sovraži določene osebke in se lahko zgodi, da bodo ti dobili male zneske, ali pa nič. Zaradi tega spet obstaja možnost, da bi se še bolj razpaslo sivo delo oz. delo na črno.

Ta isti sistem se lahko uvede na pokojnine, ki bi se lahko usklajevale glede na denar, ki je v pokojninski blagajni. En mesec nižja penzija, drugi, tretji mesec višja, lahko celo 3-4x višji znesek. Seveda pa je problem pri penzijah ta, da se v večini primerov gre za golo preživetje. Tako, da bi lahko zaradi tega sistema lahko nastradali.

Pa še ena zadeva: ne moreš ti v podjetju imeti iz leta v leto višji in višji dobiček. To je šlo po durig svetovni vojni, ko se je morali vse na novo zgradit, izdelat itn. Ampak zdaj so police polne, police z izdelki komaj-komaj držijo vso to šaro, ki stojijo na njih. Ker ljudje iz različnih razlogov šparajo, vse stoji. Povprečni človek ne more kar vsako leto zamenjat stari model iPhone za najnovejšega, ko pa še starega ni odplačal.

To velja tudi za državo. Ne moreš se ti v nedogled zapufati in jemati vedno nove in nove kredite, ker boš nastradal. Drugi bodo zahtevali, da se posojen denar vrne oz. nekako oddela.

V gospodarskem sektorju je že itak jasno, kam pes taco moli v prihodnosti: dejansko pravih zaposlenih ne bo oz. zelo malo, večina bo s.p. oz. kakšna podobna oblika, delodajalci pa jim bodo plačevali le izstavljene račune. Če se bo to zgodilo, se Sloveniji zelo slabo piše.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

AndrejS ::

Vsem "partizanom" vzet njihove penzije, pa bo dovolj za ostale...

Gladi ::

Sej je cela vrsta Srbskih oficirjev, ki cuzajo pokojnino ter preživljajo stara leta v Sloveniji.

Furbo ::

AndrejS je izjavil:

Vsem "partizanom" vzet njihove penzije, pa bo dovolj za ostale...


Pa župnikom isto, oni ne plačujejo prispevkov, pokojnine pa vseeno dobijo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

pirlo ::

+1
In pa vsem "osvoboditeljem" Slovenije.

Isotropic ::

V gospodarskem sektorju je že itak jasno, kam pes taco moli v prihodnosti: dejansko pravih zaposlenih ne bo oz. zelo malo, večina bo s.p. oz. kakšna podobna oblika, delodajalci pa jim bodo plačevali le izstavljene račune. Če se bo to zgodilo, se Sloveniji zelo slabo piše.

yeah right. tega nikjer v tujini ni v velikem obsegu...

#000000 ::

pirlo je izjavil:

+1
In pa vsem "osvoboditeljem" Slovenije.


Povej kolk veteranov vojne za Slovenijo je zaradi sodelovanja v vojni dobilo penzijo ?

Obstajajo nekateri veterani ki so dobijo ne vem 250 ali 350 evrov mesečno za preživetje, ampak morajo biti stari nad 50 let, morajo biti popolnoma brez dohodkov in ne smejo biti prejemniki socijalne pomoči. Takrat so upravičeni do tega denarja.

In tem bi ti pobral ?

Blazz ::

gendale je izjavil:

zato pa najprej ukinit volilno pravico za starejše od 65 let

sry digitalcek


če te 65+ letniki nebi trdo garali po 1945 itd se marsikdo, verjetno tudi ti, nebi mogel tu vsajati s takimi butastimi....

eni se sploh ne zavedate, da mi nismo štartal z nule, vendar je nekdo pred nami marsikaj naredil, zato da mi lahko sedaj imamo marsikaj, kar oni nikoli niso mogli imeti, ker si tudi privoščiti niso mogli....in sedaj jim degradirati pravice, sploh take, ki so v ustavi se mi zdi eden večjih kretenizmov (še prešibko besedo sem uporabil)...

opeter ::

Isotropic je izjavil:

V gospodarskem sektorju je že itak jasno, kam pes taco moli v prihodnosti: dejansko pravih zaposlenih ne bo oz. zelo malo, večina bo s.p. oz. kakšna podobna oblika, delodajalci pa jim bodo plačevali le izstavljene račune. Če se bo to zgodilo, se Sloveniji zelo slabo piše.

yeah right. tega nikjer v tujini ni v velikem obsegu...


Mi nismo tujina. Praksa žal kaže točno to.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

postar_si ::

Zakaj se penzije ne usklajujejo tudi za nazaj? En ko je šel 15 let nazaj dobiva bistveno višjo penzijo kakor tisti ki gre sedaj v penzijo in obadva sta opravljala isto delo.
Naj se enkrat na leto usklajuje tudi pri starih prejemnikih penzije x% od plače za obdobje x let delovne dobe, po aktualnih lestvicah.

kmetek ::

Upokojenci so pravi reveži. Kaj bomo šele mi ko penzij niti videli ne bomo. Koliko sosed imam, ko se v "pokoju" 20 let+....tole je ena velika žalost, ko so se lepo upokojeval pri 50-55ih.
Danes pa bomo jebal ježa 65-70+.

Isotropic ::

Isotropic je izjavil:

V gospodarskem sektorju je že itak jasno, kam pes taco moli v prihodnosti: dejansko pravih zaposlenih ne bo oz. zelo malo, večina bo s.p. oz. kakšna podobna oblika, delodajalci pa jim bodo plačevali le izstavljene račune. Če se bo to zgodilo, se Sloveniji zelo slabo piše.

yeah right. tega nikjer v tujini ni v velikem obsegu...

kdo ve kaj vec?

pirlo ::

#000000 je izjavil:

pirlo je izjavil:

+1
In pa vsem "osvoboditeljem" Slovenije.


Povej kolk veteranov vojne za Slovenijo je zaradi sodelovanja v vojni dobilo penzijo ?

Obstajajo nekateri veterani ki so dobijo ne vem 250 ali 350 evrov mesečno za preživetje, ampak morajo biti stari nad 50 let, morajo biti popolnoma brez dohodkov in ne smejo biti prejemniki socijalne pomoči. Takrat so upravičeni do tega denarja.

In tem bi ti pobral ?

Cifer ne vem, ampak zagotovo jih ni malo. Kar nekaj ljudi poznam, ki so "vojni veterani", en še zdaj hodi v uniformi okoli :) Pa ni samo dodatek za veterane, veliko policistov in podobnih je zaradi tega šlo veliko prej v penzijo.
Definitivno pa, če ne bi bilo teh pijanih teritorialcev, bi bila kakšna žrtev manj in zgradbe ne bi poškodovane. Če bi nas hoteli uničit bi nas itak, večinoma pijani teritorialci nas s tomosi in molotovkami sigurni ne bi ubranili. Ampak pustmo to, to je druga zgodba.

Definitivno je nekaj narobe s sistemom. Pred nekaj leti se spomnim, da vsi ki so šli v penzijo so imeli večje penzije kot plačo. Tak da ali je nekdo zajebal matematiko ali pa ni bil tak slab sistem prej kot se ga hoče prikazat. Da ni denarja v naši državi za nič je že stara zgodba. To vsi pravijo pa še vedno lahko dajemo pomoči ostalim.

mirancar je izjavil:

volilno pravico bi moral imeti samo zaposleni
vsi smo odvisni od njih, tako da če bo za njih dobro posrkbljeno, bodo posledično od tega tudi upokojenci lepše živeli
tako je pa sistem očitno v pizdi, matematika se ne izide, me zanima koliko jih spizdi v tujino

V stari grčiji, zibelki demokraciji, vsaj tako so mene učili pri zgodovini, so glasovalno pravico imele starešine kot najbolj modri ljudje. Delavcem oblast diši po drugem sistemu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirlo ()

pirlo ::

Isotropic je izjavil:

Isotropic je izjavil:

V gospodarskem sektorju je že itak jasno, kam pes taco moli v prihodnosti: dejansko pravih zaposlenih ne bo oz. zelo malo, večina bo s.p. oz. kakšna podobna oblika, delodajalci pa jim bodo plačevali le izstavljene račune. Če se bo to zgodilo, se Sloveniji zelo slabo piše.

yeah right. tega nikjer v tujini ni v velikem obsegu...

kdo ve kaj vec?

Vsi s.p. in d.o.o je idealno za državni proračun, ker tu plačaš več davka kot zaslužiš. To seveda ni mogoče :)
Za kapitalizem je to super, za ljudi pač ne. Ekonomisti so očitali Jugoslaviji, da ima preveč velikih podjetij in premalo malih oz. srednjih. Manj podjetij = manj davkov = manj denarja za norčevanje politike iz lastnega prebivalstva.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako v pokoj s prihranki? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10817892 (11671) Mato989
»

Pokojnina in delovna doba (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5116874 (15472) connel
»

Olajšave za pokojnine nad 1400 €

Oddelek: Problemi človeštva
4811752 (10290) jalovec09
»

Višina pokojnine vs. prispevek ZPIZ (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6914683 (13229) solatko
»

neto - bruto = ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7416105 (14091) gjural

Več podobnih tem